Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Apelare relatii cu clientii prin operator la Telekom

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#1
augustus8186

augustus8186

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 14.01.2014
Salut tuturor.
Imi cer scuze daca mai exista vreun topic asemanator dar nu l-am gasit.
Ma intereseaza foarte tare cum se poate lua legatura cu un operator telekom (cosmote) deoarece cei care folositi cosmote precis stiti ca au un sistem foarte defectuos de relatii cu clientii iar robotul care te da din meniu in meniu nu te ajuta mai cu nimic singura solutie de a rezolva o problema fiind dialogul cu un operator. Care este combinata utilizata dupa formarea numarului principal 1234? Pana de curand foloseam 15110 dar de cand s-a trecut la Telekom nu mai este valabila.
Sunt convins ca sunt multi interesati de aceasta informatie.

#2
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006

Quote

Poti gasi detalii cu privire la campaniile si promotiile lansate de Telekom Romania pe http://www.telekom.ro, in magazinele Telekom Romania sau ale partenerilor nostri, precum si sunand gratuit de pe telefonul mobil la numarul 1234 (apelabil din reteaua Telekom Romania Mobile si Telekom Romania), sau (021)404.1234 si 0766.12.1234 (apelabil din orice retea) – apeluri cu tarif normal.

In trecut, ca abonat Cosmote am intalnit aceeasi problema, dar cautam mereu numere alternative. La numerele astea singurul IVR era selectarea limbii si imediat intrai in legatura cu un operator. Incearca sa suni pe numerele bolduite (fix si mobil). Sper ca nu au pus si aici meniul de la 1234.
Succes!

Edited by Lesbianu, 25 September 2014 - 22:21.


#3
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009
Pai depinde de ce anume te intereseaza. Chiar azi am sunat la 1234, am ascultat robotul si am tastat corespunzator, si pana la urma am ajuns la o domnisoara careia i-am expus problema, dupa care m-a redirectionat catre o alta persoana care s-a ocupat de mine.

Totul a durat 16 minute si problema s-a rezolvat la 10-15 minute dupa incheierea convorbirii. Am sunat prima oara in retea de cand am sim pe cosmote (aprilie 2014) si am fost servit imediat, prin urmare nu vad unde e serviciul defectuos.

Asadar suni, asculti robotul, tastezi numerele potrivite.

Edited by master_oz, 25 September 2014 - 22:29.


#4
augustus8186

augustus8186

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 14.01.2014
Ma intereseaza sa dezactivez o optiune care mi s-a impus a fi activata fara dorinta mea la prelungirea unui abonament si pe care o pot dezactiva dupa minim 2 luni. Am ascultat astazi jumatate de ora robotul care ma directiona din meniu in meniu dar nimic din ce as fi vrut eu si n-am avut nicio optiune sa fiu redirectionat spre operator. Singura solutie de rezolvare este dialogul cu un operator. Ai abonament sau cartela? Meniurile difera intre abonament si cartela.

#5
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 14.08.2006
Cel mai simplu este sa nu-ti plateste factura;  o sa te caute ei si le spui atunci si motivul ;)

mai exista varianta sa alegi ca vrei abonament nou din meniul robotului si imediat te vor baga in legatura cu un operator care o sa te transfere, sau alege ca esti persoana juridica si la fel vei avea pripritate.

#6
dr_agosh82

dr_agosh82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 31.10.2006
1234 apoi 150

#7
augustus8186

augustus8186

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 14.01.2014

 meanman, on 26 septembrie 2014 - 06:19, said:

Cel mai simplu este sa nu-ti plateste factura;  o sa te caute ei si le spui atunci si motivul Posted Image

mai exista varianta sa alegi ca vrei abonament nou din meniul robotului si imediat te vor baga in legatura cu un operator care o sa te transfere, sau alege ca esti persoana juridica si la fel vei avea pripritate.

Ms de ajutor ai avut dreptate. Daca ceri abonament nou esti redirectionat imediat catre un operator. Nici varianta 1234 150 nu mai este valabila. O zi buna!

#8
bufffer

bufffer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 08.04.2008
Pentru cartela Telekom 1234>110


#9
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,112
  • Înscris: 04.02.2011
Cunosc o soluţie mai bună, ai nevoie doar de o copie după o chitanţă şi te caută imediat o persoană avizată în max. 2 săptămâni.  Aceasta este [email protected]

#10
Wassy87

Wassy87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 14.06.2014

 Lesbianu, on 25 septembrie 2014 - 22:19, said:

In trecut, ca abonat Cosmote am intalnit aceeasi problema, dar cautam mereu numere alternative. La numerele astea singurul IVR era selectarea limbii si imediat intrai in legatura cu un operator. Incearca sa suni pe numerele bolduite (fix si mobil). Sper ca nu au pus si aici meniul de la 1234.
Succes!

Numerele 021.404.1234 si 0766.121.234 nu te ajuta cu nimic daca esti utilizator prepay desi apar si pe plicurile de la sim-urile prepay.. Daca ai cartela blocata trebuie  sa apelezi la un alt utilizator prepay ca sa sune la 1234. Numerele asta doua ar trebuii sa aiba un meniu care sa vina si in sprijinul abonatilor si in sprijinul utilizatorilor prepay.

#11
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Am mentionat ca in perioada aceea aveam un abonament de la ei. Scrie clar: "apelabil din orice retea, tarif normal". Nu o sa poti suna daca nu au ce sa taxeze!
Ca utilizator de cartela prepaid ai probleme in a contacta relatii clienti la oricare dintre provideri, nu numai la Telekom.

#12
alexrullz

alexrullz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 03.10.2009
0903904903 premium, 2 euro apel :)

#13
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,808
  • Înscris: 26.02.2010
0800800800 -tel verde, telekom romania.

#14
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Am încercat azi să sun la 1234, de pe un telefon fix Telekom, să cer relații despre un abonament nou, persoana juridică, ce n-are legătură cu linia telefonică de pe care s-a inițiat apelul.
N-am reușit, se pare că meniul de la 1234 e doar pentru abonați existenți.

De pe o cartelă Prepay Telekom mi-a reușit manevra, am putut să stau de vorbă cu un operator pentru detalii legate de oferta lor.

#15
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
1234 se poate apela doar de pe mobil, pentru fix ai 1930.

#16
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,795
  • Înscris: 25.07.2004

 Lesbianu, on 15 octombrie 2014 - 05:43, said:

1234 se poate apela doar de pe mobil, pentru fix ai 1930.

Pe fix tot 1234 este. 1930 n-ar trebui sa mai fie..dupa spusele lor

#17
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Am folosit eu 1930 acum 2 saptamani sa reclam interconectarea cu UPC. Posibil sa acceseze acelasi IVR care este si pe 1234 sau alte numere pentru RC din gama 0800xxxxxx.

#18
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,795
  • Înscris: 25.07.2004

 Lesbianu, on 15 octombrie 2014 - 08:37, said:



Ei ziceau ca-l deconecteaza :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate