Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

redare filme pe smart tv wireless

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Ce smart tv?Daca nu vrea in niciun fel,ai nevoie de un pc/laptop/media player ce il legi prin HDMI de pe care vizualizezi continut online.

#38
spik1

spik1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,634
  • Înscris: 12.08.2012

View Postspik1, on 01 noiembrie 2014 - 21:09, said:

Intreb si eu aici, ca nu ma pricep, ce se poate face la un smart TV pentru a putea viziona filme on line. Imi scrie ca nu este suficienta memorie.
Multumesc anticipat !

Este vorba de un Smart TV LG 32LN57R.

#39
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Salutare, tocmai ce am primit noua achizitie un televizor Telefunken D42F275A3CW, are si dlna si Wireless Display si Smart si Wifi, dlna am reusit sa mearga cu 2 media servere, dar nu-i dau de capat cu Wireless Display, ceea ce ma intereseaza cel mai tare pana la urma .
Am incercat si solutia asta prin care faci streaming practic la desktop prin Serviio, daca isi da seama cineva poate imi spune si mie ce gresesc ...
Mai sapam...
http://forum.digital...reamen-wie.html

#40
TURBO_B

TURBO_B

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 05.02.2013

View PostMihai_3, on 22 septembrie 2014 - 12:40, said:

banuiesc ca vrei si cu subtitrare nu ?
Daca raspunusul tau este DA atunci iti trebuie un soft pe care il gasesti aici > http://serviio.org/download
Eu il am instalat pe un UBUNTU quadcore 3GHz si consuma 2% procesor la redare continut 1080p. (ca sa iti faci o idee)

Totusi cea mai buna solutie este un stick USB.

Multumesc pentru informatii. Am instalat, acum cateva minute SERVIIO ultima versiune 1.5.2 PRO valabila 15 zile ( dupa care trece in varianta free) , pe un Asus K56 CM core i7 cu win 7 si conectare prin WIFI [ routerul TP LINK TL-WR841N ] LA UN SMART TV  LG 32LB 650V.Am facut setarile la servio in cateva secunde si conexiunea s-a realizat instantaneu.Progamul functioneaza super ! SUNT CURIOS CUM O SA FUNCTIONEZE DUPA CELE 15 ZILE DE PROBA ,varianta pro la varianta free. MULTUMESC FOARTE MULT PENTRU INFORMATIILE POSTATE.              
   ********************** o sa revin cu informatii dupa perioada PRO *****************************

#41
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
Eu zic sa scoti 25 de verzisori pentru ca merita sincer.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate