Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

TVA 24% :|

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1192 replies to this topic

#541
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002

 morpheusdj, on 28th June 2010, 14:58, said:

Se fura mai mult decat ne putem noi imagina.

mie mi-ar fi jena sa debitez prostii din astea fara sa am habar cat e bugetu tarii. da' taman nestiinta asta da posibilitatea fabulatiilor. si poeti ca ponta marele jurist si crin paralelulescu stiu ei ca fura clientela de nu-si pot imagina. pai cum sa-si poata imagina cand habar n-au cat e bugetu romaniei si cat sunt pensiile si salariile din el. fara numar...

Edited by christig, 28 June 2010 - 14:34.


#542
fanariotul

fanariotul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,138
  • Înscris: 27.03.2003

 Kint, on 28th June 2010, 15:25, said:

Pt ca cei de la PSD si in special "Nastase 4 case" a anuntat ca ataca decizia la CC ...care ar fi dat dreptate PSD, desigur!


 Mount_Yermom, on 28th June 2010, 15:29, said:

Si p_zda de Boc, asa s-a-nfricosat si a renuntat, nu?

Frateee...se dezbate ideologia de dreapta fratzicule. Mori de ras, nu altceva. :thumbup:

Parca vad titluri la mogulii rai, disensiuni in tabara dreptei romanesti, sariti...Aliosa davai pistoliet, niemtii pi ulita... :w00t:

#543
Kint

Kint

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 24.12.2009
Jegurile de la PSD si PNL au avut sansa ca la CC si la TVR sa numeasca PROFESIONISTI ...nu au facut-o!

:first:

Crin a fost intrebat la RTV de ce nu numeste la CC un PROFESIONIST si el a zis ca e in "razboi" cu Basescu!

Deci pe el il doare-n....de principii si de popor, pe el il intereseaza doar razboiul cu Basescu !

Edited by Kint, 28 June 2010 - 14:36.


#544
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002

 fanariotul, on 28th June 2010, 15:32, said:

pi ulita... :w00t:

saiba piulita

prostanacu si luzaru oblio, de fapt 2 luzari

[ http://www.evz.ro/typo3temp/pics/03_PSD_OC_7d261b84ff.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by christig, 28 June 2010 - 14:43.


#545
lmk

lmk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,961
  • Înscris: 01.04.2010

 morpheusdj, on 28th June 2010, 14:51, said:

IMK, tehnica luarii din context e bine stiuta.
Nu am taiat nimic din context ci am analizat ceea ce ai scris; imi pare rau ca nu am acces la mintea ta si ma limitez doar la gandurile pe care le asterni pe forum... :)

#546
Mount_Yermom

Mount_Yermom

    my other ride is yermom

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 09.05.2010

 fanariotul, on 28th June 2010, 15:32, said:

Frateee...se dezbate ideologia de dreapta fratzicule. Mori de ras, nu altceva. :thumbup:

Parca vad titluri la mogulii rai, disensiuni in tabara dreptei romanesti, sariti...Aliosa davai pistoliet, niemtii pi ulita... :w00t:

In curand 13.000 de posturi pline de substanta. 7 ani de prodigioasa activitate si ne-mai-intalnite realizari. La mai mare!

#547
mike_sol

mike_sol

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 412
  • Înscris: 05.04.2007
suuuuuper tare!!! :lol:

gaseste vedeta din tine numai pe softpedia :lol:

dupa postul facut putin mai in urma (parintii bugetari, muritori de foame in curand) marele nostru compatriot, toavarasul Zoso s.a gandit sa ma bage in seama pe blog :D
http://www.zoso.ro/f...cu-doi-bugetari

totul pentru ca nu imi place de baselu  B)

Pe cand un articol on Click?  :coolspeak:


l.e. dupa asa o promovare, cred ca ma pot apuca de politica! Votati Mike_sol la urmatoarele alegeri si va promit ca se va umple romania de caini cu covrigi in coada :lol: (scuzati off topicul, dar avand in vedere ca am reusit sa il supar atat de tare pe limbist in topicul asta, am vrut sa fie si replica tot aici)

Edited by mike_sol, 28 June 2010 - 15:16.


#548
clarity

clarity

    Tovaras

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,822
  • Înscris: 02.09.2009

 mike_sol, on 28th June 2010, 14:10, said:

suuuuuper tare!!! :lol:

gaseste vedeta din tine numai pe softpedia :lol:

dupa postul facut putin mai in urma (parintii bugetari, muritori de foame in curand) marele nostru compatriot, toavarasul Zoso s.a gandit sa ma bage in seama pe blog :D
http://www.zoso.ro/f...cu-doi-bugetari

totul pentru ca nu imi place de baselu  B)

Pe cand un articol on Click?  :coolspeak:


l.e. dupa asa o promovare, cred ca ma pot apuca de politica! Votati Mike_sol la urmatoarele alegeri si va promit ca se va umple romania de caini cu covrigi in coada :lol: (scuzati off topicul, dar avand in vedere ca am reusit sa il supar atat de tare pe limbist in topicul asta, am vrut sa fie si replica tot aici)
Si bine ti-o facut. Te plangi ca mori de foame dar stau cu mertanu` sub cur.

#549
mike_sol

mike_sol

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 412
  • Înscris: 05.04.2007

 clarity, on 28th June 2010, 16:17, said:

Si bine ti-o facut. Te plangi ca mori de foame dar stau cu mertanu` sub cur.


e o diferenta. suntem 7 acasa. mertanul a fost luat second pt ca in alta masina nu incapeam. nou e 40k euro (asa era atunci) noi l.am luat cu jumate. atunci au fost niste bani, nu mai sunt. sincer, mi se pare putin josnic :)

#550
akajohn

akajohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,814
  • Înscris: 15.07.2004

 m3th0dman, on 26th June 2010, 13:02, said:

Prețul unui produs costă 100 lei, cu TVA-ul dinainte costă 119 lei iar cu TVA-ul de acum 124 lei, adică
119+119p=124
119(p+1)=124
p+1=1.042016 => p =0.042016.

Deci se ajunge în final la o creștere a prețurilor cu 4.2% .
Dacă pe o pâine dădeai 2.5 lei, de acum dai 2.6 lei. Problema mai urâtă este dacă vrei să-ți iei mașină sau apratament că dai cel puțin 1000 de lei în plus.


calculul tau e simplu si nu include faptul ca produsele trebuiesc transportate si uite asa costul de productie se mareste plus ca materialele de productie vor fi mai scumpe... daca tu calculezi la pretul actual aceasta crestere te inseli... impactul e mult mai mare la fiecare produs si din pacate e chiar incalculabil realist efectul produs de aceasta decizie...

#551
Kint

Kint

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 24.12.2009
bah copile tu-i faci de rusine pe bugetari  :lol:

#552
clarity

clarity

    Tovaras

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,822
  • Înscris: 02.09.2009

 mike_sol, on 28th June 2010, 14:22, said:

e o diferenta. suntem 7 acasa. mertanul a fost luat second pt ca in alta masina nu incapeam. nou e 40k euro (asa era atunci) noi l.am luat cu jumate. atunci au fost niste bani, nu mai sunt. sincer, mi se pare putin josnic :)
Nu conteaza. Daca ti-ai permis sa dai 20.000 de euro pe o masina nu iti permiti sa urli ca mori de foame. O vinzi acuma la 7.500 euro si ai bani sa te hranesti pana cand se redreseaza economia. Si din cate am inteles, parca sunt 2 masini, nu?

Si in ce dracu` de mercedes incapeti 7? Ii duba?

#553
unbeliver

unbeliver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,435
  • Înscris: 29.11.2007

 mike_sol, on 28th June 2010, 15:22, said:

e o diferenta. suntem 7 acasa. mertanul a fost luat second pt ca in alta masina nu incapeam. nou e 40k euro (asa era atunci) noi l.am luat cu jumate. atunci au fost niste bani, nu mai sunt. sincer, mi se pare putin josnic :)
Hai plimba ursu mascariciule! Sunt pensionari in tara asta care au muncit o viata intreaga si in iarna asta risca sa moara de frig in casa iar tu cu "Mertanu" lu tactu te plangi ca mori de foame?

Edited by unbeliver, 28 June 2010 - 15:29.


#554
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 mike_sol, on 28th June 2010, 16:22, said:

e o diferenta. suntem 7 acasa. mertanul a fost luat second pt ca in alta masina nu incapeam. nou e 40k euro (asa era atunci) noi l.am luat cu jumate. atunci au fost niste bani, nu mai sunt. sincer, mi se pare putin josnic :)
Traiti 7 persoane din doua salarii de bugetar, si v-au ramas si bani de mertzan?

#555
mike_sol

mike_sol

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 412
  • Înscris: 05.04.2007
da, mercedesu e duba ^^

de aici ideea ca articolul lui zoso e de prost gust ;)

Edited by mike_sol, 28 June 2010 - 15:33.


#556
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,173
  • Înscris: 03.07.2008
mike_sol, las-o moarta-n papusoi ca mai rau te afunzi...

#557
clarity

clarity

    Tovaras

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,822
  • Înscris: 02.09.2009

 mike_sol, on 28th June 2010, 14:30, said:

da, mercedesu e duba ^^

de aici ideea ca articolul lui zoso e de prost gust ;)


p.s. a doua masina nu e a noastra (e impurmutata sa zicem)
Tot nu ai niciun drept sa te plangi. Dupa cum spuneam, vinzi masina si iti raman bani de mancare cat pentru un batalion. Literalmente.

#558
BlueSky2009

BlueSky2009

    Călător Stelar

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,163
  • Înscris: 13.02.2009

 morpheusdj, on 28th June 2010, 13:13, said:

Mai lasati-o naibii cu pensiile alea, de parca toata tara asta STA in pensiile nenorocitilor care si asa nu au dupa ce bea apa, nu au cu ce sa-si cumpere mancare, medicamente, nu pot plati intretinerea (la iarna or sa moara pe banda rulanta).

Orice pupator in derier portocaliu tot baga placa asta cu pensiile si cum au falimentat pensionarii tara, pentru ca li s-a marit pensia cu cateva sute de lei. Ma cretinilor, in anul de gratie 2010 sunt probabil peste un milion de pensionari ce au pensii sub 1.000 de lei, asta inseamna ca 1.000.000 de oameni au muncit o viata, pentru ca apoi sa fie umiliti zilnic, incercand sa supravietuiasca, de azi pe maine.

Eu unul ma mir ca vreun veteran sau vreun fost militar n-as pus inca niste explozivi plastici pe la vreun minister, primarie, prefectura etc.

Nu pensiile marite au adus tara in situatia asta ci prostia vitelor care de 2 ani nu fac nimic, NIMIC, pentru a preveni (deja nu mai e nimic de prevenit) sau limita efectele crizei, despre care se stia. Idiotii astia au STIUT faptul ca vor ramene fara bani, insa au continuat sa faca ce stiu ei mai bine (sa fure, sa se certe, sa vina la TV si sa vorbeasca despre nimic), iar cand au ramas fara bani......aaaaaaa unga bunga.....TAIEM. Asta au spus-o cu guritele lor aurite, nu i-a fortat nimeni.

Deci, mai usor cu discursul portocaliu, aici nu sunt doar niste batuti in cap, ce pun botul la vorbe de 2 lei, cu teorii d-astea imbecile mergeti in piata sau pe la tara, insa nici macar acolo nu mai merg, a inceput lumea sa va ia cu parul inclusiv pe la sate. Barca a inceput sa ia apa, e momentul sa cautati o vesta de salvare.

Ai gresit : de 20 ani. ;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate