Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

[EMAIL] @rdslink

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#37
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006
Va rog sa-mi spuneti cum se configureaza mail-ul rdslink pe  microsoft office 365 outlook.
Am incercat sa pun la incomimg mail server: pop3.rdslink.ro si la outgoing: smtp.rdslink.ro iar dupa ce bag parola contului nu se conecteaza.
Mentionez ca ma pot conecta la email pe interfata web.

Edited by juannn, 02 August 2020 - 14:55.


#38
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,194
  • Înscris: 18.04.2008
La securitate ce ai trecut? La porturi ce ai trecut?

#39
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006
Am lasat default si nu-mi merge de nici o culoare 110 si 25 . Am doblicat port smtp 25 si nimic.
Am windows 10 si office 365 pe x64.

#40
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,826
  • Înscris: 10.12.2006
Chiar am incercat si eu recent sa adaug adresa de rds in aplicatia de mail din W10 si desi datele sunt corecte nu vrea sa se conecteze.

In thunderbird a mers fara problema.

#41
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006
Mie in outlook office 365 x64  windows 10 imi da un mesaj de eroare in care spune ca nu se poate conecta la serverul smtp.

#42
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006
Pe mail samsung care este portul corect pentru pop3.rdslink.ro? Am incrcat cu 110 si u merge

#43
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,630
  • Înscris: 13.03.2005
https://m.youtube.co...h?v=_8RvP3xo8vg

#44
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006

View Postwertyck, on 15 ianuarie 2024 - 00:43, said:


Lol....nu merge pe 110. Daca stie cineva cum se configureaza corect pe telefonul mobil il rog sa posteze. Mentionez ca folosesc ca si client de pop3 E-mail samsung.

#45
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006
Cam slabut pop3 de la digi.....merge fara autenficare pe smtp 25 iar pe incoming pe 110 nu mai pe reteaua digi. Pe vodafone pe telefon merge numai incoming pe 110. Adica se pot primi mesaje fara sa se poata trimite. Se pot si trimite numai sa se folosesasca alt server smtp.

Edited by juannn, 16 January 2024 - 16:05.


#46
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,194
  • Înscris: 18.04.2008
Sigur nu e problema de la Vodafone? Adică să blocheze orice tip de trafix de pe 25?

#47
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006

Vizualizare mesajKyKyKyKy, pe 25 ianuarie 2024 - 18:54, a scris:

Sigur nu e problema de la Vodafone? Adică să blocheze orice tip de trafix de pe 25?

Nu-mi nici un fel de problema de la vodafone. Nu suporta autentificare serverul lor smtp.rdslink.ro nici pe port 25 nici ssl (merge daor pe reteaua lor fara autentificare). Am folosit alt server pentru outgoing si imi merge fara nici un fel de problema.

#48
l0calh0st

l0calh0st

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 22.04.2009
La fel ca la DNS-urile RDS, SMTP-ul lor merge doar de pe subneturile anuntate prin AS-ul lor sau de pe un ASN care foloseste ASN-ul lor ca tranzit. Nu merge din alti operatori sa folosesti DNS-urile RDS sau SMTP-ul si pana la urma e ceva normal si firesc, permiti trafic doar din reteaua ta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate