Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 

emag- Mega reduceri la resigilate aseara!?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
48 replies to this topic

#19
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Acum putin mai conteaza, dar vad ca multi useri sunt de-a dreptul suparati ca au ratat aceasta sansa (in threadul dedicat BF).
E ca si cum te-ai supara ca n-ai castigat la loto. Posted Image

Edited by Dares, 24 November 2014 - 15:27.


#20
sens

sens

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 24.05.2010

 eiffel, on 24 noiembrie 2014 - 15:20, said:

Pai evident ca toti ar fi vrut sa dea comenzi ptr eroarea aia.
Si "erori" de genul vor mai apare sigur - ca si in anii trecuti.

Ce imi pare ciudat e ca pe la orele alea am intrat pe emag dar n-am sesizat nimic aiurea la preturi. Ba de exemplu pe la TV-uri chiar am dat ordonare dupa pret...

Dares - exact - ca au fost si la alte magazine dar aia au sunat mereu sa zica - ne pare rau a fost o eroare nu va putem livra produsul la acest pret.
Si eu am intrat intamplator de pe gazeta sp unde facea reclama emag de BF , dupa ce m au socat preturile de 0,99 si 1,99 ...am inceput sa cumpar ce a picat ;)
Chestia este ca s a deschis direct la resigilate...iar produsele apareay, nu crescator dupa pret ...ci printre alte produse scumpe
Acum 10 min m au sunat cei de la Emag , in cursul saptamanii voi primi comenzile :D

Edited by sens, 24 November 2014 - 15:27.


#21
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
si ce ai apucat?

#22
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 28.08.2007
Va ganditi ca trebuie sa platiti transportul acela de pana in 20 lei ? Ce mai, afacere curata pentru cine a fost omul potrivit la momentul potrivit.  :))

#23
sens

sens

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 24.05.2010

Samsunguri s4,  1 iphone 4s ,1 masina de sp vase , 1frigider , laptopuri si tablete
la plural ...deci voi bucura si rudele ...plus ca am dat de stire si altora , si au cumparat si ei .
A fost marfa destula , dar putini au fost atunci pe site

#24
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 28.08.2007

 sens, on 24 noiembrie 2014 - 15:31, said:

Samsunguri s4,  1 iphone 4s ,1 masina de sp vase , 1frigider , laptopuri si tablete
la plural ...deci voi bucura si rudele ...plus ca am dat de stire si altora , si au cumparat si ei .
A fost marfa destula , dar putini au fost atunci pe site

Macar ai fost ,,inspirat" sa cumperi mai multe bucati din fiecare categorie ? :)

#25
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
or fi zgariate, lovite dar nici o dovada cu link sa vedem macar oferta expirata!

#26
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Bulshit eroare...
Primesc lunar email ca pe 23 se reduc preturile resigilatelor.
Pe ce data s-a intamplat asta? Pe 23 :)

Free ad.... care a costat ceva bani :P

#27
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,708
  • Înscris: 09.11.2010

 LensFlare, on 24 noiembrie 2014 - 15:11, said:

@Autumn_Dream, imi pare rau ca nu am fost pe faza sa ma prosteasca si pe mine. Posted Image

In alta ordine de idei este marketing si in acelasi timp o palma peste fata magazinelor gen Domo, Cel etc. ce au facut smecherii similare dar nu au livrat produsele preferand sa mearga pe ideea ca reclama negativa e tot reclama. Pentru ca au considerat ei ca daca nu-mi livreaza produsul eu o sa cumpar pe viitor de la ei... Posted Image

Daca se facea aceasta "vrajeala" la produsele noi si nu la cele resigilate, poate as fi venit cu un alt comentariu si poate i-as fi luat fiica-mii alt telefon in aceasta "oferta"...DAR! In astfel de conditii... mi se pare de toata jena si spun pas.

#28
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010

 Autumn_Dream, on 24 noiembrie 2014 - 15:48, said:

spun pas.
Pai e cam tarziu... acum toti spunem pas. :)

#29
sens

sens

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 24.05.2010
Sunt produse resigilitate , de vanzare la pret putin redus in general .
Vreti dovezi , linkuri...nu exista !desigur ca au expirat !!
Ca sa conving aseara si pe altii , am facut destule fotografii.  Dar de cand nu am mai intrat pe aici...chiar nu mai  stiu cum sa postez foto :/

Edited by sens, 24 November 2014 - 15:55.


#30
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

 Dares, on 24 noiembrie 2014 - 15:13, said:

Prin alte threaduri se lasa cu blesteme la adresa norocosilor. Posted Image

romanisme, balcanisme, Mioritisme... de ce sa te oftici ca altii au avut "bulan" si sa nu te bucuri ca macar la un magazin din Romania lucrurile chiar merg ca afara (in favoarea clientului)

la pet de BERE te faceai cu Telefon + Tv + laptop (si ce laptop!)
"De exemplu, un telefon Samsung Galaxy S4 a putut fi cumpărat la prețul de 1 leu, redus de la 1.449 lei, un televizor LED Smart TV 3D Philips, 117 cm, Full HD a fost redus de la 4.246 de lei la 3 lei, Ultrabook Dell Studio XPS Duo 12 a fost redus de la 4.796 de lei la 3 lei." Posted Image

 sens, on 24 noiembrie 2014 - 15:31, said:

Samsunguri s4,  1 iphone 4s ,1 masina de sp vase , 1frigider , laptopuri si tablete
la plural ...deci voi bucura si rudele ...plus ca am dat de stire si altora , si au cumparat si ei .
A fost marfa destula , dar putini au fost atunci pe site

pai si cum ramanea cu regula aia a lor ca doau doar un exemplar din fiecare bucata? (sau nu se aplica decat la produsele participante la BF)
da si tu, Roman de Roman, te-ai vazut cu mana-n miere si te-ai scufundat cu tot corpul :))

Hai sa ne gandim ce se intampla acum, vuiesc retele sociale, forumurile si blogurile... pun pariu ca si televiziunile o sa dea buluc sa transmita "marea eroare", sarmanul eMAG, cum poate sa suporte asa ceva :)

Edited by nanashu, 24 November 2014 - 16:00.


#31
sens

sens

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 24.05.2010
nu stiu...la unele produse nu operau comanda si primeam raspunsul "acest produs este duplicat "
Nu mi am batut prea mult capul cu chestia asta , am comandat ce am putut comanda :)
Emag-ul m-aa sunat acum 1ora de la nr
0372 061 400 sa ma anunte ca toate comenzile vor fi onorate .
Vom vedea ;)  deocamdata am primit oalele tefal  si imprimanta comandate vineri dimineata la ora 6,55 , pe care de altfel au sunat sa mi le livreze sambata dar am refuzat .

#32
sens

sens

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 24.05.2010
:)

Edited by sens, 24 November 2014 - 16:17.


#33
sens

sens

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 24.05.2010
Nu am mai scris de mult pe forumuri , scz :)

Edited by sens, 24 November 2014 - 16:18.


#34
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Eroarea aceasta de 200k (asta parca era estimarea) e mai eficienta decat un an intreg de clipuri & reclame la tv si pe net.

#35
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,770
  • Înscris: 09.05.2005
1200k de fapt :)

#36
sens

sens

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 24.05.2010
Mda ...a fost un bf de atentie :) de acum vizitari de site :)
Si produsele apareau ca aruncate acolo...dadeai pagina dupa pagina , nimic, doar preturi normale ...dadeai un refresh , mai dadeai o pagina inapoi ,ploua cu oferte ...nu era o aparitie fireasca , logica..nu era redus pretul ...erau introduse produse reduse  ;)
Oricum

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate