Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Samsung Galaxy A5

- - - - -
  • Please log in to reply
584 replies to this topic

#19
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Am vazut azi in magazin Samsung A5 si am ramas uimit. Din poze mi se parea un telefon banal. In realitate arata excelent. Subtire, finut, display frumos, se misca foarte bine.
L-am vazut in Flanco la pretul de ~1600 lei. Nu stiu cat de bun e, dar se misca perfect prin meniu si arata mult mai bine decat Note 3-ul meu care a costat mult la vremea lui.

#20
migus99

migus99

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 26.05.2015
am și eu acest telefon. Se mișcă ok. No lag dar nu îmi intra în asphalt 8 ...

#21
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Compară-l cu Moto G 2014: tot quad core, tot 5" 720p, mai puțin RAM și la 1/2 de preț. S-ar putea să se miște mai bine în Android 5.0 sau 5.1, versiuni pe care A5 slabe șanse sunt să le vadă că doar e telefon de 16 milioane, nu?

#22
Simi1

Simi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 11.12.2011
Ceva pareri de la posesori ?
Intre A5 si Huawei P8 Lite ce ati alege ? Tinand cont ca diferenta intre A5 si P8 Lite este de 400lei (in favoarea P8 Lite). MS

#23
dj_yonut

dj_yonut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 29.11.2009
Eu am A5 de o luna de zile si pana acum sunt multumit de telefon. Merge ok, nu am avut probleme sa se blocheze, bateria tine undeva spre o zi jumate-vorbit cam 40 min la tel, sms, wifi activat tot timpul, facebook, iar din cand in cand cate un meci de Soccer Star.

Huawei-ul acela nu imi place (parere strict personala), prea au copiat design de la iPhone.

Edited by dj_yonut, 09 June 2015 - 19:59.


#24
dana&ovi

dana&ovi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 07.01.2007
L-am vazut si eu ieri in Flanco si desi eram fan HTC mi-a ramas inima la el. Am o temere cu privire la baterie, la un ecran asa mare si ce vad ca ai mei ca il tin tot tmpul in priza...
Inca o intrebare pt posesori: Cum face trecerea internetului de la wifi pe mobil?
Pt ca la mine in familie toata lumea are samsung si se intampla accidente sa depaseasca factura la net din cauza ca telefoanele folosesc preferential datele mobile. Aici am un mare avantaj, HTC-ul meu inchide imediat datele mobile cand detecteaza wifi chiar daca aia nu e functionala si nu prind nimic. Pe la metrou sau pe unde prind wifi prost trebuie sa inchid wifi ca sa am internetul mobil si nu am depasit niciodata factura chiar cand am avut doar 200 MB in abonament.

Edited by dana&ovi, 21 June 2015 - 13:20.


#25
marius_megane

marius_megane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 10.07.2007
Nu știu cum e la A5 dar la S5 aveam o problemă asemănătoare nu tăia datele când eram în zonă cu wi fi altădată deloc altădată foarte târziu. Rezolvarea am returnat telefonul. Mi să părut inacceptabil.

#26
janysan29

janysan29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 07.05.2012
salutare.am acest telefon de 1 saptamana si pot sa spun ca sunt incantat de cum arata si se misca.nu are probleme cu mutatul de pe date pe wifi ,iar bateria duce lejer 1 zi cu ecran 4 ore (jocuri,net,...)

#27
dana&ovi

dana&ovi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 07.01.2007
Nu stiu ce sa aleg intre S4, A5 si Desire 820. Le studiez de cateva zile pe toate siturile si n-am ajuns la o concluzie... ba a mai intrat in discutie si LG G3. Sunt in ceatza. Vad care sunt diferentele dar nu stiu care conteaza mai mult. Ma incanta camerele mai performante, diagonala mai mare, frecventa, rezolutia... dar si designul conteaza.
Nu ma omor dupa forma lui S4 dar in rest pare mai bun si mai ieftin. HTC am si are baterie buna, functioneaza bine, e economic la net dar si baterie, ma deranjeaza la el doar doua lucruri: memoria interna mica (4  Gb) si diagonala destul de prapadita (4,3 inch).
Mai adun date, nu ma grabesc.

#28
ingerulol

ingerulol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 11.09.2006
Au la cel punct ro LG g3 cu 3GB Ram și 32 Gb stocare

Cu doar 16 parca

#29
dana&ovi

dana&ovi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 07.01.2007
Pe unde m-am dus sa-l vad pe Desire 820 (nu l-am gasit nicaieri) am intrebat ce-mi recomanda intre S4, S5, A5 si desire 820. Toti vanzatori/consultanti, mi-au recomandat A5. S5 clar e mai tare la caracteristici dar la ce-mi trebuie mie... nu merita sa dau bani in plus. Mi-ar fi placut un tel de 5,5 inch desi pare cam de neam prost, ajuta la navigare si jocuri dar cred ca m-am hotarat la A5. O sa-l comand zilele astea la emag (1499 lei).

Intrebare: Care este diferenta intre A5 si A500F? Vad ca e o diferenta de pret si ceva pe la retea, totusi si A5 scrie ca are 4G, deci nu inteleg.....
Am intrebat in showroom la emag si mi-au spus ca e diferenta doar de culoare, o prostie, exista si A5 negru.

#30
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Available as:
Samsung Galaxy A5 SM-A500F, A500F1, A500FQ, A500FU, A500H, A500HQ, A500K, A500L, A500M, A500S, A500X, A500XZ, A500Y, A500YZ

Probabil este varianta pt. o anumita regiune geografica.

#31
catalin18

catalin18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 19.09.2006

View Postalbastru, on 27 mai 2015 - 07:36, said:

Compară-l cu Moto G 2014: tot quad core, tot 5" 720p, mai puțin RAM și la 1/2 de preț. S-ar putea să se miște mai bine în Android 5.0 sau 5.1, versiuni pe care A5 slabe șanse sunt să le vadă că doar e telefon de 16 milioane, nu?

Salut, sunt posesorul unui A5 de o luna de zile de la Vodafone. A venit preinstalat cu 4.4.4 si alaltaieri am primit update la 5.0.2. Nu imi venea sa cred. Asa ca am Lolippop 5.0.2 pe el acum. Si inainte se misca excelent, dar acum e brici. Asa ca sansele ca A5 sa vada update la 5.0.2 au fost foarte rapide Posted Image

#32
janysan29

janysan29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 07.05.2012
salut.sa ne spui parerea ta de cum se misca pe lolipop la cateva zile de utilizare sau cei care au primit actualizarea.Al meu e pe Orange si nu a primit inca actualizarea sa vedem daca merita trecerea...

#33
dana&ovi

dana&ovi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 07.01.2007
M-am hotarat si eu sa-l cumpar de la Emag si vad ca e vandut de Arsis si e blocat in Vodafone. Zice ca pachetul contine instructiuni si cod de deblocare. E complicata deblocarea asta? merita sa dau 50 lei in plus ca sa-l cumpar neblocat vandut de emag?
Vad ca cele vandute de Arsis sunt A5 iar cele vandute de Emag sunt A500F si mai scumpe cu 50 lei (doar cel negru, cel alb e cu 300 lei). Am inteles ca e vorba de acelasi telefon doar probabil facute in tari diferite sau pt zone diferite...

#34
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
La eMag ai avantajul ca ti-l preiau si ti-l returneaza ei gratuit de la garantie, prin curier.
Cel de la Arsis nu are modelul complet, nu exista vreunul cu denumirea generica A5, am pus lista deja mai sus.

Cel mai probabil e acelasi si la Arsis si la eMag.

Si sa nu uit, mai ai si 30 zile drept de retur la eMag.

#35
dana&ovi

dana&ovi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 07.01.2007

View Postgumball3000, on 05 iulie 2015 - 22:06, said:

La eMag ai avantajul ca ti-l preiau si ti-l returneaza ei gratuit de la garantie, prin curier.
Cel de la Arsis nu are modelul complet, nu exista vreunul cu denumirea generica A5, am pus lista deja mai sus.

Cel mai probabil e acelasi si la Arsis si la eMag.

Si sa nu uit, mai ai si 30 zile drept de retur la eMag.

Ambele se vand pe site-ul Emag. Sper ca si cel de la Arsis beneficiaza de aceleasi conditii din moment ce e vandut tot de emag. Peste tot pe net il gasesc mai ales pe A5, peste tot il scriu cu numele incomplet?

#36
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Da, nu are modelul scris complet, dar mai mult ca sigur este vorba despre A500F in toate magazinele din RO (mai putin cele care le aduc din surse gri).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate