Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 

Motorola Nexus 6

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4165 replies to this topic

#3133
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Nu am avut curiozitatea sa caut niciodata, cand vreau sa fac un clean update salvez tot dosarul cu backup-uri pe pc si apoi il pun inapoi si restaurez datele aplicatiilor. Asa recuperez si accespoint-urile salvate cu parolele aferente.
Edit: nu cred ca asa cum fac eu poti afla efectiv parolele ca in metoda lui @danmerezeanu. Am gasit doua fisiere de backup dar nu vad nici o parola acolo.Ok, m-am uitat. Numele fisierelor (2 par sa fie) sunt de genul:"com.keramidas.virtual.XML_WIFI_AP_LIST-20170423-160050.properties" dar nu se pot recupera parolele sau nu stiu eu sa o fac.

Edited by G0rg0ne, 23 April 2017 - 18:07.


#3134
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
Mie îmi zice că nu e nimic în fișiere

#3135
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 11.12.2007
Mulțumesc @G0rg0ne. Imi este suficient cu aceste informatii.

#3136
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
PureNexus 7.1.2 Builds as of 04/23/17: https://forum.xda-de...postcount=35775

Quote

...a couple things to note:
*the rom is now signed with private keys starting with 7.1.2 this is good for security purposes, but you will be required to clean flash this build, going forward you can dirty flash as long as it is an official release
*i have removed the built in gapps for "nexus devices" i however will not respond to any bug reports using open gapps, use the newly made BeansGapps alongside purenexus for the best results!!
*this release mostly is focused on stability and getting all the features from 7.1.1 into 7.1.2 without issues, next release will be geared towards going over the feature request section of the g+ community


#3137
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Mda, l-am asteptat tot weekend-ul cu toate backup-urile facute. Acum sa mai astepte, sunt la lucru si nu-mi permit sa fac aici o instalare pe curat cu configurarile aferente. In ultima perioada am avut cateva restarturi, din unul din jocuri mai ales. Am acuzat substratum de ele asa ca m-am scapat complet de el. Azi dimineata am incasat un restart din G+. Apropo de G+, incasez ocazional cate un fc, am remarcat ca pe orizontala aproape ca nu il pot folosi, pe verticala doar ocazional, asa cum am spus, imi da cate un fc. Trebuie sa mentionez ca pana la versiunea pe care sunt, cu gapps incluse, nu am avut nici un restart.

Edited by G0rg0ne, 24 April 2017 - 06:08.


#3138
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Și eu sunt în aceeași situație. Poate de 1 mai să apuc sa îl pun.

#3139
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Eu sper sa o fac diseara. Vreau sa fac totul pe curat, o sa fac wipe inclusiv la "int. storage", nu trebuie sa mai spun ca am salvat ce era necesar pe pc deja.

#3140
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
Am făcut-o lată ieri, am făcut flash la aplicația BetterBatteryStats (mai nou de instalează că aplicație de sistem printr-un zip) și evident că mi-a distrus ROM-ul. Am ajuns sa fac reflash de la 0. Superb! :))

#3141
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 11.12.2007
Cum adica de la zero? De ce nu dirty flash?
Eu am rom-ul și supersu pregătit pentru dirty flash și ori de câte ori ceva nu se mișcă cum trebuie le reinstalez. Îmi ia 5 minute. De cele mai multe ori se rezolva problema.

#3142
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
Am facut dirty flash, dar mergea totul in reluare, foarte sacadat. De-aia am facut flash la ROM, tot pe Dark Rom am ramas.

#3143
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Asta e finalul la dirty flash. Dupa cateva instalari "murdare"  crapa sistemul, de asta eu fac mereu clean install. Mai sunt cazuri cand o aplicatie nu mai merge si degeaba ii faci dirty flash ca tot nu-si revine.
La mine avantajul e ca nu am nimic in el sa ma intereseze in afara de poze si filme, in rest ce mai am important am salvat in Drive si pot sa sterg oricand ce e pe el.

#3144
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Ha. Tocmai ma paste si pe mine un clean flash - M-am procopsit cu un carcalete care imi baga reclame din cand in cand. Testam o aplicatie "crak-ata" luata de pe mobilism si.. s-a terminat prost zic eu (ce-si face omul cu mana lui...). Mai rau e ca nici nu gasesc dracia si... nu am rabdare sa o caut asa ca... parca vad ca ma paste un Pure Nexus (macara asa sa vad ce mai e nou de la Nate Benis (daca s-a straduit omul sa ne dea 7.1.2... cum pot eu sa il refuz? Posted Image )

Edited by danmerezeanu, 24 April 2017 - 13:47.


#3145
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Rom custom pot instala cu adb-ul, fara twrp sau custom recovery? Daca descarc arhivele in folderul adb si ii dau flash all nu mi-l face?

Aaa, tocmai mi-am dat seama ca nu sunt la fel, romurile custom vin separat de gapps si de vendor img pe cand stocul le are integrate, deci nu merge!

Edited by katabxp, 24 April 2017 - 14:31.


#3146
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Gata, l-am pus. Momentan am ceva probleme cu whatsapp care adoarme pe el. Mesajele apar doar dupa ce il deschid...🤔. Nu am umblat la setari de prioritate... Ma rog, ii dau eu de capat 🤓
Mai multe nu prea pot spune inca. E rapid, fluent, dar asta era de asteptat, nu surprinde.

#3147
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Si eu am terminat de pus PN-ul - pe N6P insa Posted Image Deocamdata insa inca sunt in proces de restaurare a tuturor aplicatiilor (evident ca am facut clean flash, ba chiar am formatat si SD Card-ul Posted Image ). Nu am inca USB OTG care sa mearga pe USB C dar am transferat direct fisierele pe SD Card dupa formatare cu telefonul in TWRP Posted Image. Deocamdata pare totul OK. Vedem noi ce mai rasare zilele urmatoare (sunt destul de prins insa).

Edited by danmerezeanu, 24 April 2017 - 22:29.


#3148
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Eu asa instalam mereui pe n5, n6 si pe n6p. Dadeam wipe la absolut tot, apoi copiam romul si gapps pe telefon, instalam si apoi wipe din nou, bifam tot mai putin system.
Acum stau cuminte pe stock, din acest p.d.v regret nexusul. Daca vreti sa va cumintiti recomand pixel!

Dan, sunt curios cat o sa stai pe PN cu n6p. El se misca super ok dar rupe bateria. Ma tinea aproape pe jumate pe pn decat pe stock. Poate a reusit Nate za optimizeze bine 7.1.2!

Sper ca nu va deranjeaza ca ma bag si eu in seama dar e destul de greu sa citesti comm-uri legate de rom-uri si sa nu le poti testa.

Edited by katabxp, 24 April 2017 - 22:39.


#3149
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
Poate faci și tu un upgrade și treci la N6 :))))

#3150
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Asta sunt curios și eu. PN-ul vechi starea clar mai rau cu bateria fata de stock . De asta fiică-mea are 7.1.1 stock pe N6. Root-at desigur :). In ce mă privește, chiar daca PN va papa baterie pe pâine... il tin macar vreo săptămână. Dar eu unul tot mai sper că a găsit Nate ceva de repara pe aici...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate