Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Dan Șova, succesorul lui Victor Ponta la conducerea PSD, Dragnea cazut in disgratie

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
23 replies to this topic

#1
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
[ http://www.evz.ro/image-original-605-388/cache/2014-06/09-ponta-sova-nd-465x390.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Quote

Premierul își pregătește succesorul la conducerea partidului: Dan Șova. Aflat în război cu vicepremierul Liviu Dragnea, Ponta vrea să-i sufle acestuia conducerea formațiunii social-democrate. Surse din interiorul PSD susțin că Dan Șova va fi scos de la conducerea Ministerului Transporturilor și, pe timpul verii, va începe să colinde organizațiile județene ale partidului. Mișcarea ar face parte dintr- un plan de impunere a lui Șova, de către Ponta, la conducerea partidului, după alegerile prezidențialeLiviu Dragnea, care, prin funcția de președinte executiv al PSD, părea cel mai plauzibil succesor al lui Ponta, a pierdut susținerea șefului său, după ce l-a înfruntat în mai multe rânduri. Ultima dispută a avut ca temă organizarea alegerilor interne pentru desemnarea prezidențiabilului.
„Cel mai mare risc pentru noi ar fi ca acest partid să se divizeze într-o competiție internă”, a susținut Dragnea. „A fost ideea mea, doar n-o să mă dezic de ea acum. Trebuie să facem alegeri preliminare”, a declarat Ponta.
Odată cu remanierea lui Șova este posibil să fie schimbați mai mulți membri ai Cabinetului, printre numele vehiculate fiind cele ale lui Eugen Teodorovici, ministrul Fondurilor Europene, Constantin Niță, ministrul Economiei și Bogdan Stanoevici, ministrul delegat pentru Românii de pretutindeni. La sfârșitul lunii iunie, liderii PSD vor avea o ședință secretă într-o fostă bază militară, aflată într-o pădure de lângă Orșova.

„Dă-ți, fă, demisia!”
Ministrul de Finanțe, Ioana Petrescu, a trecut prin momente extrem de neplăcute în relația cu colegii de Guvern, susțin surse din Executiv. Unul dintre colegii ei de cabinet, nervos, i-ar fi spus, după ce Petrescu ar fi refuzat o solicitare financiară: „Dă-ți, fă, demisia, dacă nu poți!”. Potrivit acestor surse, ministrul de Finanțe ar fi rezistat neașteptat de bine presiunilor dure de a da drumul la cheltuieli. Termenul „fă” a fost folosit și de premierul Victor Ponta, public, atunci când s-a adresat ministrului delegat pentru Ape, Doina Pană. „Tu ce faci fă, Doina, aici? Aveai chef de niște inundații?”, i-a spus Ponta, în timp ce vizitau un sat inundat din județul Teleorman. Ulterior, Ponta a susținut că nu ar fi făcut o astfel de afirmație, iar presa a înțeles greșit.



http://www.evz.ro/po...-da-psd-ul.html

La cat de prost este Sova o sa ingroape PSD. Dar cui ii pasa ?....
Ioana Petrescu, „dă-ți, fă, demisia" !!! Posted Image

Edited by chaosss, 19 June 2014 - 06:59.


#2
Florin_d_1300

Florin_d_1300

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 06.04.2007
Daca si cu Dan Sova la conducere mai castiga PSD ceva alegeri....

#3
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,615
  • Înscris: 31.08.2006
Ar fi excelent sa reuseasca manevra cu Sova lider PSD. Ar fi excelent fiindca ar duce de rapa acest partid.

#4
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,161
  • Înscris: 17.07.2013
Dan Sova presedinte !Posted Image

#5
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,356
  • Înscris: 09.11.2006
eu zic ca oricine va fi presedinte la psd ei tot vor reusi sa prosteasca taranimea cu marirea pensiilor cu 1% si adaugarea a inca vreo 50 taxe (de care taranii inca nu isi dau seama de nivelul de trai, ei vor bani in buzunar) si mai ales cu furaciunile si traseismul electoral.

#6
zildjian

zildjian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.03.2008
Excelenta idee!
Dan Sova este cel mai bun gurist din PSD, dupa Ponta.
Insa nici unul dintre cei doi, nu-l bat pe Nicolicea !

Edited by zildjian, 19 June 2014 - 10:07.


#7
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
Sova are eticheta de prost, Dragnea are eticheta de mafiot, tributar oranduielilor vechi, boierimii, clanurilor de judet, etc...
Este deja notorie lupta si animozitatea dintre Ponta si Dragnea.
Il prefer pe Sova dat fiind ca este corupt si va fi usor de jucat pe degete...e santajabil.

#8
mardraaxi

mardraaxi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,898
  • Înscris: 22.11.2009

 fansat, on 19 iunie 2014 - 07:15, said:

Ar fi excelent sa reuseasca manevra cu Sova lider PSD. Ar fi excelent fiindca ar duce de rapa acest partid.
Mie tare imi e frica ca e multi da prosti si o sa voteze in consecinta,asa ca ne vom alege cu o tara de rapa nu cu partid.

Edited by mardraaxi, 19 June 2014 - 10:33.


#9
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,615
  • Înscris: 31.08.2006

 mardraaxi, on 19 iunie 2014 - 10:32, said:

Mie tare imi e frica ca e multi da prosti si o sa voteze in consecinta,asa ca ne vom alege cu o tara de rapa nu cu partid.

   Da, tot ce e posibil, insa noi suntem oricum obisnuiti de 25 de ani cu tristii astia de politicieni.  Nimic nu ne-ar mai surprinde.

#10
ninon

ninon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,876
  • Înscris: 10.11.2004

 chaosss, on 19 iunie 2014 - 06:57, said:

Ioana Petrescu, „dă-ți, fă, demisia" !!! Posted Image
De ce si-ar da demisia? (si fara...'fa' ca n-ai facut tu atata scoala ca ea!!)

#11
TurboHamster

TurboHamster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 02.10.2013
Daca l-ar lua si pe Catalin Ivan in echipa sa, ar fi perfect ;)

#12
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

 ninon, on 19 iunie 2014 - 18:52, said:

De ce si-ar da demisia? (si fara...'fa' ca n-ai facut tu atata scoala ca ea!!)

Ninon, fara obraznicii din astea ca ne suparam. Comentariul tau denota ca nici macar nu ai citit articolul, ci doar ai stiut sa sari la "beregata".
Nu era replica mea, ci a unui coleg de-al ei de guvernare si l-am preluat ca un citat. Cat despre scoala, fii fara griji ca am destula asa ca nu ne tragem de sireturi. Posted Image

Edited by chaosss, 19 June 2014 - 19:42.


#13
stalnet1

stalnet1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,508
  • Înscris: 10.01.2007
bine le-a mai zis base...
"puiuti de comunisti..."

#14
Pictor_Fonta

Pictor_Fonta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,250
  • Înscris: 09.08.2012
e nevoie sa continuam reformarea partidului si sa dam sanse tinerilor politicieni sa se afirme. Eu am o parere excelenta despre dl. Sova, este o persoana extrem de inteligenta si cu o integritate ce nu poate fi pusa la indoiala de catre nimeni.

#15
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
A demisionat si ramanem. Fara autostrazi

#16
Pictor_Fonta

Pictor_Fonta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,250
  • Înscris: 09.08.2012
dl. Sova a facut o treaba extraordinara la min. Transporturilor. A reconfigurat harta autostrazilor in Romania, a introdus tronsoane noi vitale si a scos altele costisitoare si neimportante cum ar fi Pitesti-Sibiu. Cred ca toti romanii regreta ca nu va mai continua munca formidabila la acest minister.

#17
stalnet1

stalnet1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,508
  • Înscris: 10.01.2007

 Pictor_Fonta, on 24 iunie 2014 - 15:23, said:

e nevoie sa continuam reformarea partidului si sa dam sanse tinerilor politicieni sa se afirme. Eu am o parere excelenta despre dl. Sova, este o persoana extrem de inteligenta si cu o integritate ce nu poate fi pusa la indoiala de catre nimeni.
EXTREM? ....de inteligent? pe cit vrei tu , pica testul de iq cu bercea!!!

 Pictor_Fonta, on 24 iunie 2014 - 15:27, said:

dl. Sova a facut o treaba extraordinara la min. Transporturilor. A reconfigurat harta autostrazilor in Romania, a introdus tronsoane noi vitale si a scos altele costisitoare si neimportante cum ar fi Pitesti-Sibiu. Cred ca toti romanii regreta ca nu va mai continua munca formidabila la acest minister.

Posted Image  sova -presedinte Posted Image

#18
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007

 Pictor_Fonta, on 24 iunie 2014 - 15:23, said:

e nevoie sa continuam reformarea partidului si sa dam sanse tinerilor politicieni sa se afirme......

Ai grija draqu la "perciunati" , mosadul are prostul obicei de a inregistra si eticheta tot !! Nu cred ca ai deplasat si buncarul de la MAN !!

Dupa ce ca nu a facut decit sa ascunda contractul , ca sa o scape pe masa , se retrage in glorie , ca nu a facut nimic si nici nu a semnat nimic !!

Edited by tidicristi, 24 June 2014 - 15:31.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate