Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

In ce sa investesti 150.000 €?

- - - - -
  • Please log in to reply
212 replies to this topic

#181
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,567
  • Înscris: 05.11.2009

View PostHighyield10, on 15 februarie 2015 - 14:52, said:


Este vorba de digital currency, puteti sa vedeti o prezentare aici http://bit.ly/1FdIiiG
Pe scurt descrierea,cumperi utoken la pretul actual de 15 centi in diferite pachete
de la 500-50.000EUr poti si mai mult daca vrei si ai bani mai multi!
Pretul creste in fiecare zii, si nu poate sa scada numai sa creasca in citeva luni o sa ajunga la 1$!
Deci nu poti sa pierzi cu investitia asta!
De exemplu daca cumperi de 4500 de Eur iti vin vreo 29300 de Utokeni , cind pretul ajunge la 1$
o sati valoreze 29300$ de dolari deci ai cistigat 7-10X suma investita, cred ca nu-i rau in citeva luni,
luind in considerare ca numai ai investit si nu ai facut nimic altceva!
Cind ajunge la 1$ o sa fie un split de pret la 10 centi si utokeni se multiplica cu 10, deci o sa ai 293000
Inscrierea se face memeber to member, deci altcumva nu poti sa te inscrii!
Sunt si alte beneficii, dar mai multe pentru cei interesati pe
Skype highyield10

caritas digital. Lumea nu invata niciodata din greselile altora.

#182
gabrielamirela28

gabrielamirela28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2015
Mulțumim frumos! Eu nu prea stiu ce înseamnă utoken,ai putea sa explici in mare...? Ulterior aceștia se pot transforma in bani? Sa- i transferam in contul nostru personal?

#183
Highyield10

Highyield10

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.02.2015

View Postvanitty, on 15 februarie 2015 - 14:54, said:

caritas digital. Lumea nu invata niciodata din greselile altora.

Astai parerea Ta, si E o parere nefondata! Dar ma rog fiecare are parerea lui!

View Postgabrielamirela28, on 15 februarie 2015 - 15:19, said:

Mulțumim frumos! Eu nu prea stiu ce înseamnă utoken,ai putea sa explici in mare...? Ulterior aceștia se pot transforma in bani? Sa- i transferam in contul nostru personal?

Utoken este digital currency ca si Bicoinul si o  Moneda puternica in Asia , se poate cumpara orice cu el Offline si  mai nou online!
Normal ca se pot transforma in bani!  poti sa faci withdraw direct in contul tau bancar!

Edited by Highyield10, 15 February 2015 - 15:30.


#184
teknotronik

teknotronik

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 29.11.2008
Utoken = Power Cloud = TelexFree = #### = Libertagia = Sistem Piramidal = Caritas Digital(cum s-a spus mai sus)
Mai devreme sau mai tarziu toate au aceeasi soarta.

#185
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,567
  • Înscris: 05.11.2009
ce dragut, 2 useri proaspat inscrisi, care sunt interesati de o chestie comuna. Zici ca ar fi frati nu alta :P Ca sa nu mai zic de castigurile fabuloase facand nimic.. ca vezi doamne , moneda aia facuta din .. bashini, nu poate sa scada ci doar sa creasca.

View Postgabrielamirela28, on 15 februarie 2015 - 15:19, said:

Mulțumim frumos! Eu nu prea stiu ce înseamnă utoken,ai putea sa explici in mare...? Ulterior aceștia se pot transforma in bani? Sa- i transferam in contul nostru personal?

View PostHighyield10, on 15 februarie 2015 - 15:29, said:

Astai parerea Ta, si E o parere nefondata! Dar ma rog fiecare are parerea lui!


Utoken este digital currency ca si Bicoinul si o  Moneda puternica in Asia , se poate cumpara orice cu el Offline si  mai nou online!
Normal ca se pot transforma in bani!  poti sa faci withdraw direct in contul tau bancar!


#186
gabrielamirela28

gabrielamirela28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2015
In powerclouds cine are contract pe 20 de ani primește cei 14% lunar,chiar daca nu- si face rețea.Doar cei care vor sa castige mai mult își fac.

#187
Highyield10

Highyield10

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.02.2015

View Postvanitty, on 15 februarie 2015 - 15:33, said:

ce dragut, 2 useri proaspat inscrisi, care sunt interesati de o chestie comuna. Zici ca ar fi frati nu alta Posted Image Ca sa nu mai zic de castigurile fabuloase facand nimic.. ca vezi doamne , moneda aia facuta din .. bashini, nu poate sa scada ci doar sa creasca.

Nu poate sa scada ca pretul e controlat si numa creste! Dar Nu o sa ma cert aici cu nimeni ca nu are rost! Cred ca fiecare are parerea lui si poate sa decida singur daca E viabil sau nu!
Ce am avut de zis am zis, cine E interesat sa ma contacteze, am terminat cearta!

Edited by Highyield10, 15 February 2015 - 16:09.


#188
gabrielamirela28

gabrielamirela28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2015
Sistemul piramidal si rețeaua de marketing nu sunt tot una! Cine intra intr- o piramida,da bani când intra,iar când ajunge in vârf își scoate banii si iese automat din sistem. Intr- o rețea primești bani tot timpul,atata vreme cat se înscriu alte persoane,nu te da nimeni afara când ai scos primii bani.

Atilla pe un forum intilnesti tot felul de oameni.Eu nu- i bag in seama pe cei care fac mișto,ei asta stiu sa facă. Am văzut prezentarea ta in lb engleza,este interesant,80% as intra,20% ma mai gândesc.ce suma minima pot investi? In $.

#189
teknotronik

teknotronik

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 29.11.2008

View PostHighyield10, on 15 februarie 2015 - 16:01, said:

Nu poate sa scada ca pretul e controlat si numa creste! Dar Nu o sa ma cert aici cu nimeni ca nu are rost! Cred ca fiecare are parerea lui si poate sa decida singur daca E viabil sau nu!
Ce am avut de zis am zis, cine E interesat sa ma contacteze, am terminat cearta!

Este controlat de Mos Craciun si cum face numai fapte bune doar creste, de scazut nici vorba.

View Postgabrielamirela28, on 15 februarie 2015 - 16:16, said:

Sistemul piramidal si rețeaua de marketing nu sunt tot una! Cine intra intr- o piramida,da bani când intra,iar când ajunge in vârf își scoate banii si iese automat din sistem. Intr- o rețea primești bani tot timpul,atata vreme cat se înscriu alte persoane,nu te da nimeni afara când ai scos primii bani.

Un sistem piramidal este un sistem piramidal precum Power Clouds si alte asemenea magarii.
Ca sa te lamuresti, daca nu cumva esti in cardasie cu nemernicii care creaza aceste sisteme:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JDo67OBMHaU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Libertagia este aceeasi Marie ca si Power Clouds dar cu alta palarie.
Si la ei primeesti bani fara sa faci retea, si la ei exista clubul milionarilor, si ei ofera spatiu in Nube, si la ei exista Diamond, Gold, etc., si ei au bonusuri si bonusuri la bonusuri.
Si ca ei au mai fost multi altii, in video poti afla care sunt si unde au ajuns.

Bafta in afacerile cu "panourile solare".

#190
Highyield10

Highyield10

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.02.2015

View Postgabrielamirela28, on 15 februarie 2015 - 16:20, said:

Sistemul piramidal si rețeaua de marketing nu sunt tot una! Cine intra intr- o piramida,da bani când intra,iar când ajunge in vârf își scoate banii si iese automat din sistem. Intr- o rețea primești bani tot timpul,atata vreme cat se înscriu alte persoane,nu te da nimeni afara când ai scos primii bani.

Atilla pe un forum intilnesti tot felul de oameni.Eu nu- i bag in seama pe cei care fac mișto,ei asta stiu sa facă. Am văzut prezentarea ta in lb engleza,este interesant,80% as intra,20% ma mai gândesc.ce suma minima pot investi? In $.

Suma min este 465 Eur ca se plateste in Eur


View Postteknotronik, on 15 februarie 2015 - 16:25, said:

Este controlat de Mos Craciun si cum face numai fapte bune doar creste, de scazut nici vorba.

Cum am zis mai inainte pretul nu poate sa scada!
Te rog informeazate mai bine inainte sa spui ceva!

Edited by Highyield10, 15 February 2015 - 16:40.


#191
teknotronik

teknotronik

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 29.11.2008

View Postgabrielamirela28, on 13 februarie 2015 - 22:16, said:

Teknotronik,scuze ca am scris prea puțin ,ma grăbeam sa intru si eu ca mai zice noutăți câteodată,sa fiu la curet cu tot.Pret exact panou 1200.La prima intrare poți intra cu 350$,650,$, si din câștiguri sa- ti iei panouri,după un timp cu 1200.Daca- tijei panou de la început,este 1850$ adică un panou plus pachetul de 650 _ cu alte câștiguri(Adkoin etc).pt următoarele panouri 1200, preț fix. Beneficii_14% pe an din valoarea panoului plus 1$ pe luna din fiecare panou din echipa mica,la fel 1$ pe luna din toate descărcările de Adkoin. Pana anul trecut in sept se primea din prima luna cei 14% pe panou darăcums- au înscris multi si panoul care- l vei lua inca nu e conectat. Se așteaptă 1 sau 2 luni,dar ai acces la celelalte câștiguri intre timp.Nu se achiziționează panou pt acasă așa scump!Pt tine sa- ti producă energie acasă îți iei din magazin cu 200€.

"intra la prezentare acuma la 8 seara ca primești toate informațiile ca lumea si eu sunt nouă ,dinnov anul trecut,poate omit sa_ ti spun unele lucruri.Mi- am recuperat 75% din investiție pana acum mai am 25% si apoi sunt pe câștig."

View Postgabrielamirela28, on 13 februarie 2015 - 18:06, said:

.De ex am o prietena si- a tăiat mana dreapta lka serviciu,primește putini bani de la stat,am ajutat- o si pe ea sa intre in firma ca altfel nu- i ajungeau banii sa trăiască.Si ca ea sunt si alții...

[email protected]

Asadar ai inceput in Noiembrie, sa spunem ca pe 1, deci 2 luni nu ai primit 14 %. In tot acest timp "ai primit" 1 % + inca 1 % din nu stiu ce prostii, sa spunem ca reprezinta bani de tigari.
Inseamna ca ai inceput sa primesti 14 % din Ianuarie si cu toate astea spui ca ai recuperat deja 75 % din investitie.
Ai recuperat deja 75 % intr-o luna si putin.Mai a naibii socoteala!
Pe deasupra ai mai ajutat-o si pe prietena ta "ca altfel nu-i ajungeau banii sa traiasca", acum nu mi are probleme financiare, ai facut-o milionara si pe asta.

Buna afacere, nimic de zis.
Ma intreb oare de ce altii se multumesc sa piarda timpul castigand 4-5 % lunar cand cu sistemul vostru ar putea castiga 75 % intr-o luna!

Si inca ceva, ti-ai facut un calcul sa vezi cat produce un panou de 240 W intr-un an?
Nu cumva tu primesti mai mult decat produce in cei 14 % anual ce-i primesti din valoarea panoului?

#192
gabrielamirela28

gabrielamirela28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2015
" mai a naibi socoteala" daca te uitai la prezentare vedeai ca se câștiga bani si din altceva.Eu am înscris 5 persoane in sistem,de acolo am primit bani.Se primește intre30 si 180$ pe o intrare.

#193
gabrielamirela28

gabrielamirela28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2015
Hai sa luam întrebarea inițială: Cam asta este întrebarea , in ce ați investi 150.000 €? Eu as cumpăra o pensiune cu câteva camere,avem aici lângă Felix,la baile 1 Mai sunt multe de vânzare.Bine daca ei le vând înseamnă ca nu merge,dar contează sa muncești pt a aduce clienți din toate colturile lumii,sa știi sa vb ceva engleza,sa le oferi distracție, excursii la munte,peșteri etc. Se găsesc cu preț si mai mic de 150.000€. Alte idei?

#194
florinxiy

florinxiy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 08.10.2013
Poti sa faci un amanet, investesti maxim 10.000 euro intr-un spatiu mic central, chiria mica, primesti in amanet masini, apartamente, aur, telefoane etc. Cea mai sigura afacere.

#195
gabrielamirela28

gabrielamirela28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2015
Ideea cu amanetul mi se pare cea mai buna,nu riști nimic. Dati-  i bătaie care aveți bani !

#196
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Sistem piramidal, ambele, dupa cum s-a mai spus. Imi pare rau pentru cei care si-au bagat banii in asa ceva, poate daca gasesc suficienti fraieri parteneri, poate o sa-si scoata macar banii pe care i-au dat la inceput. Chiar asa de naivi sunt unii? Oameni f bogati, cu milioane de euro, stau si se chinuie cu cateva procente / luna si tocmai ei nu aflau de minunatia asta care iti da inapoi 14% in FIECARE luna? :lol:

#197
gabrielamirela28

gabrielamirela28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2015
Nu oameni bogați cu milioane de euro. Oameni normali. 14% se primește ca investiție normala fara " piramida".Daca nu știi nu vb!

#198
topital

topital

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 29.01.2014

View Postgabrielamirela28, on 19 februarie 2015 - 11:29, said:

Ideea cu amanetul mi se pare cea mai buna,nu riști nimic. Dati-  i bătaie care aveți bani !

"Gand la gand" sau (cento per cento vero)_ 100% adevarat..., asa ma pregatisem sa recomand si eu tuturor ...asa ceva...ceea ce ai zis tu!  ...dar nu sunt suficient de documentat din punct de vedere legislativ, de aceea am avut o retinere...pentru ca acum 20 de ani pentru deschiderea unui" EXCHANGE" valutar era necesar sa ai un capital de minim 10mil lei ,si... ca sa vedeti ca eram in tema ... va mai pot spune ca...pentru deschiderea unei societati comerciale S.A (societate pe actiuni )_era nevoie  de cel putin 5 actionari asociati si un capital de min. 5 mil lei,, ceea ce va zic garantez 99,99%. Si eu pusesem ochii pe o asemenea afacere_cu" EXCHANGE-ul"...cand eram in Bucuresti ,asa se cerea pe vremea aceea . Acum pentru ca se lucreaza tot cu metale pretioase ,si alte bunuri (valori mobiliare)care au regim special , s-ar putea cere ceva capital mai mult in contul societatii si ceva licente de  la BANCA NATIONALA  A ROMANIEI, nu stiu, nu sunt in tema ...presupun !

Edited by topital, 19 February 2015 - 21:50.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate