Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 

Galaxy S4 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
30104 replies to this topic

#16597
razvanviper

razvanviper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,428
  • Înscris: 31.12.2006

View Postalex_bora, on 19 septembrie 2014 - 12:34, said:

Nu va uitati la ratingul pe care il are, cei care cumpara de la el ori nu se pricep, ori se multumesc ca platesc mai putin decat e pretul pe piata si primesc ceva ce functioneaza si PARE nou.
...Deci, mare grija !

Ori majoritatea calificativelor sunt date de clone d-ale lui :).

Nu mai bine iti luai dintr-un magazin serios?

#16598
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,132
  • Înscris: 04.08.2007

View Postalex_bora, on 19 septembrie 2014 - 12:34, said:

Ca o recomandare: dupa cum au mai scris si altii despre el, va sfatuiesc sa va feriti de userul itmediagalaxy de pe okazii, are si site cu acelasi nume. E un tepar ordinar. In alta ordine de idei am primit un S4 (resigilat probabil) vandut ca fiind sigilat/nou. E prima teapa de genul asta pe care o iau in 15 ani de vandut/cumparat telefoane, dar intotdeauna inveti cate ceva nou. Nu va uitati la ratingul pe care il are, cei care cumpara de la el ori nu se pricep, ori se multumesc ca platesc mai putin decat e pretul pe piata si primesc ceva ce functioneaza si PARE nou.
Al meu desi parea sigilat, ulterior am vazut ca sigiliul (mai lucios) era pus peste cel original, avea castile si incarcatorul fake. Din fericire, cablul de date si acumulatorul erau sigilate si originale. Telefonul l-am verificat destul, e original, toate tiplele, pe margini, spate, fata, ca nou. Singurul lucru aiurea: avea rama cea lucioasa putin iesita intr-un colt, s-a rezolvat cu putin presiune aplicata (probabil display schimbat si asamblare neglijenta a carcasei). De cand il folosesc, de 3 luni vad ca merge impecabil, dar aveti grija cu persoane de tipul asta.                                    
Contactat telefonic, a bajbait ceva despre faptul ca asa le primeste el de la VDF si ca e sigilat si bla bla...mi-a cerut un cont in care sa restituie contravaloarea castilor si a incarcatorului si nu a mai raspuns apoi. Personal, le-as suci gatul bisnitarilor de doi bani ca asta...Deci, mare grija !
daca problema la rama era in partea stanga sus, e din fabrica. Au mai fost si altii care s-au plans.

#16599
daniel75

daniel75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 04.09.2004

View Postremvirg, on 19 septembrie 2014 - 13:51, said:

daca problema la rama era in partea stanga sus, e din fabrica. Au mai fost si altii care s-au plans.

Am avut exact aceiasi problema cu un prim S4 BE luat de la VDF! Rama, stanga sus, prezenta o urma de montare defectuoasa! L-am refuzat si mi-au trimis un alt telefon care este OK! Deci, se intampla si la case mai mari!

#16600
rolbyroland

rolbyroland

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 26.09.2011

View Postalex_bora, on 19 septembrie 2014 - 12:34, said:

Ca o recomandare: dupa cum au mai scris si altii despre el, va sfatuiesc sa va feriti de userul itmediagalaxy de pe okazii, are si site cu acelasi nume. E un tepar ordinar. In alta ordine de idei am primit un S4 (resigilat probabil) vandut ca fiind sigilat/nou. E prima teapa de genul asta pe care o iau in 15 ani de vandut/cumparat telefoane, dar intotdeauna inveti cate ceva nou. Nu va uitati la ratingul pe care il are, cei care cumpara de la el ori nu se pricep, ori se multumesc ca platesc mai putin decat e pretul pe piata si primesc ceva ce functioneaza si PARE nou.
Al meu desi parea sigilat, ulterior am vazut ca sigiliul (mai lucios) era pus peste cel original, avea castile si incarcatorul fake. Din fericire, cablul de date si acumulatorul erau sigilate si originale. Telefonul l-am verificat destul, e original, toate tiplele, pe margini, spate, fata, ca nou. Singurul lucru aiurea: avea rama cea lucioasa putin iesita intr-un colt, s-a rezolvat cu putin presiune aplicata (probabil display schimbat si asamblare neglijenta a carcasei). De cand il folosesc, de 3 luni vad ca merge impecabil, dar aveti grija cu persoane de tipul asta.                                    
Contactat telefonic, a bajbait ceva despre faptul ca asa le primeste el de la VDF si ca e sigilat si bla bla...mi-a cerut un cont in care sa restituie contravaloarea castilor si a incarcatorului si nu a mai raspuns apoi. Personal, le-as suci gatul bisnitarilor de doi bani ca asta...Deci, mare grija !

De ce nu ai facut o plangere la politie? Astfel de marlani o sa vanda in continuare prostii.
(Desi nu cred ca s-ar rezolva ceva)

De unde stii ca telefonul e original? Si la clone merg toti senzorii.

Edited by rolbyroland, 19 September 2014 - 16:52.


#16601
alex_bora

alex_bora

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 09.02.2005
@razvanviper asa e, de obicei cumpar dintr-un magazin serios, acum nu aveau pe stoc acolo si nu am mai avut rabdare, asta e.
@daniel75 al meu avea problema in partea dreapta jos...
@rolbyroland e original sigur :) I'am verificat imei ul, meniul de test si am pus si programelul ala special din playstore sa ma asigur ca e original si complet functional.

#16602
NickyBoyGoTTi

NickyBoyGoTTi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 13.03.2014
Am primit o actualizare pentru Samsung account ... știți ceva despre ea?

#16603
tzacan3l

tzacan3l

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,717
  • Înscris: 15.04.2013

View PostNickyBoyGoTTi, on 19 septembrie 2014 - 19:02, said:

Am primit o actualizare pentru Samsung account ... știți ceva despre ea?
Iti actualizeaza aplicatia doar atat.

#16604
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010

View Postalex_bora, on 19 septembrie 2014 - 12:34, said:

Ca o recomandare: dupa cum au mai scris si altii despre el, va sfatuiesc sa va feriti de userul itmediagalaxy de pe okazii, are si site cu acelasi nume. E un tepar ordinar. In alta ordine de idei am primit un S4 (resigilat probabil) vandut ca fiind sigilat/nou. E prima teapa de genul asta pe care o iau in 15 ani de vandut/cumparat telefoane, dar intotdeauna inveti cate ceva nou. Nu va uitati la ratingul pe care il are, cei care cumpara de la el ori nu se pricep, ori se multumesc ca platesc mai putin decat e pretul pe piata si primesc ceva ce functioneaza si PARE nou.
Al meu desi parea sigilat, ulterior am vazut ca sigiliul (mai lucios) era pus peste cel original, avea castile si incarcatorul fake. Din fericire, cablul de date si acumulatorul erau sigilate si originale. Telefonul l-am verificat destul, e original, toate tiplele, pe margini, spate, fata, ca nou. Singurul lucru aiurea: avea rama cea lucioasa putin iesita intr-un colt, s-a rezolvat cu putin presiune aplicata (probabil display schimbat si asamblare neglijenta a carcasei). De cand il folosesc, de 3 luni vad ca merge impecabil, dar aveti grija cu persoane de tipul asta.
Contactat telefonic, a bajbait ceva despre faptul ca asa le primeste el de la VDF si ca e sigilat si bla bla...mi-a cerut un cont in care sa restituie contravaloarea castilor si a incarcatorului si nu a mai raspuns apoi. Personal, le-as suci gatul bisnitarilor de doi bani ca asta...Deci, mare grija !

eu am luat de la emag S4 BE desfacut in fata mea si cand am ajuns acasa am observat mai bine ca in partea dreapta sus rama era bombata....m-am dus imediat si l-am schimbat cu altul nou si deschisa cutia tot in fata mea,mi s-a parut ok iar cand am ajuns acasa a doua zi la lumina zilei am observat la fel ca  era bombata rama tot in acelasi loc dar ca mai putin,m-am dus inapoi si baiatul de acolo mi-a adus trei cutii sigilate si mi-a zis sa aleg(ca la loz in plic)....am ales si am desfacut eu cu mana mea cutia cu sigilii intacte cu tot,noroc ca era ok ca altfel ceream banii inapoi..........cu multe pagini in urma am si poze postate

PS. nu cumparati telefoane de la gainari de pe anumite site-uri de rahat(mai bine faceti altceva cu banii aia decat sa-i dati de pomana)...sunt site-uri mari,cunoscute care pentru 100 lei in plus iti ofera garantia ca iei un produs bun

acum sa revin la marea mea problema care observ ca nu stie nimeni nimic sau nu vrea sa zica ceva concret(cu toate ca eu am ajutat sute de persoane in alte probleme legate de telefoane dar de problema asta nu m-am lovit niciodata):

mi s-a busit cardul(cred)....nu-l mai vede nici telefonul si nici pc-ul,l-am bagat in alt telefon si tot la fel,nimic.....exista vreo solutie(fara costuri extraterestre) ca sa-mi recuperez ce aveam pe el???

am un card de 32 GB clasa 4(da stiu e de rahat,asa mi l-au dat cei de la Orange) dar nu am avut deloc probleme cu el,numai ca deodata a murit :(

#16605
tzacan3l

tzacan3l

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,717
  • Înscris: 15.04.2013
Din ce stiu nu prea vad cum sa iti recuperezi ce ai avut pe el , la un hdd stiu ca poti, dar la un sd sunt sanse foarte putine si nu stiu daca gasesti pe la noi un service care sa iti descarce ce ai avut pe sd , dar ce sa mai zici de mine ca m-i sa dus hdd de 1 tb plin cu poze si colecția de peste 100k de melodii :(.
Sunt sanse grele.

#16606
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007


View PostAdL84, on 19 septembrie 2014 - 21:43, said:

acum sa revin la marea mea problema care observ ca nu stie nimeni nimic sau nu vrea sa zica ceva concret(cu toate ca eu am ajutat sute de persoane in alte probleme legate de telefoane dar de problema asta nu m-am lovit niciodata):

mi s-a busit cardul(cred)....nu-l mai vede nici telefonul si nici pc-ul,l-am bagat in alt telefon si tot la fel,nimic.....exista vreo solutie(fara costuri extraterestre) ca sa-mi recuperez ce aveam pe el???

am un card de 32 GB clasa 4(da stiu e de rahat,asa mi l-au dat cei de la Orange) dar nu am avut deloc probleme cu el,numai ca deodata a murit :(

Din moment ce nu iti e recunoscut nici de PC mare minune sa îl mai poți salva. Ai încercat și cu un adaptor? Dacă îți cere sa îl formatezi e cam dus.

#16607
catalindows

catalindows

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 03.01.2007
Daca iti cere sa-l formatezi, formateaza-l quick, apoi incearca cu un program de recuperare.

#16608
Malkos

Malkos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 15.04.2013

View PostAdL84, on 19 septembrie 2014 - 21:43, said:

eu am luat de la emag S4 BE desfacut in fata mea si cand am ajuns acasa am observat mai bine ca in partea dreapta sus rama era bombata....m-am dus imediat si l-am schimbat cu altul nou si deschisa cutia tot in fata mea,mi s-a parut ok iar cand am ajuns acasa a doua zi la lumina zilei am observat la fel ca  era bombata rama tot in acelasi loc dar ca mai putin,m-am dus inapoi si baiatul de acolo mi-a adus trei cutii sigilate si mi-a zis sa aleg(ca la loz in plic)....am ales si am desfacut eu cu mana mea cutia cu sigilii intacte cu tot,noroc ca era ok ca altfel ceream banii inapoi..........cu multe pagini in urma am si poze postate

PS. nu cumparati telefoane de la gainari de pe anumite site-uri de rahat(mai bine faceti altceva cu banii aia decat sa-i dati de pomana)...sunt site-uri mari,cunoscute care pentru 100 lei in plus iti ofera garantia ca iei un produs bun

acum sa revin la marea mea problema care observ ca nu stie nimeni nimic sau nu vrea sa zica ceva concret(cu toate ca eu am ajutat sute de persoane in alte probleme legate de telefoane dar de problema asta nu m-am lovit niciodata):

mi s-a busit cardul(cred)....nu-l mai vede nici telefonul si nici pc-ul,l-am bagat in alt telefon si tot la fel,nimic.....exista vreo solutie(fara costuri extraterestre) ca sa-mi recuperez ce aveam pe el???

am un card de 32 GB clasa 4(da stiu e de rahat,asa mi l-au dat cei de la Orange) dar nu am avut deloc probleme cu el,numai ca deodata a murit Posted Image
  Salut!
Vezi daca te ajuta cumva:http://www.clubulfoto.com/cum-recuperezi-fotografii-de-pe-cardurile-de-memorie-blocate/. Stiu ca acolo se discuta de aparate foto, dar cardurile sunt la fel.

Edited by Malkos, 19 September 2014 - 22:41.


#16609
fmstanciu

fmstanciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 13.06.2008

View PostAdL84, on 19 septembrie 2014 - 21:43, said:


eu am luat de la emag S4 BE desfacut in fata mea si cand am ajuns acasa am observat mai bine ca in partea dreapta sus rama era bombata....m-am dus imediat si l-am schimbat cu altul nou si deschisa cutia tot in fata mea,mi s-a parut ok iar cand am ajuns acasa a doua zi la lumina zilei am observat la fel ca  era bombata rama tot in acelasi loc dar ca mai putin,m-am dus inapoi si baiatul de acolo mi-a adus trei cutii sigilate si mi-a zis sa aleg(ca la loz in plic)....am ales si am desfacut eu cu mana mea cutia cu sigilii intacte cu tot,noroc ca era ok ca altfel ceream banii inapoi..........cu multe pagini in urma am si poze postate

PS. nu cumparati telefoane de la gainari de pe anumite site-uri de rahat(mai bine faceti altceva cu banii aia decat sa-i dati de pomana)...sunt site-uri mari,cunoscute care pentru 100 lei in plus iti ofera garantia ca iei un produs bun

acum sa revin la marea mea problema care observ ca nu stie nimeni nimic sau nu vrea sa zica ceva concret(cu toate ca eu am ajutat sute de persoane in alte probleme legate de telefoane dar de problema asta nu m-am lovit niciodata):

mi s-a busit cardul(cred)....nu-l mai vede nici telefonul si nici pc-ul,l-am bagat in alt telefon si tot la fel,nimic.....exista vreo solutie(fara costuri extraterestre) ca sa-mi recuperez ce aveam pe el???

am un card de 32 GB clasa 4(da stiu e de rahat,asa mi l-au dat cei de la Orange) dar nu am avut deloc probleme cu el,numai ca deodata a murit Posted Image
Formateaza-l si apoi cu un programel gratuit (Recuva parca se cheama) poti recupera datele, toate care au fost candva pe card.

#16610
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010

View PostMalkos, on 19 septembrie 2014 - 22:39, said:

  Salut!
Vezi daca te ajuta cumva:http://www.clubulfoto.com/cum-recuperezi-fotografii-de-pe-cardurile-de-memorie-blocate/. Stiu ca acolo se discuta de aparate foto, dar cardurile sunt la fel.

View PostMalkos, on 19 septembrie 2014 - 22:39, said:

  Salut!
Vezi daca te ajuta cumva:http://www.clubulfoto.com/cum-recuperezi-fotografii-de-pe-cardurile-de-memorie-blocate/. Stiu ca acolo se discuta de aparate foto, dar cardurile sunt la fel.

mersi frumos dar am acest program de recuperare de mult timp si chiar l-am folosit de cateva ori

problema la mine este ca,nu mai este vazut cardul nici de telefon si nici de pc,sa nu mai zic ca azi am bagat cardul in alte telefoane si este mort(mortii lor care l-au facut sa se strice asa repede)...nu vreau altceva decat sa recuperez ce am pe el si apoi il arunc daca nu se mai poate resuscita deloc

View Postfmstanciu, on 19 septembrie 2014 - 22:55, said:

Formateaza-l si apoi cu un programel gratuit (Recuva parca se cheama) poti recupera datele, toate care au fost candva pe card.

nu am cum sa-l formatez pentru ca nu este vazut de nici un dispozitiv....

#16611
Cleaner93

Cleaner93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 08.05.2013
Salut, sunt și eu un proaspăt posesor al unui samsung galaxy s4 (am făcut un upgrade de la s1 ...foarte mare diferența) . Telefonul îl am de 2 zile și pot să zic că sunt foarte multumit de el cu toate că mai am mult de descoperit la el dar am o curiozitate. Telefonul pare să aibă o folie de protecție sau poate așa arată gorila glass 3 , o folie ce se întinde pe toată suprafată ecranului ajungând în partea de sus fix lângă senzori și cameră iar în partea de jos acoperă butoanele senzitive. Nu că m-ar deranja cu ceva (cu toate că sunt destul de atent cu telefoanele și din această cauză nu am folosit niciodată vreo folie de protecție ) dar sunt curios dacă ăla e stratul de gorila glass sau vreo folie .

#16612
liviu_adryan

liviu_adryan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,367
  • Înscris: 06.01.2012
Este folie,poți sa o dai jos dacă te deranjează

#16613
Cleaner93

Cleaner93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 08.05.2013
Păi deocamdată nu dar probabil am să o dau jos :))  Bănuiesc că altfel se simte display-ul fără folie . Dar e normal să vină așa din fabrică cu folie ? :-??

#16614
liviu_adryan

liviu_adryan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,367
  • Înscris: 06.01.2012

View PostCleaner93, on 20 septembrie 2014 - 00:16, said:

Păi deocamdată nu dar probabil am să o dau jos :))  Bănuiesc că altfel se simte display-ul fără folie . Dar e normal să vină așa din fabrică cu folie ? :-??
Nu chiar toate,eu nu am avut :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate