Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Apelare relatii cu clientii prin operator la Telekom

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#37
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,160
  • Înscris: 15.05.2008
am nevoie de un mic ajutor
nu pot apela la rc telekom,nu dispun de un sim la ei prepay si de pe un sim nou daca nu este incarcat nu ma lasa sa apelez
am un serial de telekom de 5 euro cu optiune minute si vreau sa stiu in ce zi a fost incarcata
numar serial voucher este: 2950000000018868
tanu tranzactiei este :130c8393b6d5
multumesc anticipat

#38
marmo

marmo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 12.11.2005

View Postrobocapady, on 25 octombrie 2014 - 13:12, said:

Salut! De curand am devenit client telekom prin portarea numarului de la orange, dar spre surprinderea mea din momentul cind numarul temporar de telekom a fost inlocuit cu vechiul nr de orange nu am mai putut receptiona apeluri neaparand in serviciul,putand totusi sa efectuez apeluri catre orice numar.Ce pot face pentru remedierea situatiei mentionand ca la relatii clienti am notificarea facuta de aproximativ 5 zile nici ei neintelegind situatia?
Salut! Ai rezolvat problema ?Eu sunt in aceeasi situatie cu o portare de cartela Telekom la abonament de cca o luna.La 1234 sunt plimbat cu diverse raspunsuri dintre care cel mai frecvent este ca "este un blocaj de sistem pe care tot sistemul il va rezolva..." fara a-mi putea da un termen concret.

#39
yonel73

yonel73

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.11.2014
salut, sunt in scotia acum si am un abonament la cosmote (telekom), intrebarea mea e, cum fac cerere sa inchid abonamentul?
merge prin mail sau la numarul 1234?

#40
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Suni la 1234 sau te duci in orice punct Telekom.

#41
yonel73

yonel73

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.11.2014

View PostVladutzU2013, on 14 noiembrie 2014 - 21:14, said:

Suni la 1234 sau te duci in orice punct Telekom.
mersi de raspuns.... nu sunt in tara ca sa merg la telekom..

#42
director_x

director_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 05.01.2006

View Postgeony10, on 15 octombrie 2014 - 11:52, said:

salut,incercati si 1234>114342-abonament

Merge!

#43
yonel73

yonel73

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.11.2014
ei bine am sunat la minunatul numar 1234 si am asteptat aproape 30 minute sa intru in direct cu cineva si a doua zi surpriza...mam trezit cu cost suplimentar 8 euro si ceva...
cica nu se poate sa fac cerere de inchidere a abonamentului prin telefon, pe mail sau pe site-ul lor...deci sa fie sanatosi, scot cartela de telekom si numai platesc abonamentul,,poate se gandesc ei sami inchida abonamentul din propria initiativa Posted Image

#44
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
1234 ar trebui sa fie gratuit din Telekom mobil sau fix... Cum/De unde ai sunat de ai fost taxat cu atat?Posted Image

#45
varzeanu

varzeanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 21.01.2006

View PostLesbianu, on 04 decembrie 2014 - 01:01, said:

1234 ar trebui sa fie gratuit din Telekom mobil sau fix... Cum/De unde ai sunat de ai fost taxat cu atat?Posted Image

A sunat din roaming. Zicea mai sus ca nu e in tara,

#46
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postyonel73, on 04 decembrie 2014 - 00:00, said:

ei bine am sunat la minunatul numar 1234 si am asteptat aproape 30 minute sa intru in direct cu cineva si a doua zi surpriza...mam trezit cu cost suplimentar 8 euro si ceva...
cica nu se poate sa fac cerere de inchidere a abonamentului prin telefon, pe mail sau pe site-ul lor...deci sa fie sanatosi, scot cartela de telekom si numai platesc abonamentul,,poate se gandesc ei sami inchida abonamentul din propria initiativa Posted Image
asa se procedeaza in Scotia?trimite solicitarea de reziliere insotita de copia ci sau pasaport ,scanate pe [email protected] intra si pe facbookul  telekom.

#47
craiova70

craiova70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 01.12.2010
Ce taxe percep Orange, Vodafone şi Telekom pentru apelurile clienţilor către operatorii din call-center

Orange România percepe abonaţilor persoane fizice care doresc acces direct la operator, prin numărul 401, un tarif de 0,15 euro/minut, TVA inclus, oferind primele 40 de secunde gratuit celor care apelează. Abonaţii pot apela însă gratuit numărul 411 între orele 8 şi 21. Pentru clienţii care deţin cartele preplătite, serviciul 444 este gratuit între orele 8 şi 21 pentru primele două apeluri în 30 zile, iar începând cu al treilea apel tariful este de 0,65 euro/apel. În intervalul 21 şi 8 transferul la operator este taxat cu 0,65 euro/apel pentru toţi clienţii Orange România, potrivit informaţiilor disponibile pe siteul companiei
Clienţii Vodafone România pot apela gratuit la *222 departamentul de relaţii clienţi, însă plătesc 0,68 euro/apel, indiferent de durată, dacă solicită transfer direct la operator apelând numărul *555 disponibil non-stop, arată datele companiei.
Şi Telekom România percepe începând cu luna septembrie 2014 tarife pentru apelurile în call-center. Astfel, dacă în interval de 30 de zile un client a efectuat trei apeluri abuzive către Serviciul de Vânzări şi Relaţii cu Clienţii, acesta nu va mai avea acces gratuit la acest serviciu pentru o perioadă de 30 de zile. În acest interval, clientul poate apela numărul taxat 0903904903 cu 2 euro/apel, informează Telekom România pe pagina de internet: "Telekom România îşi rezervă dreptul de a limita accesul gratuit la acest serviciu pentru clienţii care îl folosesc în mod abuziv". Numărul 0903904903 cu tarif de 2 euro/apel este serviciul de suport premium pe care compania îl pune la dispoziţia clienţilor care doresc să apeleze cu prioritate serviciul de relatii cu clienţii. Clienţii au posibilitatea, în continuare, de a apela gratuit la 1234 serviciul de vânzari şi relaţii cu clienţi.
Orange, Vodafone şi Telekom sunt cele mai mari trei companii din telecom de pe piaţa locală, după numărul de clienţi ai serviciilor de telefonie mobilă. RCS&RDS, cel mai mare jucător de pe piaţa locală de cablu TV şi internet fix, a început să îşi facă simţită prezenţa abia în acest an şi pe segmentul de telefonie mobilă, potrivit ZF.

#48
SHTIRLITZ

SHTIRLITZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 23.11.2006
Salut. Recent m-am portat si eu de pe orange pe telecom (abonament) . Cum pot verifica pe telecom cate minute, sms-uri sau net mai am? Am cautat si pe site-ul lor. in afara de 1234 unde vorbeste robotelul,  nimic. La orange se apela un numar din 3 cifre si primeai un mesaj detaliat cu tot ce ai in prezent.

Edited by SHTIRLITZ, 10 December 2014 - 23:11.


#49
augustus8186

augustus8186

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 14.01.2014

View PostSHTIRLITZ, on 10 decembrie 2014 - 23:10, said:

Salut. Recent m-am portat si eu de pe orange pe telecom (abonament) . Cum pot verifica pe telecom cate minute, sms-uri sau net mai am? Am cautat si pe site-ul lor. in afara de 1234 unde vorbeste robotelul,  nimic. La orange se apela un numar din 3 cifre si primeai un mesaj detaliat cu tot ce ai in prezent.
Salut. Trimiți un mesaj fara text sau cu un singur caracter daca nu poți da mesaj gol la nr 1515 si vei primi toate informațiile sub forma de sms

#50
SHTIRLITZ

SHTIRLITZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 23.11.2006

View Postaugustus8186, on 10 decembrie 2014 - 23:52, said:

Salut. Trimiți un mesaj fara text sau cu un singur caracter daca nu poți da mesaj gol la nr 1515 si vei primi toate informațiile sub forma de sms
multumesc, am incercat si am primit mesaj ca acest serviciu este valabil dupa prima factura. Habar n-am daca pana la prima factura am sau nu am credit. Sper ca nu vorbesc pe banii mei.

#51
augustus8186

augustus8186

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 14.01.2014
Da asa este. Am prelungit de cateva ori abonamentul si primesc aceste informatii dupa emiterea primei facturi. Este un mic inconvenient in aceasta privinta pt ca tb sa fi putin atent sa ti cont ce convorbiri, sms, trafic ai utilizat pt a nu face cost suplimentar. Cu putina atentie reusesti :)

#52
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Sau poti forma *151#

#53
blanaru_mihai

blanaru_mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.01.2008
1234 - 131211 relatii cu clientii , merge .

#54
Andrei9

Andrei9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 28.12.2007

View Postgeony10, on 15 octombrie 2014 - 11:52, said:

salut,incercati si 1234>114342-abonament

valabil!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate