Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

AUCHAN Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#109
sonya

sonya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 16.11.2005

View Postcarman, on Dec 15 2006, 00:36, said:

parca ai iesi din Auchan direct pe strazile din Amsterdam...numai in magazin "se murdaresc pantofii"!strazile din Bucursti nu au pic de praf si sunt spalate de doua ori pe zi cu Ariel!


Nu am zis ca am pretentii de Amsterdam sau alte orase civilizate...ma enerveaza faptul ca ies ca de pe santier plina de praf din cap pana in picioare. Si nu am aere de mare diva, precum s-a interpretat :lol:

#110
cristef75

cristef75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 15.12.2006
m-ati facut curios.maine o sa merg sa vizitez acest centru comercial AUCHAN. se pare ca nu este  100% terminat pt ca dupa cum  cunosc eu , este mult deasupra unor centre comerciale gen carrefour, cora etc.  am lucrat f mult in afara si va asigur ca acest AUCHAN ( ALCAMPO- varianta spaniola) v-a oferii produse la preturi mai mici si o calitate superioara fata de rahaturile din carrefour.
ex: acum 3 luni am cumparat un tv plasma din auchan(madrid) la 899 euro . acelasi produs in carrfour  costa 1199

#111
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
atentie la casiere
lasand de-o parte faptul ca sunt mult mai acre ca la cora, carefour sau pe unde am mai fost, azi am avut o experienta neplacuta:

mai aveam 8-10 produse pe banda, in spate alta persoana isi punea produsele si o bagheta (de paine), din greseala, aterizeaza peste produsele mele, casiera o ia si o factureaza la mine
i-am spus ca nu e a mea si ca trebuie sa o scada, am luat bagheta si am inapoiat-o omului din spate ; inte timp casiera continua sa bata in taste si sa factureze
termina, platesc, intreb daca a scazut bagheta, zice ca da, iau bonul si dau sa ies, dar am facut si o verificare pe bon sa vad asa in mare ce a batut acolo (am mai fost patit cu facturare de cate 2-3 ori la aceeasi chestie)...surpiza, nu era nimic scazut
revin la casiera sa-i spun, aici si mai mare surpriza:
- si ce daca nu e scazuta, ce atata tam tam pentru 10 mii lei!!
du-te si ia o bagheta din raft !

- poftim ???!!! nu vreau bagheta, nu e vorba de 10 mii lei, e vorba de faptul ca m-ai MINTIT ! adica eu intreb daca ai scazut, zici ca DA si de fapt ..teapa :(
ca la romanica

#112
draku

draku

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,259
  • Înscris: 22.11.2003
mda...
acum vreo cateva zile am dat si eu peste un "personaj" la una din case: un baietas, exact tipul de baiat "de cartier" (foarte "jmeker" dupa parerea lui, facand glume de prost gust cu colegele lui), care imi arunca produsele foarte "sictirit", de parca le cumparam pe banii lui...
e, banii a trebuit pana la urma sa-i culeaga de pe jos, pt ca la fel i-am aruncat si eu....

#113
van den plas

van den plas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 09.02.2004

View Postaeon, on Dec 17 2006, 21:13, said:

atentie la casiere
sunt mult mai acre ca la cora, carefour sau pe unde am mai fost

   Exact acelasi lucru l-am remarcat si eu. Probabil ca le platesc mai prost, de aceea or fi asa frustrate, ca de muncit , cu siguranta muncesc mai putin decat cele de la Cora sau Carrefour.

#114
sorinachos

sorinachos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 23.12.2006
Casierele sunt venite in mare parte de la cora. La fel si cei de pe raioane.
Despre cei de la bancul de probe ce parere aveti?

#115
Gabi T

Gabi T

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 31.10.2005
Atentie si la termenul de garantie!!!
La raftul cu oua am avut surpriza sa constat ca jumatate din ele expirau a doua zi iar celelalte peste 5-6 zile.
Un singur sortiment avea termenul de valabilitate mai bun (era si cel mai scump).
E pacat ca trebuie sa ne uitam in continuare la termenul de garantie al produselor  :angry:

#116
taiko

taiko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 26.05.2005

View PostGabi T, on Dec 24 2006, 03:18, said:

Atentie si la termenul de garantie!!!
La raftul cu oua am avut surpriza sa constat ca jumatate din ele expirau a doua zi iar celelalte peste 5-6 zile.
Un singur sortiment avea termenul de valabilitate mai bun (era si cel mai scump).
E pacat ca trebuie sa ne uitam in continuare la termenul de garantie al produselor  :angry:
Care este termenul normal de garantie a unor oua?

View Postsorinachos, on Dec 23 2006, 14:32, said:

Casierele sunt venite in mare parte de la cora. La fel si cei de pe raioane.
Despre cei de la bancul de probe ce parere aveti?
De ce, pustiu'? Esti de acolo si astepti sa vezi care este parerea pe piata? Ti-o spun eu, sunt cei mai dulci si cei mai simpatici si cei mai serviabili pe care i-am vazut pana acum. E bine asa?

#117
Gabi T

Gabi T

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 31.10.2005

View Posttaiko, on Dec 24 2006, 14:56, said:

Care este termenul normal de garantie a unor oua?



Aproximativ 25 de zile (25-27).
In nici un caz nu mi se pare normal ca la ora 20 sa cumpar oua care expira urmatoarea zi; adica peste cateva ore  :puke:  
Mai ales OUA.

#118
sorinachos

sorinachos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 23.12.2006

View Posttaiko, on Dec 24 2006, 16:06, said:

Care este termenul normal de garantie a unor oua?
De ce, pustiu'? Esti de acolo si astepti sa vezi care este parerea pe piata? Ti-o spun eu, sunt cei mai dulci si cei mai simpatici si cei mai serviabili pe care i-am vazut pana acum. E bine asa?
:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
oare de ce nu te cred? :rolleyes:

#119
Dex.

Dex.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 17.07.2006
Faza cu ouale e tare neplacuta.
Am patit-o si eu, inainte de Craciun cu vreo saptamana...cu exceptia unui singur sortiment, restul expirau intre Craciun si Anul Nou.

Pacat, asa se fac de ....

#120
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Casete video V.H.S. se găsesc?

#121
taiko

taiko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 26.05.2005

View Postdjl, on Dec 27 2006, 13:01, said:

Casete video V.H.S. se găsesc?
Da, au! oricum nu sunt prea tari in electronice, nu au decat ieftinaturi. Daca esti snob nu prea ai ce face acolo. A, chiar, stie cineva daca se mai ieftinesc camerele cu inscriptionare direct pe hard?

#122
marco24

marco24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 17.11.2006
Or avea Auchan mobila dar e slab aprovizionat. Eu unul am vazut la www.topmag.ro niste mobila foarte misto

#123
nostress

nostress

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.01.2007

View Postaikido, on Nov 7 2006, 12:59, said:

Asa, ca o observatie de partener....Auchan plateste furnizorii prost si foarte prost (intarzieri > 2-3 luni).

stie cineva ceva de cum sunt platiti angajatii? conditii de lucru?

#124
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006

View Postmarco24, on Jan 8 2007, 20:12, said:

Or avea Auchan mobila dar e slab aprovizionat. Eu unul am vazut la www.topmag.ro niste mobila foarte misto
Iar eu vad reclama. ieftina, facuta fara cap. Priviti posturile anterioare.

#125
taiko

taiko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 26.05.2005

View Postmarco24, on Jan 8 2007, 20:12, said:

Or avea Auchan mobila dar e slab aprovizionat. Eu unul am vazut la www.topmag.ro niste mobila foarte misto
Nu inteleg legatura; cred ca am deviat putin. Despre ce mobila era vorba in discutiile anterioare?

#126
Foke

Foke

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.01.2006
Am si eu o intrebare retorica: cand vom scapa oare de hainele si pantofii de mort din incinta magazinului?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate