Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto
 Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!
 Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n
 

TVA 24% :|

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
1192 răspunsuri în acest subiect

#577
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 14.412
  • Înscris: 15.04.2006

View Postdragospas, on 28th June 2010, 18:18, said:

Nu...multumeste-le alora care guverneaza tara spre dezastru...iar lui Basescu trebuie sa-i multumesti si mai mult pentru ca el i-a pus pe aia care duc tara spre dezastru...incredibil ce ti-e si cu iubirea asta fanatica!...idolul nu are nicio vina,el este virgin  :roflmaofast:
Poate veni oricine la conducerea tarii, daca noi romanii nu suntem in stare sa producem atat cat sa tinem bugetarii si pensionarii inseamna ca avem o problema

#578
clarity

clarity

    Tovaras

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.822
  • Înscris: 02.09.2009

View Postdragospas, on 28th June 2010, 16:18, said:

Nu...multumeste-le alora care guverneaza tara spre dezastru...iar lui Basescu trebuie sa-i multumesti si mai mult pentru ca el i-a pus pe aia care duc tara spre dezastru...incredibil ce ti-e si cu iubirea asta fanatica!...idolul nu are nicio vina,el este virgin  :roflmaofast:

Bre nea...cand elevul face o lucrare proasta,nu este de vina ala care corecteaza... :console:
Cand aia care corecteaza nu sunt in stare sa aiba o decizie unanima atunci e o problema grava in democratie.

#579
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.377
  • Înscris: 07.08.2006

View Postgaleo, on 28th June 2010, 19:21, said:

Poate veni oricine la conducerea tarii, daca noi romanii nu suntem in stare sa producem atat cat sa tinem bugetarii si pensionarii inseamna ca avem o problema
Asta este o lozinca hairupista care in parte e adevarata ...dar numai in parte...

Si statul,care este pus sa gestioneze banii poporului are un mare rol.Daca da banii pe prostii si-i face praf pe nimic,daca statul nu incurajeaza investitiile si crearea locurilor de munca,daca statul ne cocoseaza de taxe si impozite...apoi acel stat nu este bun si el trebuie reformat...cu oameni care sa inteleaga faptul ca o campanie electorala s-a termina odata cu anuntarea castigatorului...

este mare diferenta intre carisma si competenta sau expertiza...

View Postclarity, on 28th June 2010, 19:26, said:

Cand aia care corecteaza nu sunt in stare sa aiba o decizie unanima atunci e o problema grava in democratie.
Aaa... vrei unanimitate...pai atunci la ce bun revolutia din '89 ?

Nu crezi ca avem deja multe procese pierdute la CEDO de catre statul roman ?

Editat de dragospas, 28 iunie 2010 - 18:31.


#580
Kint

Kint

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.926
  • Înscris: 24.12.2009
"tara spre dezastru"...o poezie de PSD

Astia de la PSD sunt toti absolventi ai facultatii de inginerie aerospatiala de la Spiru Haret, invatamant la distanta


Toti sunt plini de solutii, toti niste capabili si niste docti dar cand ii pui sa faca ceva se dau cap in cap...

:first:

Editat de Kint, 28 iunie 2010 - 18:44.


#581
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.377
  • Înscris: 07.08.2006

View PostKint, on 28th June 2010, 19:28, said:

"tara spre dezastru"...o poezie de PSD

Astia de la PSD sunt absolventi de ai facultatii de inginerie aerospatiala la Spiru Haret, invatamant la distanta

Toti sunt plini de solutii, toti niste capabili si niste docti dar cand ii pui sa faca ceva se dau cap in cap...
E clar...cu o risipa de cuvinte,userul de mai sus vrea sa spuna ca altul mai bun ca Boc nu este  :roflmaofast:

#582
clarity

clarity

    Tovaras

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.822
  • Înscris: 02.09.2009

Quote

Aaa... vrei unanimitate...pai atunci la ce bun revolutia din '89 ?
In privinta CC da. Daca un om avea o parere diferita acum pensiile erau scazute. Nu se poate ca o lege sa fie atat de interpretabila incat sa existe atat de multe pareri diferite. De asemenea faptul ca membrii CC sunt pusi politic acolo, denota o lipsa completa de separare a puterilor in stat.

#583
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.377
  • Înscris: 07.08.2006

View Postclarity, on 28th June 2010, 19:30, said:

In privinta CC da. Daca un om avea o parere diferita acum pensiile erau scazute.
Eu cred ca omul ala nu a avut un dosar compromitator...si a putut vota tinad cont de legi si de propria constinta...

Nu iei in calcul faptul ca guvernul Boc facea un abuz...In alta parte din Europa ,lucrurile au stat exact la fel...

Pe tine te intereseaza respectarea legilor sau amanarea unui dezastru cu unul si mai mare ?

Editat de dragospas, 28 iunie 2010 - 18:36.


#584
clarity

clarity

    Tovaras

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.822
  • Înscris: 02.09.2009

View Postdragospas, on 28th June 2010, 16:32, said:

Eu cred ca omul ala nu a avut un dosar compromitator...si a putut vota tinad cont de legi si de propria constinta...
Oricine poate sa creada ce vrea. Eu insa spun ca sunt incalcate niste principii de democratie, iar tu dai cu presupusul. Astept un argument solid din partea ta.
De ce PSD a votat impotriva si PDL pentru? Poate sa existe interpretare ideologica pentru legi? Nu. Decizia unui anume om care provine dintr-un anumit partid afecteaza acum viata a milioane de oameni, daca era alt om in locul lui poate decizia ar fi fost alta. Daca era PDL vota pentru, daca era PSD vota impotriva. Vrei sa spui ca e normal ca deciziile curtii constitutionale intr-o tara sa fie influentate din punct de vedere politic? Daca da, inseamna ca nu stii cu ce se mananca democratia.

Quote

Nu iei in calcul faptul ca guvernul Boc facea un abuz...In alta parte din Europa ,lucrurile au stat exact la fel...
Care e abuzul? Tocmai se taie din pensiile care apartin de sectorul public din anglia. Ah, si david face abuzuri, nu?

Editat de clarity, 28 iunie 2010 - 18:37.


#585
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.692
  • Înscris: 07.07.2006
dragoșe, de ce fuge peneleul cel competent de răspunderea guvernării? aaaauuuud? :D

#586
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.540
  • Înscris: 17.11.2009
TVA de 24% si scaderea salariilor cu 25 % ca masuri anticriza! Un guvern de rahat. Ce mancam azi? Pateu,parizer si multa paine! Solutia ? Emigrezi in alta tara pentru ca oricat de optimist ai fii in tara asta nu mai ai nici o speranta.

Daca intr-un moment de recesiune/criza economica Basescu desemneaza premier un profesor de drept constitutional(Boc) cand trebuie pusa o persoana care are sa aiba habar de economie gen Croitoru,Mugur Isarescu, la ce sa te mai astepti ?

E plina tara asta de coruptie si hoti.

Editat de Just_Cavalli, 28 iunie 2010 - 18:44.


#587
Mount_Yermom

Mount_Yermom

    my other ride is yermom

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.346
  • Înscris: 09.05.2010

View Postgaleo, on 28th June 2010, 19:06, said:

marea majoritate a fructelor si legumelor vin din afara , prin firme de import export, care platesc TVA la marfa importata

Ai citit articolul indicat? Era vorba de taranii din piata si de pretul la patrunjel...

Oricum, la ce evaziune se face la fructe si legume cresterea TVA-ului va face evaziunea doar mai profitabila!


View Postgigel de hohențolărn, on 28th June 2010, 19:37, said:

dragoșe, de ce fuge peneleul cel competent de răspunderea guvernării? aaaauuuud? :D

nu-i chiar asa. au zis ca si-ar asuma raspunderea unui guvern monocolor.

#588
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.377
  • Înscris: 07.08.2006

View Postgigel de hohențolărn, on 28th June 2010, 19:37, said:

dragoșe, de ce fuge peneleul cel competent de răspunderea guvernării? aaaauuuud? :D

Din cauza ca toti competentii din tara asta sunt in guvernul boc  :console:

Pe bune...asta de unde ai scos-o ?

Tocmai pentru a contracara astfel de basisme,Crin Antonescu si-a manifestat disponibilitatea de a conduce un guvern...oricand ...fara hotii de la pedele

Editat de dragospas, 28 iunie 2010 - 18:42.


#589
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.859
  • Înscris: 05.10.2005

View Postmike_sol, on 28th June 2010, 16:10, said:

suuuuuper tare!!! :lol:

gaseste vedeta din tine numai pe softpedia :lol:

dupa postul facut putin mai in urma (parintii bugetari, muritori de foame in curand) marele nostru compatriot, toavarasul Zoso s.a gandit sa ma bage in seama pe blog :D
http://www.zoso.ro/f...cu-doi-bugetari

totul pentru ca nu imi place de baselu  B)

Pe cand un articol on Click?  :coolspeak:


l.e. dupa asa o promovare, cred ca ma pot apuca de politica! Votati Mike_sol la urmatoarele alegeri si va promit ca se va umple romania de caini cu covrigi in coada :lol: (scuzati off topicul, dar avand in vedere ca am reusit sa il supar atat de tare pe limbist in topicul asta, am vrut sa fie si replica tot aici)

Ba, tu cred ca esti platit de PD-L si Basescu sa patezi imaginea bugetarilor din tara asta :)) Din pacate, pentru astia ca voi sufera bugetarii care chiar muncesc si sunt platit cu bani de rahat.

De curiozitate, ia spune-ne si noua cati bani castiga tac'tu si maica'ta la un loc? Fara pile sau spagi, doar veniturile lor.

#590
Kint

Kint

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.926
  • Înscris: 24.12.2009

View Postdragospas, on 28th June 2010, 19:30, said:

altul mai bun ca Boc nu este
Asta e parerea TA !

Eu cred ca sunt altii mai buni decat BOC...de exemplu Johannis !

:rolleyes:

#591
clarity

clarity

    Tovaras

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.822
  • Înscris: 02.09.2009

Quote

Tocmai pentru a contracara astfel de basisme,Crin Antonescu si-a manifestat disponibilitatea de a conduce un guvern...oricand ...fara hotii de la pedele
Si eu imi manifest multe dorinte. Ultima data mi-am manifestat dorinta de a deveni CEO la Microsoft. Ce zici, imi baga Crin o pila?

Dragos, astfel de argumente sunt penibile.

#592
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.692
  • Înscris: 07.07.2006

View PostMount_Yermom, on 28th June 2010, 19:40, said:

nu-i chiar asa. au zis ca si-ar asuma raspunderea unui guvern monocolor.
omule, e democrație - tu vrei ca țara s-o conducă un guvern cu dooj la sută susținere în parlament? putea la fel de bine să zică că-și asumă răspunderea unui guvern pe marte

View Postdragospas, on 28th June 2010, 19:40, said:

.fara hotii de la pedele
dar cu hoții de la penele. zi end :D

#593
mafy

mafy

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 951
  • Înscris: 22.12.2006
Intrebarea este: cand se va mari si cota unica ? Eu zic octombrie, noiembrie cel tarziu.

#594
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.377
  • Înscris: 07.08.2006

View Postclarity, on 28th June 2010, 19:51, said:

Si eu imi manifest multe dorinte. Ultima data mi-am manifestat dorinta de a deveni CEO la Microsoft. Ce zici, imi baga Crin o pila?

Dragos, astfel de argumente sunt penibile.
Mai omule spuneai ca penelistii fug de raspundere si ti-am demonstrat ce esti dezinformat...acum o dai pe glume ?

Eu cred ca guvernul Boc trebuie sa ramana,este o parere personala, sa ramana pentru a se face de cacat si va ajunge in sondaje sub pragul electoral...e drept ca atunci si Romania va fi in cacat dar probabil ca asta este tratamentul de dezintoxicare impotriva basismului....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate