Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Windows 10 "Threshold" - RTM

- - - - -
  • Please log in to reply
7068 replies to this topic

Poll: Cititi si Primul post al topicului (147 member(s) have cast votes)

Acesta va fi actualizat permanent cu informatii utile.

  1. Va va scuti de cautari. (70 votes [47.62%])

    Percentage of vote: 47.62%

  2. Va va scuti de unele intrebari inutile sau care s-au mai pus deja. (65 votes [44.22%])

    Percentage of vote: 44.22%

  3. Ptr intrebarile legate de licenta si upgrade-ul acesteia, folositi topicul dedicat. (11 votes [7.48%])

    Percentage of vote: 7.48%

  4. Acest topic ramane doar ptr discutiile legate de versiunea RTM (1 votes [0.68%])

    Percentage of vote: 0.68%

Vote Guests cannot vote

#2251
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012
Care-i concluzia?

#2252
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014

View Postxxvirusxx, on 08 februarie 2015 - 18:35, said:


Cred ca vor sa puna 2-3 cosuri:

- pt ambalaje din hartie
- pt ambalaje din plastic
- pt ambalaje metalie (doze suc, etc...)

Posted Image

.......si o masina (animata) de gunoi care se invarte in jurul cosului !!!

#2253
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
S-ar parea ca data finala provizorie ptr RTM arfi stabilita undeva in Iunie.
In avans fata de windowsuriel anterioare - vor sa existe deja device-uri cu Windows 10 pe piata ptr septembrie cand incepe scoala.

#2254
emillian

emillian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 06.11.2006
Asta inseamna ca ar trebui sa inceapa sa apara build-uri mult mai stabile si cu mai putine bug-uri.

De altfel ar cam trebui sa se contureze si interfata, fara sa mai fie aduse schimbari majore. Urmatoarele doua build-uri ar trebui sa ne cam lamureasca.

Edited by emillian, 09 February 2015 - 16:48.


#2255
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Daca e asa cum spune eifel,microsoft se indreapta spre al doilea esec major,nici macar nu au "finisat" design-ul,ei deja se apuca sa lanseze RTM-ul cat mai repede.......
De ce spun asta,aruncati un ochi la ultimele poze "leakate" pe net,cu noile lor iconite, sunt oribile !!!!!!!!!!

#2256
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012
Va pierde Microsoft bani, pentru că iconițele arată nasol?...

#2257
emillian

emillian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 06.11.2006

View PostPetran_Marius, on 09 februarie 2015 - 18:01, said:

Daca e asa cum spune eifel,microsoft se indreapta spre al doilea esec major,nici macar nu au "finisat" design-ul,ei deja se apuca sa lanseze RTM-ul cat mai repede.......
De ce spun asta,aruncati un ochi la ultimele poze "leakate" pe net,cu noile lor iconite, sunt oribile !!!!!!!!!!

Chestia cu icon-urile e subiectiva si in plus nu e o schimbare majora. Ideea e ca vor incepe sa scoata build-uri stabile. De ex: Am folosit HyperV in weekend si functioneaza aiurea rau.
Ca sa nu mai spun ca text-ul in ferestrele HyperV e incomplet uneori si arata ca naiba.

Edited by emillian, 09 February 2015 - 18:35.


#2258
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Si la OS X Yosemite daca ati sti cati au fost revoltati de modificarea iconitelor si a dock-ului (au inlocuit dock-ul 3D din Mavericks cu un dock plat similar celui de pe iPad sau din versiunile foarte vechi de OS X)... Foarte multi au refuzat sa faca upgrade-ul chiar din aceste motive. Dar pana la urma oamenii s-au obisnuit cu ele si acum nu mai sunt revoltati (desi realmente noul design este urat: Mac-ul a inceput sa semene cu un iPad mai mare).

http://forum.softped.../#entry14610565
vs
http://forum.softped...6#entry16309387

Edited by _-_, 09 February 2015 - 18:55.


#2259
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Nu cred ca W10 va avea aceeasi soarta ca si Yosemite daca nu apar imbunatatiri la desing pana la versiunea finala.

#2260
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Au aparut primele teste dx12,din ce vad saltul e urias pe placile nvidia.
http://www.anandtech...ia-star-swarm/5

#2261
ionutantonesei

ionutantonesei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 01.04.2010
Eu ziceam ca windows 8 e uratel dar cand am vazut ce butoane mari si urate are 10 l-am sters rapid.Design minimalist....mai bine puneau tema din windows 95.Arata mai bine ala plus iconitele sunt sub orice critica.A trebuit sa inlocuiesc fisierul.dll care avea iconitele alea de gradinita cu fisierul din 8.1.Tema parca e facuta de un pusti de 14 ani zau e sub orice critica.Daca asa va arata windows 10 sa si-l bage undeva.Chiar daca are securitate sporita sau alte chestii de genul tot nu mi l-as pune.Pai am dat o groaza de bani sa am o placa video decenta si primesc mizeria asta?In plus cu de consuma aproape 1 giga ca windows 95 consuma 32 mega maxim.Cred ca voi renunta in viitorul apropiat la windows in favoarea linux.DIn pacate nu pot acum ca am nevoie de aplicatii care sunt compatibile doar pe platforma astora:(

#2262
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Design-ul e foarte ok. Nu stiu care e problema tuturor.

#2263
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
vezi screenshotul din articolul asta http://www.winbeta.o...n-icon-and-more

#2264
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008

View Post_-_, on 09 februarie 2015 - 18:49, said:

Si la OS X Yosemite daca ati sti cati au fost revoltati de modificarea iconitelor si a dock-ului (au inlocuit dock-ul 3D din Mavericks cu un dock plat similar celui de pe iPad sau din versiunile foarte vechi de OS X)... Foarte multi au refuzat sa faca upgrade-ul chiar din aceste motive. Dar pana la urma oamenii s-au obisnuit cu ele si acum nu mai sunt revoltati (desi realmente noul design este urat: Mac-ul a inceput sa semene cu un iPad mai mare).

Hai sa fim seriosi, iconitele de la Yosemite au culori vii si sunt foarte detaliate.
Cele de la Windows 10 arata de parca au le-au modificat pe cele de la Windows 2000. Iconita de la My Computer/This PC e trasa fix din anii 90.



http://fc01.devianta...dsp-d7lcxc0.jpg

Edited by Gh3r0m, 09 February 2015 - 20:51.


#2265
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Nu te-ai uitat bine. Sunt mai simpliste (mult mai putin detaliate), iar culorile parca ar fi culese de pe un vechi display intr-un mod video capabil sa reproduca doar 16 culori.
Vezi aici (sunt doua coloane intinse pe doua pagini): http://www.tekrevue....avericks-icons/
Stanga OS X Mavericks - Dreapta OS X Yosemite
Iar Microsoft in Windows 10 a copiat cu totul ideea celor de la Apple...

Edited by _-_, 09 February 2015 - 20:58.


#2266
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
@_-_
si eu sunt de parere ca iconitele de pe W10 sunt mai simpliste urate decat pe Yosemite

Edited by danzi23, 09 February 2015 - 21:01.


#2267
bbchip44

bbchip44

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 14.05.2008
Sa ziceti mersi ca nu fac romanii sistem de operare. Ne trezeam cu iconite cu isus si maica domnului, iar la recycle bin, satana.

#2268
ionutantonesei

ionutantonesei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 01.04.2010
De ce nu ne dau posibilitatea sa costumizam sistemul de operare?Ce-i costa?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Bing (1), Facebook (1)

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate