Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?
 G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?
 Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!
 

garmin etrex 30

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
bogdanbucovina

bogdanbucovina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 12.07.2014
Buna ziua , am cumparat recent gps garmin etrex 30 si am nevoie de harta Romaniei, ma intereseaza outdoor nu stradal , sa fie cu detali din natura (paduri, rauri, trasee, curbe de nivel), rugamintea mea ar fi sa imi spuneti daca exista hatra pt modelul acesta (am folosit modelul unui prieten gpsmap 60CSx care avea aceasta harta gmapsupp.img, dar pe etrex 30 nu o recunoaste sau nu stiu eu sa o setez poate). ce ma sfatuiti sa fac, sunt dispus sa cumpar harta daca exista.
Multumesc!

#2
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Garmin e un sistem de navigare, nu topografic, cu curbe de nivel. Nu m-am prins, ce-ntelegi tu prin "outdoor", toate-s outdoor, ca doar nu navighezi prin casa cu gps-ul, banuiesc ca vrei "offroad". Normal sa nu-ti recunoasca harta amicului tau, e blocata pt dispozitivul lui. Cred ca vrei asa ceva: https://www.rqa.ro/p...id=39&cat_id=19

#3
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
ROAD nu e ce-i trebuie lui.

Ar trebui sa mearga harti scanate si calibrate.

Vezi aici de exemplu cum se face pentru harti gratuite de la OSM.

Navigarea pe poteci si alte trasee nu se face ca pe sosea (nu-ti zice fa la stanga, dupa care mergi 200 m inainte, etc.).

#4
bogdanbucovina

bogdanbucovina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 12.07.2014

 rumegus, on 12 iulie 2014 - 11:15, said:

Garmin e un sistem de navigare, nu topografic, cu curbe de nivel. Nu m-am prins, ce-ntelegi tu prin "outdoor", toate-s outdoor, ca doar nu navighezi prin casa cu gps-ul, banuiesc ca vrei "offroad". Normal sa nu-ti recunoasca harta amicului tau, e blocata pt dispozitivul lui. Cred ca vrei asa ceva: https://www.rqa.ro/p...id=39&cat_id=19

cand am cumparat modelul garmin am refuzat harta RO.A.D crezand ca e harta pentru navigare stradala, am gps auto pentru treaba asta.
Ce vreau eu, e sa am harta in care sa includa limitele rezervatiilor(ari protejate SCI/SPA )din tara noastra

#5
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
De la Garmin, vad ca nu au harti topo pentru Romania (nu merge sa dau link direct; vezi la tabul "Maps"/"On the Trail" ce harti au de vanzare).

Edited by Seb, 12 July 2014 - 11:40.


#6
bogdanbucovina

bogdanbucovina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 12.07.2014

 Seb, on 12 iulie 2014 - 11:39, said:

De la Garmin, vad ca nu au harti topo pentru Romania (nu merge sa dau link direct; vezi la tabul "Maps"/"On the Trail" ce harti au de vanzare).

Am gasit la ei harti iesite din uz fara road la 200 lei, o sa sun la garmin si sa imi dea detalii , multumesc pt ajutor

#7
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Pt Romania, RO.A.D. e cea mai completa, cu drumuri de tara, poteci offroad etc.

#8
bogdanbucovina

bogdanbucovina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 12.07.2014
Am sunat la garmin si mi-au spus ca costa 590 ron.
alta varianta mai eftina mai stie cineva, mie ciuda ca daca stiam macar imi cuparam modelul cel mai iefin de la garmin si imi ramaneau si bani pentru harta

#9
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Da, cam atat costa, 475 lei + tva + transport. Nu se poate pirata, deci n-ai de unde "mai ieftin", eventual versiuni mult mai vechi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate