Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

In ce sa investesti 150.000 €?

- - - - -
  • Please log in to reply
212 replies to this topic

#145
tiopedi

tiopedi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 21.11.2014

View Posttavktm, on 01 ianuarie 2015 - 13:45, said:

E cam haos in domeniul asta al energiilor verzi.
Tehnologia actuala nu asigura profitabilitatea acestui domeniu .
Teparii , au " ambalaje "  frumoase , au " papagal " , cunostinte solide de marketing si de sociologie . Trancanesc , corup factori decizionali ,  investesc capitalul necesar in derularea unei campanii " promotionale  , in scopul obtinerii unor grase profituri realizate pe spinarea cetatenilor onesti .
Daca alternativa era viabila dpdv economic , trendul ar fi fost exact invers . Ei trebuiau sa subventioneze energia obtinuta din sursele stravechi .
Haosul la care faci referire este exact expresia imoralitatii acestor promoteri de ecologie la nivel planetar si intergalactic .

#146
blackmodder

blackmodder

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 405
  • Înscris: 09.03.2007
Pana iti vei da seama din multitudinea de idei, propuse aici, pe forum, vei realiza ca cel mai bine ii bei si termini balciul.

Hai sa ii bem impreuna!Posted Image

#147
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postbenysound, on 14 decembrie 2014 - 15:26, said:

eu daca as avea suma aia mi-as cumparara 5-6 tiruri si le-as baga pe comunitate Posted Image !
In banii astia ii intra doar un cap tractor (nou). Merg afacerile atat de bine in csi?! (rubla a cazut 60% in 2 luni, e de importat, dar sunt sanctiuni + climat nefavorabil)

#148
utbsj

utbsj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 13.04.2012
comunitatea europeana,nu C.S.I!!

#149
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Mai bine ar face o fabrica de carnati buni!  
(astia din magazine nu se pot manca)

#150
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011

View Postteknotronik, on 09 decembrie 2014 - 19:21, said:

@tiopedi, multumesc pentru sfaturi.
Sincer, nu ma atrage o asemenea afacere desi asta nu inseamna ca nu ar trebui se fie profitabila.
Probabil vorbesti in cunostinta de cauza.
Ramane de studiat, desi pe un plan secund.

Multumesc.



Ai dreptate, totusi eu am un prieten care avea o spalatorie auto si pe care a trebuit sa o inchida dupa doi ani tocmai din cauza angajatilor.
Cum venea iarna cum dispareau. Era nevoit sa angajeze mereu altii cu riscurile implicite.

1) Sa dai vina pe angajati ca ai falimentat afacerea .....asta spune multe.  Era si greu tare sa le dai un salariu bun casa  ii tii pe loc. u vrei cu 600 ron pe luna sa iti munceasca 3-4 luni in ger si umezeala si dupa aia zici ca sunt oamenii neseriosi.,...mdea se vede mentalitate romaneasca.
2)  Sa vii sa ceri sfaturi pe net  despre idee de afacere cand exista atatia consultanti financiari sau de antreprenori  iar spune mult....cu banii aia scoteai lejer 1000E  pe luna.
3)  Ti s-au dat cateva sfaturi de a face banuti gen cumparat teren arabiil  si pus in arenda .....da se vede ca esti genu care cauti nod in papura...

#151
Resident22

Resident22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 01.01.2013
Cumpara titei si il vinzi cand revine la pretul normal.Bineinteles ca vreo 2000p autotizatii si multe altele.Dar se merita

#152
decoardmetal

decoardmetal

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.02.2015
sc DECOARDMETAL srl se ocupa deja cu productia de utilaje si anume masini pt taiat marmura si granit ,vibroprese boltari ,mese vibrante,fier forjat si de curand cu achizitionarea ,taierea si vinderea de piatra naturala.Imi doresc sa separ productia de utilaje pt taierea marmurei si granitului intro unitate separata si chiar sa lansez pe piata din Romania masina de taiat piatra naturala,masina de turnat borduri masini care nu sunt pe piata din Romania si deja existente masini de roluit

#153
NeoB

NeoB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 11.11.2014
Cine este interesat de un randament de 15-18% pe an si are o suma minima de 150.000 euro cash. Ma puteti contacta.

Edited by NeoB, 11 February 2015 - 02:56.


#154
gabrielamirela28

gabrielamirela28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2015
Energie regenerabila _ centralele fotovoltaice de la scornocești si nucet Jud Dâmbovița. Parteneriat pt romani cu suma de 1800€. Cine are mai multi bani,ar putea încerca sa devina acționar .firma se numește world global network .Găsiți pe net o grămadă de informații despre aceasta afacere,va mai pot spune si eu daca doriți...In orice caz câștigurile sunt foarte bune!

#155
chinaman

chinaman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 23.06.2008
Fotovoltaice de cand s-au taiat certificatele verzi? Tu bagi milioane in panouri si Hidro face pe gratis curent...

#156
topital

topital

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 29.01.2014

View Postsanderoalex, on 09 decembrie 2014 - 19:22, said:

pawlonia,cătină,afini,trufe...

Puteti cultiva GOJI...niste arbusti foarte profitabili, iar TRUFELE" pare-mi-se" le puteti   cultiva  si la radacinile alunilor
Despre goji:
http://agrointel.ro/...ste-experienta/

#157
gabrielamirela28

gabrielamirela28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2015
Fructele de pădure sunt căutate la noi de străini deci cu vânzarea nu- i problema.Dar e mult de munca mai ales in perioada culesului si trebuie sa le menții calitatea pana le vinzi. Sau le poți prelucra aici si vinzi sirop, gem etc. Oricum,câștigul e bun.Dar tre sa te informezi ce trebuie sa faci de la a la z si apoi sa începi efectiv

#158
gabrielamirela28

gabrielamirela28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2015
Chinaman,eu nu am treaba cu certificatele verzi,acele centrale au fost făcute in 2013 si 2014,eu am acolo panouri si câștig bani. Este vorba de proiectul Power Clouds.Sunt mii de parteneri romani .Stau acasă si îmi intra banii in cont.

#159
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Gabitzo, esti ca in frumoasa melodie  "Merg pe drum si vine banii" !
(intr-un cuvant te doare la basca, bravo!)

iata pe viu: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qRK1-zJYfvQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Quantum, 12 February 2015 - 16:33.


#160
gabrielamirela28

gabrielamirela28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2015
Quantum,daca ai ști despre ce e vorba nu ai vorbi așa. Intra pe powerclouds.com sa vezi.

Am 50 de ani si nu îmi plac manelele.

#161
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Eu ma bucur pentru tine, daca iti vin banii din gros. Cat e randamentul anual si care sunt conditiile de stat si iesit?

#162
gabrielamirela28

gabrielamirela28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2015
Castigul depinde de cat investești,se poate intra cu 350$,650$ sau 1850$.Condiții de intrare_ investești suma ca partener,pe viata,de ieșit n- are rost când vezi cați bani câștigi,eventual se poate lăsa moștenire poziția in firma. Site- uri pt a vedea activitatea firmei: powerclouds.com,worldgn.com,worldglobalgroup.com. Pe noi,partenerii romani ne interesează proiectul power Clouds nucet Jud Dâmbovița si scornocești.E o afacere f frumoasa,serioasa,sa nu faceți mișto de ea pe topic.Intrați pe site- urile firmei sa vedeți.Daca vreți apoi va mai spun detalii.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate