Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Orange_helper

* * * * - 8 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
14846 răspunsuri în acest subiect

#1513
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.877
  • Înscris: 26.02.2010
Nu scrie nicaieri, numai ca ei iti baga placa cu media facturii pe ultimele 3 luni. Cu reclamatie la ANPC se rezolva instant si meteahna asta de la orange.

#1514
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.304
  • Înscris: 01.01.2007
M-am gandit eu.
Cand i-am sunat au dat-o in barci ca asa se procedeaza.

#1515
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.147
  • Înscris: 13.01.2013
Trebuie sa duc telefonul la service, l-am luat cu plata integrala de la orange, mai am 1 an de garantie. Cum trebuie sa procedez?

#1516
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.227
  • Înscris: 24.01.2012

View Postbethlen, on 08 februarie 2015 - 21:12, said:

Trebuie sa duc telefonul la service, l-am luat cu plata integrala de la orange, mai am 1 an de garantie. Cum trebuie sa procedez?
Te duci in Shop cu factura si certificatul de garantie,

#1517
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.417
  • Înscris: 17.03.2012

View Postbethlen, on 08 februarie 2015 - 21:12, said:

Trebuie sa duc telefonul la service, l-am luat cu plata integrala de la orange, mai am 1 an de garantie. Cum trebuie sa procedez?

Sau te uiti pe site-ul producatorului ce service-uri partenere au pe langa tine si-l duci acolo ! E mult mai simplu decat sa ti-l tina orange 15 zile !
Daca ai noroc de un service serios dureaza si mai putin de o zi ! Recomand EDS-ROM daca ai Posted Image !

Edit : @Aris86 , asta n-am stiut-o , atunci poti apela la Orange !

Editat de iulian93, 08 februarie 2015 - 21:44.


#1518
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.877
  • Înscris: 26.02.2010
Orange are service propriu. De fapt ei numai dau certificatul de garantie original, dau doar unul valabil in reteaua orange.

#1519
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.147
  • Înscris: 13.01.2013
Asa e, m-am uitat pe certificatul de garantie, au service propriu

#1520
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 14.916
  • Înscris: 14.11.2004
@Bethlen: ce marca de telefon ai?
Daca ai Samsung, recomand Samsung Plaza, sunt doua unitati in Bucuresti, repara telefonul pe loc pentru majoritatea defectelor. Orange repara si ei telefoane, dar dureaza mai mult din cauza ca le trimit in alt loc pentru reparatii + ca nu am vazut nicaieri sa ofere telefon SWAP pe durata "internarii"

La Blackberry am stat si doua saptamani pentru reparatii pe motivul ca interventiile erau efectuate in afara tarii si cu tot cu tranzit dura mai mult decat la un telefon normal si asta nu cred ca era doar la Orange, pe vremea aceea, RIM neavand service in Ro.

Editat de connectorxp, 09 februarie 2015 - 01:17.


#1521
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.877
  • Înscris: 26.02.2010
In Bucuresti, au service direct in Orange shop Dunarea, Victoriei si mai au unul central prin Pipera care s-a mutat din Crangasi. Iti ofera telefon la schimb, trebuie doar sa insisti. O zi buna!

Doua saptamani dureaza si acum la RIM, am dus un bb in service la depanero, astia l-au trimis la importatorul oficial din Romania si a durat 15 zile calendaristice.

#1522
danielzgk

danielzgk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.880
  • Înscris: 14.05.2013
Eu am trimis in service orange un s2 in garantie cu rama fisurata. Mi-au schimbat-o cu tot cu display. L-am predat luni si l-am ridicat luni peste o sapt. Mi-au zis ca daca il duceam luni dim, il luam sambata cel tarziu. Asa au termenul legal 15 zile, dar nu dureaza mai mult de o sapt.

#1523
vince085

vince085

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.253
  • Înscris: 10.02.2015
Salut, semnal foarte slab in-door, pe reteaua orange, in Constanta, strada Hasdeu. Daca ies afara, prind chiar si semnal 4G, dar inauntru am doar o linie 3g, care cateodata nici macar nu functioneaza. Se poate face ceva, e chiar deranjant ca nu pot folosi internetul mobil cand am probleme cu Wi-Fi, avand in vedere ca la celalalte 3 retele prin 3-4 bule constant.


[ https://i.imgur.com/1DLq9Eb.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1524
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.433
  • Înscris: 04.04.2008

View Postvince085, on 10 februarie 2015 - 01:13, said:

Salut, semnal foarte slab in-door, pe reteaua orange, in Constanta, strada Hasdeu. Daca ies afara, prind chiar si semnal 4G, dar inauntru am doar o linie 3g, care cateodata nici macar nu functioneaza. Se poate face ceva, e chiar deranjant ca nu pot folosi internetul mobil cand am probleme cu Wi-Fi, avand in vedere ca la celalalte 3 retele prin 3-4 bule constant.


[ https://i.imgur.com/1DLq9Eb.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu te supara dar de cand nu ti-ai verificat emai-lul ?? 😀😉

#1525
vince085

vince085

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.253
  • Înscris: 10.02.2015

View Postporcusoru, on 10 februarie 2015 - 02:55, said:



Nu te supara dar de cand nu ti-ai verificat emai-lul ?? 😀😉

Il verific zilnic, dar nu citesc decat ce e important, nu ca cutarescu mi-a trimis un mesaj pe facebook, care il citisem dinainte.

#1526
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Mesaje: 7.604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postvince085, on 10 februarie 2015 - 01:13, said:

Salut, semnal foarte slab in-door, pe reteaua orange, in Constanta, strada Hasdeu. Daca ies afara, prind chiar si semnal 4G, dar inauntru am doar o linie 3g, care cateodata nici macar nu functioneaza. Se poate face ceva, e chiar deranjant ca nu pot folosi internetul mobil cand am probleme cu Wi-Fi, avand in vedere ca la celalalte 3 retele prin 3-4 bule constant.


[ https://i.imgur.com/1DLq9Eb.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Salut,

Te vom contacta prin mesaj privat, pentru verificarea situatiei.

O zi buna,
Orange Helper

#1527
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 958
  • Înscris: 21.06.2004
Orange helper multumesc pentru suportul acordat.
(foarte util Orange Helper-ul pe forumul acesta)

#1528
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Mesaje: 7.604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postcrisstian, on 10 februarie 2015 - 09:37, said:

Orange helper multumesc pentru suportul acordat.
(foarte util Orange Helper-ul pe forumul acesta)

Salut,

Ne bucuram ca ti-am putut fi de ajutor si iti multumim pentru aprecieri.

Cu prietenie,
Orange Helper

#1529
geluadi2000

geluadi2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.093
  • Înscris: 08.02.2006
salutare,

tocmai ce am inchis 2 abonamente si dupa ce ca am achitat toate facturile la zi ma trezesc ca ma incalta inca 1 buc factura de transformare a abonamenteleor in cartela si factureaza cate 6 eur de caciula... Nu am cerut sub nici o forma si nici nu m-au intrebat daca vreau asa ceva...Cum spanac poti emite facturi pentru ceva nesolicitat? Eu nu solicit nimic dar hop cu factura...
un pic de help?

#1530
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Mesaje: 7.604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postgeluadi2000, on 11 februarie 2015 - 16:13, said:

salutare,

tocmai ce am inchis 2 abonamente si dupa ce ca am achitat toate facturile la zi ma trezesc ca ma incalta inca 1 buc factura de transformare a abonamenteleor in cartela si factureaza cate 6 eur de caciula... Nu am cerut sub nici o forma si nici nu m-au intrebat daca vreau asa ceva...Cum spanac poti emite facturi pentru ceva nesolicitat? Eu nu solicit nimic dar hop cu factura...
un pic de help?

Salut,
Imi pare rau pentru aceasa situatie neplacuta, dar daca vrei sa verificam pentru tine ce s-a intamplat, te rugam sa ne trimiti un mesaj privat cu numerele de telefon in cauza.
O zi buna,
Orange Helper

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 2

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate