Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

Parcarea subterana de la Plazza Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
Am dacie ... Astazi am facut marea greseala ca in cele aprox. 20 min lipsa sa imi las geanta in masina cand am parcat-o in parcarea subterana de la mall-ul Plazza Romania ... : Cand m-am intors usa de la volan nu mai era incuiata cu cheia ... Lipsea geanta si punga cu prajiturele a prietenei mele ... :((
Nororcul meu ca nu am avut lucruri chiar de pret inauntru ... Se aduna ceva, dar portofel, chei, erau la mine, si ce era in geanta sunt lucruri in mare parte care pot fi inlocuite.

(Faza este ca atunci cand am plecat l-am vazut pe un tip cu caciula care parea ca iese si el pe scari la suprafata, dar la un moemtn dat l-am vazut ca aparuse in alte parte, in apoi, printre masini, introcandu-se ... ma rog, nu l-am bagat in seama, dar mi-a ramas i ncap imaginea cu el uitanadu-se la mine si eu la el inaitne sa ies pe usa catre scari ...)

Un coleg imi spune ca fiind cu o masian straina, acum catva timp, tot in parcarea subterana la plazza, si-a gasit masina umblata pe dinauntru ....


Normal ca am vb-it cu cei de la paza care nu au treaba cu parcarea ... si asta e, dar concluzia pe care o pot formula:
Feriti-va de 'magarush' fratilor ... ! :( Inclusiv in plazza ! ..

#2
medvonok

medvonok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 31.08.2005
Inteleg ca ai lasat din greseala geanta in masina, dar alarma ai ?

#3
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 30.08.2005
dragilor, io pun perimetrul chiar si in parcarea subterana.. iar alarma face ca toti dracii.. are o super rezonanta dedesubt acolo..

maie si un led suplimentar de avertizare, si o sirena back-up... ar avea cam mult de lucru la mazdutza mea. ;)

#4
medvonok

medvonok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 31.08.2005

 CRG, on Dec 23 2005, 18:19, said:

dragilor, io pun perimetrul chiar si in parcarea subterana.. iar alarma face ca toti dracii.. are o super rezonanta dedesubt acolo..

maie si un led suplimentar de avertizare, si o sirena back-up... ar avea cam mult de lucru la mazdutza mea. ;)
Asa da ! Eshti din Bucuresti, nu ?!?

#5
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001

 medvonok, on Dec 23 2005, 15:35, said:

Inteleg ca ai lasat din greseala geanta in masina, dar alarma ai ?

Nu obligatoriu din greseala ... ideea era ca urma sa stau vreo 15 - 30 min, si am zis sa nu ma mai car cu gentoiu dupa mine ... cu hartii, caiete, cursuri, etc ... si l-am pus in spatele scaunului soferului ... Si stiti cum e cu ghinionu ?... De vreo saptamana nu-mi prea mai merge butonu la alarma, si inca nu am ajuns pe maica domnului sa caut un butonash sa-l schimb ... si avand in vedere ca intr-o zi cu zapada a trebuit sa desfac telecomanda cu surubelnitza ca sa fac contact sa dezactivez alarma sa pot intra pe masina ... nu am mai incercat sa o activez atunci cand am parcat-o in parcare ... Eah, ata ete ... S-a intamplat ...

Edited by adynis, 23 December 2005 - 23:38.


#6
medvonok

medvonok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 31.08.2005
Imi pare rau de evenimentul neplacut prin care ai trecut dar de aici se desprinde o morala : nu lasa sau nu tine lucruri defecte cu tine. Eu incerc mereu sa repar la cea mai mica defectiune care apare la ceva din casa, cu cat le las mai mult cu atat ma costa mai mult, sau pierderile sunt mai mari. Asa si la tine, de la un banal push buton ai pierdut mult mai mult decat ti-ai fi imaginat.

#7
AcerMate

AcerMate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 14.05.2003
Tineti cont de un lucru: romanu fura si de nu-i trebuie.
Si cand mergeti in varful muntelui de numai corbii se avanta pe acolo trebuie sa va paziti de hoti. Sta in sange la roman sa fure, asa ca...

#8
greierrras

greierrras

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.12.2005
Nu mi se pare deloc normal ce se intampla in Romania. Nu inteleg de ce trebuie sa car dupa mine genti, pungi si alte chestii care ar putea fii "tentante" pentru hoti. Cand am fost in Viena, am fost la cumparaturi si un prieten si-a lasat borseta pe scaunaul soferului. Eu, venita din Romania :D, l-am atentionat si a ras cu lacrimi de mine. Mi-a zis ca la ei asa ceva nu exista.

#9
e_spidi

e_spidi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.09.2005

 adynis, on Dec 22 2005, 23:13, said:

Normal ca am vb-it cu cei de la paza care nu au treaba cu parcarea ... si asta e, dar concluzia pe care o pot formula:
Feriti-va de 'magarush' fratilor ... ! :( Inclusiv in plazza ! ..

cum adica? da' cine raspunde de parcare?
am vazut ca au montate si camere...alea pt ce s? :cursing:

#10
razvano2002

razvano2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 27.12.2005
Corect! Din cate stiam si eu, atat parcarea de la Plaza Romania cat si cea de la Bucuresti Mall (care apartin amandoua de Anchoir Group) sunt supravegheate, atat cu camere video, cat si de personalul angajat. Daca eram in locul tau, faceam urat rau de tot.
Ia intereseaza-te k trebuie sa existe ceva inregistrari uitate pe undeva prin arhive :)

#11
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 30.08.2005
Legat de Austria, mie mi-a fost furat un aparat foto in Zell Am See. care din cate stiu eu, e inca oras austriac.. :)

#12
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001

 razvano2002, on Dec 28 2005, 13:47, said:

Corect! Din cate stiam si eu, atat parcarea de la Plaza Romania cat si cea de la Bucuresti Mall (care apartin amandoua de Anchoir Group) sunt supravegheate, atat cu camere video, cat si de personalul angajat. Daca eram in locul tau, faceam urat rau de tot.
Ia intereseaza-te k trebuie sa existe ceva inregistrari uitate pe undeva prin arhive :)

Ma refer la cea subterana ... Nu am vazut nici o camera de filmat si nici un paznic niciodata :(
In plus, ei mi-au atrras atentia de afisul pe care il au in care recomanda sa nu se lase obiecte pretioase in masina ...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate