Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani
 

Noul album Madonna

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
stammi

stammi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 10.10.2005
Tocmai am ascultat noul album al Madonnei, Confessions On A Dance Floor si sunt in culmea extazului !
De departe mi se pare cel mai bun album al ei si cel mai stabil, cel mai bine ancorat in muzica de azi. Din nou, Madonna a dat lovitura si din nou a aratat ca steaua ei nu a apus inca. Tin sa mentionez ca nu sunt fan al ei, dar acest album e demential. Astept pareri si impresii despre noul album si gata, hai ca trebuie sa-l ascult iarasi !

#2
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
si mie imi place cum suna. Stie fata asta sa ramana in topuri :)

#3
radu22dec

radu22dec

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 03.02.2006
Si totusi Madonna este regina muzicii Pop ...
Chiar ma uitam pe melodii mai vechi de ale ele... Are pana si niste melodii soi de house super tari si nu e vorba de MadHouse ci de Madonna.. Ex:"up down suite"
A avut si are succes ... ABBA doar "a avut" ...

#4
radu22dec

radu22dec

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 03.02.2006
Cea mai super cantareatza de muzica Pop  a tuturor timpurilor...
Parerea mea....

#5
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View Postradu22dec, on Feb 3 2006, 18:32, said:

Si totusi Madonna este regina muzicii Pop ...
Chiar ma uitam pe melodii mai vechi de ale ele... Are pana si niste melodii soi de house super tari si nu e vorba de MadHouse ci de Madonna.. Ex:"up down suite"
A avut si are succes ... ABBA doar "a avut" ...
ce-are de-a face sula cu prefectura  ?:huh:

#6
radu22dec

radu22dec

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 03.02.2006
Pai nu sunt singuru care vorbesc pe langa subiect.S-a mai vorbit si mai sus...

#7
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
am inteles ca esti fan madonna ... dar te rog limiteaza-te la topicul cu ea ...
aici a fost off-topic discutia dar a avut un inceput tangential cu ce se discuta ...
postul tau n-are nici o legatura cu primul post in care se zice despre madonna
o zi buna :peacefingers:

#8
radu22dec

radu22dec

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 03.02.2006
Ok am inteles...Dar nu era nevoie sa faci misto de mine...

#9
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004

View Postradu22dec, on Feb 3 2006, 19:32, said:

Si totusi Madonna este regina muzicii Pop ...
Chiar ma uitam pe melodii mai vechi de ale ele... Are pana si niste melodii soi de house super tari si nu e vorba de MadHouse ci de Madonna.. Ex:"up down suite"
A avut si are succes ... ABBA doar "a avut" ...

din cate stiu eu michael jackson e regele popului :). dar hai sa nu ii mai numim regi ca incepe sa sune a... :puke:!

#10
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
are voce buna si simt comercial iesit din comun.

insa nu e pe gustul meu. hitul 'hung up' are doua linii melodice ultra-simple, unite de tema cumparata de la ABBA. cam putin pentru a-mi placea, destul pentru a deveni un hit in lumea consumerista de azi.

#11
212__H2O

212__H2O

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 23.11.2004
La acest album Madonna a lucrat cu unul din cei mai tari producatori britanici, Stuart Price, cunoscut amatorilor de electro, minimal and similar stuff ca Thin White Duke sau Jacques lu Cont. Laudabil 'curajul' Madonnei, care patrunde astfel in lumea "house".   :coolspeak:

#12
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Si pe Music a colaborat cu Mirwais, iar pe Ray of Light cu William Orbit, deci nu e deloc o noutate.
Este meritul ei ca stie sa-si aleaga producatorii astfel incat fiecare album sa aiba un sound fresh!

#13
Alvin

Alvin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 31.05.2005

View Postsepguy, on Feb 16 2006, 14:35, said:

Si pe Music a colaborat cu Mirwais, iar pe Ray of Light cu William Orbit, deci nu e deloc o noutate.
Este meritul ei ca stie sa-si aleaga producatorii astfel incat fiecare album sa aiba un sound fresh!
Tot Ray of Light ramane cel mai bun album al ei (parerea mea!)

#14
stammi

stammi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 10.10.2005
Nu stiu, Ray of Light se cam indeparteaza de sound- ul comercial cu care ne- a obisnuit Madonna. In schimb, COADF are cel mai bun melanj de ritmuri actuale.

#15
Alvin

Alvin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 31.05.2005

View Poststammi, on Feb 22 2006, 16:03, said:

Nu stiu, Ray of Light se cam indeparteaza de sound- ul comercial cu care ne- a obisnuit Madonna.
pai tocmai de asta e deosebit... :)
rar mai gasesti piese precum Frozen, Ray of Light sau The Power of Goodbye (ca sa enumar numai hiturile) in ziua de azi
plus ca aveau niste videoclipuri facute de adevarati artisti

Quote

In schimb, COADF are cel mai bun melanj de ritmuri actuale.
cam asa este
dupa ce "ne-a stresat" cu Hung Up (overplay la greu) a lansat deja noul single Sorry (piesa mea preferata de pe album deocamdata)

#16
stammi

stammi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 10.10.2005
Deocamdata piesa mea preferata este How High, o piesa care m-a cucerit mai greu decat Sorry dar... nu stiu, sunt fascinat de cat de bine a luat Madonna pulsul muzicii actuale, de fapt a deschis noi orizonturi, si aici se cunoaste clasa. Si trebuie sa recunoastem ca are o anumita varsta, mai potrivita pentru a-si creste copiii, decat de a fi pe scena imbracata intr-un body subtirel!

#17
X5

X5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 20.02.2004
E misto albumul,chiar si la varsta asta madona scoate melodii misto,unele poate prea comerciale.

#18
illidan

illidan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 18.10.2004
Cred ca exagereaza un pic (mai mult). In videoclipuri vezi o gramada de sincroane si tinerei care se agita in costumatii care de care mai colorate si mai stupide. Si muzica e mai comerciala de cat ar trebui sa fie, facuta special sa vanda si nimic altceva. Unde mai sunt vremurile cu Like a prayer, la isla bonita etc, muzica adevarata..

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate