Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

[EMAIL] @rdslink

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#1
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Buna ziua,
Am abonament Cable Link 2 .
Vreau sa inlocuiesc Yahoo Mail @yahoo.com cu @rdslink/

Intrebari:

1.Am aceleasi beneficii ca pe Yahoo Mail ceva restrictii de spatiu mai mic?
2.Este la fel de usor de utilizat?
3.Este mai bun gMAIL decat @rdslink ?

4. Unde imi pot crea un cont RDS EMAIL?

#2
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
1: spatiul e cu mult mai mic pe rdsmail. vreo 50mb parca era.
2: oarecum. cu outlook e ok. versiunea web e praf.
3: Gmail bate cam tot in materie de mail providers.

4: suni la RDS si ti-l creeaza ei, nu ti-l poti face tu.

#3
Master_Yoda

Master_Yoda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 27.08.2014
Nu iti recomand. Daca renunti la RDS in viitor, pierzi adresa de email.
Incearca gmail sau outlook.com

#4
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009
Recomand outlook.com. Gmail e f bun dar te studiaza google si ce ai in orificiu.

#5
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Am trecut pe gmail.com de asemenea este mult mai bine/

#6
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006
Se poate utiliza contul de mail rdslink cu Thunderbird. Am gasit urmatorul articol in acest sens: http://cumseface.blogspot.ro/2013/01/ .
Scrie in articol ca mailul rdslink suporta doar POP3, nu si IMAP. Asa este?

 Master_Yoda, on 24 septembrie 2014 - 19:02, said:

Nu iti recomand. Daca renunti la RDS in viitor, pierzi adresa de email.
Pai cand renunta la RDS, isi copiaza pe disc mesajele e-mail sau le copiaza direct in alt cont de mail. Asta e solutia, nu e mare filozofie. Acestea le poate face utilizand un client e-mail, precum Thunderbird.

#7
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
eu am 2 adrese la RDSLINK care merg perfect problema este ca spatiul este de 10 M

Text: " Folosesti 0.00% (0 KB) din cei 10 MB disponibili. " am facut acum logon pe una din adrese la intamplare si iti spune ceea ce vezi.
Deasemenea din digicare soliciti deblocarea portului SMTP si vei fi sunat sa te intrebe numele adreselor pe care vrei sa le creezi
Ai dreptul in mod gratuit daca esti client RDS (PF) la 2 adrese.

LOGON-ul se face aici: http://mail.rdslink.ro/ insa adresele ti le creeaza ei la telefon cu tine.
INFO: deblocarea SMTP (port 25) o faci in cazul in care vrei sa utilizezi un Outlook la tine pe statie (Express, 2K... sau Thunderbird...etc)

Edited by Mihai_3, 24 September 2014 - 19:57.


#8
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006

 Stan_Patzitul, on 24 septembrie 2014 - 19:33, said:

Recomand outlook.com. Gmail e f bun dar te studiaza google si ce ai in orificiu.
De acord! Dar bagi mana-n foc ca Microsoft nu te studiaza? In aceasta privinta, cel mai sigur este un server e-mail personal (gazduit de tine). O alta varianta ar mai fi comunicarea prin mesaje e-mail criptate (PGP).
De ce recomanzi outlook.com? Zi-mi ce-ti place la acest serviciu. Te intreb fiindca eu nu l-am folosit. Il folosesti din interfata web sau cu un client de e-mail?

#9
iFeaR

iFeaR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 20.06.2012

 Stan_Patzitul, on 24 septembrie 2014 - 19:33, said:

Recomand outlook.com. Gmail e f bun dar te studiaza google si ce ai in orificiu.

ASA E, 9/11 A FOST INSIDE JOB.

[ https://i.imgur.com/yEdt555.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
Master_Yoda

Master_Yoda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 27.08.2014

 SuPY, on 24 septembrie 2014 - 19:49, said:

Pai cand renunta la RDS, isi copiaza pe disc mesajele e-mail sau le copiaza direct in alt cont de mail. Asta e solutia, nu e mare filozofie. Acestea le poate face utilizand un client e-mail, precum Thunderbird.

Nu mesajele sunt problema, ci toti cei care iti stiu adresa de mail si care vor continua sa-ti trimita mail-uri pe adresa veche chiar si dupa ce-i anunti :P
Sa mai spun si ca trebuie sa pierzi vremea sa iti schimbi adresa de mail in toate conturile inregistrate pe diverse site-uri unde ai folosit mail-ul vechi? Posted Image

Situatia este asemanatoare cu cea din telefonia mobila inainte sa se introduca portarea numerelor.

#11
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 Stan_Patzitul, on 24 septembrie 2014 - 19:33, said:

Recomand outlook.com. Gmail e f bun dar te studiaza google si ce ai in orificiu.
Mda... trebuie sa fii naiv sa crezi ca M$ nu face acelas lucru daca i se cere.

#12
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Serviciu de mail de la RDS cred ca ii tras pe dreapta e inadmisibil sa fi cel mai mare provider de net din RO si sa oferi 10 MB si cu o interfata demna de ani 90 in anul 2014 in care alti dau multi GB.

Ce au evoluat? adica poti suna la ei s aiti faca contu? pana nu demult trebuia sa mergi la ei la sediu sa ii spui blondei useru si parola, pe urma poti schimba parola.

Toti te studiaza diferenta dintre ei e ca uni recunosc alti nu.

Nu recomand serviciu de mail de la RDS.

#13
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
A-l lua in serios pe Vladutzu este worst mistake.

#14
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006

 Master_Yoda, on 24 septembrie 2014 - 21:51, said:

Nu mesajele sunt problema, ci toti cei care iti stiu adresa de mail si care vor continua sa-ti trimita mail-uri pe adresa veche chiar si dupa ce-i anunti Posted Image
Da, este o problema! Dar daca cineva va continua sa-ti dea mesaje e-mail pe adresa veche, desi l-ai anuntat ca ai schimbat-o, atunci e problema lui!

 Master_Yoda, on 24 septembrie 2014 - 21:51, said:

Sa mai spun si ca trebuie sa pierzi vremea sa iti schimbi adresa de mail in toate conturile inregistrate pe diverse site-uri unde ai folosit mail-ul vechi?
Eu nu ma scriu pe site-uri cu adresa mea e-mail principala. Daca vrea, eu ii recomand s-o foloseasca numai in acest scop. Intr-adevar, in cazul asta, ar fi si asta o problema. Dar in cate locuri te inregistrezi?! Alea importante ma refer. Parca nu chiar asa multe!

 Master_Yoda, on 24 septembrie 2014 - 21:51, said:

Situatia este asemanatoare cu cea din telefonia mobila inainte sa se introduca portarea numerelor.
Asa este. Din pacate, aici nu cred ca exista solutie de rezolvare, fiindca vorbim de domeniu.

#15
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Am actualizat cu noua adresa de email toate conturile de pe forumuri sau cel de pe digi.care

#16
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Iarta-l doamne ca nu stie ce face......

#17
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Il voi pastra si pe cel vechi de yahoo.

#18
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Eu desi am si o adresa a mea de ceva ani buni, la conturile de forumuri si YT am lasat-o pe cea de la firma, inregistrata de la bun inceput, mi-e lene sa o schimb.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate