Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion
 Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota
 Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...
 Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...
 

O musulmană care a participat la un concurs de Miss a fost OMORÂTĂ CU PIETRE. PLUS Ce spune legea islamică și câți oameni au fost executați în 2010

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
54 replies to this topic

#37
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,134
  • Înscris: 03.12.2005

View PostPollux, on 31st May 2011, 21:29, said:

nu vii sa ma impusti tu? :console:

unde stai?  :rolleyes:

ontopic: da, articolul este o panarama. daca un pusti de 16 ani omoara o fata cu pietre, asta nu inseamna sharia.

in acelasi mod un extremist crestin poate arunca in aer o clinica de avorturi. ar insemna ceva special? bine-nteles ca nu. doar un nebun care comite o nebunie.

#38
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View Posttakillya, on 31st May 2011, 20:35, said:

unde stai?  :rolleyes:

gaseste-ma... :console:

#39
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008

View Poststormwatch, on 31st May 2011, 20:20, said:

În cazul de față, e relevant chiar ce zice unul din cititorii tabloidului respectiv, chiar din Crimeea:
Un cititor din Crimea poate sa spuna ce vrea el, ca fata e chinezoaica si criminalul nigerian animist, nu ai motive sa pui baze pe ce spune respectivul, un necunoscut oarecare.
Atata timp cat nu citezi surse oficiale din cadrul anchetatorilor faci un ipse dixit ilogic.

#40
Bega

Bega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 19.01.2008
Toate sursele pe care le-am gasit pe net spun ca fata era musulmana, motivul mortii ei e neconcludent, unii afirma ca ala era un dezaxat care facuse o pasiune pentru ea, altii ca a vrut s-o pedepseasca pentru pacatul de a fi participat la concursuri de miss. Eu inclin sa cred ultima varianta, ce cruzimi pot face musulmanii cand ii supara o femeie se stie deja. Chiar daca nu-i ruda cu ei.

#41
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008

View Posteu_unul, on 31st May 2011, 22:35, said:

Un cititor din Crimea poate sa spuna ce vrea el, ca fata e chinezoaica si criminalul nigerian animist, nu ai motive sa pui baze pe ce spune respectivul, un necunoscut oarecare.
Atata timp cat nu citezi surse oficiale din cadrul anchetatorilor faci un ipse dixit ilogic.

Corect. In plus, criminalul a marturisit si de ce, nu?

#42
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View PostBega, on 31st May 2011, 21:54, said:

Toate sursele pe care le-am gasit pe net spun ca fata era musulmana, motivul mortii ei e neconcludent, unii afirma ca ala era un dezaxat care facuse o pasiune pentru ea, altii ca a vrut s-o pedepseasca pentru pacatul de a fi participat la concursuri de miss. Eu inclin sa cred ultima varianta, ce cruzimi pot face musulmanii cand ii supara o femeie se stie deja. Chiar daca nu-i ruda cu ei.

frate ala e un pusti de 16 ani, nici macar dupa sharia nu avea el voie sa faca dreptate.
e doar un pusti dezaxat, n-are nicio legatura cu religia.

presa scrie numai rahaturi, nu va mai pierdeti vremea citind...
cititi mai bine basme de petre ispirescu sunt mai reale. :yes:

Edited by Pollux, 31 May 2011 - 22:08.


#43
Ganymede

Ganymede

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 31.05.2011

View Poststormwatch, on 31st May 2011, 21:20, said:

Săracii, ăștia de la „Gîndul”. Au ajuns să dea articole din Daily Mail.  Daily Mail e un tabloid nenorocit, cu nimic mai bun decît Click sau Cancan de la noi cunoscuți pentru faptul că-și înfloresc articolele ca să le vîndă, în cazul de față mizînd pe un val de islamofobie, pe care tot ei o propagă. Acum cîteva luni, tabloidele din Anglia au vuit cîteva săptămîni după ce poliția a prins un grup de proxeneți cu origini prin Pakistan, acuzîndu-i că tradiția și cultura lor îi îndemna să racoleze puștoaice de 13 ani pentru prostituție. http://www.dailymail...ng-100-sex.html Noroc că în Anglia mai există și ziare serioase: http://www.guardian....crime-tradition

În cazul de față, e relevant chiar ce zice unul din cititorii tabloidului respectiv, chiar din Crimeea:

THE KEY FACTS: 1. Katya is an Orthodox Christian. 2. Bilyal is formally Muslim, just adopted by Muslim man 3. Bilyal is not religious, like his father, even didn't go to mosque. 4. Murder is not done by stoning. 5. Internal Affairs Dep. announced that murder has no religious roots. 6. Such a news first appeared in pro-Russian media.

- Asan, Crimea, 31/5/2011 18:11

E foarte bine. In Europa chiar nu exista o atitudine, in presa, suficient de potrivnica acestei asa zise ''religii''. Si ar trebui.

#44
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,323
  • Înscris: 24.11.2006

View Postbalaureleverde, on 31st May 2011, 17:40, said:

Era din Ucraina si a fost gasita moarta. Nu se stie cine a omorit-o. Pare a fi o crima obisnuita fara legatura cu islamul.
Sunt prea multi useri in spatele caruia este un evreu pe forumul Softpedia. Peste 75% din mesaje sunt scrise de 2-3 evrei, persoane reale, cu nenumarate nume de utilizator.

Fenomenul este generalizat in Romania.
De exemplu, mai mult de jumatate din comentariile de pe blogul lui Ion Iliescu sunt scrise de doi evrei: Mihnea Georgescu si Victor Babiciu.

Prietene ai probleme GRAVE! Cand spun acest lucru sunt mai mult decat serios. E al treilea topic pe care il citesc si-ti vad interventia. Ce problema ai tu cu evreii? Ai mai deschis un alt topic intitulat "Sunteti evreu?" cu poolul aferent, dupa parerea mea cel putin idiot, in alt topic in care se vorbeste despre Suedia si renuntarea la banii gheata aduci din nou aminte de evrei. Ce Dumnezeu ti-au facut tie oamenii astia? Hitler s-a dus de multa vreme, nazistii la fel, organizatiile extremiste, rasiste si antisemite sunt interzise prin lege. Unde vrei sa ajungi pana la urma si ce vrei sa ne demonstrezi? Incep sa cred ca locul tau nu este aici pe softpedia in Poiana lui Iocan.
Esti bolnav prietene, du-te si te trateaza!

Edited by un_el, 31 May 2011 - 22:49.


#45
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View PostGanymede, on 31st May 2011, 22:14, said:

E foarte bine. In Europa chiar nu exista o atitudine, in presa, suficient de potrivnica acestei asa zise ''religii''. Si ar trebui.

:roflmaofast:
ia uite unde era toleranta si egalitatea in drepturi.
"noi vrem egalitate dar nu pentru catei"
:nonobad:

#46
GeorgeM

GeorgeM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,445
  • Înscris: 05.08.2006

View Postbalaureleverde, on 31st May 2011, 17:50, said:

Evident ca un avocat l-a invatat pe acel tinar de 16 ani sa invoce Sharia in fata organelor de ancheta. Este o smecherie pentru a se reduce pedeapsa. Crima nu a avut nici o legatura cu islamul.

Nu mai abera. In codurile penale de inspiratie sovietica precum cel din Ucraina invocarea Shariei ar intra la circumstanta agravanta, nu atenuanta.

#47
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,772
  • Înscris: 18.04.2010
De citit:
http://www.loonwatch...not-sharia-law/

#48
Bega

Bega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 19.01.2008
Stormwatch, chiar imi macane povestea. Initial baiatul a spus (conform politiei) ca a ucis-o pentru ca n-a respectat sharia. Acum urla musulmanii ca e o minciuna, ca ala era prea tanar, ca de fapt era suparat ca fata nu-i dadea atentie si tot asa. Nu ti se pare suspecta intoarcerea de 180 de grade? Mie da. Pana la urma aflam ca fata era vinovata, s-a omorat singura cu pietre.
Nu uita ca la toate crimele de onoare, musulmanii sunt cap de lista si daca iei orice adolescent musulman vei afla ca o femeie muslima merita sa moara daca nu respecta poruncile profetului. Ce dracu', chiar asa repede se uita de ce sunt capabili?

#49
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,157
  • Înscris: 03.07.2008

Quote

Nu va lasati pacaliti

Fredy2007, Mattachine, Thomas-, MihaiTJ, Owidiu, clarity, sunt de fapt tomaso adica evreul revolutionar Marius Mioc crunt batut de politia romana in decembrie 1989.

View Postclarity, on 31st May 2011, 19:46, said:

Si tu esti clona mai nou? :scared:

Toti suntem clone... toti suntem tomaso  :photo:

#50
Fomalhaut

Fomalhaut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 16.02.2011

View PostBega, on 1st June 2011, 07:31, said:

Ce dracu', chiar asa repede se uita de ce sunt capabili?
E foarte greu sa uiti, mereu au grija evreii sa ne reaminteasca... :P

#51
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View PostThomas-, on 31st May 2011, 19:43, said:

:lol: Poti sa adaugi si transexual pe lista!
Stai un pic, eu nu-s nicaieri?  :rantcurse: Chiar asa neglijabil is?

View Poststormwatch, on 31st May 2011, 21:20, said:

Săracii, ăștia de la „Gîndul”. Au ajuns să dea articole din Daily Mail.  Daily Mail e un tabloid nenorocit, cu nimic mai bun decît Click sau Cancan de la noi cunoscuți pentru faptul că-și înfloresc articolele ca să le vîndă, în cazul de față mizînd pe un val de islamofobie, pe care tot ei o propagă. Acum cîteva luni, tabloidele din Anglia au vuit cîteva săptămîni după ce poliția a prins un grup de proxeneți cu origini prin Pakistan, acuzîndu-i că tradiția și cultura lor îi îndemna să racoleze puștoaice de 13 ani pentru prostituție. http://www.dailymail...ng-100-sex.html Noroc că în Anglia mai există și ziare serioase: http://www.guardian....crime-tradition
Guardian? Ziar serios?!
Ala care zicea intre altele ca polonezii-s scarbos de albi?
Bag ceva intim de caine in mamele lor care mai bine si-o luau pe la spate in noaptea aia.

#52
Bega

Bega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 19.01.2008

View PostFomalhaut, on 1st June 2011, 09:33, said:

E foarte greu sa uiti, mereu au grija evreii sa ne reaminteasca... :P
Alt antisemit. Aveti norma de la fundatia Taiba?

#53
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View Postfredy2007, on 31st May 2011, 17:28, said:

Ce pot face niste monstri ...
On topic: cred si eu ca, cel mai probabil, ucigasul era un psihopat care si-a aflat in Sharia o scuza.

Insa cred ca si-n tarile islamice unde se intampla faze de-astea e ceva frecvent.
Important e ca se da prilejul, prin atmosfera si mentalitatea pe care ideea asta le suscita.

#54
katnia

katnia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 28.12.2007

View PostBega, on 1st June 2011, 07:31, said:

Stormwatch, chiar imi macane povestea. Initial baiatul a spus (conform politiei) ca a ucis-o pentru ca n-a respectat sharia. Acum urla musulmanii ca e o minciuna, ca ala era prea tanar, ca de fapt era suparat ca fata nu-i dadea atentie si tot asa. Nu ti se pare suspecta intoarcerea de 180 de grade? Mie da. Pana la urma aflam ca fata era vinovata, s-a omorat singura cu pietre.
Nu uita ca la toate crimele de onoare, musulmanii sunt cap de lista si daca iei orice adolescent musulman vei afla ca o femeie muslima merita sa moara daca nu respecta poruncile profetului. Ce dracu', chiar asa repede se uita de ce sunt capabili?
Ma gandesc ca daca voia sa faca dreptate dupa legea musulmana omora pe aia de-a castigat concursul, nu o urata clasata pe ultimele locuri.
Sau concursul era interzis din start.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate