Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

BOR anulează liberul arbitru al credincioșilor

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
100 replies to this topic

#19
nlg

nlg

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 182
  • Înscris: 09.02.2012

 tudorel666, on 02 noiembrie 2014 - 07:41, said:

Ei vor doar să conducă și să se bucure de privilegiile conducerii. Nimic mai mult.
Daca are balta peste ! Si nu se intrezareste scaderea lui.

#20
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 nlg, on 02 noiembrie 2014 - 07:58, said:

Daca are balta peste ! Si nu se intrezareste scaderea lui.

De fapt nu-i o baltă de pește, ci o închisoare. Dar voi transforma în vopsea gloanțele paznicilor și la unii le voi lua pușca de tot, iar deținuții, când vor afla aceasta, vor dărâma singuri gardul.

#21
nlg

nlg

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 182
  • Înscris: 09.02.2012
Vezi ca detinutii in cauza stau de bunavoie ori cu asta e mult mai greu de luptat.

#22
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 nlg, on 02 noiembrie 2014 - 09:52, said:

Vezi ca detinutii in cauza stau de bunavoie ori cu asta e mult mai greu de luptat.

Nu-i bunăvoie, câtă vreme există înșelătorie. Drept este că se profită de defectele lor, pentru a fi înșelați, dar nimeni nu stă în închisoare de bunăvoie. De aceea, dacă este demascată înșelătoria, zidurile vor cădea de la sine. Dar înșelătoria nu poate fi demascată, câtă vreme nu le îndrepți defectele. Aici recunosc că este mai greu. Dar îmi voi pune nădejdea în Cuvânt, singurul care știe să mântuiască de toate relele, să dea ochi orbilor și viață morților.

#23
nlg

nlg

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 182
  • Înscris: 09.02.2012
La cei mai multi defectele sunt ireversibile. Ia mergi prin comunitati si incepe a le spune una alta, te vor fugari cu pietre.

#24
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 nlg, on 02 noiembrie 2014 - 10:08, said:

La cei mai multi defectele sunt ireversibile. Ia mergi prin comunitati si incepe a le spune una alta, te vor fugari cu pietre.

De ce crezi că exersez mai întâi pe aici? În plus, cum să-mi pun nădejdea în Cuvânt, dacă nu îl cunosc la perfecție?! Așa că, deocamdată, mă antrenez pe softpediști, în timp ce continui să studiez trei lucruri: Calea (reprezentată prin Scripturi, începând cu Biblia și continuând cu Coranul, Mahabharata și toate celelalte), Adevărul (reprezentat prin toate științele) și Viața (reprezentată prin realitatea înconjurătoare).

Edited by tudorel666, 02 November 2014 - 10:19.


#25
d-rive

d-rive

    zic tir

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.02.2009

 tudorel666, on 01 noiembrie 2014 - 15:46, said:

...
Amin
Chiar ne lipseai.

Auzi? Dar de ce nu faci un demers oficial, o scrisoare deschisa, o chestie in genul asta?
Sa stii ca devii si mai celebru decat pe softpedia.

#26
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 d-rive, on 02 noiembrie 2014 - 10:22, said:

Chiar ne lipseai.

Auzi? Dar de ce nu faci un demers oficial, o scrisoare deschisa, o chestie in genul asta?
Sa stii ca devii si mai celebru decat pe softpedia.

Asta e, că nu vreu deloc să fiu celebru. Mă interesează doar rezultatul!

 nlg, on 02 noiembrie 2014 - 10:08, said:

La cei mai multi defectele sunt ireversibile. Ia mergi prin comunitati si incepe a le spune una alta, te vor fugari cu pietre.

Deasemeni, să știi că orice boală se poate vindeca prin cuvânt. Dacă știi cuvântul potrivit. Chiar și defectele ”ireversibile”.

Edited by tudorel666, 02 November 2014 - 10:33.


#27
nlg

nlg

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 182
  • Înscris: 09.02.2012

 tudorel666, on 02 noiembrie 2014 - 10:18, said:

De ce crezi că exersez mai întâi pe aici?
Asta am inteles de la inceput dar chestiunea e ca numarul de "clienti" e mult prea mic, de regula cu mintea luminata, ca atare nu-i un esantion reprezentativ pentru testele tale in raport cu masa credinciosilor (gestionata de BOR ori alte entitati).

Edited by nlg, 02 November 2014 - 10:51.


#28
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 nlg, on 02 noiembrie 2014 - 10:48, said:

Asta am inteles de la inceput dar chestiunea e ca numarul de "clienti" e mult prea mic, de regula cu mintea luminata, ca atare nu-i un esantion reprezentativ pentru testele tale in raport cu masa credinciosilor (de toate felurile si convingerile gestionate de BOR si altii).

Deocamdată este. Următorul eșantion va fi una dintre bisericile protestante. Inițial am crezut că se poate vorbi liber acolo, din prima. Acum am înțeles că trebuie să te pregătești înainte de a-ți face intrarea, chiar dacă plouă cu invitații din partea lor. Numai că ești invitat ca musafir, dar tratat ca un copil prost.

#29
altul2

altul2

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,738
  • Înscris: 22.09.2013

 tudorel666, on 01 noiembrie 2014 - 15:46, said:

Dar cum poate BOR să-mi ia un drept pe care Dumnezeu Tatăl mi l-a dat? Nu poate! Nici BOR, nici BC și nici vreo altă biserică sau bisericuță!
Amin
BOR vrea sa te salveze de ceea ce se numeste Rataciri, Minciuni, in special tot ce ii este specific diavolului
BOR i-ar fi zis Evei daca ar fi putut: Nu te lua dupa sarpe, spune numai inselatorii

Edited by altul2, 02 November 2014 - 11:16.


#30
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 altul2, on 02 noiembrie 2014 - 11:13, said:

BOR vrea sa te salveze de ceea ce se numeste Rataciri, Minciuni, in special tot ce ii este specific diavolului

Și mă salvează anulându-mi liberul arbitru dat de Dumnezeu?

#31
altul2

altul2

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,738
  • Înscris: 22.09.2013

 tudorel666, on 02 noiembrie 2014 - 11:14, said:


Și mă salvează anulându-mi liberul arbitru dat de Dumnezeu?
De ce pui astfel de intrebari?
Tu cum crezi ca se executa salvarile?
Merge salvamontul la victima si-i zice: ai liber arbitru, sa te salvezi singur da?
Sau il imobilizeaza il ridica pe sus si-l preda oficialitatilor?

#32
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 altul2, on 02 noiembrie 2014 - 11:13, said:


BOR i-ar fi zis Evei daca ar fi putut: Nu te lua dupa sarpe, spune numai inselatorii

Iar prin asta BOR recunoaște că este urmașa Șarpelui. Pentru că exact asta a spus Șarpele Evei: nu te lua după Șarpe, că spune numai înșelătorii. Pentru că, evident, la fel cum Șarpele îl numea Șarpe pe Dumnezeu, la fel face și BOR acum.

#33
nlg

nlg

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 182
  • Înscris: 09.02.2012

 altul2, on 02 noiembrie 2014 - 11:22, said:

Merge salvamontul la victima si-i zice: ai liber arbitru, sa te salvezi singur da?
Sau il imobilizeaza il ridica pe sus si-l preda oficialitatilor?
Pai BOR are har nu ? Restul e prosti.
Analogia cu serviciile de urgenta nu se potriveste.

Edited by nlg, 02 November 2014 - 11:25.


#34
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 altul2, on 02 noiembrie 2014 - 11:22, said:

De ce pui astfel de intrebari?
Tu cum crezi ca se executa salvarile?
Merge salvamontul la victima si-i zice: ai liber arbitru, sa te salvezi singur da?
Sau il imobilizeaza il ridica pe sus si-l preda oficialitatilor?

Păi salvamontul nu te salvează decât dacă faci tu apel la ei mai întâi, sau cel care te vede căzut. Dar BOR nu este salvamont, pentru că ea nu salvează pe cei căzuți, ci îi abate de pe cărare pe cei care nu au pățit nimic. Mai mult, ia taxă pe singura cărare deschisă de ea. Care, culmea, nu duce în cer, ci în mormânt! Adică în prăpastie.

 nlg, on 02 noiembrie 2014 - 11:24, said:

Pai BOR are har nu ? Restul e prosti.

BOR este doar o convenție. Convențiile nu au har. Oamenii din care este făcută această convenție au har. Dar nu toți. Și în nici un caz cei care se află în fruntea ei, pentru că uriciunile nu au har, pentru că este scris:

Luca 16:15 Isus le-a zis: „Voi căutaţi să vă arătaţi neprihăniţi înaintea oamenilor, dar Dumnezeu vă cunoaşte inimile; pentru că ce este înălţat între oameni este o urâciune înaintea lui Dumnezeu.

Edited by tudorel666, 02 November 2014 - 11:28.


#35
nlg

nlg

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 182
  • Înscris: 09.02.2012

 tudorel666, on 02 noiembrie 2014 - 11:27, said:

BOR este doar o convenție.
Am folosit termenul ca nu-mi place sa scriu povesti, la oamenii din sistem ma refer.

#36
altul2

altul2

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,738
  • Înscris: 22.09.2013

 tudorel666, on 02 noiembrie 2014 - 11:27, said:

Păi salvamontul nu te salvează decât dacă faci tu apel la ei mai întâi, sau cel care te vede căzut. Dar BOR nu este salvamont, pentru că ea nu salvează pe cei căzuți, ci îi abate de pe cărare pe cei care nu au pățit nimic. Mai mult, ia taxă pe singura cărare deschisă de ea. Care, culmea, nu duce în cer, ci în mormânt! Adică în prăpastie.


Pai mai devreme te-ai plans ca BOR nu te lasa de izbeliste de capul tau.
Si ti-a aratat ca asa arata o salvare pe care o foloseste si salvamontul

 tudorel666, on 02 noiembrie 2014 - 11:27, said:

Luca 16:15 Isus le-a zis: „Voi căutaţi să vă arătaţi neprihăniţi înaintea oamenilor, dar Dumnezeu vă cunoaşte inimile; pentru că ce este înălţat între oameni este o urâciune înaintea lui Dumnezeu.
Pai da, dar BOR nu e om, tu esti om.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate