Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14840 replies to this topic

#6769
dan2014sv

dan2014sv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 24.07.2014
La abonamentul Orange Me 8, cele 100 minute internationale UE sunt si pe mobil UE sau doar fix UE? Pe pagina Orange e precizat doar international UE, atat.

#6770
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postdan2014sv, on 26 martie 2017 - 09:43, said:

La abonamentul Orange Me 8, cele 100 minute internationale UE sunt si pe mobil UE sau doar fix UE? Pe pagina Orange e precizat doar international UE, atat.

Salut,

Minutele internationale incluse in abonament se pot utiliza catre retele fixe si mobile din urmatoarele tari ale Uniunii Europene: Austria, Belgia, Bulgaria, Cehia, Cipru, Croatia (fix), Danemarca, Finlanda, Franta, Germania, Grecia, Irlanda, Italia, Luxemburg, Malta, Olanda, Polonia, Portugalia, Regatul Unit, Slovacia, Slovenia, Spania, Suedia, Ungaria, dar si in SUA si Canada, cu exceptia prefixelor afisate aici .

O zi buna,
Orange Helper

#6771
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
@Orange_Helper:
Ai PM.

#6772
alexzsky2

alexzsky2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.11.2014
Buna,am o cartela prepay si am primit urmatorul mesaj:
intrebarea e daca e real si nu fals iar daca e real,daca fac cont,pot vedea detalii despre consum si detaliile convorbirilor pe o cartela prepay???

Attached Files



#6773
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
oran.ge ???Posted ImagePosted Image

Edited by shymano, 26 March 2017 - 21:39.


#6774
catalin30

catalin30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.02.2006
E ok am bagat eu link-ul ala si duce spre pagina orange. Totusi nu stiu de ce nu au scris direct sso.orange.ro, era mai curat si mai scurt...
Poate numara cati utilizatori au ajuns aici prin link-ul din sms ca sa vada cat e de eficient ..

Edited by catalin30, 26 March 2017 - 23:24.


#6775
alexzsky2

alexzsky2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.11.2014
ok @catalin30,atunci ramane intrebarea:pot vedea detalii despre consum si detaliile convorbirilor pe o cartela prepay???

#6776
georgeee96

georgeee96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 26.01.2010
@alexzsy2 , da, poti .  
O sa te rog sa scuzi felul în care am ascuns numerele, dar în metrou e mai greu.
De pe pc poti sa le descarci în pdf sau ceva Excel.

Attached Files


Edited by georgeee96, 27 March 2017 - 07:33.


#6777
alexzsky2

alexzsky2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.11.2014

View Postgeorgeee96, on 27 martie 2017 - 07:31, said:

@alexzsy2 , da, poti .  
O sa te rog sa scuzi felul în care am ascuns numerele, dar în metrou e mai greu.
De pe pc poti sa le descarci în pdf sau ceva Excel.
Multumesc frumos,deci,e adevarat.

#6778
RV1923

RV1923

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 25.10.2007
Salut Orange_helper,
Am întâmpinat următoarea problemă: pe data de 7 martie am vorbit cu tine, ți-am dat și PM cu nr de telefon, nr, serie CI, tot ce ai cerut, unde am zis că doresc ca după ce expiră abonamentul acesta să devină prepay. Pe 8 mi-ai zis că e o cerere înregistrată și că în 3 zile mă sună cineva. M-a sunat pe 13 martie, m-a întrebat de ce renunț, întrebări standard. La final a rămas că abonamentul devine prepay și că mă portez pe cartelă la Vodafone , m-a întrebat dacă doresc să pună Orange 5 euro pe cartelă, am zis că nu și a rămas că nu mai trebuie să fac nimic.
Azi intru de curiozitate în Orange Store din AFI Cotroceni să-i întreb cum apare abonamentul meu în sistem, și că tot a revenit Andreea Marin la TV, surpriză, nu e nimic înregistrat. Fiind după ora 21 nu mai era nimeni la 411 așa că sunt la 401 unde îmi zice că apare că am vorbit în data respectivă, dar în niciun caz nu e înregistrată cerere de mutare pe prepay și că introduce o cere să fiu din nou sunat, și cum am intrat deja în ultima lună o să mai plătesc probabil încă o lună.
Mă întorc în magazinul Orange, îi întreb dacă pot să înregistrez acolo cererea, dar normal că ar fi un sistem prea simplu ăsta, așa că îmi zice că se introduce tot o cere de a fi sunat.
Mă poți lămuri cum ați ajuns la acest sistem foarte bine pus la punct și cum poate cineva să scape de un abonament?

#6779
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostRV1923, on 29 martie 2017 - 22:06, said:

Salut Orange_helper,
Am întâmpinat următoarea problemă: pe data de 7 martie am vorbit cu tine, ți-am dat și PM cu nr de telefon, nr, serie CI, tot ce ai cerut, unde am zis că doresc ca după ce expiră abonamentul acesta să devină prepay. Pe 8 mi-ai zis că e o cerere înregistrată și că în 3 zile mă sună cineva. M-a sunat pe 13 martie, m-a întrebat de ce renunț, întrebări standard. La final a rămas că abonamentul devine prepay și că mă portez pe cartelă la Vodafone , m-a întrebat dacă doresc să pună Orange 5 euro pe cartelă, am zis că nu și a rămas că nu mai trebuie să fac nimic.
Azi intru de curiozitate în Orange Store din AFI Cotroceni să-i întreb cum apare abonamentul meu în sistem, și că tot a revenit Andreea Marin la TV, surpriză, nu e nimic înregistrat. Fiind după ora 21 nu mai era nimeni la 411 așa că sunt la 401 unde îmi zice că apare că am vorbit în data respectivă, dar în niciun caz nu e înregistrată cerere de mutare pe prepay și că introduce o cere să fiu din nou sunat, și cum am intrat deja în ultima lună o să mai plătesc probabil încă o lună.
Mă întorc în magazinul Orange, îi întreb dacă pot să înregistrez acolo cererea, dar normal că ar fi un sistem prea simplu ăsta, așa că îmi zice că se introduce tot o cere de a fi sunat.
Mă poți lămuri cum ați ajuns la acest sistem foarte bine pus la punct și cum poate cineva să scape de un abonament?
Salut,
Ne pare rau pentru situatia descrisa. Te asiguram ca am trimis solicitarea ta colegilor nostri din departamentul Rezilieri, pentru urgentarea contactarii tale.
O zi buna,
Orange Helper

#6780
da.ta

da.ta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 01.06.2006
@Orange_helper ti-am trimis PM

#6781
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postda.ta, on 30 martie 2017 - 10:01, said:

@Orange_helper ti-am trimis PM

Salut,
Am raspuns chiar acum.
Orange helper

#6782
Prince_ of _Persia

Prince_ of _Persia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 02.04.2007
Am un Xiaomi redmi note 4 si nu ma pot conecta la Orange 4G.Alte telefoane merg ok cu acceasi cartela.
Telefonul nu are banda 20(800 mhz) si eu locuiesc in mediul rural, asta sa fie motivul pentru care nu gasesc Orange 4g?

#6783
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010

View Postvio73, on 12 martie 2017 - 19:08, said:

Atunci, nu-ți mai rămâne decât să testezi cu alt telefon să vezi dacă nu cumva e din aparat. Exclus să nu prindă pe nicăieri 4g+. Drept dovadă sunt alți colegi care pun teste.
Apropo de 4G+: acum am schimbat cartelele (eu si un coleg), pe Samsungul colegului se prinde 4G+ cu ambele cartele (cartela mea si cartela lui), pe P9-le meu - pauza.
Deci, telefonul e cel care nu arata 4G+. Cu toate ca este activata optiunea ...
In acest caz, ce-i de facut ?? Pe site-ul Orange, P9 se vinde, totusi, ca telefon 4G+ ...

Edited by shymano, 30 March 2017 - 12:21.


#6784
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostPrince_ of _Persia, on 30 martie 2017 - 12:14, said:

Am un Xiaomi redmi note 4 si nu ma pot conecta la Orange 4G.Alte telefoane merg ok cu acceasi cartela.
Telefonul nu are banda 20(800 mhz) si eu locuiesc in mediul rural, asta sa fie motivul pentru care nu gasesc Orange 4g?


Salut,
Pentru a putea utiliza tehnologia 4G este necesar sa ai un SIM 4G, un telefon compatibil, o optiune sau abonament ce iti ofera acces la acest serviciu, cat si sa te afli in aria de acoperire. Poti verifica aria de acoperire din zona ta de aici https://www.orange.ro/acoperire/
O zi buna,
Orange Helper

#6785
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010

View Postshymano, on 30 martie 2017 - 12:19, said:

Apropo de 4G+: acum am schimbat cartelele (eu si un coleg), pe Samsungul colegului se prinde 4G+ cu ambele cartele (cartela mea si cartela lui), pe P9-le meu - pauza.
Deci, telefonul e cel care nu arata 4G+. Cu toate ca este activata optiunea ...
In acest caz, ce-i de facut ?? Pe site-ul Orange, P9 se vinde, totusi, ca telefon 4G+ ...
Niciun raspuns ?? Tehnicul nu zice nimic ??
Sa-mi iau gandul de la 4G+ ??
Macar stergeti de pe site faptul ca P9 suporta 4G+, daca stiti ca nu e asa.
Nu mai vindeti iluzii ... sau dati-mi o solutie, in caz ca suporta si nu-mi merge doar mie.

Edited by shymano, 30 March 2017 - 14:32.


#6786
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Pana la urma am vorbit cu un reprezentant pe chat, nu ramane decat sa ma hotarasc daca trimit sau nu telefonul in service.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate