Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

k300,k700 sau sagem myx6-2?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
lasnubes

lasnubes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 05.06.2005
Am cateva intrebari. As vrea sa-mi iau un telefon si nu stiu intre care s optez. Asa ca intrebarile sunt:
   - Sagem myx6-2: camera are 1,3 megapixeli( se merita, are calitate mai buna decat un k700...teoretic da,dar practic???),  cam cat tine bateria in mod normal?
   - K700: cat timp tine bateria?
   - k300: cat timp tine bateria?, pozele ies cat de cat bine?
   Ce probleme ati avut cu ele si daca sunteti multumiti de ele?
  Eu as alege k700( memorie mult mai mare,radio fm,etc), pe de alta parte ma gandesc ca si Sagem myx6-2 are avantajul ca are o camera de 1,3 megapixeli, culori mai multe, soft mai stabil.
  K300 este ca rezerva in cazul in care cele 2 nu isi merita banii mai bine il iau pe asta mai slabutzu si poate mai tarziu ceva mai bun!
  
Sau SamsungX640?
   As dori ca cei care raspund sa detina sau sa fi folosit ceva timp unul din telefoane! Merci!

Edited by lasnubes, 02 January 2006 - 18:13.


#2
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
k700 e cam cel mai bun..
bateria tine destul de putin (2-3zile) insa ecranul este superb, camera destul de buna iar dotarile sunt de exceptie (bt, radio,mp3,flash etc.)

#3
chitziman

chitziman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 08.11.2004
eu am k300i luat de 2-3 saptamani de la cnx, si sunt incantat de el, bateria tine 4-5 zile folosit cat de cat, nu prea se vad bine pozele facute pe telefon deoarece ecranul nu este tft. Am facut teste cu un coleg intre asat si nokia 6170 pozele pe calc se vad la fel, iar cu un alt prieten k300i versus k500i si la fel.
eu sunt foarte multumit de el la banii astia.
despre samsungu ala sigur nu are baterie, iar siemensurile nu-mi plac pana cand nu o sa am unul nu pot sa  ma pronunt,iar despre k700i o fi facand el multe dar din cauza ca nu tine bateria nu l-am luat.
Acu depinde si ce vrei tu de la telefon.

#4
lasnubes

lasnubes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 05.06.2005
As vrea in primul rand sa tina bateria cat de cat acum am un siemens care e cam varza la baterie daa vb mult la el! Eu as alege un k700 mai ales ca e si din aluminiu, are radio, conexiuni f bune, memorie mult mai mare,etc. Dar mi se pare destul de scump.:(
  Ai descarcat vreo poza de pe k300 in calculator? sau le vezi doar pe ecranul telefonului? Ca am impresia ca pe calculator se vede la fel ca si la k700( teoretic camere este aceiasi).
  Mai astept pareri! Merci.

#5
chitziman

chitziman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 08.11.2004
se vede la fel

#6
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005
k700 all the way, ecran suberb, poze bune, radio, mp3, IR, bluetooth ...... merita banii ;)

#7
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Daca vrei sa vezi cu ochii tai care merita sau nu investitia esti invitat pe :
http://www.mobile-re...review-en.shtml  
Si acolo selectezi dintr-o lista marca/modelul de telefon dorit .

Vizionare placuta.

#8
morpheus78

morpheus78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 10.06.2005
tot k700 zic si eu!
fereste-te de sagem!(experienta neplacuta cu un model de-al lor care numai telefon nu era)

#9
lasnubes

lasnubes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 05.06.2005
Aveti idee cat tine bateria la SE Z520i?

#10
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View Postmorpheus78, on Jan 3 2006, 23:42, said:

tot k700 zic si eu!
fereste-te de sagem!(experienta neplacuta cu un model de-al lor care numai telefon nu era)
ciudat, eu am avut o experienta cu un sagem care DOAR telefon era ... si isi facea treaba bine ...
sagemul s-a schimbat in bine in ultimul timp, eu sagemul recomand ...

#11
lasnubes

lasnubes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 05.06.2005

View Postshobi, on Jan 7 2006, 00:13, said:

ciudat, eu am avut o experienta cu un sagem care DOAR telefon era ... si isi facea treaba bine ...
sagemul s-a schimbat in bine in ultimul timp, eu sagemul recomand ...

Ai idee cat tine bateria la sagemul asta? Am auzit ca la poze si filmulete sta f bine dar nu stiu in leg cu bateria! :(

#12
adihac

adihac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 02.12.2005

View Postlasnubes, on Jan 9 2006, 15:16, said:

Ai idee cat tine bateria la sagemul asta? Am auzit ca la poze si filmulete sta f bine dar nu stiu in leg cu bateria! :(


Pe mine ma cam tine 3,5-4 zile. Vorbesc cam 15 min pe zi, fac poze si cam 30 min ascult mp3 pe zi.
E oki telefonul la pretul sau.

#13
lasnubes

lasnubes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 05.06.2005
Am vizitat topicurile deschise in legatura cu telefoanele K700i si Sagem myx6-2 si am ramas perplex!!!!!!!
  K700i erori de soft in prostie, baterie jalnica, poze si filmulete asa si asa.......:((((( .... so...cam varzaaaaa
  6-2 baterie mai bunicica(poate pt ca nu se folosesti radio), camera fot mai buna, dar memorie f mica, extrem de mica......so amandoua sun varzaaaaa la banii care se cer pe ele!!!!!
  
  Sincer preferam sa aud ca macar la k700i bateria tine in jur de 4 zile folosit mediu(in jur de 2 ore de radio, 2-3 poze pe zi si 1 ora de convorbiri/zi, fara mp3player si alte lucruri....), dar aud cu stupoare ca te tine in jur de 1 zi daca folosesti tot ce am scris eu mai sus. :((((((
  
  Inca o nelamurire pt cei care au k700i: camera foto are extended?? adica din 640*480 o poti mari la 1024*980(sau ceva de genul asta?) si daca da asta inseamna camera de 1 megapixel sau de 1,3 megapixel( precum sagemul?)? Ca am citi pe un site ca suporta extended si ca atunci cand vrei sa faci poza dureaza cam 8 secunde, in modul cu 640*480 doar 3 secunde. Asa e?
  Merci pt sfaturile date!

Sincer nici nu stiu ce sa fac acum.... eu vrioa un telefon cu camera de 1megapixel sau 1,3 si radio...dar care sa tine bateria cat de cat mai frate..nici chiar asa......:((((
  Bye.

#14
Corbul2004

Corbul2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,184
  • Înscris: 19.01.2004
Sincer preferam sa aud ca macar la k700i bateria tine in jur de 4 zile folosit mediu(in jur de 2 ore de radio, 2-3 poze pe zi si 1 ora de convorbiri/zi, fara mp3player si alte lucruri....), dar aud cu stupoare ca te tine in jur de 1 zi daca folosesti tot ce am scris eu mai sus. (((((


___________________________________________________

gaseste tu telefonul care te tine atat 4 zile  si il cumpar acum

#15
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006
modul extended de la k700 e apa de ploaie. nu face pozele la 1.3 ci le interpoleaza. actiunea este similara cu marirea pozei vga din windows deci......inutil.
calitativ si myx6-2 si k 700 au cam acelasi ecran insa la sagem e mai mare ca suprafata
sagemul mai are de partea sa card-ul si camera mult mai buna insa nu are radio
durata de stand-by este cam aceeasi la amandoua.

eu as spune myx6-2 dar......alegerea e a ta

#16
lasnubes

lasnubes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 05.06.2005

View Postgika_killeru', on Jan 12 2006, 17:05, said:

sagemul mai are de partea sa card-ul si camera mult mai buna insa nu are radio
durata de stand-by este cam aceeasi la amandoua.

eu as spune myx6-2 dar......alegerea e a ta

Daca sagemul avea radio pe el il alegeam fara discutie..dar asa...sau invers daca k700 avea 1,3 megapixel:D. Totusi cred ca sagemul are baterie mai puternica decat k700.
Totusi o dif f mare e data si de faptul ca K700i are SAR-ul 0,48, pe cand sagemul il are mult mai mare.

Edited by lasnubes, 12 January 2006 - 19:06.


#17
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006

View Postlasnubes, on Jan 12 2006, 19:00, said:

Totusi o dif f mare e data si de faptul ca K700i are SAR-ul 0,48, pe cand sagemul il are mult mai mare.

:huh:  :huh:  :huh:
ei hai omule.......acum iti faci griji si pt radiatii?????
ai cumva vreun ceas suplimentar la inimioara si ti-e frica sa nu ti-l deregleze???

#18
lasnubes

lasnubes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 05.06.2005

View PostCorbul2004, on Jan 12 2006, 17:04, said:

Sincer preferam sa aud ca macar la k700i bateria tine in jur de 4 zile folosit mediu(in jur de 2 ore de radio, 2-3 poze pe zi si 1 ora de convorbiri/zi, fara mp3player si alte lucruri....), dar aud cu stupoare ca te tine in jur de 1 zi daca folosesti tot ce am scris eu mai sus. (((((
___________________________________________________

gaseste tu telefonul care te tine atat 4 zile  si il cumpar acum

Uite am un amic care are Nokia 6230i si vb la el cam 30 minute pe zi, radio cin medie 3 ore pe zi( nu glumesc), poze rar il tine bateria cam 4 zile si ceva! Vb serios!
Daca tot ai radio macar sa-l poti folosi....

Deci cumpara-l...:D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate