Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Somatie, executare silita

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
niposs

niposs

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 06.05.2009

 flobeats, on 19 iunie 2014 - 17:30, said:

Si ca sa revin la subiect..pentru cei care intampina astfel de probleme si au facut platile la primarii, daca dati de oameni cumsecade veti primi o copie a chitantei. Am vorbit cu angajati ai primariei din acea comuna si mi-au trimis o copie in mail.
Respecte

La mine sta altfel problema, cand m-au sunat si au inceput cu amenintari, mi-am dat seama ca daca nu am chitanta nu o sa primesc decat blocarea conturilor.
Totusi, sper sa gasesc si eu chitanta sa le dau peste nas.

Edited by niposs, 20 June 2014 - 08:23.


#20
flobeats

flobeats

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 16.04.2007

 niposs, on 20 iunie 2014 - 08:22, said:

La mine sta altfel problema, cand m-au sunat si au inceput cu amenintari, mi-am dat seama ca daca nu am chitanta nu o sa primesc decat blocarea conturilor.
Totusi, sper sa gasesc si eu chitanta sa le dau peste nas.
Depinde unde ai platit, du-te si incearca sa faci rost de o copie.

#21
Michele-

Michele-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.07.2009
am luat in data de 13.09.2016 o amenda pentru centura in alt oras decat cel in care locuiesc. am platit amenda in aceasi zi suma de 125lei. azi mi-a venit somatie ca n-am platit o amenda de 250lei dar e de pe data de 13.18.2016. nu am trimis nicaieri chitanta, dar o am. am sanse sa imi anuleze sau ceva amenda? sa fi gresit aia data pe somatie ? stiu sigur ca nu mai am alta amenda de circulatie, mai ales ca nu e masina pe numele meu si n-au cum sa vina la mine. unde trebuie sa ma prezint pentru clarificarea problemei ?

LE: acum am observat ca numarul titlului executoriu e acelasi si pe somatie si pe PV deci e vorba despre aceasta amenda dar ma nelamureste data care pe somatie e cu o luna mai devreme decat pe chitanta.

#22
Merzel

Merzel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 539
  • Înscris: 11.07.2009

 Michele-, on 21 martie 2018 - 17:03, said:

unde trebuie sa ma prezint pentru clarificarea problemei ?
La serviciul taxe și  impozite locale din localitatea în care ați săvârșit contravenția. Adresa o găsiți pe somație.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate