Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Prima Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Razv_nitu

Razv_nitu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.08.2014
Salut,
Exista cineva care a achizitionat un apartament in acest bloc? Ma puteti ajuta cu detalii?(pret negociat, termen de predare, vicii ascunse, etc)

#2
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Eu pot sa te ajut cu detalii strict despre zona, am locuit in blocul de vis-a-vis acum multi ani.

Este partea cea mai frumoasa a zonei, ferita de tiganie, chiar daca este intre Ferentari si Rahova. Am fost recent acolo si am observat ca s-a dezvoltat destul de mult fata de cum era inainte. Am vazut si acest ansamblu cand era in constructie, la rosu mi s-a parut ok realizat. Pretul mi se pare un pic cam mare pentru zona, compartimentarea este ok.

Apropo, pari suspect, sper sa nu faci vreo reclama mascata pe aici

#3
Razv_nitu

Razv_nitu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.08.2014
Salut,
multumesc pentru raspuns!

In primul rand nu am nici o intentie sa le fac reclama. Pur si simplu sunt in cautarea unui apartament cu 2 camere, am vazut compartimentarile lor care mi se par foarte ok si am incercat sa gasesc informatii pe forumuri despre aceasta contructie insa fara succes. Si atunci m-am gandit sa deschid un topic.

Eram curios daca exista persoane care au cumparat apartamente in acest bloc. Sincer pretul mi se pare extrem de piperat pentru aceasta zona. Si doream sa stiu daca se poate negocia pretul de achizitie. Adica am vazut ca mai este o constructie in zona si pretul este mult mai scazut.

O zi buna!

#4
Maus55

Maus55

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 28.03.2011
Salut,

Pretul mi se par cam piperate pentru zona...Pana la urma esti in Ferentari acolo...
La o suta de metri sunt alte blocuri south residence sau ceva de genu' si au preturi mult mai mici.
N-as putea sa zic ce face diferenta intre ele...dar oricum un ap de 2 camere 56000 la care mai trebuie sa adaugi si TVA este prea exagerat.
Sa faca preturile mai de Ferentari si mai discutam, dar asa...nu prea.

O seara buna!

#5
nellu_nel

nellu_nel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.02.2010
Pretul este FOARTE mare. Nu fac reclama nimanui dar in apropiere (aprox. 3 km pe Sos Salaj) exista un cartier residential unde preturile sunt mult mai mici, am prieten care si-a cumparat acolo. Revenind la Prima Residence, desi au terminat constructia inca din august 2014, nici pana acum (februarie 2015) nu s-au sinchisit sa-si stranga gunoiul de langa bloc, daca mi-as fi cumparat apartament acolo cred ca trebuia sa iau singur gunoiul caci nu rezistam sa ma uit zilnic la morman (specific tiganesc, specific zonei).

#6
petrutjim

petrutjim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 23.01.2006
Salut. Cineva care s-a mutat in acest bloc ne poate spune cum este zona si daca au intampinat probleme, atat cu blocul cat si cu zona? Multumesc!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate