Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 

Ati lucrat la KFC?

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,059
  • Înscris: 06.09.2008
Acel salariu e brut sau net ?

Edited by sirgoofy, 18 September 2014 - 13:21.


#20
OmulSpart

OmulSpart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 19.09.2011

 Al3csutzul, on 18 septembrie 2014 - 13:20, said:

2. sefa ta cauta oameni responsabili care sa nu-si dea demisia la prima chestie mai grea,atat in rest stai fara griji ca nu patesti nimic !

Sunt eu destul de rezistent si incerc sa fiu cat mai bun, dar orice om are o limita :D Sper doar sa nu fie atinsa.

 Dany_Darke, on 18 septembrie 2014 - 13:18, said:

pai succes iti urez si eu. in iulius sau palas esti?

Mersi. Iulius.

 sirgoofy, on 18 septembrie 2014 - 13:21, said:

Acel salariu e brut sau net ?

Nu stiu. N-am semnat nimic inca.

 e_bulu, on 18 septembrie 2014 - 13:16, said:

Asta... se poate intampla. Totul e sa te tii tare.
Dupa program trebuie sa mai "stai" mai ales ca o iei de la 0.

Am mai citit de la altii care au fost angajati, si spuneau ca erau tinuti si 2 ore dupa program. Noaptea.

Edited by OmulSpart, 18 September 2014 - 13:28.


#21
victor_tree

victor_tree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,196
  • Înscris: 28.10.2013
Daca prinzi in tura de inchidere(adica intri la 3-4 pm) o sa stai pana la terminarea curateniei generale,de exemplu,daca inchide pt clienti la 23 si tu faci 8 ore la 24,ora aia  nu e suficienta pt curetenie,in functie de echipa in care cazi si manager poti sta si pana la 2 noaptea.
Tine cont si de faptul ca dupa 7 ore de stat in picioare si atent la clienti,o sa fi mult mai inmuiat la dat cu mopul si sters diverse,practic te cam misti in reluare si de aia se prelungeste asa mult.
Pe undeva e normal sa nu lasi curatenia balta la 12 si sa pleci,pe de alta parte singura rezolvare e sa ai mai multi oameni in tura de inchidere,dar in timpul zilei astia nu au ce face ,sunt prea multi,sunt utili doar la curatenie,e cu dus intors situatia.

Edited by victor_tree, 18 September 2014 - 13:38.


#22
OmulSpart

OmulSpart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 19.09.2011

 victor_tree, on 18 septembrie 2014 - 13:34, said:

Daca prinzi in tura de inchidere(adica intri la 3-4 pm) o sa stai pana la terminarea curateniei generale,de exemplu,daca inchide pt clienti la 23 si tu faci 8 ore la 24,ora aia  nu e suficienta pt curetenie,in functie de echipa in care cazi si manager poti sta si pana la 2 noaptea.

Exact. La asta ma gandeam. Na, daca voi fi nevoit, ar fi stupid sa zic nu si sa plec acasa :)

#23
G1q

G1q

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 31.01.2007
S-ar putea sa fie salariul brut de 1100 Ron, adica 800 Ron in mana ... Nu prea dau fast-foodurile de genul acesta salarii foarte mari mai ales pentru incepatori ...

Citeste cateva reviewuri pe aici :  http://undelucram.ro...u-salariu-73/p1

Edited by G1q, 18 September 2014 - 13:50.


#24
victor_tree

victor_tree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,196
  • Înscris: 28.10.2013

 OmulSpart, on 18 septembrie 2014 - 13:37, said:


Exact. La asta ma gandeam. Na, daca voi fi nevoit, ar fi stupid sa zic nu si sa plec acasa Posted Image
Ca sa iti faci o idee de unde diferenta de timp,intr-o curatenie obisnuita se matura si se sterge pe jos,se sterg si se aranjeaza mesele in sala,in una generala pe jos se matura,apoi se inunda pur si simplu podeaua,apoi se freaca la perie,se aduna apa si abia apoi se sterge normal,se sterg peretii si tot mobilierul,plus toate obiectele dina sala(corpuri de iluminat,obiecte decor,aerisiri,etc),la fel e  povestea la toaleta,pe langa maturat si sters pe jos se adauga si spalatul tuturor peretilor pana sus,toate astea manaca al naibii de mult timp.

#25
OmulSpart

OmulSpart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 19.09.2011

 G1q, on 18 septembrie 2014 - 13:44, said:

S-ar putea sa fie salariul brut de 1100 Ron, adica 800 Ron in mana ... Nu prea dau fast-foodurile de genul acesta salarii foarte mari mai ales pentru incepatori ...

Citeste cateva reviewuri pe aici :  http://undelucram.ro...u-salariu-73/p1

Am citit deja acolo. Din ce zic ei, ar fi iad. Dar pana nu incerc eu personal, nu pot sti cum e. Chestia e ca sunt obligat sa lucrez, dar altundeva nu prea pot pentru ca peste tot se cere experienta. Cel putin la chelneri.

#26
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
Vei fi spart de la crispy :coolspeak:

#27
PaulFCB

PaulFCB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 22.04.2009

 OmulSpart, on 18 septembrie 2014 - 13:29, said:

Nu stiu. N-am semnat nimic inca.

Pai si atunci de unde stii macar ca e vorba de 1100? Ti-au zis ei sau asa ai auzit?
1100 brut = 810 net, deci cu 140 > minim in conditiile in care o sa lucrezi si in weekend, alea 2 zile libere pot fi Miercuri si Joi.

#28
OmulSpart

OmulSpart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 19.09.2011

 PaulFCB, on 18 septembrie 2014 - 14:32, said:


Pai si atunci de unde stii macar ca e vorba de 1100? Ti-au zis ei sau asa ai auzit?
1100 brut = 810 net, deci cu 140 > minim in conditiile in care o sa lucrezi si in weekend, alea 2 zile libere pot fi Miercuri si Joi.

Mi-au zis salar de 1100. Atat. N-au zis ca-i net sau brut. Si am 2 zile libere. Daca le iau in weekend, iau mai putin?

#29
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
”am lucrat la ei fix 5 zile pana cand am simtit ca pic jos, in cele 8 ore de program trebuie sa stai in picioare chiar daca nu e nici un client pentru perioade foarte lungi 30min-1hr, tavile pe care se serveste nu sunt spalate niciodata (aviz amatorilor care consuma de acolo) , se face economie la tot de la lavete la hartie igienica......., cand se strica ceva dureaza zile sa fie reparat... pentru cine poate sa rada ca prostul pana ii spune clientul " de ce te hlizesti la mine?" e un mediu ok de munca , aparatele de inghetata/cafea/etc sunt intesate de praf in partea de jos, cam mizerabil pentru cineva care a fost invatat sa traiasca in curatenie
programul e oarecum flexibil dar se intampla sa ai si tura pana seara la 22-23 si a doua zi de la 6-7 chestie total aiurea, vor sa fie organizati dar e haos total
ma uitam la cei care veneau in "inspectie" niciunul nu comenta ca nu se face curat ca lumea, comentau doar ca nu zambeam ca prostii

colac peste pupaza cand mi-am dat demisia ma tot sunau sa le duc uniforma dar pentru a-mi da salariul pe celel 5 zile lucrate nu m-au cautat.. firma de 2 lei, mai rau decat un chiosc de coltul strazii”



OmuleSpart, îți dorim să răzbești cu bine și să-ți ajungă banii din tips-uri să plătești taxele pentru examenele restante pe care le vei avea.

Succes!...și nu uita să-ți antrenezi ”zâmbetul comercial”.Posted Image

Edited by spider_zero_sapte, 18 September 2014 - 14:37.


#30
OmulSpart

OmulSpart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 19.09.2011

 spider_zero_sapte, on 18 septembrie 2014 - 14:33, said:

”am lucrat la ei fix 5 zile pana cand am simtit ca pic jos, in cele 8 ore de program trebuie sa stai in picioare chiar daca nu e nici un client pentru perioade foarte lungi 30min-1hr, tavile pe care se serveste nu sunt spalate niciodata (aviz amatorilor care consuma de acolo) , se face economie la tot de la lavete la hartie igienica......., cand se strica ceva dureaza zile sa fie reparat... pentru cine poate sa rada ca prostul pana ii spune clientul " de ce te hlizesti la mine?" e un mediu ok de munca , aparatele de inghetata/cafea/etc sunt intesate de praf in partea de jos, cam mizerabil pentru cineva care a fost invatat sa traiasca in curatenie
programul e oarecum flexibil dar se intampla sa ai si tura pana seara la 22-23 si a doua zi de la 6-7 chestie total aiurea, vor sa fie organizati dar e haos total
ma uitam la cei care veneau in "inspectie" niciunul nu comenta ca nu se face curat ca lumea, comentau doar ca nu zambeam ca prostii

colac peste pupaza cand mi-am dat demisia ma tot sunau sa le duc uniforma dar pentru a-mi da salariul pe celel 5 zile lucrate nu m-au cautat.. firma de 2 lei, mai rau decat un chiosc de coltul strazii”



OmuleSpart, îți dorim să răzbești cu bine și să-ți ajungă banii din tips-uri să plătești taxele pentru examenele restante pe care le vei avea.

Succes!

:))))

1. Nu primesc tipsuri. Sunt la bucatarie.
2. Tot ies in castig :)))

#31
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Mă, tu faci recrutări pentru Kentucky Pui Prăjit? Hai, recunoaște!

Edited by spider_zero_sapte, 18 September 2014 - 14:39.


#32
PaulFCB

PaulFCB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 22.04.2009

 OmulSpart, on 18 septembrie 2014 - 14:33, said:

Mi-au zis salar de 1100. Atat. N-au zis ca-i net sau brut. Si am 2 zile libere. Daca le iau in weekend, iau mai putin?

Habar nu am, dar teoretic daca lucrezi Sambata si Duminica e normal sa primesti mai mult, acum ca nu se prea respecta e alta.
Vad ca multi se plang ca nu se prea respecta aia cu 2 zile libere/sap si nici orele de munca nu sunt chiar ca pe contract.
Managerii sunt analfabeti fara liceu pe pile, nu unii care au lucrat acolo si au promovat ulterior, cum stai cu nervii? Posted Image

La altceva ai incercat prin Mall? Banuiesc ca e totusi mai OK asistent de vanzari din moment ce la KFC o sa stai in caldura 8 ore+/zi si cel putin la pranz si dupa munca o sa vina puhoiul si e agitatie.

Edited by PaulFCB, 18 September 2014 - 14:41.


#33
OmulSpart

OmulSpart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 19.09.2011

 spider_zero_sapte, on 18 septembrie 2014 - 14:38, said:

Mă, tu faci recrutări pentru Kentucky Pui Prăjit? Hai, recunoaște!

M-ai prins :))))

 PaulFCB, on 18 septembrie 2014 - 14:40, said:


Habar nu am, dar teoretic daca lucrezi Sambata si Duminica e normal sa primesti mai mult, acum ca nu se prea respecta e alta.
Vad ca multi se plang ca nu se prea respecta aia cu 2 zile libere/sap si nici orele de munca nu sunt chiar ca pe contract.

La altceva ai incercat prin Mall? Banuiesc ca e totusi mai OK asistent de vanzari din moment ce la KFC o sa stai in caldura 8 ore+/zi si cel putin la pranz si dupa munca o sa vina puhoiul si e agitatie.

N-am nici cea mai vaga idee ce face un asistent de vanzari. Am incercat sa ma angajez la un magazin de haine, dar n-am primit inca raspuns.

#34
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,344
  • Înscris: 24.05.2010

 OmulSpart, on 18 septembrie 2014 - 12:46, said:

Salut. Sunt anul 3 de facultatesi am fost la un interviu, unde am fost acceptat. Incep lucrul undeva in zilele urmatoare. Si eram curios. A lucrat cineva la KFC? in Iasi in special? Sau orice alt loc. Chestia e ca am nevoie de bani. Parintii au intrat in datorii masive, si nu au sa-mi mai dea niciun leu. Si ma intreb daca merita. Salariul e marisor (mai mult decat iau ambii parinti). Mersi.


chiar nu ai gasit in domeniul in care esti la facultate? Dece sa nu echivalezi niste laboratoare? sa ti se accepte niste seminarii lipsa?

#35
OmulSpart

OmulSpart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 19.09.2011

 MooF2010, on 18 septembrie 2014 - 14:57, said:



chiar nu ai gasit in domeniul in care esti la facultate? Dece sa nu echivalezi niste laboratoare? sa ti se accepte niste seminarii lipsa?

Sunt la electronica. Stiu ca aici angajeaza din anul 2-3 doar pe astia ce stralucesc :/ Eu nu sunt slefuit inca :D

#36
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
Da,si la Delphi stai 8 ore in picioare noptea,pt ca nici macar nu ai unde sa stai jos ,pe aceleasi salarii si acolo la fel iti faci singur curat la locul de munca.

pana una alta nu va mai plangeti ,fiecare pleaca de jos in viata asta ,apoi treptat se ridica, nu moare nimeni de la putina munca ! mai ales acum cand poti si esti tanar !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate