Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

O noua teapa. Firma R&R SERENDIPITY SRL isi culege victimele

- - - - -
  • Please log in to reply
100 replies to this topic

#1
amnesia20

amnesia20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.07.2013
Multumiri celor de la Softpedia ca pot sa imi public parerea.
Intamplarea ce s-a petrecut in familia mea,la cererea oricui pot sa o justific cu documente,mai mult si scrisoarea primita de la OPC o sa o public aici. Bunica mea a luat parte la o prezentare unde angajatii firmei respective se dadeau doctori si cica vindeau produse medicale care nu valoreaza nici doi bani. Vand produse chinezesti care cica sunt produse in Germania.
.Chilipiruri.TEAPA!! Nu am vrut sa preluam produsele de la R&R SERENDIPITY SRL si ne-au amenintat,prima oara oral "ca avem zece minute sa facem rost de bani ori o patim",mai apoi in scris:cerandu-ne daune de 280 de Ron.(am scrisoare prin care pot sa o dovedesc,plus ca cerinta lor este ilegala). Sa nu credeti o vorba din ceea ce zic!!!!!! Dupa OUG NR.106/1999,legea cere ca pe contract sa fie trecut ca in 7zile lucratoare,adica 9 zile,toata lumea poate sa rezilieze contractul si sa primeasca toti banii inapoi!!!!!!!!Pana si avansul trebuie dat inapoi! Daca ati patit-o si voi trebuie sa va cereti banii inapoi printr-o scrisoara recomandata. Daca stie cineva pe unde au prezentari va rog postati aici si anuntati si Protectia Consumatorilor.Teparii mai au prezentari si sub numele de :"Carpe Diem Team"!!!

#2
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Cum am mai spus , si cind ai pus mai devreme , eu chiar am sunat , 24/24 , pe toate nr. lor , ca sa fac misto de ei (avem gratuit , pe retele de fix !!)!!
Cind am trimis e-mail , "ca ce dracu ma suna ei si de unde au datele mele" , au zis ca am "aplicat" la nu stiu ce oferta prin telefon !!
Sunt niste tepari , mama a raspuns la telefon , ea credea ca ma cauta pe mine cineva !!

Suna dupa nr de RDS fix !!

P.S.- Cica racoleaza clientii , din cartea de telefon !!

Edited by tidicristi, 22 August 2013 - 11:54.


#3
amnesia20

amnesia20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.07.2013
da postez din nou pentru ca a fost o neintelegere.nu stiam cum sa postez si mi-au sters articolele,am vorbit cu moderatorul,acum totul  e ok. scuze :)

#4
DumitrascuCristi

DumitrascuCristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 19.07.2013
mi se par atat de dubioase prezentarile de genul asta..

#5
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Astea sunt alea cu scaunul minune?

#6
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Eh, panaricii ca si aia cu zepter si alti cacanari
Cu cacarii, prezentari, etc Si dupaia sa cumperi de cateva mii de euro niste tigai de aluminiu. Da-i in branza

Eu am fost pt angajare la unii dinastia acum vreo cativa ani si nu mi-a convenit ca plateau ca dracu si te mai milogesti si de lume pe strada. Practic trebuia sa racolez oameni si sa le dau teapa

Edited by popascu, 22 August 2013 - 15:09.


#7
ioneldamian

ioneldamian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.10.2013
Am gasit acest subiect din intamplare, insa simt nevoia sa va contrazic, deoarece si familia noastra a avut contract cu aceasta firma, dar totul era in regula si mai presus de aceasta, angajatii firmei, de la prezentator pana la fetele care ne sunau prin telefon toti erau foarte amabili, ajutatori, si mai important nu erau prefacuti deloc!. Mi-au raspuns la orice intrebare! Si contractul, era conform prevederilor legale, la livrare ne-au anuntat cu o zi inainte, asadar stiam la timp si ora exacta cand sa preluam produsele, erau foarte punctuali si in data livrarii. In afara de aceste puncturi de vedere, trebuie sa mentionez si faptul ca produsele lor sunt de calitate, originale si intr-adevar au efectele promise. Cel putin noi in familie o folosim foarte mult Lampa cu lumina polarizata, pe care am cumparat aproximativ un an, si de la raceala, pana la diferite dureri, la toate o folosim in loc de a lua medicamente, si sa stiti ca are efect!!!! Eu am incredere in firma Serendipity Srl, si sunt sigur ca voi ramane si client fidel, iar totodata recomand pentru toata lumea!!!! Este foarte greu de gasit o firma cinstita in zilele noastre, si ma bucur ca eu cunosc una! Decizia ii apartine fiecareia, dar va zic eu ca nu este indiferent in ce investesti banii, iar daca alegi sa cumpari astfel de produse, investesti in sanatate!

#8
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006

View Postioneldamian, on 07 octombrie 2013 - 20:08, said:

Lampa cu lumina polarizata, pe care am cumparat aproximativ un an, si de la raceala, pana la diferite dureri, la toate o folosim in loc de a lua medicamente, si sa stiti ca are efect!!!!  
Mosule, ce efect are lampa aia? ...in afara ca-ti lumineaza nitel camera?

#9
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View Postioneldamian, on 07 octombrie 2013 - 20:08, said:

Am gasit acest subiect din intamplare, insa simt nevoia sa va contrazic, deoarece si familia noastra a avut contract cu aceasta firma, dar totul era in regula si mai presus de aceasta, angajatii firmei, de la prezentator pana la fetele care ne sunau prin telefon toti erau foarte amabili, ajutatori, si mai important nu erau prefacuti deloc!. Mi-au raspuns la orice intrebare! Si contractul, era conform prevederilor legale, la livrare ne-au anuntat cu o zi inainte, asadar stiam la timp si ora exacta cand sa preluam produsele, erau foarte punctuali si in data livrarii. In afara de aceste puncturi de vedere, trebuie sa mentionez si faptul ca produsele lor sunt de calitate, originale si intr-adevar au efectele promise. Cel putin noi in familie o folosim foarte mult Lampa cu lumina polarizata, pe care am cumparat aproximativ un an, si de la raceala, pana la diferite dureri, la toate o folosim in loc de a lua medicamente, si sa stiti ca are efect!!!! Eu am incredere in firma Serendipity Srl, si sunt sigur ca voi ramane si client fidel, iar totodata recomand pentru toata lumea!!!! Este foarte greu de gasit o firma cinstita in zilele noastre, si ma bucur ca eu cunosc una! Decizia ii apartine fiecareia, dar va zic eu ca nu este indiferent in ce investesti banii, iar daca alegi sa cumpari astfel de produse, investesti in sanatate!

MINTI
Tataie tu ti-ai facut cont doar ca sa dezminti o acuzatie. Ne consideri mai prosti decat clientii vostri?

#10
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008

View Postioneldamian, on 07 octombrie 2013 - 20:08, said:

Am gasit acest subiect din intamplare, insa simt nevoia sa va contrazic, deoarece si familia noastra a avut contract cu aceasta firma, dar totul era in regula si mai presus de aceasta, angajatii firmei, de la prezentator pana la fetele care ne sunau prin telefon toti erau foarte amabili, ajutatori, si mai important nu erau prefacuti deloc!. Mi-au raspuns la orice intrebare! Si contractul, era conform prevederilor legale, la livrare ne-au anuntat cu o zi inainte, asadar stiam la timp si ora exacta cand sa preluam produsele, erau foarte punctuali si in data livrarii. In afara de aceste puncturi de vedere, trebuie sa mentionez si faptul ca produsele lor sunt de calitate, originale si intr-adevar au efectele promise. Cel putin noi in familie o folosim foarte mult Lampa cu lumina polarizata, pe care am cumparat aproximativ un an, si de la raceala, pana la diferite dureri, la toate o folosim in loc de a lua medicamente, si sa stiti ca are efect!!!! Eu am incredere in firma Serendipity Srl, si sunt sigur ca voi ramane si client fidel, iar totodata recomand pentru toata lumea!!!! Este foarte greu de gasit o firma cinstita in zilele noastre, si ma bucur ca eu cunosc una! Decizia ii apartine fiecareia, dar va zic eu ca nu este indiferent in ce investesti banii, iar daca alegi sa cumpari astfel de produse, investesti in sanatate!
Cum te cheama pui de dac, si de ce faci reclama p'aici?

#11
ioneldamian

ioneldamian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.10.2013
Daca sunteti atat de destepti, ar trebui sa stiti ca trebuie sa ai cont daca vrei sa lasi un comentariu... Asa cum am mai scris am gasit intamplator subiectul, insa trebuia sa-mi fac cont sa-mi pot posta opinia mea. Dar nici nu inteleg de ce ma acuzati pe mine? Atunci putem lua astfel incat amnesia20, care a inceput subiectul este o persoana inventata? Fiindca momentan are 6 comentarii in total? Asa ar fi logic....dupa cum trageti voi concluziile....

#12
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Tocmai pentru ca sintem destepti nu muscam la reclama mascata atit de prost...
Asta unu la mina.
Doi la mina, produsele medicale se cumpara din locuri specializate, nu de la cacamaca S.R.L care vinde lampa minune ce vindeca de la constipatie la gripa.
Mergi si cinta la alta masa cu opinia ta...

#13
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

View Postioneldamian, on 07 octombrie 2013 - 20:08, said:

In afara de aceste puncturi de vedere

In afara de aceste puncturi de vedere mai ai si altele la fel de agramate? Ai un limbaj atat de pupincurist ca ai fi bun de reporter la A3 sau la B1... Chiar cred ca ai avea succes.

#14
blagavas

blagavas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.10.2013
Cred ca persoanele care isi dau cu parerea in ne cunostinta de cauza nu sunt altceva decat niste inculti care nici nu stiu macar cu ce se mananca lumina polarizata, inainte de a spune despre aceasta lampa ca nu face altceva decat sa iti ilumineze camera informeazate mai intai daca tot esti asa istet.
Am cumparat de la Serendipity in urma cu vreo 2 ani lampa cu lumina polarizata  si alte produse si am reusit sa tratez multe probleme de sanatate din familie printre care si un ulcer varicos cu care ma chinuiam de ceva timp.Sunt foarte multumit cu produsele pe care le-am achizitionat de la firma R&R Serendipity SRL

#15
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Pacat ca n-are efect si asupra prostiei... atunci chiar ti-ar fi fost de folos.
Nu te mai chinui dobitocule sa-ti faci clone: te da de gol maniera de a scrie - pana si Vanghelie se exprima mai fluent decat tine.

#16
nietzsche_camataru

nietzsche_camataru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 27.08.2013
Lumina polarizatã si uleiul de șarpe . Nu pot sa cred ca mai sunt oameni care cred in tot felul de leacuri minune.

Edited by nietzsche_camataru, 10 October 2013 - 00:33.


#17
KR_MAN

KR_MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,463
  • Înscris: 04.03.2013

View Postblagavas, on 09 octombrie 2013 - 23:10, said:

nu sunt altceva decat niste inculti care nici nu stiu macar cu ce se mananca lumina polarizata,
daca este tartinabila, o poti intinde pe paine...

#18
ioneldamian

ioneldamian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.10.2013
Se pare ca n-are rost sa ma cert cu voi, nici nu vreau... Si ma bucur ca cea mai mare problema in viata va prezinta greselile gramaticale, si nu o boala mai grava, fiindca daca asa ar fi, si voi ati face tot posibilul pentru vindecare!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate