Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardu si bacsisu
 Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon
 installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono
 Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3
 

Începe școala Profil Mate-info

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
sandub69

sandub69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 27.04.2014
Am intrat la profilul mate-info Cine poată sa îmi spună și mie cum este la profilul mate-info că să știu și eu la ce să mă aștept ce este cel mai greu la acest profil.
Vreau să menționez că mie îmi place foarte mult informatica și programarea mă descurc foarte bine și matematica mă descurc cât de cât
Ar putea să fie o problema pentru mine acest profil?

ca să  știu și eu la ce să mă astept

#2
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
Este ca in lagare, nici un user nu a mai iesit de acolo!

#3
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Daca iti place informatica si te descurci cu matematica nu o sa ai probleme.

#4
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,643
  • Înscris: 30.07.2003

 sandub69, on 09 septembrie 2014 - 18:38, said:

Am intrat la profilul mate-info Cine poată sa îmi spună şi mie cum este la profilul mate-info că să ştiu şi eu la ce să mă aştept
Acum ce mai poti face ? Asa ca ai sa descoperi singur.

#5
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
5 , de mila !

#6
sandub69

sandub69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 27.04.2014

 OmulLLORT, on 09 septembrie 2014 - 18:43, said:

Este ca in lagare, nici un user nu a mai iesit de acolo!
:)))

 Wzzz, on 09 septembrie 2014 - 18:52, said:

5 , de mila !
Adică???

#7
GlontzZz

GlontzZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 08.02.2014

 neagu_laurentiu, on 09 septembrie 2014 - 18:50, said:

Acum ce mai poti face ? Asa ca ai sa descoperi singur.

Se rezolva un transfer cu doar cateva sute de lei, deci are timp de razgandit :)).

 sandub69, on 09 septembrie 2014 - 18:56, said:

Adică???

Adica daca nu inveti si nu te tii de carte ai toate sansele sa ramai corigent. Mate-info este cel mai serios profil, bazandu-se in mare parte pe stiintele exacte. Daca la filologie inveti sute de comentarii si treci clasa, aici nu e asa. Daca nu inveti, te revezi cu profesorul in vara...
Daca ai intrat la intensiv si pui intrebarea asta pe forum.. sincere regrete!

#8
Lon_don

Lon_don

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 10.01.2013
Nu conteaza ca esti mate-info , stiinte ale naturii s.a.m.d.

Daca inveti la fiecare materie , totul este simplu . Insa lucrurile stau diferit de clasele V-VIII . Nu mai este dadaceala care a fost in generala ( nu ai invatat pentru azi - 2 ! / nu 4 sau 5 cum este obisnuit/a ).

Trebuie sa mananci matematica/fizica/informatica pe paine ( dar nu trebuie sa treci cu vederea celelalte obiecte ) tinand cont ca ai 4-5 ore de mate , 3 de fizica si 3-4 de informatica. Trebuie sa te rogi la Dumnezeu sa ai profesori care sa te inteleaga .Posted Image (ce inseamna asta ? cand ai o teza la matematica , de exemplu , in ora de istorie/geografie sa nu scrii cate 4-5 pagini ).

In mare parte este 20-25 % noroc , restul tine de tine ( daca vrei sa termini cu 10 la toate materiile , stai in casa si inveti de la 2 pana la 11 seara Posted Image  , daca vrei doar sa treci clasa si sa ai o nota buna la bac , te duci la scoala , stai in banca si la teste ai 5-6 asigura si acasa inveti doar la mate , romana si info/fizica/chimie/biologie 3-4-5 ore pe zi ).

Edited by Lon_don, 09 September 2014 - 19:32.


#9
GlontzZz

GlontzZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 08.02.2014
@Lon_don, aici tine umpic si de "speculat"... Tre' sa prinzi momentul, sa stii cand sunt sanse sa te asculte, bla bla bla... Altfel, e foarte greu, dar nu imposibil... Da' ce sa zic, daca cere sfaturi pe SoftPedia n-o sa ia el note de 10 la liceu...

#10
MrSkit

MrSkit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 12.02.2013

 sandub69, on 09 septembrie 2014 - 18:38, said:

Am intrat la profilul mate-info Cine poată sa îmi spună şi mie cum este la profilul mate-info că să ştiu şi eu la ce să mă aştept ce este cel mai greu la acest profil.
Vreau să menţionez că mie îmi place foarte mult informatica şi programarea mă descurc foarte bine şi matematica mă descurc cât de cât
Ar putea să fie o problema pentru mine acest profil?

ca să  ştiu şi eu la ce să mă astept
depinde si la ce liceu ai intrat...

#11
GlontzZz

GlontzZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 08.02.2014

 MrSkit, on 09 septembrie 2014 - 19:44, said:

depinde si la ce liceu ai intrat...
Chiar si la cel mai prost liceu din tara daca intri tot trebuie sa inveti ca sa treci clasa... Nu iti da nimeni un 5 doar ca sa te duci sa ii iei un covrig de la chiosc..

#12
sandub69

sandub69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 27.04.2014

 GlontzZz, on 09 septembrie 2014 - 19:14, said:



Se rezolva un transfer cu doar cateva sute de lei, deci are timp de razgandit :)).



Adica daca nu inveti si nu te tii de carte ai toate sansele sa ramai corigent. Mate-info este cel mai serios profil, bazandu-se in mare parte pe stiintele exacte. Daca la filologie inveti sute de comentarii si treci clasa, aici nu e asa. Daca nu inveti, te revezi cu profesorul in vara...
Daca ai intrat la intensiv si pui intrebarea asta pe forum.. sincere regrete!
  nu sunt la normal și ce dacă am intrebat asta pe forum nu am de unde știi ce este la liceu numi dacă întreb

#13
GlontzZz

GlontzZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 08.02.2014
@sandu, si eu tot anul asta incep liceul, avantajul meu e ca stau prin scoli de la 2 ani (mama invatatoare, hehe :D, cunosc cadre didactice care mi-au zis multe de liceu)... Acum depinde si de anturajul pe care il vei avea... Tentatia e mare... Cum ziceam, totul tine mai mult de vointa ta... Daca vrei sa inveti bine, nu e ca la gimnaziu sa traga profesorul de tine sa iti scoata cuvintele pe gura cu forta doar ca sa iti dea un 5... Aici nu le pasa ca stii tu sa faci problema de a 10-a daca te incurci la una de a 9-a... Cum te-a prins pe picior gresit, te-a taxat...

#14
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.08.2013

 GlontzZz, on 09 septembrie 2014 - 20:00, said:

Chiar si la cel mai prost liceu din tara daca intri tot trebuie sa inveti ca sa treci clasa... Nu iti da nimeni un 5 doar ca sa te duci sa ii iei un covrig de la chiosc..

N-as fi asa sigur :)

Edited by sftpdt, 09 September 2014 - 20:24.


#15
sandub69

sandub69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 27.04.2014

 GlontzZz, on 09 septembrie 2014 - 20:19, said:

@sandu, si eu tot anul asta incep liceul, avantajul meu e ca stau prin scoli de la 2 ani (mama invatatoare, hehe :D, cunosc cadre didactice care mi-au zis multe de liceu)... Acum depinde si de anturajul pe care il vei avea... Tentatia e mare... Cum ziceam, totul tine mai mult de vointa ta... Daca vrei sa inveti bine, nu e ca la gimnaziu sa traga profesorul de tine sa iti scoata cuvintele pe gura cu forta doar ca sa iti dea un 5... Aici nu le pasa ca stii tu sa faci problema de a 10-a daca te incurci la una de a 9-a... Cum te-a prins pe picior gresit, te-a taxat...
da asta am înțeles va fi mult mai serios decât la gimnaziu vă trebui să las lenea la o parte și să mă pun pe învățat
de mic am visat să mă fac programator deci am înțeles ani astia trebuie să fiu mult mai serios

Tu la ce profil ești?

Edited by sandub69, 09 September 2014 - 20:28.


#16
GlontzZz

GlontzZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 08.02.2014

 sandub69, on 09 septembrie 2014 - 20:26, said:

da asta am înţeles va fi mult mai serios decât la gimnaziu vă trebui să las lenea la o parte şi să mă pun pe învăţat
de mic am visat să mă fac programator deci am înţeles ani astia trebuie să fiu mult mai serios

Tu la ce profil eşti?
La fel, mate info

#17
sandub69

sandub69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 27.04.2014

 GlontzZz, on 09 septembrie 2014 - 20:47, said:


La fel, mate info
mulțumesc pentru răspunsuri și succes la liceu

#18
Zxcvbndx

Zxcvbndx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 14.04.2014
Muzica/ desenul si religia, cand se trezeste respectivul ca vrea sa faca artist din tine si nu poti sa inveti pentru teza la info.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate