Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta
 The worst of evil (2023)

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...
 

DVD player

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
6 răspunsuri în acest subiect

#1
adrian jidveian

adrian jidveian

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 347
  • Înscris: 18.05.2006
Ce sa aleg intre un DVD Player Toshiba si unul Philips,la acelasi pret amandoua,aceleasi functii (insa imi place mai tare  cum arata Toshiba),sau sa mai pun 20,30 de lei si sa iau un Philips care arata mult mai bine ca primul(Philips)si sa fiu impacat ca e de firma :).Precizez ca nu o sa am pretentii mari de la niciunul(imi trebuie mai mult pentru muzica).
Multumesc

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.521
  • Înscris: 08.12.2006
Din alea două eu aș alege Phillipsul, dar evident că e mai mult decât o alegere în orb :D Nu l-aș alege însă pentru cum arată...

#3
adrian jidveian

adrian jidveian

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 347
  • Înscris: 18.05.2006
O sa mai astept pareri,ms oricum :) oricum am zis ca nu astept nush ce de la el dar m-am gandit sa vad si niste pareri.

#4
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.521
  • Înscris: 08.12.2006

 adrian jidveian, on Feb 16 2008, 19:11, said:

O sa mai astept pareri,ms oricum :) oricum am zis ca nu astept nush ce de la el dar m-am gandit sa vad si niste pareri.
Poate n-ar strica să spui și despre ce modele e vorba...

#5
adrian jidveian

adrian jidveian

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 347
  • Înscris: 18.05.2006
Toshiba SD270 EKTE,Philips DVP 3040 si Philips DVP 3142(asta e mai scump).La Domo le-am vazut

#6
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.295
  • Înscris: 25.04.2006
Din alea 3 ultimul este un pic mai bun pentru muzica. Desi daca vei folosi un receiver digital si conexiuni digital audio, calitatea audio a playerului nu mai conteaza atat de mult...
Daca tii la muzica, probabil ca va trebui sa acorzi atentie si unor playere care stiu de HDCD, DVD-Audio si SACD (in caz ca vei cumpara vreodata asa ceva).
Daca nu ai bani de un receiver digital, orienteaza-te spre playere care au iesire decodata pe 5.1 canale analogice care poate fi trimisa la un amplificator analogic pe 5 canale.

PS: Personal am un Toshiba SD-6890 care stie sa decodeze DVD-A si SACD si un Apex care stie de HDCD si vreau sa imi iau un Oppo980 care stie sa le faca pe toate intr-o cutie...

Editat de SuperDuper, 17 februarie 2008 - 00:06.


#7
SA-HE75

SA-HE75

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 611
  • Înscris: 19.04.2006

 adrian jidveian, on Feb 16 2008, 16:51, said:

Ce sa aleg intre un DVD Player Toshiba si unul Philips,


Panasonic S42. Dai un ban dar il dai bine. Il am de un an si il folosesc foarte mult pt. dvd si div-x, functioneaza perfect, meniu usor de folosit si este rapid la citirea discurior, singurul neajuns ar fi ca nu citeste multisesiunile la discuri, daca faci un RW cu mai multe sesiuni o va citi doar pe prima.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate