Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare
 Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...
 

The Flash (2014 - )

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
445 replies to this topic

#253
Mnemosyne

Mnemosyne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,475
  • Înscris: 14.01.2016
da


si pe mine m-a ofticat finalul

#254
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,731
  • Înscris: 10.11.2013

View PostMizu, on 26 mai 2016 - 07:53, said:

N-au ei buget de Flashpoint Paradox. Iar daca modul in care au rezolvat finalul primului sezon e vreo indicatie... Eu cand am vazut episodul ala m-am intrebat daca n-am sarit cumva peste vreun episod.

Se poate face ... earth 2 a fost un fel de flashpoint paradox din multe puncte de vedere..bine, nu vom vedea efectele din filmul animat, dar ceva interesant poate iesi.

#255
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,840
  • Înscris: 10.12.2006
Faza e ca au nevoie de niste personaje acolo pe care nu si le permit. Ar putea proceda ca Supergirl in care doar s-a insisnuat prezenta lui Superman, dar e cam penibila metoda.

#256
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,667
  • Înscris: 13.12.2006
frumos filmul ca si concept, AI, efecte...dar cand vine vorba de poveste o dau scenaristii rau de tot in sf-uri si cu bata in balta de numa....oare un flash mai cretinoid si mai tampit decat asta n-au putut sa faca?
acuma...si sa te lupti episod dupa episod cu metahuman-i...e ca si cum te-ai uita la CSI sau NCIS...dar parca totusi puteau sa-l faca putin mai inteligent

#257
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,776
  • Înscris: 16.03.2004
Sezonul II e cam complicat, prea multe clone, prea multe lumi paralele etc. prea mult !

#258
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,731
  • Înscris: 10.11.2013
Au ratat o oportunitate uriasa acum... am sperat pana in ultima clipa ca vom vedea o varianta televizata a flashpoint paradox, cu barry care n-are puteri, cu unii care vor sa distruga lumea  (gen cisco vs black siren sau killer frost), cu barry care se ducea dupa ajutor la Oliver Quinn doar ca sa-l gaseasca acolo pe Robert Quinn si etc..probabil ca ar fi fost nevoie de doua ore pentru a iesi ceva calumea, dar ar fi meritat mai mult decat ce a fost aseara.
Si daca o iau iar de la capat cu relatia Barry/Iris care se iubesc dar de fapt nu sunt impreuna zic sa-i ridicam statuie lui mericle pentru olicity, deoarece va deveni mai annoying decat aia.
Altfel, episodul a fost funny, nu mi-a displacut neaparat povestea, insa daca tot au scos flashpoint din palarie puteau s-o faca intr-un mod epic.

#259
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 05.01.2004
Se pare ca lui Barry ii e greu rau de tot sa priceapa ca de fapt nu s-a schimbat nimic din linia temporala in afara de el. Cu alte cuvinte, ca e in alta linie temporala decat trebuie. Asa ca incearca - aiurea - sa ii faca pe cei din linia asta temporala sa se adapteze la ceea ce stie el...
Un lucru bun pare ca iese, totusi. Poate, sper, ca nu mai avem de a face cu alte calatorii in trecut, ca deja nu mai stii ce sa intelegi...

#260
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,731
  • Înscris: 10.11.2013
Poate ca se va mai maturiza si el de-acum incolo, dar sa vedem. Nu-mi place cum au schimbat tot (inclusiv faza cu "diggle jr"), au fost cam lazy dar hey, sa vedem ce va iesi de acum. Episoadele sunt bune, dar in continuare ma gandesc la "ce-ar fi fost daca" faceau flashpoint-ul cat de cat mai accurate de comics. Incep sa-i inteleg de ce fac asta, deoarece aveau nevoie de un plot pentru acest sezon (n-au lasat prea multe sezonul trecut), dar ..ce bine ar fi fost.

#261
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,667
  • Înscris: 13.12.2006
mda...fotushi pa pufy...cum ar zice fi-miu.
- pacat ca l-au scos pe spartacus asa repede
- dar vad ca l-au bagat pe draco malfoy....tot in  rol de sort of villain
- ce usor a rezolvat barry treburile intortocheate....se puteau chinui inca vreo 10 episoade sa aibe umplutura
- si...vorba lu malfoy: i dont trust u, i dont like things i dont trust...cam lasa de dorit noul sezon, cel putin din punctul meu de vedere

#262
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,715
  • Înscris: 13.10.2003
Si pe mine primele doua episoade din noul sezon m-au dezamagit. Sper sa-si revina la forma care l-a consacrat altfel cu parere de rau abandonez.

#263
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,667
  • Înscris: 13.12.2006
ar fi fost al dracu de greu sa se duca in timp sa se opreasca singur din a-o salva pe ma-sa....asa cum a mai facut. dar deh....trebuia sa-si bage nasu "ta-su" cum ca nu e bine sa te joci cu timpu, etc


si au facut cehstia asta ca sa ce? sa o avem pe killer frost?

Edited by VipeR85, 13 October 2016 - 14:08.


#264
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 05.01.2004
"Oh my God! I've become Oliver!" LOOOL!

#265
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,731
  • Înscris: 10.11.2013
Cat pe ce sa cred ca abandonasera faza cu "hello, earthlings" aparuta in trailere,  a fost tare ca i-au facut loc in acest episod.
Imi pare rau ca o vad pe Caitlin transformandu-se in Killer Frost, dar cu totii am stiut ca se va intampla asta..ma oftic doar ca va fi datorita lui Barry, nu a altcuiva.

#266
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,667
  • Înscris: 13.12.2006
nu trebuie sa fie killer frost sau vreun villain. ar putea fi frosty si aceeasi caytlin

#267
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,667
  • Înscris: 13.12.2006
who the fuck is that "god of speed" ???

#268
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,667
  • Înscris: 13.12.2006
wow...julien is alchemy :))) astia chiar ne cred prosti? ...stiam de acu 3 episoade

#269
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
de unde stiai tu de acu 3 episoade? bine, oricum banuiam ca ceva e in neregula cu el, mai ales din generic unde zice barry ca a adus noi amenintari si il arata si pe el acolo,

#270
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,667
  • Înscris: 13.12.2006
ba esti nebun? super tari episoadele cu crossover....pre multi eroi prea multe de urmarit dar super tari bataile si actiunea

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate