Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Dezactivare casuta vocala Digi Mobil

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
ovidiu-pit

ovidiu-pit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 19.02.2008
Cum se poate dezactiva mesageria la Digi Mobil? Am incercat ##002# si apare "A survenit o problema cu acest cod" :(

#2
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
in meniul oricarui telefon ai setari - apeluri - redirectionare sau ceva similar gen setari - telefon - redirectionari
se dezactiveaza de acolo

Edited by onlyone, 08 August 2014 - 21:37.


#3
ovidiu-pit

ovidiu-pit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 19.02.2008
in meniul de care vorbesti am redirectionare apeluri, raspuns text si altele (toate dezactivate) dar mesagerie nu apare.

#4
aLLLx

aLLLx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 15.07.2006
Mesageria vocala , mai nou, se poate dezactiva (doar prima data cred) din digicare, punând o sesizare sau cu apel la serviciul clienti. Eu doar asa am reusit cu un abonament nou.

#5
ovidiu-pit

ovidiu-pit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 19.02.2008
Multumesc!Am reusit prin sesizare la digicare!

#6
Geo DJ

Geo DJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 16.12.2005
Se poate dezactiva numai sunând la ei, altfel nu merge dezactivată din telefon. Mai sunt operatori ca va zic sa introduceți codul de mai sus ##002# este o mare minciuna. Nu funcționează acel cod.

#7
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006
Dupa doua ore de la cererea in digicare, am fost anuntat ca s-a desfiintat mesageria vocala.

#8
Geo DJ

Geo DJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 16.12.2005
La fel si cu activarea serviciului prin care doriti sa faceti conferinta... trebuie sunat la ei. Daca aveti facturi precedente neplatite nu vi se activeaza. Azi platesc si eu pe iulie si august si astept activarea acestui serviciu.

#9
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006
Ce conferinta? Te referi la apel video sau la altceva? Am cautat pe site-ul lor conferinta, nu am gasit.

#10
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
pe iphone a mers ce a postat userul DeCeDat pe blogu sau > http://mortu.eu/acti...la-rcs-rds.html

#11
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,130
  • Înscris: 10.07.2013
Pentru dezactivare căsuță vocală abonament Digi Mobil Optim Nelimitat functioneaza codul de mai jos, cu conditia sa nu fiti in roaming:
Se formeaza numarul: ##002#  Dupa aceasta trebuie sa apara mesajul:  Call Forwarding Erasure was successful
Mie mi-a functionat la toate cele 3 DON!Posted Image

Edited by xmanyacs77, 15 August 2014 - 11:21.


#12
ovidiu-pit

ovidiu-pit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 19.02.2008

View Postxmanyacs77, on 15 august 2014 - 11:21, said:

Pentru dezactivare căsuță vocală abonament Digi Mobil Optim Nelimitat functioneaza codul de mai jos, cu conditia sa nu fiti in roaming:
Se formeaza numarul: ##002#  Dupa aceasta trebuie sa apara mesajul:  Call Forwarding Erasure was successful
Mie mi-a functionat la toate cele 3 DON!Posted Image

la mine nu a mers pe abonamentul Optim nelimitat  si nu eram in roaming
in schimb pe cartela prepaid a functionat.

#13
Geo DJ

Geo DJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 16.12.2005
Nici la mine pe SGS5 si nu eram in roaming ...
Lori_2001, ma refer la serviul de conferinta, serviciu prin care poti vorbi in acelasi timp cu alte 2 persoane. Suni pe prima, apoi pe a doua, la final apesi un buton in forma de Y (culcat spre stanga) si se face conferinta in 3.:P

Edited by Geo DJ, 19 August 2014 - 16:46.


#14
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,130
  • Înscris: 10.07.2013
Dezactivarea căsuței vocale in reteaua Digi Mobil, se face folosind codul de mai jos, cu conditia sa nu fiti in roaming:
Se formeaza numarul: ##002#  Dupa aceasta apare mesajul:  Call Forwarding Erasure was successful
Este simpluPosted Image

#15
myCoCo16

myCoCo16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 25.01.2011
Eu am reusit sa dezactivez casuta usor cu 002 (am gasit aici: http://www.media-max.ro/activare-si-dezactivare-casuta-vocala-digi-mobil-rcs-rds/ ). Si am mai multe numere si pentru toate a functionat cu acel cod.

#16
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,130
  • Înscris: 10.07.2013

View Postxmanyacs77, on 25 august 2014 - 08:21, said:

Dezactivarea căsuței vocale in reteaua Digi Mobil, se face folosind codul de mai jos, cu conditia sa nu fiti in roaming:
Se formeaza numarul: ##002#  Dupa aceasta apare mesajul:  Call Forwarding Erasure was successful
Este simpluPosted Image

Acest numar ##002# este valabil in Digi.Mobil si in alte retele mobile nationale!Posted Image

#17
mike77

mike77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 04.09.2008
Va pot spune ca am intalnit ambele cazuri, la unii clienti se poate dezactiva normal prin cod ##002# sau din meniul telefonului iar la altii pur si simplu nu poti dezactiva redirectionarea catre casuta vocala.
Problema e ca nici nu poti redirectiona catre alt numar... orice incerci iti da aceiasi eroare.
I-am sfatuit sa sune la rc, pt un prieten deocamdata doar ia dezactivat casuta.. redirectionarea nu-i fuctioneaza nici acum, a ramas sesizarea deschisa.

In concluzie depinde cum ai norocul, problema e de la ei.

Puteti incerca si voi sa va redirectionati digi catre alt nr. in caz ca nu puteti fi contactat formand codul *62*nr# pt. dezactivare formati #62# sau ##002#.

Edited by mike77, 19 September 2014 - 12:14.


#18
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 04.09.2006
Eu am o sesizare depusă de două săptămâni pentru dezactivarea mesageriei de pe fixo-mobil; am revenit de două ori cu apeluri la ei să văd ce naiba se întâmplă de nu au dezactivat-o nici până acum și de fiecare dată mi-au zis că o să urgenteze [sic!] sesizareaPosted Image . Din păcate cu toate ”urgentările”  astea mesageria de pe fixo-mobil e tot activă și în acest moment. Urmează să-i mai scriu lui Moș Crăciun că poate o apăsa el pe câteva taste și se rezolvă problema Posted Image  după anul nou.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate