Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)

- - - - -
  • Please log in to reply
188 replies to this topic

#145
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,948
  • Înscris: 12.07.2008
Exact ! "mie nu mi-a plăcut !" este un răspuns cu bun simț și respectabil !
Când vii și spui că "e o mizerie" ești declasificat din start !
.

#146
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View Postbrokedheart, on 03 iulie 2016 - 16:42, said:

Punctajul metacritic este de 44/100.
Daca nu ar fi destepti ca tine, care sa spuna wow la orice rahat vad, cei de la marvel ar fi dat faliment  cu mult timp in urma.

PS
Forumul e un loc public, fiecare user isi poate spune parerea. Peace

Eu stiu ca supereroii din filmul asta fac parte din DC Comics, Marvel e alta mancare de peste.

#147
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,948
  • Înscris: 12.07.2008

View Posttiestodj20, on 03 iulie 2016 - 18:52, said:



Eu stiu ca supereroii din filmul asta fac parte din DC Comics, Marvel e alta mancare de peste.

Corect ! Vezi, în loc să-și vadă fiecare de ce-i place, trolează aiurea pe unde apucă, din plictiseală !

Fiecăruia îi place anumite genuri de filme, se deconectează de realitatea cotidiană cum consideră, alții se bagă în birt până seara târziu, alții joacă warcraft, alții se uită la capatos si mireasă pt nepotu meu, fiecare după preferințe.
Cinematografia, ca orice altă artă, își are genurile ei, diverse, e si artă, e si entertainment, de toate pentru toți , nu-i musai să fii adeptul unui singur gen.

Ca să nu mai vorbim de fanii DC Comics, Marvel, Pif sau Cutezătorii ! E aproape un secol de Comics, nu e vorba numai de tineri.


#148
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Eu recunosc, imi plac toate filmele cu supereroi, indiferent ca fac parte din DC Comics sau Marvel, imi plac pentru ca au CGI de calitate, de aia le urmaresc. Care vrea filme cu poveste & shit, sunt destule filme europene, alea mega premiate la Cannes.

#149
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,664
  • Înscris: 24.10.2015
L-am vazut si eu in sfarsit! L-am asteptat jumate de an. Citind parerile userilor de pe aici deja credeam ca nu o sa-mi placa. Credeam ca in genere Batman nu o sa se bata cu Superman.

A fost mult peste asteptarile mele. Mi-a placut cjiar foarte mult. Mai ales lupta dintre Batman si Superman. Cand Batman il batea pe SM eram in extaz, e eroul meu favorit.

Precedentul Batman , desi mi-a placut mult,nu a fost chiar asa cum il stiam din desene animate. Actualul e mai potrivit, e mai barbatos si mai dur. Super!

Aa, sa nu uit, nu stiam nimic de eroina ceea de la sfarsit, cand a aparut parca mi-a stricat filmul.

#150
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Cel mai imbecil film vazut in ultimii doi ani, parere personala.

Pana la jumatatea filmului nu am inteles nimic, a trebuit s ama intorc de vreo doua ori , sa reiua niste secvente si sa ma concentrez bine ce au vrut sa para....


Un film plin de reclama ( Iveco, Turkish Air si altele)

Si-au batut joc de sarmanele personaje si de povestile lor . Nu mi-a placut, nici povestea , nici scenariul,, nici efectele speciala care chiar n u fac de 2016,  nu pot sa imi imaginez ca e film de 2016 si a fost dat si in cinema

Edited by cuculea, 06 July 2016 - 22:47.


#151
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View Postcuculea, on 06 iulie 2016 - 22:35, said:

Cel mai imbecil film vazut in ultimii doi ani, parere personala.

Pana la jumatatea filmului nu am inteles nimic, a trebuit s ama intorc de vreo doua ori , sa reiua niste secvente si sa ma concentrez bine ce au vrut sa para....


Un film plin de reclama ( Iveco, Turkish Air si altele)

Si-au batut joc de sarmanele personaje si de povestile lor . Nu mi-a placut, nici povestea , nici scenariul,, nici efectele speciala care chiar n u fac de 2016,  nu pot sa imi imaginez ca e film de 2016 si a fost dat si in cinema
Citind comentariul tau imi dau seama de ce se fac filme si pentru astia ca tine....cu toate ca Batman v. Superman nu pune la incercare creierasul...se pare ca m-am inselat.

Edited by DaniJ90, 07 July 2016 - 00:16.


#152
Zeratulx

Zeratulx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 25.07.2016
Filmul incalca   reguli de logica de bun simt:
1. Superman se presupunea ca era mai rapid decat viteza glontului. De ce naiba nu s-a putut feri de proiectilul cu gaz de kryptonita tras de Batman?
2. De ce Superman , care avea puteri supraumane nu putea sa arunce de la distanta sulita cu forta  spre Doomsday si trebuia sa zboare direct spre el, aruncandu-se aiurea spre el pentru a impunge sulita si pe urma sa si-o ia?
3. In Man of Steel, Superman putea sa vada orice, chiar si batoane de Snickers  bagate in buzunare si organele din interiorul tuturor oamenilor. Cum de n-a putut vedea bomba din scaunul aluia? Cica explicatie:  ca bomba era invelita in plumb...pfffff.

Edited by Zeratulx, 26 July 2016 - 12:10.


#153
behuman

behuman

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 26.07.2016
Kryptonita e pentru Superman, ceea ce e tamaia pentru dracu'. Din cate imi amintesc s-a ferit, dar la nimerit intr-un final cand nu cred ca se astepta.
Doomsday era mai puternic decat Superman. Ar fi observat sulita si s-ar fi ferit. Asa. Superman se baga cu tot cu sulita in el, il omoara, moare si lasa un mare semn de intrebare pentru filmul urmator.
Superman nu poate vedea prin plumb.
Filmul este creat pentru publicul tanar, care nu isi pune aceste intrebari, ci vor doar sa se bucure de film.

Edited by behuman, 26 July 2016 - 12:17.


#154
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,948
  • Înscris: 12.07.2008

View PostZeratulx, on 26 iulie 2016 - 12:05, said:

Filmul incalca   reguli de logica de bun simt:
1. Superman se presupunea ca era mai rapid decat viteza glontului. De ce naiba nu s-a putut feri de proiectilul cu gaz de kryptonita tras de Batman?
2. De ce Superman , care avea puteri supraumane nu putea sa arunce de la distanta sulita cu forta  spre Doomsday si trebuia sa zboare direct spre el, aruncandu-se aiurea spre el pentru a impunge sulita si pe urma sa si-o ia?
3. In Man of Steel, Superman putea sa vada orice, chiar si batoane de Snickers  bagate in buzunare si organele din interiorul tuturor oamenilor. Cum de n-a putut vedea bomba din scaunul aluia? Cica explicatie:  ca bomba era invelita in plumb...pfffff.

La pct 3 ai răspuns singur, la 1 si 2 încerc eu să te lămuresc !
1. Primul proiectil l-a încasat  ca fraierul, că l-a prins, iar la al doilea era încă sub influența primului, deci mai lent un pic.

2. Nu avea vlagă să arunce, s-a "târât" mai mult până la pocitanie, fiind sub influența ditamai vârfului de kriptonita al suliței.

Și, un răspuns overall ți-aș da replica Jockerului : "Why so seriouss ?!"

Pe bune, nici nu stiu de ce va obosiți unii să vă uitați la filme care nu va plac ?!

#155
Zeratulx

Zeratulx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 25.07.2016
Sincer, era mai epic finalul  daca il omora Batman pe Doomsday daca lansa sulita cu o  arbaleta pe la spate in timp ce Wonder Woman il domina, adica il tinea legat, si Superman il distragea

Acum mi-e   ca atunci cand il vor invia in filmul Justice League de anul viitor, va fi unul rau si iar se complica treaba.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pTuyfQ5CR4Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Zeratulx, 26 July 2016 - 14:16.


#156
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,948
  • Înscris: 12.07.2008

View PostZeratulx, on 26 iulie 2016 - 14:10, said:

Sincer, era mai epic finalul  daca il omora Batman pe Doomsday daca lansa sulita cu o  arbaleta pe la spate in timp ce Wonder Woman il domina, adica il tinea legat, si Superman il distragea

Pe bune, tu te-ai cerut la toaletă în timpul filmului sau cum ?
Batman l-a pălit pe talan cu o ghiulea cu kriptonoi taman înainte de a-l smotoci Supi cu halebarda fermecata , iar muierea terifiantă îl legase cu cătușele de capu' patului, iar ghiorlanu' nu mai putu să miște-n front

Îți recomand să nu-ți dai cu banii pe fereastră la Justice League la anu '. Mai bine mergi la Mall , ca o sa bage Nea Mărin miliardar 2 !

:P
.

#157
Zeratulx

Zeratulx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 25.07.2016

View Postramurel, on 26 iulie 2016 - 14:26, said:

ca o sa bage Nea Mărin miliardar 2 !

Posted Image
.
Nu urmaresc cocalareli din astea si mi se pare ofensator ce mi-ai zis


Quote


Îți recomand să nu-ți dai cu banii pe fereastră la Justice League la anu '
Ma duc doar pentru Batman si pentru ca am auzit ca apare si Joker.

Desi cam ai oleaca dreptate si mai bine as revedea Watchmen de 10 ori.  Si cu siguranta ca si Suicide Squad va fi mai bun.



Quote



Batman l-a pălit pe talan cu o ghiulea cu kriptonoi taman înainte de a-l smotoci Supi cu halebarda fermecata , iar muierea terifiantă îl legase cu cătușele de capu' patului, iar ghiorlanu' nu mai putu să miște-n front

Si daca era imobilizat, la ce mai trebuia sa zboare Superman sa-i infinga sulita riscandu-si viata  cand putea sa o faca Batman in locul lui ?   Si motivul pentru care se impaca brusc si devin prieteni e si mai aiurea doar pentru ca mamele lor au acelasi nume. Nu mai zic cand Louis arunca sulita in apa si dupa aia, taman se intoarce s-o recupereze....faza aia a fost ca-n filmele cu prosti.

Nu degeaba filmul a primit o gramada de critici si recenzii negative.



Meh, ma bag sa revad trilogia The Dark Knight, alea capodopere de filme.  
Filmele DC au luat-o in jos de la Man of Steel  incoace si nici trailerele recente pentru filmele viitoare nu mi se par promitatoare.

Edited by Zeratulx, 26 July 2016 - 15:01.


#158
behuman

behuman

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 26.07.2016
Jared Leto o sa il joace pe Joker in Justice League 1 din cate stiu. O sa apara si in Suicide Squad care se lanseaza pe 5 august in Romania. Totusi, nu cred ca Jared Leto o sa faca o treaba mai buna decat Heath Ledger. Ce spuneti ?

#159
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,948
  • Înscris: 12.07.2008
Vom vedea ! Mie mi-a fost greu să accept când am văzut trailere la Batman v superman, ca Bale va fi înlocuit de Ben Afleck, însă acum mi s-a părut foarte bun in rolul lui Bruce Wayne.

Heath avea si o voce senzațional de potrivită. Leto va fi mult mai spectaculos ca interpretare, părerea mea.

#160
behuman

behuman

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 26.07.2016
Totusi Joker-ul creat de Ledger a devenit un icon. Si-a sacrificat viata pentru a-l crea. A castigat si un oscar post-mortem pentru prestatia sa si nu cred ca organizatorii galei au fost influentati de faptul ca actorul care l-a interpretat s-a sinucis. Si James Dean si River Phoenix au murit inainte de premiera ultimelor lor filme si au fost doar nominalizati.

#161
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,948
  • Înscris: 12.07.2008
Eu totuși cred că dr. Parnassus l-a ucis !

#162
Zeratulx

Zeratulx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 25.07.2016
A murit pentru ca  a combinat aiurea medicamentele ca sa se trateze de pneumonie.

dar da, rolul de Joker  l-a epuizat fizic si psihic, mai ales ca era intr-o perioada dificila dupa ce a divortat.


Imi placuse actorul de cum juca inca de cand l-am vazut in The Patriot.

Edited by Zeratulx, 26 July 2016 - 18:13.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate