Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 

Suporterii maghiari la Bucuresti!

- - - - -
  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#127
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Cred ca ar trebui schimbat titlul topicului în " Suporterii români la București ! "

Io-s afon la fotbal, nu m-am uitat la meci, nici nu am știut că se joacă, am aflat după, dar am auzit azi la lucru câteva comentarii faine:
- "Ungurii ăia și-au luat ghetele invers, așa de prost au jucat, și noi am făcut egal cu ei Posted Image "
- "Io mă tot rugam să mai bage ungurii un gol, să ne bată, poate așa îl dau afară pe Pițurcă "
- " Pițurcă iar le-a tras-o la ăia de la federație, când a vrut să plece la arabi, ăia de la federație i-au cerut un milion de dolari, dacă acum il dau ei afara, trebuie sa-i plateasca un milion "
Curat afaceri cambodgiene !

#128
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Nici eu n-am stiut ca se joaca. Insa, din nou traiasca suporterii romani, eram la trecerea de pietoni ( rosu pentru masini ) , vreo 2 bucati straine, cu numere de romania si tricolorul fluturand pe geam, baietii din interior strigau cat puteau de tare: "M*** tie ungure!!!" .

Atunci mi-am dat seama ca urma sa se dispute partida. Posted Image

#129
maxmedia1999

maxmedia1999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 29.06.2012

View Postgozmyn, on 13 octombrie 2014 - 20:17, said:

ps: imi dai impresia ca esti unul dintre aia batuti de tot incerci sa ne convingi ca huliganii aia nu au nicio vina Posted Image

Asa si eu pot sa zic ca esti cioara aia cu tatuaje care lucreaza la BGS de le iei apararea.Eu nici n-am fost la meci daca te uiti pe forum la ora meciului eu postam aici.Imi dau cu parerea pt ca eu cunosc fenomenul sunt din randul suporterilor si stiu cand e abuz si cand nu,tu in calitate de "cetatean" spui ce zic toate babele "huliganii scandal" repeti niste stereotipuri,ca drept dovada am si avut dreptate cand am spus dimineata ca e abuz pana seara astia de la BGS s-au ales cu dosare penale

#130
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View PostOctavian_SK, on 13 octombrie 2014 - 20:21, said:

Cred ca fotbalul ar trebui interzis pe termen nelimitat in romanica..de.la niste maimute daca le mai si favorizezi comportamentul nu te poti astepta decat la comportament animalic....asa ca mai bine lipsa...oricum ce-i in romanica numa fotbal nu e....
Dar de ce doar in romanica? La ceilalti in fotbal nu sunt maimute sau ce?

Edited by MrReason, 13 October 2014 - 22:33.


#131
bbchip44

bbchip44

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 14.05.2008
Ma voi chiar nu ati vazut pe la tembelizor cum se gestioneaza situatiile de genul asta in alte tari?! Unii poate au si fost acolo si probabil si-au si luat bataie acolo.. tot de la agenti de paza/jandarmi si .. da... tot "degeaba". In haosul ala pur si simplu nu ai cum sa gestionezi altfel situatia in afara de pumni si lacrimogene. Si cat de prost trebuie sa fii sa te duci cu copilul sau femeia la Romania-Ungaria??? De parca nu exista atecedent? Antecedent vechi de 1000 de ani.

Sper ca BGS-ul sa mai apara si la meciurile din campionat, cu aceeasi atitudine. Dupa ce ca aia de pe teren nu joaca nimic, ne mai luam si la bataie. Logic ar fii sa-i batem pe jucatorii, nu intre noi. Hai, mai luati doua perechi de palme de la jandarmi si marsh la culcare.

Cei care s-au mirat de cateva capete sparte si maini rupte probabil n-au fost la un meci in viata lor. Fotbal=bataie, ca suporter adevarat, daca nu ai cateva cicatrici de la politie te faci de rusine. Partea proasta nu a fost ca au luat bataie, cica ca s-au batut intre ei ca prostii.. in loc sa le rupa mu*a la bozgori.

Edited by bbchip44, 13 October 2014 - 23:43.


#132
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,455
  • Înscris: 20.02.2008

View Postmaxmedia1999, on 13 octombrie 2014 - 22:08, said:


Asa si eu pot sa zic ca esti cioara aia cu tatuaje care lucreaza la BGS de le iei apararea.Eu nici n-am fost la meci daca te uiti pe forum la ora meciului eu postam aici.Imi dau cu parerea pt ca eu cunosc fenomenul sunt din randul suporterilor si stiu cand e abuz si cand nu,tu in calitate de "cetatean" spui ce zic toate babele "huliganii scandal" repeti niste stereotipuri,ca drept dovada am si avut dreptate cand am spus dimineata ca e abuz pana seara astia de la BGS s-au ales cu dosare penale

Daca nu ai fost la acest meci nu prea ai ce sa vorbesti. La TV a aratat mai nimic din ce s-a intamplat acolo in tribuna.

- jandarmii si BGS impreuna cu pompierii au potolit calm tot pana la 5-10 min de la inceperea meciului cand ungurii au incercat sa rupa cordonul spre tribuna 1 si "ultrasii" de la peluza nord au incercat sa se duca peste ei. Pana atunci doar petarde, fumigene, scaune si alte chestii aruncate "pasnic" intre ei.
- din momentul in care ungurii au fost respinsi - cu multe pulane peste ceafa - au stat relativ organizat si nu au mai incercat masiv sa iasa din cordon.
- din peluza au inceput sa plece oamenii cat de cat normali si sa se retraga pe culoare-tribuna a 2 ramanand acolo doar "ultrasii" pusi pe scandal care au inceput sa arunce pana si cu gardurile de fier in jandarmi/bgs.
- in acel moment jandarmeria a intrat in forta si in spatele lor bgs (cred ca au si dat afara o parte din peluza -  nu sunt sigur).
- in afara de acel palc de agenti BGS nu au mai fost altii care sa stea la bataie cu huliganii. Jandarmii dupa ce i-au impins pe culoare (sau chiar afara nu sunt sigur) s-au intors si si--au reluat cordonul.
- dupa cateva minute o parte din ultrasi s-au intors si se manifestau foarte violent cu jandarmii+bgs, instigau, ii chemau si pe cei din inelul superior.

Din punctul meu de vedere in afara de cei 4-5 de la BGS care au stat la bataie cu huliganii, jandarmii si restul s-au comportat foarte ok, aplanand conflictul exact cand a trebuit.
Multi din cei cu sange pe ei s-au batut intre ei sau si-au luat scaune in cap. L-au scos pe unul foarte agitat si agresiv prin zona tribunei a 2 si abia se tinea pe picioare de cat de beat era.
Greseala majora a indivizilor "normali" care si-au luat bilete in peluze la un astfel de meci.
Si greseala federatiei ca da bilete compensate galeriilor.

Acum normal ca la TV a aratat doar huliganii plini de sange pentru rating.

#133
Yoda2009

Yoda2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,743
  • Înscris: 30.08.2009

View Postmaxmedia1999, on 13 octombrie 2014 - 22:08, said:


Asa si eu pot sa zic ca esti cioara aia cu tatuaje care lucreaza la BGS de le iei apararea.Eu nici n-am fost la meci daca te uiti pe forum la ora meciului eu postam aici.Imi dau cu parerea pt ca eu cunosc fenomenul sunt din randul suporterilor si stiu cand e abuz si cand nu,tu in calitate de "cetatean" spui ce zic toate babele "huliganii scandal" repeti niste stereotipuri,ca drept dovada am si avut dreptate cand am spus dimineata ca e abuz pana seara astia de la BGS s-au ales cu dosare penale
Eu zic ca clanul asta tiganesc BGS ar trebui reclamat si la FIFA sau UEFA cumva, mai ales ca au si o gramada de antecedente violente.
Incredibil ca rahatii astia i-au batut doar pe romani, in timp ce pe unguri doar se faceau ca le dau pulane, cu blandete... asa au facut si la meciul trecut cu Ungaria.
Incredibil si ca jandarmii stateau si se uitau cum huliganii BGS-ului ii bateau pe romani.
Cine oare se afla in spatele acestor grupari antiromanesti, BGS si Jandarmerie ?

Edited by Yoda2009, 14 October 2014 - 10:57.


#134
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,455
  • Înscris: 20.02.2008

View PostYoda2009, on 14 octombrie 2014 - 10:43, said:

Eu zic ca clanul asta tiganesc BGS ar trebui reclamat si la FIFA sau UEFA cumva, mai ales ca au si o gramada de antecedente violente.
Incredibil ca rahatii astia i-au batut doar pe romani, in timp ce pe unguri doar se faceau ca le dau pulane, cu blandete... asa au facut si la meciul trecut cu Ungaria.
Incredibil si ca jandarmii stateau si se uitau cum huliganii BGS-ului ii bateau pe romani.
Cine oare se afla in spatele acestor grupari antiromanesti, BGS si Jandarmerie ?

Vezi cum vorbesti din auzite sau din ce se da la TV? Aprox 4-5 huligani de la BGS au batut cativa huligani din peluza care instigau si aruncau cu diverse in spectatori/unguri/bgs/jandarmi si pe teren. Acea bataie a avut loc pe o suprafata de max 5 metri patrati jos pe primul rand. Despre ce violente atat de acerbe vorbim?

Edited by ioppo, 14 October 2014 - 11:03.


#135
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009

View Postmaxmedia1999, on 13 octombrie 2014 - 22:08, said:


Imi dau cu parerea pt ca eu cunosc fenomenul sunt din randul suporterilor si stiu cand e abuz si cand nu,tu in calitate de "cetatean" spui ce zic toate babele "huliganii scandal"

Asadar am avut dreptate cand am afirmat cele de mai sus. Cu asta am incheiat orice discutie purtata pe tema asta si in cazurile astea, ma retrag. ( stii si tu vorba aia din popor ) Pacat ca mass media e plina de sange/sex/can-can si putine sunt emisiunile care merita sa le vizionezi. Pacat ca multi nu incearca sa vada si lucrurile din alt unghi, nu realizeaza ca cele date pe tv sunt doar pentru rating, caracterul lor informativ tinzand catre 0.

#136
mario_valcean

mario_valcean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 14.10.2014
Trist e cand se bat suporterii romani intre ei...

#137
Yoda2009

Yoda2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,743
  • Înscris: 30.08.2009
Iar si-au pus poalele-n cap, de data asta la ei in Budă. Astia altceva nu stiu. Tine de etnia lor.

#138
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View PostYoda2009, on 04 septembrie 2015 - 20:14, said:

Iar si-au pus poalele-n cap, de data asta la ei in Budă. Astia altceva nu stiu. Tine de etnia lor.

Asta nu mai conteaza.

Hai Romania! Se speram ca noi vom fi cei care vor rade la final.

#139
diminutiv

diminutiv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 23.02.2012
Interesant ce se intampla la Budapesta. Mari nationalisti romanii astia. Vazui pe TVR acum vreo 10 minute... Ala lua interviu si romanii nostri se smardoiau in fundal. Vai si amar!

Ce-au facut ungurii anul trecut la Bucuresti a fost o adevarata lectie pentru noi. Dincolo de rivalitate sunt cu totii sub aceleasi culori.

Noi romanii stim doar sa ne batem in piept. Si-atat! Doar gura e de noi...

#140
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Nesimtiti de suporteri unguri au huiduit imnul tarii noastre. Totusi romanii au aratat bun simt si au tacut la intonarea imnului lor, desi a fost intonat dupa al nostru, iar ai nostri au ascultat imnul pe un cor de fluieraturi.

#141
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Nu știu cum sa va spun dar cred ca bătăile erau mai interesante decât meciul asta penibil
Noroc ca avem și US open în același timp :))

#142
all_or_nothing

all_or_nothing

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 08.04.2015

View PostDaian95, on 04 septembrie 2015 - 20:57, said:

Nesimtiti de suporteri unguri au huiduit imnul tarii noastre. Totusi romanii au aratat bun simt si au tacut la intonarea imnului lor, desi a fost intonat dupa al nostru, iar ai nostri au ascultat imnul pe un cor de fluieraturi.
pai când vin ungurii la noi e aceiași treabă, ce te miri așa.

#143
diminutiv

diminutiv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 23.02.2012

View Postmihaigerard, on 04 septembrie 2015 - 21:30, said:

Nu știu cum sa va spun dar cred ca bătăile erau mai interesante decât meciul asta penibil
Noroc ca avem și US open în același timp Posted Image)
Am inteles ca baietii de la Sud Steaua au inceput cu scandarile de Steluta lor si cei de la PCH hop si tranc. Si de-acolo... in timpul interviului asistai la un spectacol minunat pe fundalul sectorului romanesc.

Ungurii rad de noi: tiganii nu sunt in stare sa ne bata si-au inceput sa se bata intre ei.

Edited by diminutiv, 04 September 2015 - 21:42.


#144
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

View PostDaian95, on 04 septembrie 2015 - 20:57, said:

Nesimtiti de suporteri unguri au huiduit imnul tarii noastre. Totusi romanii au aratat bun simt si au tacut la intonarea imnului lor, desi a fost intonat dupa al nostru, iar ai nostri au ascultat imnul pe un cor de fluieraturi.

Alea erau de fapt backing vocals.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate