Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

O noua teapa. Firma R&R SERENDIPITY SRL isi culege victimele

- - - - -
  • Please log in to reply
100 replies to this topic

#55
cassandraholos

cassandraholos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.12.2013
Pareti niste persoane plictisite care stau in fata calculatorului, ca altceva n-aveti ce face, fara viziuni, fara scopuri..iar la critici, la rea-vointa va pricepeti. V-am jignit pe careva cu ceva? Doamne sa ne ajute! E un forum public unde se discuta despre un anumit subiect, ergo oricine poate sa scrie orice vrea in legatura cu aceasta tema..insa nu si la adresa altor persoane! Asa ca permiteti-mi va rog sa-mi exprim opinia cum vreau eu! Daca nu sunteti de acord, asta este! Sunteti liberi sa ma contraziceti sau sa aveti alte pareri, tocmai din aceasta cauza exista forumul. Dar acuzatiile de genul "faceti clone", "sa ne spuna daca sunt diferite sau este se posteaza dupa acelasi ip?" sa vi-le pastrati, ca nu este cazul sa va simtiti chiar asa de smecheri ca ce mare dezvelire ati facut.
Sunt o persoana care e recunoscatoare pentru sanatatea parantiilor sai, suntem multumiti cu produsele firmei. Atat. Asa mi-am si exprmat parerea in consecinta. Nu m-a rugat nimeni, nici nu m-am "inventat", am CNP-ul propriu. ;)
Eu zic sa va vedeti de treaba in loc sa pierdeti timpul cu a fi malitiosi!

#56
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
Ce va mai place mocirla.Nici toata apa Iordanului nu va spala.

#57
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postazzolandrea, on 05 decembrie 2013 - 00:07, said:

Buna ziua tuturor! In calitatea mea de mediator juridic, din Cluj Napoca, as vrea sa fac cateva remarcari legate de subiect. In primul si in primul rand, mi se pare absolut penibil si inacceptabil ca unii se dau din gura si ii jignesc pe altii, in acest caz pe ungurii, ca nu vorbesc limba romana la nivelul romanilor!! Asta era doar o paranteza. Am impresia ca nu gasiti alte contraargumente la adresa celor care sunt de parere ca firma R&R Serendipity SRL face treaba buna, ca si mine personal!!! Probabil ca nu mi-as exprima opinia aici daca nu din proprie experienta as vorbi...dar ia ghiciti..acum 1 an am facut rost si eu de o lampa cu lumina polarizata, dupa ce parintii mei, in varsta de 55 de ani (mentionez ca sunt niste oameni super inteligenti), s-au laudat puternic de produsul respectiv, de efectele acestuia asupra organismului si anumitori boli. Nu intru in detalii, dar va pot oferi mai multe exemple daca doriti..cand cu ajutorul produsului respectiv, fara administrarea vreunui medicament, mi-am revenit in cateva zile. Deci nu e vrajeala, nici gluma!!
Simplul fapt ca un produs este foarte costisitor si unora li se pare pretul exagerat de mare, nu inseamna ca nu merita pretul si ca va puteti permite sa acuzati, chiar sa si amenintati firma!!
Eu recomand ferm lampa respectiva la toate lumea, merita investitia!! E cea mai utila inventie a epocii moderne. Oameni buni, inainte sa va trageti niste concluzii intr-un sens sau altul, consultati cu persoane care folosesc asemenea produse si care va garanteaza de utilitatea lor!
Iar la adresa R&R Serendipity: sa nu va speriati de niste rauvoitori!! (Ai mei au confirmat ca, cel putin in opinia lor, nu este adevarat nimic din cea ce se citeste aici, in sensul ca: au fost foarte multumuiti de atidunea personalului firmei, "angajatii sunt competenti maxim, se vede ca se pricep", sa-o citez pe maica mea.) Succes in continuare in afacere!
Cu respect, Andrea.
Du-te ba de trage-ti un glonte in cap ca incep sa ma enervez si eu. Pai da-l in pana mea de bozgor, daca traieste in Romania si are nationalitate romana sa invete romaneste ca nu trebuie sa intuim noi ce zice. Si nu mai face reclama mascata ca nu tine.

cassandraholos ia-te de mana cu azzolandrea daca sunteti persoane diferite si incepeti sa va trageti palme cu piciorul reciproc.

Edited by Clovis, 13 December 2013 - 17:52.


#58
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011

View Postclaudrider, on 11 decembrie 2013 - 14:38, said:



reclama ca aici nu am vazut nicaieri pe SP
Intră pe aria politică :console:

#59
bogdann70

bogdann70

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.12.2013
Este sau nu reclama, eu zic ca mai indicat ar fi sa va duceti sa va uitati putin in oglinda, ca e rusinos cum va manifestati.
Sunteti niste copii.
Eu si cu familia mea folosim produsele firmei Serendipity SRL!! De o luna tot citesc aici comentariile voastre si nu pot sa va inteleg. Daca unii sunt nemultumiti, sau au impresia ca au fost pacaliti, e musai sa dati vina pe firma si sa incercati sa viciati reputatia ei cu povestile voastre cu pesti?
Doar din curiozitate, l-am rugat pe fiul meu jurist sa se uite daca gaseste vreun repros la adresa intreprinderii, dar considera totul in regula, atat din punct de vedere financiar si de contabilitate, cat si din punct de vedere juridic.
Asta ca sa stiti cei care vorbiti aici intr-o maniera iresponsabila.
Cei care sunt multumiti, vor ramane clienti fideli ai firmei!
Tudor, Miercurea-Ciuc

#60
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006

View Postbogdann70, on 16 decembrie 2013 - 23:49, said:

De o luna tot citesc aici comentariile voastre si nu pot sa va inteleg.
Asta inseamna ca esti greu de cap... :)

#61
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
Stimate domn/doamna , nu te-ai saturat sa faci clone?Macar daca tot le faci , mai schimba si matale exprimarea , pupincurismul dus la extrem si incearca sa nu mai folosesti de fiecare data semnul exclamarii ca te dai de gol instant.Ce nu poti sa intelegi?Ia cauta pe google SERENDIPITY SRL sa vezi ce rezultat e primul.Ma bucur  ca este primul , poate asa nu mai dati tepe.Sunt curios cate clone o sa mai faceti.


  PS: In zilele de azi  , pot sa postez acum cu un IP de Ro si peste 30 de secunde de US , UK , CN.

#62
alexnegrea

alexnegrea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.12.2013
ba nu stiu ce sa zic despre firma asta vazund ca sunt pareri pro si contra ........ eu am o bunica care o cumparata o lampa facatoare de minuni , in care ea ii ft multumita de lampa, cu toate ca eu ma indoiesc de acest produs.dar  important ii ca ea ii multumita de acast produs , sau asa crede:))

#63
KTM_EXC

KTM_EXC

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 08.11.2009

View PostClovis, on 13 decembrie 2013 - 17:49, said:

Du-te ba de trage-ti un glonte in cap ca incep sa ma enervez si eu. Pai da-l in pana mea de bozgor, daca traieste in Romania si are nationalitate romana sa invete romaneste ca nu trebuie sa intuim noi ce zice. Si nu mai face reclama mascata ca nu tine.

cassandraholos ia-te de mana cu azzolandrea daca sunteti persoane diferite si incepeti sa va trageti palme cu piciorul reciproc.


... si bagati-va si lampa aia cu lumina polarizata in poponet.

#64
RRSerendipity

RRSerendipity

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.10.2013
Buna ziua si La Multi Ani!

Suntem bucurosi ca si la sfarsitul anului 2013 donatia noastra a ajuns la locul potrivit!

Attached Files



#65
MonSeulDesir

MonSeulDesir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 09.02.2007
Serendipity a lovit in Ploiesti astazi. Parintii mei sunt pe lista fraierilor din Ro, altfel nu-mi explic cum de-i tot suna firme de-astea pirat ca sa le vanda produsele lor minune. Aceleasi tehnici de manipulare rasuflate, acelasi tupeu de vanzatori de 2 lei. N-au picat in plasa, dar ma revolta ca astia inca pacalesc in voie neajutoratii in tara asta!

#66
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
Disperati baietii, pana si firma lor a cazut pe locul doi la google, dupa topicul asta... Posted Image
Normal ca baga clone la greu, macar daca nu ar ateriza chiar de la primul post direct pe topicul asta.... Posted Image  Pana si asta arata cat sunt de imbecili.

Attached Files



#67
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008

View Postbogdann70, on 16 decembrie 2013 - 23:49, said:

Este sau nu reclama, eu zic ca mai indicat ar fi sa va duceti sa va uitati putin in oglinda, ca e rusinos cum va manifestati.
Sunteti niste copii.
Eu si cu familia mea folosim produsele firmei Serendipity SRL!! De o luna tot citesc aici comentariile voastre si nu pot sa va inteleg. Daca unii sunt nemultumiti, sau au impresia ca au fost pacaliti, e musai sa dati vina pe firma si sa incercati sa viciati reputatia ei cu povestile voastre cu pesti?
Doar din curiozitate, l-am rugat pe fiul meu jurist sa se uite daca gaseste vreun repros la adresa intreprinderii, dar considera totul in regula, atat din punct de vedere financiar si de contabilitate, cat si din punct de vedere juridic.
Asta ca sa stiti cei care vorbiti aici intr-o maniera iresponsabila.
Cei care sunt multumiti, vor ramane clienti fideli ai firmei!
Tudor, Miercurea-Ciuc

Ba nesimtitule. Nu iti este rusine?!  Observ ca toate persoanele care agreaza firma si o lauda sunt doar useri CU UN SINGUR POST. Nu iti da putin de gandit?

Edited by shadowgign2, 12 January 2014 - 00:06.


#68
stefanflorescu12

stefanflorescu12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.01.2014
In atentia tuturor celor pro sau contra acestor produse vandute prin "Organizari de evenimente" :
1. Clientii sunt racolati din randul persoanelor in varsta (mama mea are 75 de ani) si nu e normal sa-i vinzi nimic de 1500 lei punand-o sa iti semneze un contract de comanda fara sa-l citeasca;
2. Nu e normal sa-ti prostesti clientii garantand un produs ca fiind bun pentru sanatatea lor fara sa-i intrebi ce antecedente medicale au (mama are un singur rinichi) si sa le bagi pe gat cu japca cearceafuri minune, braie (cingatoare) magnetice minune, saltele binefacatoare ...
3. Nu e normal sa accepti un client cu o pensie de 600 lei pe luna si sa-i vinzi un produs de 1500 lei fara sa te intrebi macar din bun simt cu ce o sa-ti plateasca produsul...

In concluzie, hai sa ne prostim intre noi, dar sa crutam batranii caci ei sunt trecutul nostru si asa cum scria marele poet Adrian Paunescu
"Cine are parinti, are inca trecut,
Cine are parinti inca nu e pierdut..."                                                                                                                                                                        Deci hai sa nu ne autodistrugem termindu-i pe parinti. E competitie, e care pe care, e o lupta, dar e josnic sa incluzi in lupta pentru bani batranii sau copii.

Cineva pe forum intreba unde si cand "activeaza" iar Carpe Diem team srl. Iata unde si prin ce mijloace:
*atasez plicul, invitatia si un formular ciudat (o fi legal?) pentru colectare de date

Attached Files



#69
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011

View Postpopascu, on 22 august 2013 - 15:07, said:

Eh, panaricii ca si aia cu zepter si alti cacanari

Nu vorbii fără să știi :nonobad: , eu am aspirator Zepter și e foarte bun. E singurul care îmi place pentru că nu lasă particula de praf la evacuare, eu fiind alergic. Așa doar te discreditezi.

#70
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View Poststefanflorescu12, on 28 ianuarie 2014 - 13:37, said:

In atentia tuturor celor pro sau contra acestor produse vandute prin "Organizari de evenimente" :
1. Clientii sunt racolati din randul persoanelor in varsta (mama mea are 75 de ani) si nu e normal sa-i vinzi nimic de 1500 lei punand-o sa iti semneze un contract de comanda fara sa-l citeasca;
2. Nu e normal sa-ti prostesti clientii garantand un produs ca fiind bun pentru sanatatea lor fara sa-i intrebi ce antecedente medicale au (mama are un singur rinichi) si sa le bagi pe gat cu japca cearceafuri minune, braie (cingatoare) magnetice minune, saltele binefacatoare ...
3. Nu e normal sa accepti un client cu o pensie de 600 lei pe luna si sa-i vinzi un produs de 1500 lei fara sa te intrebi macar din bun simt cu ce o sa-ti plateasca produsul...

In concluzie, hai sa ne prostim intre noi, dar sa crutam batranii caci ei sunt trecutul nostru si asa cum scria marele poet Adrian Paunescu
"Cine are parinti, are inca trecut,
Cine are parinti inca nu e pierdut..." Deci hai sa nu ne autodistrugem termindu-i pe parinti. E competitie, e care pe care, e o lupta, dar e josnic sa incluzi in lupta pentru bani batranii sau copii.

Cineva pe forum intreba unde si cand "activeaza" iar Carpe Diem team srl. Iata unde si prin ce mijloace:
*atasez plicul, invitatia si un formular ciudat (o fi legal?) pentru colectare de date
O clona a acestei organizatii horthysto- szálasiste au ajuns si in orasul de pe Somes, cel de pe Crisul Repede, cel de pe Mures (nu Targu Mures) si
un pic mai la sud in urbea de pe malurile Begai.
Acesti revizionisti revansarzi incearca sa insele bietii pensionari saraci pauperizandu-i, in primul rand prin atragerea lor, a bietilor pensionari,
la asa zise prezentari, in care propagandisti hungaristi extrem de persuasivi, utilizand un vocabular agresiv si o adresare total nepoliticoasa ii
obliga pe naivii pensionari sa semneze tot felul de contracte ciudate, in vederea cumparari a tot felul de dispozitive si aparate de vindecare a
unor boli crancene sau alte chestii care ar ajuta la imbunatatirea starii de sanatate.
Din fericire nici un/o prieten/a, amic/a sau neam de al meu nu a cedat la presiunile acestor criminali! Daca ar mai exista "sumanele negre" Posted Image
i-ar agata de capatana in varful unor stejari sau intre plopi inalti, sa ii bata vantul ca pe niste talangi, astfel de vietuitoare trebuie starpite fara
nici un fel de mila!

http://www.academia....Sumanele_Negre_

Edited by Teophileos, 31 January 2014 - 18:27.


#71
itosoft

itosoft

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.02.2014

View Poststefanflorescu12, on 28 ianuarie 2014 - 13:37, said:

In atentia tuturor celor pro sau contra acestor produse vandute prin "Organizari de evenimente" :
1. Clientii sunt racolati din randul persoanelor in varsta (mama mea are 75 de ani) si nu e normal sa-i vinzi nimic de 1500 lei punand-o sa iti semneze un contract de comanda fara sa-l citeasca;
2. Nu e normal sa-ti prostesti clientii garantand un produs ca fiind bun pentru sanatatea lor fara sa-i intrebi ce antecedente medicale au (mama are un singur rinichi) si sa le bagi pe gat cu japca cearceafuri minune, braie (cingatoare) magnetice minune, saltele binefacatoare ...
3. Nu e normal sa accepti un client cu o pensie de 600 lei pe luna si sa-i vinzi un produs de 1500 lei fara sa te intrebi macar din bun simt cu ce o sa-ti plateasca produsul...

In concluzie, hai sa ne prostim intre noi, dar sa crutam batranii caci ei sunt trecutul nostru si asa cum scria marele poet Adrian Paunescu
"Cine are parinti, are inca trecut,
Cine are parinti inca nu e pierdut..." Deci hai sa nu ne autodistrugem termindu-i pe parinti. E competitie, e care pe care, e o lupta, dar e josnic sa incluzi in lupta pentru bani batranii sau copii.

Cineva pe forum intreba unde si cand "activeaza" iar Carpe Diem team srl. Iata unde si prin ce mijloace:
*atasez plicul, invitatia si un formular ciudat (o fi legal?) pentru colectare de date
Din postari am inteles ca R&R S... este tepar. Intrebarea mea : Carpe Diem = R&R S? Si eu am primit un plic cu o invitatie identica, dar nu m-am dus, pentru ca era prea multe promisiuni si gratuitati. Iar din experienta stiu, ca in viata nimic nu se da gratis

#72
taviori

taviori

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.05.2007
Buna ziua,
Si mama avand cam 70 de ani a fost "incantata" de produsele acestei firme. Din pacate .
Am mai citit pe net si e posibil ca aceste aparate sa faca ceva bun, dar preturile lor sunt mult exagerate. Bun, accept si asta ( mai sunt produse de acest gen ) insa sa profiti de pe urma acestor batrani , care sunt naivi si cu pensii "reduse la jumatate" sau chair mai mult, nu este frumos deloc .
Cei care le vand sa se gandeasca si la parintii lor . Si chiar la ei insisi ca vor ajunge chiar si ei la batranete.
Ganditi-va domnilor !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate