Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Muzica Pop?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
258 replies to this topic

#1
anacalin

anacalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 25.04.2016
Buna,

As avea doua intrebari:

1.) Voi ce topuri, playlisturi, liste actuale de muzica pop urmariti?

2.) Ce parere aveti de cel mai cunoscut playlist de muzica pop de pe YouTube?
https://www.youtube....rmhvj7fax8fdxoj

Multumesc pentru timpul acordat celor care raspund,
Ana

#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Eu prefer sa ascult ce artist/muzica imi place si nu sa ma iau dupa playlistul lui cutarel de pe net.
De curiozitate, cine a zis ca ala e cel mai cunoscut playlist de muzica pop de pe YouTube?

#3
anacalin

anacalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 25.04.2016
Buna,

Da, insa eu la munca prefer sa pun un playlist si sa mearga in background, sa nu ma opresc din munca si sa schimb melodiile la fiecare 4 minute.

Statisticile spun ca e cel mai vizualizat playlist de muzica pop, in afara playlisturilor create de YouTube. Nu e asa? Daca exista playlisturi de pop mai vizualizate, te rog sa mi le trimiti.

Multumesc pentru timpul acordat!

Edited by anacalin, 01 May 2016 - 20:08.


#4
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,096
  • Înscris: 04.09.2013
probabil in urma numarului de vizualizari.

#5
anacalin

anacalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 25.04.2016
@Wld-Ro, da, dupa vizualizari.

#6
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Ce ai pus tu nu e primul.. e cam al 3lea, depinde acum si ce anume ai cautat :). Eu am cautat simplu "pop music playlist". In fine, eram curios mai mult daca e vreo pagina dedicata pentru astfel de playlisturi, in afara de pagina de cautare.
Uite un playlist cu mai multe vizualizari: https://www.youtube....Ei0R24qDbVtyy66

#7
anacalin

anacalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 25.04.2016
Buna.

Am specificat special pentru asta, ca vorbesc de playlisturi care nu au fost create de YouTube.

Multumesc.

#8
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Buna.

Eu daca o dau in stilul "radio" prefer sa bag in last.fm un artist si sa folosesc functia Similar Artists, asa stiu ca ce canta are sanse sa-mi placa. "Pop" e mult prea generic.

Cu placere.

#9
anacalin

anacalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 25.04.2016
Multumesc! Posted Image

#10
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,870
  • Înscris: 03.02.2005
Daca asculti muzica si nu te intereseaza clipurile, mai bine asculti posturi de radio online.
Eu folosesc TuneIn, de pe care ascult ce-mi place. Gasesti acolo ce posturi de radio vrei cu ce muzica pop doresti.
O prima lista ar fi: Top 40/Pop Radio, insa eu prefer sa caut posturile radio dintre care cel mai adesea ascult de pe la 1.FM: 1.FM - Absolute Top 40
Uneori mai ascult si alte posturi de radio care-s tot pe POP, dar si Trance (pentru a fi in priza):
- Radio Swiss Pop;
- Dance Hits- AddictedToRadio.com;
- 1.FM - Amsterdam Trance Radio.

Eu nu am rabdare sa caut muzica dupa artisti, doar daca mi se pare o melodie faina si vreau sa o ascult si iar sa o reascult. In general merg pe "mana" celor de la radio.
Oricum fiind o chestiune de gusturi, nu ai sa gasesti playlist-uri care or sa-ti satisfaca tie "placearea audio" 100% :)

Edited by Ciubex, 01 May 2016 - 20:35.


#11
anacalin

anacalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 25.04.2016
Buna, Ciubex!

As avea o intrebare, pot gasi la radio-urile postate de tine topuri cu cele mai difuzate melodii pe acele radiouri?

Multumesc!

#12
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Cele mai difuzate melodii sunt cele pentru care platesc casele de discuri. Un radio in mod normal nu pune ce vrea el.

#13
anacalin

anacalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 25.04.2016
Pe ce se bazeaza spusele tale?

Fara presupuneri, va rog.

#14
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,870
  • Înscris: 03.02.2005
Din pacate ar trebui sa intri pe fiecare post de radio in parte, pe paginile lor pentru a vedea topurile lor.
Eu folosesc acesata pagina pentru ca la munca ascult de acolo, dar la plimbari, de pe telefon ascult aceleasi radiouri online folosind, pe Android aplicatia TuneIn Radio - Radio & Music, deci, in cazul meu, din comoditate am aceleasi radiouri si pe telefon si pe desktop acasa si la munca.

Si cum spune si Mizu, muzica e pusa de cele mai multe ori la radiouri / TV dupa cum "dicteaza" casele de discuri pentru a impune un anumit cantaret sau o anumita formatie pentru care are nevoie sa faca vanzari, nu-s la liber precum pe Youtube. Asadar, DJ-ii de la radiouri sunt constransi la ceea ce li se ofera de casele de discuri cu care au contracte de difuzare radiourile.

Edited by Ciubex, 01 May 2016 - 20:41.


#15
anacalin

anacalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 25.04.2016
@Ciubex Multumesc mult.

#16
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
'TuneIn- Radio'Posted Image chiar este o aplicatie foarte faina ! O utilizez pe smartphone si pe tableta!

#17
anacalin

anacalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 25.04.2016
@Teo Multumesc.

#18
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bdOXnTbyk0g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate