Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

Gearbest.com - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * * 2 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3814 răspunsuri în acest subiect

#3799
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 22.912
  • Înscris: 19.08.2004
Da. Nu mai ridici pachetul. Sau vrei și banii înapoi?! Că dacă da, mai greu spre deloc.

#3800
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.152
  • Înscris: 04.02.2011
Trebuie să aștepți produsul și dacă nu îți convine, să îl returnezi conform politicii lor de retur.

#3801
cotizo_dacul

cotizo_dacul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.188
  • Înscris: 09.01.2009
Vreau sa   va  impartasesc   experienta mea recenta  cu  gearbest.Luna  trecuta am comandat o tableta teclast  m18  ,o husa  pt ea cu tastatura,si un  tv box.Astept  sa  mi le trimita.Astept o saptamana ,doua,nimic,iau legatura cu ei,gata  in maxim  5 zile le trimit.Trec  cele 5   zile,mai  trec  inca  cateva  zile,si intru  de  curiozitate  pe  pagina tabletei.Acolo  surpriza stoc 0 arrival  notice.La fel si  la husa.Intru in contact cu ei,le zic ce se intampla de ce  nu mi-ati trimis comenzileSi incep cu o balmajeala,ca tv  boxul  or  sa il  trimita pe 12 decembrie,si ca astea  2 nu le mai au pe stoc,si nu stiu cand or sa le mai primeasca.Atunci  m-am enervat si  am cerut sa  anuleze comenzile.Au inceput ca de ce  vreti sa le anulati ca mai asteptati putin.Cannd le-am zis ca vreau  totusi sa anulez,da va  facem refund in portofelul gearbest.Am zis nu, in contul  paypal.Si ieri am facut comanda pe  banggood la aceasi tableta,azi a fost expediata.Tot ieri am facut comanda pe  geekbuying la tv box,azi a fost expediat din depozitul din cehia,si mai ieftin.Apoi  alta chestie care ma  deranjeaza.Am   comandat asta vara  2 produse,ceva infim  dar platite  amandoua  in aceasi comanda,nu mi-a arata ca  vin din 2  magazine diferite,nu mi-au  cerut  2 metode de  trimitere.Le-au trimis  in 2 colete diferite,unul a ajus  ,unul s-a  pierdut la bsi..Le-am dat mesaj  ca uite ce s=a intamplat,si ma iau ca nu am avut asigurare decat la unul,si  ca imi dau inapoi  juma de suma,adica  2,5   dolari.

#3802
dark_fuhrer

dark_fuhrer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 125
  • Înscris: 12.04.2007
E o practica de acum veche la Gearbest. Am si renuntat sa mai comand de la ei pt ca ma saturasem sa astept cate o luna pana trimiteau pachetul (daca il trimiteau). Pateam la fel chiar si cu produsele afisate ca fiind in stoc.

#3803
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.573
  • Înscris: 22.07.2004
otizo_dacul, daca faci plata cu paypal nu stai prea mult cu ei la discutii. Ceri o singura data banii de la ei. Urmatoarea plangere o faci din contul de paypal. Paypal iti da castig de cauza mult mai repede.

#3804
cotizo_dacul

cotizo_dacul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.188
  • Înscris: 09.01.2009

View Post[mc]xtrem, on 29 noiembrie 2020 - 15:13, said:

otizo_dacul, daca faci plata cu paypal nu stai prea mult cu ei la discutii. Ceri o singura data banii de la ei. Urmatoarea plangere o faci din contul de paypal. Paypal iti da castig de cauza mult mai repede.
Numai cu paypal  am facut cumparaturi de afara.

#3805
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.839
  • Înscris: 15.11.2016
Un track number pe care mi-l da gearbest poate fi urmarit pe 17TRACK?
Mi l-au dat de ieri de dimineata si nu apare inca in 17track.

#3806
Angelitto

Angelitto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.395
  • Înscris: 10.03.2005
E posibil sa dureze de la 2 zile pana la 10 zile. Dar de obicei, dupa 2-3 zile apar pe siturile de tracking.

#3807
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.839
  • Înscris: 15.11.2016

View PostAngelitto, on 08 decembrie 2020 - 15:11, said:

E posibil sa dureze de la 2 zile pana la 10 zile. Dar de obicei, dupa 2-3 zile apar pe siturile de tracking.
Multumesc. Da, acum apare:The Item is at the shippers warehouse.

#3808
cola100

cola100

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 33
  • Înscris: 29.12.2009
Evitați gearbest. Neserioși total.

#3809
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 398.284
  • Înscris: 08.10.2015
De ce spui asta?
Cu mine tot timpul si-au onorat comenzile. Problema a fost, mai ales in ultimul an, perioada de transport, care a fost lunga si anevoioasa. Cel mai mult am asteptat vreo 45 de zile dupa un produs. Cel mai putin vreo 8 zile.

Cand comanzi de pe GB trebuie sa te inarmezi cu multa rabdare.

#3810
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.839
  • Înscris: 15.11.2016
The Item is processed at PostNL (no further tracking available)
Asta inseammna ca de aici nu mai pot urmari numarul? Nici la posta romana?
Number tracking-ul este de forma UDxxxxxxxxNL.

#3811
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.911
  • Înscris: 07.08.2008
Da, asta nu se poate urmari si in Romania.

#3812
cola100

cola100

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 33
  • Înscris: 29.12.2009
Pai am lansat 1 comandă. Am asteptat 3 luni. Nu au expediat. Deschis tichet. Scuze din partea lor, abureli. Anulat în final. Am lansat comanda 2 am asteptat 1 lună si jumatate. Nu au expediat. Deschis tichet. Aceleasi scuze, aceleasi abureli. Am anulat-o și pe aceasta. Concluzia : neseriozitate totala.

#3813
cola100

cola100

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 33
  • Înscris: 29.12.2009
Fugiți de ei. Niște ani în urmă au fost in regulă, acum sunt niste escroci.

Editat de cola100, 03 ianuarie 2021 - 09:09.


#3814
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.074
  • Înscris: 11.06.2010
Invalid URL
The requested URL "[no URL]", is invalid.
Reference #9.adac1502.1630613440.94c638b

#3815
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.074
  • Înscris: 11.06.2010
https://www.gizchina...omers-stranded/

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 2

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate