Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

DIGI_Helper

* * * * - 13 votes
  • Please log in to reply
15800 replies to this topic

#1099
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014

View Posteasy90rider, on 28 iulie 2015 - 22:07, said:

@DIGI_Helper folosind acel cod primit prin SMS, primesc reducere doar la abonamentul Digi pe care am primit acel cod, la toate abonamentele digimobil pe care el am sau la toate abonamentele pe care le am, inclusiv net/tv?

Cum a mentionat si @catalinman, reducerea se aplica doar pentru respectivul abonament pentru care s-a generat codul.

View PostVladutzU2013, on 28 iulie 2015 - 22:17, said:

Cum pot primi si eu voucher cu reucere?
Si inca ceva.
Acum am stick de 7.2 Mbps la fl 300 gratis il pot schimba cu unul de 21.6 Mbps? Se percepe vreo taxa?

Stick-ul se inlocuieste doar in caz ca este defect. Nu se va inlocui unul functional.

#1100
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
digi helper poti verifica stocul de stick-uri intr-un pop din brasov?

#1101
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
@VladutzU2013 - Stocurile pentru BV se pot consula doar la sediu. Nu am posibilitatea sa vizualizez stocurile.

#1102
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Da acum 1 an dupa cum spuneam am inlocuit un sTICK de la ZTE la HUAWEI fara sa fie defect si voi ziceti ca e imposibil.
si am sunat la RC sa intreb de stoc si aveau le-am spus ca doresc alt model care sa se potriveasca la tableta si m-au rezolvat.

#1103
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,070
  • Înscris: 22.06.2004

View PostDIGI_Helper, on 29 iulie 2015 - 14:41, said:

.......

cand dati frate si voi drumul la semnal? ca m-am saturat sa vorbesc cu cei de pe digi si sa nu inteleg nimic

#1104
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
@conu71 - Daca intampini dificultati cu retea intr-o anumita zona trebuie semnalat prin sesizare notata din DigiCare sau Relatii Clienti.
Daca doresti te pot ajuta si eu insa te rog sa ma contactezi prin PM.

#1105
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014
DIGI_HELPER,

Am aflat ce s-a intamplat cu semnalul in zona mea,

Ati dat jos antenele intr-o noapte, bai frate intr-o noapte?

Acum se demonteaza stalpul, cea mai tare faza, primul tronson cel cu antenele a fost dat jos, pana diseara nu mai e nimic.

Si acum intrebare:

Pot rezilia pe motiv lipsa semnal?

#1106
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,070
  • Înscris: 22.06.2004

View PostDIGI_Helper, on 29 iulie 2015 - 14:50, said:

@conu71 - Daca intampini dificultati cu retea intr-o anumita zona trebuie semnalat prin sesizare notata din DigiCare sau Relatii Clienti.
Daca doresti te pot ajuta si eu insa te rog sa ma contactezi prin PM.

te caut maine. acum plec de la munca. mersi

#1107
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
@paxdedi - In prima instanta se noteaza sesizare si in functie de concluzie se poate trata situatia si dpdv comercial.

#1108
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014

View PostDIGI_Helper, on 29 iulie 2015 - 14:59, said:

@paxdedi - In prima instanta se noteaza sesizare si in functie de concluzie se poate trata situatia si dpdv comercial.

Pai sesizarea o am de doua zile, nu mai ramane decat rezilierea.

Dragi colegi de forum care stati in voluntari si de doua zile nu mai aveti semnal, va anunt ca s-a dezafectat statia de la care aveati semnal dupa strada Tudor Vladimirescu,  deci puteti rezilia contractele linistiti.

#1109
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu renunțau de tâmpiți la site, probabil il mută pe alt pilon/construcție in apropiere.

Tu te lauzi zilnic că ai făcut și ai dres locații pentru Vodafone și reacționezi ca unul de 10 ani...

#1110
yahell

yahell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 26.02.2013
poate îl aduc la mine cå tot s-a eliberat terenul de culturile agricole...glumesc :)

#1111
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014

View PostMembruAnonim, on 29 iulie 2015 - 15:50, said:

Nu renunțau de tâmpiți la site, probabil il mută pe alt pilon/construcție in apropiere.

Tu te lauzi zilnic că ai făcut şi ai dres locații pentru Vodafone şi reacționezi ca unul de 10 ani...

Si tu cum reactionezi?

Cunosc foarte bine situatia stalpului respectiv implicit situatia proprietarului.

Se stia inca de la semnarea contractului ca proprietarul vrea sa darame stalpul.

RDS trebuia sa aiba solutie de back-up nu sa ia antenele si sa lase lumea fara semnal.

O solutie provizorie sau chiar de durata (ceeace le-am propus la RCS si acum vreo trei ani) era/este sa faca colocare pe stlpul Vodafone unde cu siguranta nu vor avea probleme.

Este un stalp monopol daca ai habar ce inseamna.

Si apropo nu exista cladire mare in zona, doar daca nu le-a promis proprietarul spatiu pe terasa blocului pe care-l va termina la SF. asteapta.

View Postyahell, on 29 iulie 2015 - 17:11, said:

poate îl aduc la mine cå tot s-a eliberat terenul de culturile agricole...glumesc Posted Image


Cu mare placere, poate te aude cineva.Posted Image

Edited by paxdedi, 29 July 2015 - 19:12.


#1112
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
Sunt probleme Mari in Voluntari cu semnalul. Apare doar Rn. Inainte mergea totul super ok. Cred ca ati mutat vreo antena. Eu nu am avut niciodata aici rn. SUNT FOARTE DEZAGMAGIT!

#1113
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
@eu-DECEBAL - Te rog sa imi comunici in PM cod client si numar de telefon de contact si voi prelua situatia.
Multumesc.

#1114
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014

View Posteu-DECEBAL, on 30 iulie 2015 - 08:11, said:

Sunt probleme Mari in Voluntari cu semnalul. Apare doar Rn. Inainte mergea totul super ok. Cred ca ati mutat vreo antena. Eu nu am avut niciodata aici rn. SUNT FOARTE DEZAGMAGIT!

Au demolat stalpul de la care aveai semnal care se afla la caminul cultural langa politie.

Poti rezilia cu succes asta caut si eu sa fac acum.

Daca citeai posturile mele iti dadeai seama.

Si apropo fa sesizare la RC si digi care ca astia asa vor, ca sa mai treaca timpul.

DIGI_HELPER nu are ce sa mai verifice stalpul cu antenele nu mai exista de ieri seara, PUNCT.

PS,

Ce dracu, stau la 1000 de metri de el.

Edited by paxdedi, 30 July 2015 - 15:29.


#1115
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
Eu stau la 500 de metri. Viteza la internet a scazut si mai mult! Am consumat cei 3 gbt si stiu de limitarea aia. Dar de alaltaieri am viteza si mai mica. DORESC SA SE REZOLVE PROBLEMA SAU FAC PLANGERE LA OPC! Cod client 35591274

#1116
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
Hai ca si-a revenit netul meu. Alta viata. 😊

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate