Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Blocare google chrome cu master p...

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?
 Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom
 Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...
 La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 

Evolio X8 Fusion

- - - - -
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#73
Anghiari

Anghiari

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.10.2014
Salutare din nou. Am fost ieri pe la Altex si l-am intrebat pe unu de pe acolo ce mi-ar recomanda intre Viva Q8 si Evolio X8. Cica dintre alea 2 niciuna si a zis ca mai ok ar fi E-Boda Revo R90. Revo R90 nu era expusa acolo asa ca nu stiam care e si cum arata. Mi-a scos-o de undeva de acolo si ca aspect era superba. Ecranul avea o claritate extraordinara..chiar m-a facut din prima sa renunt la Viva si X8. Am tot auzit ca lumea are probleme cu tabletele de la ei si ma intrebam daca cu tableta asta sunt probleme...ma gandeam ca totusi e o tableta noua la ei si nu ar fi chiar ca cele vechi.
Nu am gasit niciun topic despre tableta asta si deia intreb aici.

Ce ziceti ? Aveti pareri PRO? Contra ?
Multumesc

#74
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
Despre eboda, ca si despre Allview, Serioux, Evolio, UTOK sunt pareri si pareri. Depinde de norocul fiecaruia, te-ai convins pe propria piele cu Evolio. Viva Q8 a fost in promotie la 299ron la DoMo (asta ca sa-ti faci o idee ce urmeaza de BF)
Daca poti recupera banii pe X8, eu zic sa mergi direct catre un brand consacrat (Asus, Acer, LG, Lenovo, Samsung). Daca nu este musai sa cumperi format 4/3 si de 8', atunci chiar ai de unde sa alegi tablete grozave sub branduri cunoscute.

Vezi ca exista si topicul asta: http://forum.softped...e-si-accesorii/ cu sanse mari sa primesti raspuns de la un posesor/ cunoscator

Nu face greselile pe care le face tata sa asculte parerea vanzatorilor "avizati"... ca asa mi-a venit acasa cu diverse tampenii la recomandarea "bunului samaritean" de la Flanco, DoMo sau Altex :(

#75
SebastianSM

SebastianSM

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 05.11.2014
oameni buni, aceasta tableta nici nu a meritat acest topic, este o tableta nula = 0, ar trebui sters topicul complect, si cine a deschis acest topic posteaza rom-uri pentru evolio 10 desi aici este vorba despre evolio x8, ce e romanesc e mizerabil, mai bine pui un banutz in plus si o ai mult si bine, sunt niste bani aruncati pentru tot ce tine de evolio. este rateu din prima. sugerez sa va cumparati orice tableta doar cu marca buna... nu gainari si rateuri idioate care numai in romania se pot vinde... cine poate cumpara asa ceva ? numai saraci, pacat pentru ei ca saraci isi arunca bani pe o asemenea mizerie intolerabila pe acest forum si ma mir ca in continuare totusi functioneaza acest topic. intelegeti ca ar fi ca si cum ai da bani pe hartia igienica cand ii dai pentru EVOLIO, rog ceva moderator serios sa inchida acest topic deoarece este chiar o prostie acest evolio. intelegeti NU MERITA NIMIC. NU VA ARUNCATI BANII PE EVOLIO SI alte marci idioate care vi le spun din magazin, SUNT SAMSUNG ACER TOSHIBA SONY CATE SI MAI CATE, SA FIE MARCA VECHE, NU MARCA NOUA LA UN PRET MIC DAR DE ARUNCAT.

Edited by SebastianSM, 17 November 2014 - 14:22.


#76
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
eu iti inteleg supararea/ frustrarea... dar cred ca exagerezi cu dorinta ta de a inchide acest topic.
Dupa logica ta, peste 75% din topicurile de pe Softpedia trebuie inchise, sa ramana doar alea pentru iphone, ipad, samsung si inca 2-3 firme. (ai uitat de Asus, Lenovo, LG - sau poate sunt si ele in "gasca" Evolio & Co.)
Lasa-ne pe noi, astia "saraci", sa discutam despre produsele "idioate" semnate Allview, Eboda, Evolio, Utok, Serioux, Vonino, etc. ;)

PS.cred ca ai o parere deplorabila si despre Xiaomi, o "mizerie" de firma care face telefoane si tablete de mult mai putina vreme decat alea cu "MARCA VECHE"

#77
DarkWinnetou

DarkWinnetou

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 26.08.2006
Si sa nu uitam de nexus...ca si alea is ieftine...sau one plus one..(a nu se intelege ca apar evolio,am , e de kkt si nu o recomand) dar trebuie sa fie un topic de informare pt orice,sa vada altul ce zic eu si sa stie sa nu-si ia si el.

Edited by DarkWinnetou, 17 November 2014 - 18:34.


#78
SebastianSM

SebastianSM

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 05.11.2014
or fi... dar acesta chiar nu isi are locul printre restul. cred ca e tocmai ultimul din coada... sincer. este un rateu de system... daca intelegi ce vreau sa zic, dar system-ul functioneaza :D

#79
csl89

csl89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 22.07.2009
am si eu o intrebare.
La evolio x7 si nu ma lasa sa fac resetare de fabrica din setari. dau dar nu se intampla nimic.

Stiti cum se face resetarea din taste?

Edited by csl89, 23 November 2014 - 15:07.


#80
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
incearca sa apesi, cu tableta inchisa, evident, pe Power si Volum - pentru 5 secunde. Trebuie sa intre in meniul de recovery...

#81
helici_florin

helici_florin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 12.10.2006
Oarecum offtopic: Acum fiind in cautarea unei tablete pt maica`mea, ma gandeam la evolio X10 cu tastatura, si am ajuns iar aici. Am experimentat si eu X8-ul anul trecut (vedeti pagina 1). Am avut-o doar vreo ora, dupa care am returnat-o la emag. M-am lecuit o perioada de tableta, pana de black friday cand am reusit sa iau un galaxy tab 3 de 8" cu 530 lei de care sunt foarte multumit (sunet impecabil. bateria tine foarte bine, ecran superb).
Intrebarea mea ar fi daca X10 are tot asemenea probleme (ecran slab, baterie haotica) ?

#82
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
pai daca te-ai dat o ora cu Dacia si apoi ai ajuns sa-ti cumperi Mercedes, ce faci, cumperi mamei tale Duster? :)... chiar are nevoie de o tableta de 10'? gasesti tablete faine (si cu nume) de 8' la pretul lui x10.

a mea inca merge bine, nicio blocare, bateria a ajuns si la 7 ore si 13 minute (am bagat-o la incarcat cand a ajuns la 4%)

7h si 13m de screen on, ca sa nu existe confuzii...

#83
torgyeki

torgyeki

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.01.2010
Salut.
Am cumparat si eu un tablet x8. Nu stie cineva cum se poate scrie cu tastatura BT caractere romanesti ?
Mult m-ar ajuta.
Multumesc.

#84
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
am fost si eu curios sa testez acum daca pot sa folosesc diacriticele la tastatura BT si nu am gasit nicio solutie :(
tare sunt curios daca la alte tablete mai de "fitze" (samsung, asusm lenovo, etc.) merge si daca da, cum?

йцукенгшщзфывапролджячсмитьбю

din cate vad exista optiunea de a seta unele limbi est-europene (bulgara, rusa, etc.) dar nici urma de diacritice!

pe tine cat te tine bateria si in ce conditii? (obsesia mea ;) )

#85
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
pentru cei interesati, momentan tastatura bluetooth pentru x8 este la reducere pe siteul oficial (69 ron):
http://www.evoliosho...-evolio-x8.html

eu nu prea am folosit tastatura impreuna cu tableta dar, de cand am un stick android, o folosesc zilnic si se descurca excelent. Ba chiar am descoperit o combinatie de taste care-mi opreste stick-ul (asta fiind o mare problema la acest gen de device-uri). Vad ca si acumulatorul incorporat tine foarte bine (din august 2014 am incarcat-o o singura data pana acum)

#86
berkysan

berkysan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.11.2014
Buna ziua.

Am o tableta Evolio x8 si de o luna tot merge sacadat, isi mai da reboot din senin.

As avea nevoie de un Stock ROM sau un Custom ROM pentru ea.
Din pacate cei de la Evolio nu pun la dispozitie un Stock ROM !

Va multumesc !

#87
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Mai da-i cate o resetare generala, la tabletele cu marca asta nu gasesti rom-uri, Serioux e no name pentru dezvoltatori si nu se sinchisteste nimeni sa creeze custom rom pentru asa ceva.

#88
berkysan

berkysan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.11.2014
Evolio este defapt UMI in china ?!

#89
berkysan

berkysan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.11.2014
Tableta Evolio x8 este defapt Virgo V7901 !

Aveti un link mai jos catre site-ul oficial:
http://www.vitro-tec...hp?pid=61&id=76

Poate cu ocazia asta ii gasim un ROM !

#90
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

 berkysan, on 12 octombrie 2015 - 11:16, said:

Buna ziua.

Am o tableta Evolio x8 si de o luna tot merge sacadat, isi mai da reboot din senin.

As avea nevoie de un Stock ROM sau un Custom ROM pentru ea.
Din pacate cei de la Evolio nu pun la dispozitie un Stock ROM !

Va multumesc !

ai X8-ul de 16 giga sau de 8 giga? cam greu cu un customROM :(... daca ai tableta cumparata din magazin (adica ai si garantie) si esti din Bucuresti, poti merge direct la sediul lor si sa ceri o resoftare (daca nici aia nu au stockROM-ul, atunci chiar ca sunt de KKT!) spunand ca tableta nu se mai misca asa cum trebuie. Nu au de ce sa te refuze...

 androholic, on 12 octombrie 2015 - 12:43, said:

Mai da-i cate o resetare generala, la tabletele cu marca asta nu gasesti rom-uri, Serioux e no name pentru dezvoltatori si nu se sinchisteste nimeni sa creeze custom rom pentru asa ceva.

ba sa avem pardon ;) , in mojicia lor, aia de la Serioux au ales niste tablete atat de generice si extrem de raspandite incat gasesti tone de ROM-uri de la zeci de alte firme (care se potrivesc mai mult sau mai putin - ba merge wifi dar este TS-ul decalibrat, ba ecranul si TS-ul sunt perfecte dar wifi nu misca nimic... si tot asa. Stiu asta din proprie experienta, am bagat REALMENTE zeci si zeci de ROMuri intr-un Serioux Tab S700 si le-a "inghitit" pe toate. Au fost doar doua care au refuzat sa boot-eze complete)

La Evolio e veche si foarte complicata povestea cu cine este ODM-ul si ce tablete rebranduiesc ei.

 androholic, on 12 octombrie 2015 - 12:43, said:

Mai da-i cate o resetare generala, la tabletele cu marca asta nu gasesti rom-uri, Serioux e no name pentru dezvoltatori si nu se sinchisteste nimeni sa creeze custom rom pentru asa ceva.

ba sa avem pardon ;) , in mojicia lor, aia de la Serioux au ales niste tablete atat de generice si extrem de raspandite incat gasesti tone de ROM-uri de la zeci de alte firme (care se potrivesc mai mult sau mai putin - ba merge wifi dar este TS-ul decalibrat, ba ecranul si TS-ul sunt perfecte dar wifi nu misca nimic... si tot asa. Stiu asta din proprie experienta, am bagat REALMENTE zeci si zeci de ROMuri intr-un Serioux Tab S700 si le-a "inghitit" pe toate. Au fost doar doua care au refuzat sa boot-eze complete)

La Evolio e veche si foarte complicata povestea cu cine este ODM-ul si ce tablete rebranduiesc ei.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate