Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 

DIGI_Helper

* * * * - 13 votes
  • Please log in to reply
15806 replies to this topic

#1081
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014
DIGI_HELPER,

In zona Voluntari de doua zile semnalul e varza , nu se poate apela si nu se poate primi apeluri.

Semnalul oscileaza intre o liniuta si trei liniute sau cade definitiv, datele nu merg absolut deloc.

Am facut sesizare la RC si m-a luat la misto tipul, a zis ca sa stau pe RN daca n-am semnal.

L-am rugat doar sa-mi inregistreze sesizarea ca nu eram nebun sa sun aiurea la 23.30 pentru o problema ce persista de atata timp.

Pana acum semnalul a fost super OK.
Cumva va ridicati antenele de pe stalpul respectiv, ca stiu ca sunt probleme de proprietate la stalp?

Edited by paxdedi, 28 July 2015 - 11:12.


#1082
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Sugestie Digi_Helper care vreau sa o preiei.
Sa existe o actualizare de stoc live pe site-ul companiei RCS&RDS pentru echipamentele care se livreaza.
Ex: la telefoanele mobile sa se poate verifica de pe site stocul echipamentelor intr-un punct de prezenta.
Ex: La CAM CI+ sau la Decodoare HD SD.
Idem sa se implementeze si in digi care actualizare de stoc live care sa se faca instant STOC FARA STOC IN CURAND IN STOC.

#1083
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 16.04.2014
@paxdedi - Am posibilittea sa verific starea sesizarii notate daca imi oferi in PM cod client sau numar de sesizare.

#1084
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014

View PostDIGI_Helper, on 28 iulie 2015 - 11:57, said:

@paxdedi - Am posibilittea sa verific starea sesizarii notate daca imi oferi in PM cod client sau numar de sesizare.

Multumesc frumos pentru amabilitate!

Mai bine s-ar lua in serios asemenea sesizari si s-ar verifica situatia la fata locului.

In principiu nu ma intereseaza stadiul sesizarii mele.

Cati clienti trebuie sa faca sesizare pentru a putea fi luata in serios situatia, site-ul este pe strada Nicolae Balcescu, langa caminul cultural vis-a-vis de politie.(asta ca sa nu bajbaiti cu cautatul)

Asemenea situatii am intampinat la Vodafone in trecut unde site-ul este la 500 m de mine, bineinteles ca mi-au dat dreptate dupa trei zile de la sesizare pentru ca si ei se misca foarte greu.

Sunt situatii cand cedeaza mufele sau cablarea nu este facuta cum trebuie.

Crezi ca imi convine sa fac sesizari aiurea?

Succes!

#1085
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014

View Postpaxdedi, on 28 iulie 2015 - 12:27, said:


Multumesc frumos pentru amabilitate!

Mai bine s-ar lua in serios asemenea sesizari si s-ar verifica situatia la fata locului.

In principiu nu ma intereseaza stadiul sesizarii mele.

Cati clienti trebuie sa faca sesizare pentru a putea fi luata in serios situatia, site-ul este pe strada Nicolae Balcescu, langa caminul cultural vis-a-vis de politie.(asta ca sa nu bajbaiti cu cautatul)

Asemenea situatii am intampinat la Vodafone in trecut unde site-ul este la 500 m de mine, bineinteles ca mi-au dat dreptate dupa trei zile de la sesizare pentru ca si ei se misca foarte greu.

Sunt situatii cand cedeaza mufele sau cablarea nu este facuta cum trebuie.

Crezi ca imi convine sa fac sesizari aiurea?

Succes!

Rectific strada este Tudor Vladimirescu.

Thanks,

#1086
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 16.04.2014
Daca doresti sa verific am nevoie de detaliile mentionate in postul #1083 prin PM.

#1087
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014

View PostDIGI_Helper, on 28 iulie 2015 - 15:32, said:

Daca doresti sa verific am nevoie de detaliile mentionate in postul #1083 prin PM.

Deci nu verificati ce se intampla din punct de vedere tehnic decat daca doresc eu pe nus" ce posturi si forumuri, chiar daca astazi am sunat a doua oara.

Pentru mine e OK sa stau si in roaming pana va hotarati sa munciti si aici vorbesc strict de dep. tehnic.

Daca aici doi pasi de Bucuresti, 15 min de Doctor Staicovici, dar daca sunt probleme in Satu Mare, vai mama lor de abonati!

Mi-e mila de ei.

Traiasca VODAFONE!

PS,

Apropo nu doresc sa mai verificati, lasati-o asa cum e, ,,moarta".

Edited by paxdedi, 28 July 2015 - 17:05.


#1088
ratiusky

ratiusky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 01.12.2010
daca imi fac abonament de digi net mobil cu stick, ce stick primesc? cu viteza de 7,2 sau de 21,6? (mai am doar abonament la  digi cablu de la rcs)

Edited by ratiusky, 28 July 2015 - 20:27.


#1089
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,537
  • Înscris: 16.12.2006
Acum se dau doar de 21,6 Mbps.

#1090
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
@DIGI_Helper folosind acel cod primit prin SMS, primesc reducere doar la abonamentul Digi pe care am primit acel cod, la toate abonamentele digimobil pe care el am sau la toate abonamentele pe care le am, inclusiv net/tv?

#1091
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,537
  • Înscris: 16.12.2006
Pai nu scrie destul de clar in SMS ? Pentru fiecare voucher activat, vei primi si tu 2 luni cu 50% reducere la abonamentul tau Digi Mobil.

Nu primesti reducere la cablu tv sau internet, doar la abonamentul Digi Mobil.

#1092
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Cum pot primi si eu voucher cu reucere?
Si inca ceva.
Acum am stick de 7.2 Mbps la fl 300 gratis il pot schimba cu unul de 21.6 Mbps? Se percepe vreo taxa?

#1093
Bandit

Bandit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 09.09.2004
Am eu doua vouchere de reducere pt. Digi Mobil. Cine vrea sa imi dea PM.

#1094
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,537
  • Înscris: 16.12.2006
Voucher-ul il primesti de la RDS, nu ai ce sa faci cu el decat daca aduci alti prieteni in retea.

Stick-ul nu se schimba, ramai cu asta actual pana faci reziliere la el. Daca il reziliezi si te abonezi iar peste o luna atunci da, poti sa primesti stick de 21,6 Mbps.

#1095
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Esti sigur ? Eu l-am schimbat 1 data gratis de la zte la huawei si nu a trebuit decat ci titular.
Vreau si eu de 21

#1096
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Postcatalinman, on 28 iulie 2015 - 22:15, said:

Pai nu scrie destul de clar in SMS ? Pentru fiecare voucher activat, vei primi si tu 2 luni cu 50% reducere la abonamentul tau Digi Mobil.

Nu primesti reducere la cablu tv sau internet, doar la abonamentul Digi Mobil.
"primesc reducere doar la abonamentul Digi pe care am primit acel cod sau la toate abonamentele digimobil pe care el am" Toate sunt abonamentele mele DigiMobil, ca sunt pe acelas nume.

#1097
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,537
  • Înscris: 16.12.2006
Voucherul se acorda pe 1 singur numar. Ai 2 vouchere, primesti reducere pe 2 numere, samd.

#1098
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Deci daca am 4 abonamente, 2 luni platesc doar 2 :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate