Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...
 Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...
 In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 

Navigator North Cross sau Mio

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013
Salut, vreau sa-mi cumpar un alt system gps si mi-am ales doua aparate de 5" insa nu stiu ce sa aleg. Va cer parerea strict legata de aparat si nu de firma. Am ales un Gps North Cross eScape 515 si un Mio S6900. Astept pareri, multumesc.


#2
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
De Garmin ai auzit ?

#3
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Intre cele doua aparate nu exista diferenta sesizabila, diferenta e data de softul cu care vine, sau nu, instalat, hartile cu care vine, actualizarile gratuite etc.

#4
titiolga

titiolga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 14.04.2009

View Postflavius18, on 23 octombrie 2014 - 11:39, said:

Salut, vreau sa-mi cumpar un alt system gps si mi-am ales doua aparate de 5" insa nu stiu ce sa aleg. Va cer parerea strict legata de aparat si nu de firma. Am ales un Gps North Cross eScape 515 si un Mio S6900. Astept pareri, multumesc.

Eu amun Garmin 2460 de vreo 2 ani (cu actualizari pe viata) si se comporta foarte bine. Sunt foarte multumit de el. Deci spun eu ,mergi pe Garmin.Daca vrei pot da multe amanunte in ceea ce-l priveste.

#5
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013

View PostFAP, on 23 octombrie 2014 - 11:55, said:

De Garmin ai auzit ?
ce crezi? detin un garmin si vreau altu.

View Posttitiolga, on 23 octombrie 2014 - 17:34, said:

Eu amun Garmin 2460 de vreo 2 ani (cu actualizari pe viata) si se comporta foarte bine. Sunt foarte multumit de el. Deci spun eu ,mergi pe Garmin.Daca vrei pot da multe amanunte in ceea ce-l priveste.
momentan am un garmin insa vroiam sa-l schimb ca am cam umblat eu in el si cred ca l-am stricat. mai exact am intrat in memoria lui si am sters cateva fisiere, pe care nu le-am salvat. am pus niste fisiere la loc de la un alt model de garmin dar nu e la fel... modelul pe care il am este 2545 LM

#6
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

View Postflavius18, on 23 octombrie 2014 - 22:09, said:

ce crezi? detin un garmin si vreau altu.


momentan am un garmin insa vroiam sa-l schimb ca am cam umblat eu in el si cred ca l-am stricat. mai exact am intrat in memoria lui si am sters cateva fisiere, pe care nu le-am salvat. am pus niste fisiere la loc de la un alt model de garmin dar nu e la fel... modelul pe care il am este 2545 LM
La service Garmin ai incercat ? Sau macar la un baiat care se ocupa cu asa ceva ? Am avut mai multe GPS-uri de firme diferite dar in Europa per total Garmin e tata lor !

#7
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013
nu am incercat la un service garmin de ce sa mint, m-am gandit ca ma costa ceva. am sa caut sa intreb pana una alta e pus pe net la vanzare. mi-a picat mie pe cele doua aparate mai sus mentionate, si in plus ca imi place cum se vede cu IGO instalat.
am sunat acu la garmin Romania si mi-au spus ca tre sa duc aparatu acolo si reparatia costa intre 60 si 260 lei. si cum am experienta unui service cu siguranta nu va costa 60 lei reparatia... si deja ma duc in sus cu suma si nu se mai merita. am sa astept pana la urma o reducere ceva si am sa cumpar unu din aparatele dorite de mine, poate mai scad de la 450 lei.

Edited by flavius18, 24 October 2014 - 08:28.


#8
Tatomir

Tatomir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,671
  • Înscris: 26.03.2010
Eu as lua Wayteq X980BT are 256 mb Ram / 8gb Rom , ecran de 5'' , complet deblocat si un pret rezonabil.

#9
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013
interesant gps. dual core...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate