Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Noua retea de magazine DIGI

- - - - -
  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#19
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006
Azi am vizitat magazinul din Cluj, str Izlazului.Frumos magazin, dar in schimb m-am lovit de o problema absurda: nu  am putut sa mai fac un abonament de DigiMobil pentru ca eu sunt din MM , iar sistemul nu  le permite sa faca modificari la conturi din alte judete.
Asa ceva este de-a dreptul aberant in secolul 21, cu atata tehnologie.
Sper sa se sesizeze cineva si sa intre in normalitate.

Edited by GsmWorld, 07 October 2014 - 08:52.


#20
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012

View PostGsmWorld, on 07 octombrie 2014 - 08:52, said:

Azi am vizitat magazinul din Cluj, str Izlazului.Frumos magazin, dar in schimb m-am lovit de o problema absurda: nu  am putut sa mai fac un abonament de DigiMobil pentru ca eu sunt din MM , iar sistemul nu  le permite sa faca modificari la conturi din alte judete.
Asa ceva este de-a dreptul aberant in secolul 21, cu atata tehnologie.
Sper sa se sesizeze cineva si sa intre in normalitate.
Intr-adevar e noaptea nintii :)) Pe mine ar fii fost in stare sa ma trimita la 70 km in Giurgiu ca na,  apartin de Jud. Giurgiu!   Noroc ca s-a rezolvat,  cu multe insistente!

#21
pedy

pedy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 09.06.2007
Inca un magazin nou deschis de Digi in Tg. Jiu:
http://www.pandurul....n Digi, la mall

#22
Geo DJ

Geo DJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 16.12.2005

View Postpedy, on 16 octombrie 2014 - 23:17, said:

Inca un magazin nou deschis de Digi in Tg. Jiu:
http://www.pandurul....n Digi, la mall

Da, dar semnalul pe Digi prin mall este 0 (zero). Nu se poate asa ceva, mai ales din prima zi de la inaugurare ! Eu nu stiu ce telefoane vor vinde cand ei nu au semnal deloc in ditamai Mall-ul :(

#23
pedy

pedy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 09.06.2007
Totusi e un pas inainte. Cu siguranta va veni si semnalul. Nu poti sa vinzi telefoane si abonamente fara sa le poti testa in magazin. Duminica ajung si eu pe acolo, sper sa fie deschis, vreau sa mai fac un abonament DO2.

#24
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
In magazinele noi deschise exista semnal voce+date in reteaua Digi Mobil? :)

E rusinos sa n-ai retea in Bucuresti, macar in magazine precum Kaufland, Auchan si zeci de Lidl!

#25
pedy

pedy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 09.06.2007
Am fost azi in magazinul Digi din City Mall Tg-Jiu, deschis acum 4 zile. Aveau mai multe telefoane expuse nu am stat sa ma uit pentru ca nu m-a interesat, dar doamna de acolo mi-a spus ca sunt suficiente incat sa am de unde sa aleg daca vreau sa-mi cumpar un telefon(mi-am facut al 4-lea abonament DO2) Eu le folosesc pe toate exclusiv in roaming national, deoarece nu am semnal Digi. I-am explicat doamnei, daca pot aparea ceva probleme daca le folosesc numai in roaming - ma gandeam ca poate a aparut vreo restrictie intre timp din luna mai de cand le-am facut pe celalalte 3. Mi s-a spus clar ca singura conditie este sa am telefon compatibil 3G.
     In ceea ce priveste semnalul in magazin - pentru ca s-a discutat de curand - la subsolul cladirii unde mi-am parcat masina, semnal bun: cand 5, cand 4 linii, internet intre 2 si 4 mb, in schimb la etaj chiar in magazinul Digi am facut un test si nu functiona internetul. Am intrebat si mi s-a spus ca se lucreaza si in cateva zile se va rezolva.
     In rest, magazinul, destul de cochet, era liber, nu erau decat cei trei reprezentanti Digi, telefoanele expuse in standuri unde puteai face teste, mi-au sarit in ochi imediat vreo cateva Allview-uri, dar dupa cum spuneam nu m-au interesat si ma si grabeam.

#26
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Vino in noul magazin DIGI din galeria comerciala Cora Lujerului, Bd. Iuliu Maniu 19, sa experimentezi o gama variata de telefoane si servicii intr-un nou ambient! Te asteptam cu cele mai bune oferte de luni pana duminica, intre orele 9:00-22:00! Echipa Digi

Mesaj primit saptamana trecuta.

Edited by alexa32, 20 October 2014 - 04:39.


#27
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
RCS & RDS deschide două noi magazine în Bucureşti

RCS & RDS inaugurează miercuri, 22 octombrie, un nou magazin sub brandul Digi, situat în Calea Moşilor, nr. 274, bloc 18. Această acţiune vine la scurt timp după ce compania a deschis, săptămâna trecută, în Bucureşti, un nou magazin Digi, în incinta Centrului Comercial Cora Lujerului, din bulevardul Iuliu Maniu, nr. 19.

Această etapă face parte din procesul de tranziție a produselor și serviciilor companiei RCS & RDS către brandul Digi. Până în acest moment, compania a aliniat sub acest brand, întreaga ofertă de servicii de telecomunicații, precum și divizia de conținut TV, respectiv toate televiziunile deținute

http://www.digi24.ro... CALEA MOSILOR

#28
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Attached File  FlyerPunctDigi.pdf   535.71K   98 downloads

#29
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006
RCS & RDS deschide în București un magazin nou sub brandul Digi

RCS & RDS a deschis astăzi, 4 noiembrie, în București, un magazin nou sub brandul Digi, localizat în bd. Ion Mihalache, nr. 109, bloc 13 A.
Această etapă face parte din procesul de tranziție a produselor și serviciilor companiei RCS & RDS către brandul Digi. Până în acest moment, compania a aliniat sub acest brand, întreaga ofertă de servicii de telecomunicații, precum și divizia de conținut TV, respectiv toate televiziunile deținute. Obiectivul companiei este acela de a extinde comunicarea brandului Digi și la nivelul rețelei sale de magazine de prezentare. Schimbarea aduce un nivel sporit de interacțiune cu clienții, care sunt consiliați de personalul companiei pentru a putea face o alegere cât mai potrivită cu necesitățile lor de comunicare.
Magazinul Digi este delimitat în mai multe zone: zona de consiliere și vânzare servicii și produse Digi pentru acasă, zona de consiliere și vânzare Digi Mobil, unde clienții au acces la gama de echipamente și telefoane mobile și zona de plată a facturii, unde clienții își pot achita facturile lunare. Totodată, magazinul Digi este dotat cu echipamente de ultimă generație pentru a le oferi utilizatorilor posibilitatea de a testa serviciile companiei.
Program Magazin Digi
Casierie: Luni - Vineri: 09.00 - 20.00 // Sâmbătă: 09.00-14.00
Vanzari: Luni - Vineri: 09.00 - 18.00
Vanzari servicii pentru clienti persoane juridice
Luni - Vineri: 09.00-18.00
RCS & RDS a deschis și alte magazine sub brandul Digi, în orașele București, Oradea, Constanța, Galați, Cluj, Timișoara, Târgi Jiu. Compania va moderniza gradual și va integra în noul concept de prezentare cele peste 300 puncte de prezență proprii existente la nivelul întregii țări.


http://www.digi24.ro...resti Mihalache

#30
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005

View PostGsmWorld, on 04 noiembrie 2014 - 20:39, said:

...Totodată, magazinul Digi este dotat cu echipamente de ultimă generaţie pentru a le oferi utilizatorilor posibilitatea de a testa serviciile companiei.
...

Este dotat cu echipamente de ultima generatie ca: Aer conditionat Inverter, imprimanta color, capsator, filtru cafea. Pe partea de telefoane mobile cel mai tare este un samsung galaxy S4.
Pe bune?? :D

#31
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
IN Brasov nu se deschid asemenea puncte sub numele digi?

#32
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View PostGsmWorld, on 04 noiembrie 2014 - 20:39, said:

RCS & RDS a deschis astăzi, 4 noiembrie, în București, un magazin nou sub brandul Digi, localizat în bd. Ion Mihalache, nr. 109, bloc 13 A.
Foarte bine, inseamna ca au desfiintat cosmelia insalubra de dupa colt, care functiona intr-un fost apartament la parter.

View PostGsmWorld, on 04 noiembrie 2014 - 20:39, said:

Program Magazin Digi
Casierie: Luni - Vineri: 09.00 - 20.00 // Sâmbătă: 09.00-14.00
Vanzari: Luni - Vineri: 09.00 - 18.00
Vanzari servicii pentru clienti persoane juridice
Luni - Vineri: 09.00-18.00
Aici Digi inoveaza inteligent, casieria cu program mai extins dect vanzarile. In mod normal astea doua ar trebui sa coincida.

#33
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,852
  • Înscris: 26.02.2010
Deocamdata noile puncte digi sunt dedicate pentru digi mobil. Pentru orice alta modificare legata de tv/internet/telefonie fixa esti nevoit sa te adresezi unui POP unde coada este prezenta la orice ora din zi.

#34
valliboy

valliboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 21.08.2013
Toate cele 8 casierii din Oradea au fost reamenajate. Nu exista POP separate de Digimobil si RDS. In oricare pot da numele/cod client pentru modificari sau contracte noi.
Cred ca asa e peste tot...

#35
lost2209

lost2209

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,001
  • Înscris: 24.04.2008

View Postaris86, on 05 noiembrie 2014 - 21:00, said:

Deocamdata noile puncte digi sunt dedicate pentru digi mobil. Pentru orice alta modificare legata de tv/internet/telefonie fixa esti nevoit sa te adresezi unui POP unde coada este prezenta la orice ora din zi.
Nu exista nici o diferenta intre un POP normal si un magazin Digi.Am upgradat netul fix intr-un magazin Digi in prima saptamana de la deschidere.Am ridicat deasemenea tot dintr-un magazin Digi echipamente HD pentru televiziune.Comenzile din Digicare(tv,digimobil,stick mobil) se pot face cu ridicare dintr-un magazin Digi.

Edited by lost2209, 07 November 2014 - 10:38.


#36
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postlost2209, on 07 noiembrie 2014 - 10:37, said:

Nu exista nici o diferenta intre un POP normal si un magazin Digi.
Nu zau? Intr-un magazin Digi nu ti-ar rezilia un serviciu sau tot contractul nici picati cu ceara, te trimit tot in POP-urile din secolul trecut. Ei sunt acolo in magazin doar sa vanda. Halal organizare de doi bani snopul.

Edited by biogood, 07 November 2014 - 14:34.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate