Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

Mr. Pickles - desene animate pt adulti

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#55
martoruu

martoruu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 16.07.2013

 Barboso, on 20 octombrie 2014 - 13:59, said:

Daca te gandesti c-ai sa ma vezi in genunchi in biserica, nu-ti paria banii pe asta !
In genunchi poate nu, dar pe spate si cu mainele pe piept cu siguranta. Posted Image
Tu alegi, daca ai sa intri pregatit sau ai sa vezi adevarul pentru prima oara in viata cand n-ai sa mai poti schimba nimic. Sau poate ai sa poti schimba, habar n-am, eu sincer nu m-as baza pe asta.

#56
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,264
  • Înscris: 24.01.2008
Pe spate si cu mainile pe piept ajungem toti.
Pana atunci, unii traim cum ne place, fara stres, si altii sunt speriati de niste povesti.

#57
Clipboard01

Clipboard01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 22.07.2014
"Babele" alea care se inchina la moaste sunt superioare tuturor ateilor de la noi din tara, pentru ca sunt oameni!

#58
nastyworld

nastyworld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 16.09.2014

 Clipboard01, on 20 octombrie 2014 - 17:20, said:

"Babele" alea care se inchina la moaste sunt superioare tuturor ateilor de la noi din tara, pentru ca sunt oameni!

Sa nu generalizam,am cunoscut si atei care erau oameni de toata stima,eu nu sport genul de atei care tind sa urle peste tot in gura mare cate sunt ei de ''boosss'' ca nu cred in Dumnezeu sau urla in gura mare ca ei sunt intelectuali si a tot cunoscatori ai stiintei,dar nu toti sunt asa.

#59
martoruu

martoruu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 16.07.2013

 Barboso, on 20 octombrie 2014 - 15:20, said:

Pe spate si cu mainile pe piept ajungem toti.
Pana atunci, unii traim cum ne place, fara stres, si altii sunt speriati de niste povesti.
Si eu imi traiesc viata cum imi place, asta nu inseamna ca nu vreau aflu ce e mai departe de placerile carnale, de bani, femei, obiecte etc.
Cine e speriat ? Eu nu sunt speriat, nici stresat. Posted Image Daca adevarul te streaza si te sperie, in loc sa-ti indrepti conduita, ai gasit mai usor sa consideri invataturile crestine niste "povesti". Si nici macar povesti, ca si din povesti oamenii mai extrag talcuri.
"Povestile" ascund multe secrete mistice, si NU sunt nici macar in contradictie cu stiinta. Eu am fost pe rand ateu, agnostic, deist, panteist etc. si m-am intors de unde am plecat, la crestinism, pe baza de empirism, nu aprioritate. Si nu am ajuns la crestinism nici fiind speriat de iad, nici fiind bolnav sau necajit, ci printr-o revelatie, ca respuns al cautarii mele al adevarului absolut, ca o moarte profana si o nastere sacra din romanele lui Eliade.
Biblia e structurata pe mai multe nivele de cunoastere, de la cei slabi cu duhul (decalogul: nu fura, nu ucide, nu minti etc.) pana la cei initiati in tainele misticismului crestin pe cele mai inalte trepte ale cunoasterii care pot face lucruri extraordinare(in sensul de iesite din comun).
Treziti-va oameni buni, suntem intr-un anima mundi, un anamnesis platonian sau mai simplu - un joc. In jocul asta cei cu adevarat prezenti vor fi castigatori, si cei care dorm...vor regreta.
...(muzica dramatica)  Posted Image

#60
Clipboard01

Clipboard01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 22.07.2014

 nastyworld, on 20 octombrie 2014 - 17:45, said:

Sa nu generalizam,am cunoscut si atei care erau oameni de toata stima,eu nu sport genul de atei care tind sa urle peste tot in gura mare cate sunt ei de ''boosss'' ca nu cred in Dumnezeu sau urla in gura mare ca ei sunt intelectuali si a tot cunoscatori ai stiintei,dar nu toti sunt asa.
Uite ca eu nu am cunoscut decat un singur ateu in viata reala - era o tipa antipatica de la facultate, care fara sa o intrebe nimenea nimic tinea mortis sa urle in gura mare cu orice ocazie ca ea nu crede in nimic si ca religia e o escrocherie, etc. Ca sa ma razbun pe ea, ii strecuram in pauza in banca pliante religioase, cruciulite de plastic, iconite de carton, etc. Cand le gasea incepea sa turbeze, facea ca toti dracii.

#61
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,264
  • Înscris: 24.01.2008

 Clipboard01, on 20 octombrie 2014 - 17:20, said:

"Babele" alea care se inchina la moaste sunt superioare tuturor ateilor de la noi din tara, pentru ca sunt oameni!
In ochii tai.  Ceea ce nu-nseamna nimic.
Eu chiar m-as ingrijora dac-as fi apreciat de tine.


 martoruu, on 20 octombrie 2014 - 18:53, said:

Si eu imi traiesc viata cum imi place.
Cand ai chef sa-ti sexezi nevasta sau sa mananci o friptura cu o saptamana inainte de Paste / Craciun, ce faci ?

#62
martoruu

martoruu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 16.07.2013

 Barboso, on 20 octombrie 2014 - 19:13, said:

Cand ai chef sa-ti sexezi nevasta sau sa mananci o friptura cu o saptamana inainte de Paste / Craciun, ce faci ?
Sunt vegetarian, si n-are nicio treaba asta cu credinta mea.
Cat despre sex, nu e interzis, atata timp cat il faci cu nevasta, din si prin iubire si dragoste, sau pentru procreere.
Ti-am zis, sunt mai multe niveluri mistice care pot fi accesate. Fieacare treapta spre cer, spre transcendent, inseamna sa te dezbraci de lucrurile lumesti, de placerile carnale.
Tu ai spus ca trebuie sa renunti la placeri pentru povesti. Si nici asta nu e adevarat, pentru ca poti trai o mica parte din poveste si cat esti in viata, pe Pamant. Acele lucruri extraordinare pe care le-am zis - asa zisele minuni.

#63
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,264
  • Înscris: 24.01.2008

Quote

Fieacare treapta spre cer, spre transcendent, inseamna sa te dezbraci de lucrurile lumesti, de placerile carnale.
Io nu vreau asta.  Io pt asta traiesc.


Quote

ai spus ca trebuie sa renunti la placeri pentru povesti. Si nici asta nu e adevarat, pentru ca poti trai o mica parte din poveste si cat esti in viata, pe Pamant. Acele lucruri extraordinare pe care le-am zis - asa zisele minuni.
Da da... si marmota invelea ciocolata.

#64
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

 Barboso, on 20 octombrie 2014 - 21:29, said:

si marmota invelea ciocolata.
...in staniol.

Bag de seama ca ai mei conationali nu isi vad de viata actuala (cea fizica si de care se plang ca o traiesc greu, in saracie, cu probleme, printre hoti etc), ci ii doare mai tare de ceea ce va pica din Cer pardon, va urma in Ceruri... desi niciunul nu stie daca viata urmatoare e sus sau dedesubt.

Edited by dexterash, 20 October 2014 - 21:36.


#65
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,533
  • Înscris: 19.04.2009

 Clipboard01, on 20 octombrie 2014 - 17:20, said:

"Babele" alea care se inchina la moaste sunt superioare tuturor ateilor de la noi din tara, pentru ca sunt oameni!

Posted Image Puteti incheia discutia offtopic religioasa? Acum suntem pe o arie TEHNICA si credinta nu are ce cauta.

Iti place animatia, te uiti. Nu iti place, iti versi amarul pe Religie.

Lasati topicul curat, cu si despre acest desen animat destinat adultilor.

#66
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,264
  • Înscris: 24.01.2008
Eu am fost (partial, e drept) ontopic.  Marmota care inveleste ciocolata am vazut-o la TV.
Dar da, sunt de acord c-ar trebui terminat offtopicul religios.

#67
Cozzmy13

Cozzmy13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,464
  • Înscris: 15.04.2014
Deci, e satanic acel cățel, e de uitat. :)  Primul episod a fost super.

#68
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,533
  • Înscris: 19.04.2009
Si restul is super :D Mai ales al II-lea :lol:
Eu le-am vazut pe toate iesite pana acum, le astept pe urmatoarele.

#69
Cozzmy13

Cozzmy13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,464
  • Înscris: 15.04.2014
Da si mie link, nu prea găsesc...

"Vrei să-mi spui dacă batista asta miroase a chloroform" e si in desenul asta.  =))

#70
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,533
  • Înscris: 19.04.2009
Cauta pe YT  :D

Si pe mine m-a distrat aia cu batista :lol: Vezi Father's Day Pie

#71
Cozzmy13

Cozzmy13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,464
  • Înscris: 15.04.2014
Am gasit, m-am uitat la toate. Super fain. Mai ales acele flash-uri rapide cu simboluri si 666 si Good Boy. :lol:

#72
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,897
  • Înscris: 28.11.2006
E interesant. Nu cred ca voi deveni fan, dar merge pentru pierdut timpul 15  minute.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate