Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Reclama cu Eminescu la teste pentru boli venerice

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#19
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012
Pai de aia nu stim ca au vreo boala venerica .
Adica banuim , da' nu stim sigur .
Si Mazare sufera de cocaina , nu de blenoragie .

#20
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Orice lucru care iese cat de putin din tipare face valuri... daca omu' vede altceva decat ceea ce a rumegat intreaga viata, il apuca nabadaile.
Daca vor iesi cu afisele pe strada nu m-ar mira sa se intample vreo prostie in genul celei de la Suceava: http://www.evz.ro/pa...la-suceava.html

#21
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008

 jeffy86able, on 24 iulie 2014 - 10:34, said:

Pai de aia nu stim ca au vreo boala venerica .
Adica banuim , da' nu stim sigur .
Si Mazare sufera de cocaina , nu de blenoragie .
tocmai asta e ideea reclamei cu Eminescu. Ca a avut, ca n-a avut sifilis, se cearta astia si scriu carti despre asta de 125 de ani. Chiar astia cu reclama au citat dintr-o carte in care zice ca a murit de intoxicatie cu mercur in urma unui diagnostic gresit cu sifilis. Daca pe vremea lui Eminescu era mai greu de diagnosticat, acum exista aceste teste minune pe care le faci in intimitate, acasa, si ta-dam! scapi de intoxicatia cu mercur :)

Acum sa ne asteptam la noile postari pe forum de tipul: "Am facut testul acasa, mi-a iesit ca am sifilis, spuneti-mi si mie cu ce sa ma dau. De preferat ceva ce am prin casa, ca mi-e rusine sa ma duc la farmacie. Daca ma ung cu crema de galbenele e bine? Am auzit ca face bine la toate."

#22
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,541
  • Înscris: 30.10.2003
Faceti o reclama la test SIDA. Puneti-l pe Freddie Mercury in prim plan si vedeti ce o sa iasa.

#23
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012

 Michidoo, on 24 iulie 2014 - 11:05, said:

tocmai asta e ideea reclamei cu Eminescu. Ca a avut, ca n-a avut sifilis, se cearta astia si scriu carti despre asta de 125 de ani.
Se scrie o laie .
Jucau alba-neagra cu sifilisu' .
Ba avea , ba n-avea , ba plm .
Avea si basta , ce atata vorbaraie .
Si el era tot om si avea slabiciuni , chit ca asta in cazul lui insemna ca nu si-o putea tine in pantaloni .
Recte , sifilis .
Aia e .

#24
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
Pe vremea aia sifilisul se diagnostica abia in stadiul tertiar.
Ca alternativa ar fi fost Carol al 2-lea, dar cine l-ar fi recunoscut in poza?

Edited by Oxigen1234, 24 July 2014 - 12:50.


#25
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 12.07.2010

 Oxigen1234, on 24 iulie 2014 - 12:49, said:

Pe vremea aia sifilisul se diagnostica abia in stadiul tertiar.
Ca alternativa ar fi fost Carol al 2-lea, dar cine l-ar fi recunoscut in poza?
Eu,bineînţeles!

#26
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006

 Oxigen1234, on 24 iulie 2014 - 12:49, said:

Ca alternativa ar fi fost Carol al 2-lea, dar cine l-ar fi recunoscut in poza?

Nu este vorba de recunoscut in poza.
In cazul lui Carol al 2 lea se gasesc mostenitori, rude care sa te dea in judecata.
In cazul lui Eminescu cine dracu sa te mai dea in judecata la 125 de ani de cand a murit ? Au trecut 4 generatii. Nici macar nu a avut copii.

Edited by mihai!, 24 July 2014 - 13:36.


#27
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
Cu ce motiv sa te dea in judecata pe BTS cunoscut si recunoscut???

#28
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,625
  • Înscris: 15.06.2007

 Adm, on 24 iulie 2014 - 07:05, said:

Intelectualii vor stramba din nas, tinerii o vor gasi "virala".
Atat.
Este subtila. Cine este mai citit stie cat de curvar a fost Luceafarul. Nu e nici un secret ca sifilisul i-a scurtat viata, ca sa fiu cat mai poetic.

#29
carpathos

carpathos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 07.01.2014
Problema nu e ca isi fac reclama cu Eminescu , ci ca cine stie ce porcarii dubioase vand.

#30
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,625
  • Înscris: 15.06.2007

 carpathos, on 24 iulie 2014 - 21:33, said:

Problema nu e ca isi fac reclama cu Eminescu , ci ca cine stie ce porcarii dubioase vand.
Poate sunt bune si la memorat comentarii pentru bac / admitere si sunt bune si la slabit?!

#31
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008

 carpathos, on 24 iulie 2014 - 21:33, said:

Problema nu e ca isi fac reclama cu Eminescu , ci ca cine stie ce porcarii dubioase vand.
asta ramane de vazut. Nu stiu daca e ok sa punem eticheta asa repede.

Din cate am vazut, testele astea functioneaza pe acelasi principiu cu cel de sarcina. Bine, nu pe principiul detectarii valorilor HCG in urina, dar probabil detecteaza niste anticorpi pentru fiecare infectie. Cel putin cel pentru infectii urinare mi se pare absolut inutil, pentru ca o infectie urinara este extrem de usor de identificat dupa simptomele care sunt atat de acute, ca nu mai stai sa faci teste. Deci nu faptul ca ai o infectie urinara ar fi informatia de care ai nevoie, ci de antibiograma, sa stii ce antibiotic sa iei. Or testul nu ofera informatia asta. La fel cu cel pentru candidoza. Sa zicem ca aici ar fi mai util ca simptomele se pot confunda. Dar orice ar fi intre candidoza si restul BTS-urilor, se afla usor printr-o analiza (culturi pe col) pe care cred ca dai mai putini bani decat pe toate testele astea insumate. In plus, pentru candiidoza trebuie sa faci oricum antifungigrama, pentru restul BTS-urilor probabil antibiograma. Ideea e ca tot trebuie sa ajungi la doctor, deci care mai e utilitatea testelor? Ala de sarcina are sensul lui, dar astea cu BTS-urile se adreseaza cel mult celor care se simt cu musca pe caciula si sunt atat de idioti ca evita doctorul (dupa ce au fost destul de idioti sa se imbolnaveasca).

#32
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Okay....

Cine s-a ocupat de MK-ul lor, a avut ceva neuroni in miscare. Au ajuns populari, cunoscuti intr-un timp scurt. Au ajuns la TV in cateva zile. Cui ii pasa, de Eminescu cand va avea vulva purulenta?!
Acum toti ii blameaza pentru reclama asta, dar cand vor avea nevoie vor sti ce sa cumpere pentru ca e "confidential" si nu te vede nimeni.

Cred ca ideea "Eminesciana" a fost facuta intentionat sa apara la TV intr-un mod...scandalos. Deja, lumea ii cunoaste, s-au ales cu ce au vrut: popularitate.

#33
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,625
  • Înscris: 15.06.2007

 Michidoo, on 24 iulie 2014 - 22:27, said:

asta ramane de vazut. Nu stiu daca e ok sa punem eticheta asa repede.

Din cate am vazut, testele astea functioneaza pe acelasi principiu cu cel de sarcina. Bine, nu pe principiul detectarii valorilor HCG in urina, dar probabil detecteaza niste anticorpi pentru fiecare infectie. Cel putin cel pentru infectii urinare mi se pare absolut inutil, pentru ca o infectie urinara este extrem de usor de identificat dupa simptomele care sunt atat de acute, ca nu mai stai sa faci teste. Deci nu faptul ca ai o infectie urinara ar fi informatia de care ai nevoie, ci de antibiograma, sa stii ce antibiotic sa iei. Or testul nu ofera informatia asta. La fel cu cel pentru candidoza. Sa zicem ca aici ar fi mai util ca simptomele se pot confunda. Dar orice ar fi intre candidoza si restul BTS-urilor, se afla usor printr-o analiza (culturi pe col) pe care cred ca dai mai putini bani decat pe toate testele astea insumate. In plus, pentru candiidoza trebuie sa faci oricum antifungigrama, pentru restul BTS-urilor probabil antibiograma. Ideea e ca tot trebuie sa ajungi la doctor, deci care mai e utilitatea testelor? Ala de sarcina are sensul lui, dar astea cu BTS-urile se adreseaza cel mult celor care se simt cu musca pe caciula si sunt atat de idioti ca evita doctorul (dupa ce au fost destul de idioti sa se imbolnaveasca).
Se vede de la o posta ca se incearca cu orice chip crearea unei piete de medicamente si produse derivate . Tot Comert se numeste. Daca s-ar cumpara morti , probabil ca s-ar gasi si vanzatori.
Asa ca avem o multime de medicamente care se elibereaza fara prescriptie medicala.
Ceaiuri, naturiste ,hetbalife, nu skin , life care , amway, avon si alte chestii. Comert sa fie. La cum evolueaza ukraina ,o sa se vanda si armament pe facebook,...

#34
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
De ce ?
Ne intoarcem la cenzura si subiecte tabu ?   :death:

#35
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Ascunzand gunoiul sub pres ?

Respectul pt realizarile profesionale n-are nici o legatura cu viata privata.

#36
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Tocmai, un no-name sa nu apara !  Nu fara acordul lui !  Poate ca acel no-name avea potential sa devina si el (cat de cat) vedeta, dar nu l-a interesat, sau n-a vrut tocmai pt ca vrea sa ramana no-name.

Cand devii persoana publica, (trebuie sa) iti asumi riscul de a fi sub lumina reflectoarelor.  Cu bune si cu rele.  Daca nu-ti convine, nu te mai baga !
Si nu, nu-s interesat de mondenitati, nici nu-s vreun fan al paparazzilor, da' asta-i viata.  Probabil ca 80% dintre pamanteni sunt interesati si de rahaturile astea.  Sau numai de rahaturile astea.

Sa nu recunosti si punctele slabe / greselile unui om, doar pt c-a avut X sau Y realizari, sau sa nu-i mai recunosti respectivele realizari, pt c-a avut acele puncte slabe / greseli, mi se pare o ipocrizie penibila.

Edited by Barboso, 30 July 2014 - 03:03.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate