Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

The Strain (2014 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#37
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007
Asta ma distreaza si pe mine - limba romana cu accent englez. Sunt si parti in germana redate perfect, pentru ca acolo actorul e chiar german sadea.

#38
heathledger

heathledger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 01.01.2012
serialul dupa parerea mea se transforma in rahat.

#39
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007

View PostAMDG, on 02 octombrie 2014 - 10:51, said:

Asta ma distreaza si pe mine - limba romana cu accent englez. Sunt si parti in germana redate perfect, pentru ca acolo actorul e chiar german sadea.

In episodul de saptamana asta ,chiar mi s-a parut ca saracu' actor care-l interpreteaza pe Abraham in flashback-uri s-a chinuit cat a putut el sa pronunte corect, am putut chiar sa descifrez ce zice. Limba romana pare destul de greu de pronuntat pentru un nativ de limba engleza(mai ales cu accent american) iar un actor de genul asta probabil nu a mai auzit limba in viata lui deci are zero experienta. Nu putem totusi sa comparam cu germana, franceza, spaniola pentru ca pe astea macar le mai aud si poate au mai facut la scoala. Poate actorului german ii iesea un pic mai bine ceva in romana, asta doar pentru ca l-am vazut in niste filme europene si vorbeste perfect italiana si franceza, pe langa engleza. Oricum in afara de romani ca noi, nu isi dau aia seama prin America ce aiurea suna romana in serial.

#40
heathledger

heathledger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 01.01.2012
al dracu' vampirul asta. n-a murit cand [/spoiler]s-a aruncat in razele imbietoare ale soarelui[spoiler]. cine stie, o fi folosit crema de protectie.

#41
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Asa e. Probabil era cu factor de protectie 100.  Posted Image

Edited by Hider141, 11 October 2014 - 21:51.


#42
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Doar e The Master, probabil o sa aflam in urmatorul sezon de ce nu moare la soare.

#43
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Primele 3 episoade par bune...sa vedem ce o sa fie pana la sfarsit.

#44
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Am terminat sezonu si pot sa spun ca merita vizionat.
Se vede ca si-a bagat mana in el Guillermo Del Torro.

Edited by I2O, 14 February 2015 - 20:44.


#45
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007

View Postentity22, on 01 octombrie 2014 - 21:57, said:

probabil ca urmeaza cat de cat fidel actiunea din carti(sunt 3 carti, nu le-am citit) si stim de la Game of Thrones ca asta poate sa duca la slow development si mai putina actiune pura. Acum, pe mine sincer nu ma deranjeaza, actiunea e mai usor de facut decat character development ,de exemplu. Partea proasta e ca Eph e inca foarte enervant si e pacat, actorul e bun dar nici macar el nu e indeajuns de carismatic sa-si salveze personajul.
Episodul 12 a fost bun, mi-a placut flashback-ul ,faza cu Palmer si evident Mr. Quinlan(parca asa il cheama peSWAT-ul ala). Sper sa realizeze producatorii ca Eph nu e asa simpatic si ca cele mai bine primite personaje(din ce am vazut si pe net) sunt Abraham, Vasiliy, Eichhorst si Mr Badass Vampire, ca sa stie pe ce sa puna accentul sezonul viitor.
Din punctul meu de vedere, urmatoarele carti sunt mai proaste decat prima. Dupa prima carte, personajele nu mai evolueaza in niciun fel si nici nu se comporta prea realist. Prima carte vine cu noutate si e destul de interesant si diferit fata de alte povesti cu vampiri, but it gets old really fast. Oricum, nu prea merita citite pentru ca se vede ca au fost scrise de cineva care face filme, nu prea au profunzime.

#46
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,577
  • Înscris: 05.11.2009
sezonul 2 o sa apara vara aceasta.. Eu unul abia astept mai ales ca vad ca se pune accent pe vampirii de la fortele speciale :P

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tFXs4jaw7lo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#47
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
De maine avem sezon nou.

#48
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
Nu e prea originală chestia cu semi-vampirul, Maestrul care i-a violat mama şi acum fiul vrea răzbunare. Ce clişeu. :)
N-am înţeles de ce depune atâta efort cu mama lui Zack, s-o facă să pară umană.

#49
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Am impresia ca Zack e alt copil, alt actor.

#50
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Asta cred și eu. Switch-ul s-a făcut în premiera sezonului 2.

#51
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Am terminat si sezonul 2. La fel ca primul, a inceput interesant si s-a stins spre final.

Credeam ca vampirii nu au sculament, cum a fost posibil sa apara hibrizi? In acel flashback din Romania il vedem pe vampirul din pestera si era dezbracat, cred ca as fi retinut daca avea organe sexuale.

Zach concureaza la stupizenie cu Carl din The Walking Dead, dar reactiile lui reprezinta doar unul din multele aspecte previzibile ale serialului.

#52
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Cum sa putut termina sezonu.....
Fir-ar ma-sa a dracu de copil nenorocit....imi doresc sa umfle coada cat mai curand.

#53
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Nu inteleg de ce l-au folosit pe Zach in modul asta, nici de ce l-au tinut atata timp strigoii in viata. Presupun ca o sa aflam sezonul urmator.

Dar ma oboseste acelasi antagonist, mai bine scapau de el si aduceau din ceilalti 4 antici.

#54
Mi_Rebelle

Mi_Rebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 11.02.2017

View PostI2O, on 02 noiembrie 2016 - 21:26, said:

Fir-ar ma-sa a dracu de copil nenorocit....imi doresc sa umfle coada cat mai curand.
Plodul a atomizat întreg Manhatanul. E practic un criminal.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate