Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 

Oferta Optim și Avantaj cu telefoane - disponibilă NAȚIONAL.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
13101 replies to this topic

#12835
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,360
  • Înscris: 16.04.2014

View Postfarausername, on 10 aprilie 2017 - 14:25, said:

Deci pana la urma Digi are fidelizare? Daca prelungesc 2 ani ce primesc? O luna mok? Sau asta e din categoria vanatorilor de pomeni? Faptul ca ai nerusinarea sa vrei sa fii fidelizat!

No las ca de 2000 de lei cat ma costau cei 2 ani de fidelizare, imi iau unu, doua device-uri pe care le alimentez cu net de pe cartelele vdf (mok) si fac o reziliere si la cablu si la net! Uite asa,bonus de la mine o fidelizare de 24 de luni mok in loc de o prelungire pe 2 ani cu o luna mok Posted Image

Pentru fidelizare cu prelungire contractuala de 24 de luni se ofera reducere 50% 4 luni la abonamente sau vouchere.

Edited by DIGI_Helper, 10 April 2017 - 14:37.


#12836
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
E bataie de joc. Mai bine sa rezilieze cei care doresc fidelizare.
La cororatisti se dau diamante, platina si aur, nu banalitati ca la Digi.

Edited by danutz1, 10 April 2017 - 14:46.


#12837
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Mi se pare o utopie sa ceri mega fidelizare, telefoane moca, tarife si abonamente minuscule si sa mai vrei si calitate. Astea trebuie sa se balanseze cumva sa fie un raport corect. Altfel nu este sustenabil.

#12838
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Adica 2 luni gratis din 24!
E vedeti ca se poate :) mai puneti inca 4 si mai merge!

#12839
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007

View PostdreaQ, on 10 aprilie 2017 - 14:29, said:

@zetuc, uite, esti si sensibil cand omul te pune in fata unor realitati.
Nu-s deloc sensibil, dar ma deranjeaza nesimtirea si indivizii care functioneza intr-un singur neuron, cei care nu stiu decat sa mestece 2-3 lozinci pe care le arunca in dreapta si-n stanga. Esti fanboy! Esti spalat pe creier! Etc. Chit ca le demonstrezi in clar prin argumente ca ai dreptate, nu frate, e cum zic ei, pentru ca... pitong.
Si despre ce realitati discutam aici? Realitatea aia in care eu discutam cu cineva fix despre fidelizare, ai aparut tu, n-ai contribuit cu nimic constructiv la discutie, ai jignit, ca mai apoi sa-mi explici de serviciile proaste? La realitatea asta te referi?

View PostdreaQ, on 10 aprilie 2017 - 14:29, said:

O bagi pe asta cu "lozinci" si "argumente" - tu ai agrgumentele tale absolute.

Nu, n-o bag, ci o argumentez. Caci doar de asta esti capabil. Argumentele mele nu-s absolute, ele pot fi contestate prin alte argumente. Argumente de oameni zdraveni la cap si de oameni lucizi, nu prosteli de genul "esti fanboy".

View PostdreaQ, on 10 aprilie 2017 - 14:29, said:

Eu nu sunt fanboy digi ca tine

Eu sunt fanboy Digi pentru ca... spui tu? Ca asta e perceptia ta? Ti-o pun s-o argumentezi, dar nu cu perceptii, ci cu chestii concrete. Te astept s-o faci.

View PostdreaQ, on 10 aprilie 2017 - 14:29, said:

(iti fac un grupaj de 3-4 sute de posturi in care tu proslavesti reteaua si iti dau pe mesaj sa nu poluam aici.

Ooo, da! Te rog, chiar te rog s-o faci. Si nu e nevoie de sute, serios, gaseste-mi 10. Dar n-ai s-o faci, ca n-ai ce sa gasesti. Sigur ca am argumentat pro Digi, am explicat-o de n ori, am explicat si principiile din spatele argumentelor mele, dar nah, e complicata discutia cu morile de vant, ori eu nu-s Don Quijote.

View PostdreaQ, on 10 aprilie 2017 - 14:29, said:

Dar nu ma pun ca tine contra tuturor celor care au o oaresce mica reclamatie sau parere diferita.

Unde anume am facut eu asta? Am discutat acum c-un om care era nemultumit ca Digi nu ofera metoda de fidelizare la abonamente de 3-5 euro asa cum o fac unii la abonamente de 10-20 euro. Mi-am argumentat punctul de vedere, si aia e. Fiecare citeste si intelege ce poate si isi formeaza o parere. Nu l-am facut pe om mocangiu, nu l-am gratulat cu niciun epitet, am incercat doar sa-i explic. Cam asa cred c-ar trebui sa decurga discutiile intr-un cadru civilizat si intre niste oameni care inainte de a-si respecta interlocutorul, in primul rand, se respecta pe ei.

#12840
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Poate ar fi bine sa faci un pas in spate si sa vezi the bigger picture.

Digi a facut oferte de fidelizare cand a dat televizoare si/sau tablete in rate sau gratis (unele tablete). In conditiile in care abonamentele erau, in linii mari, aceleasi. Poate cu 1 euro mai scumpe si niste gb de net mai putini, dar sunt prea putin relevante aceste diferente. Ideea e ca oferte au fost. De ce n-ar mai fi?

Digi a facut si face in continuare oferte la portare. Si stim toti foarte bine care sunt aceste oferte: vouchere, discounturi la abonamente, telefoane gratis etc. De ce adica e ok sa existe aceste oferte de portare si nu e ok sa ceara cineva o oferta de fidelizare? Care e diferenta? Cine se porteaza nu vine pe aceeasi grila de abonamente ieftine si cu resurse fara numar? Daca sunt oferte la portare, de ce n-ar fi si pt fidelizare? Cei ce porteaza sunt destepti ca aleg digi, iar cei care vor fidelizare sunt nesimtiti pt ca....asa se spune pe forum?

Si asta ti se pare un exercitiu de logica? Really?

#12841
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007
Ofertele despre care vorbesti tu sunt legate de prelungirea tuturor serviciilor, nu doar a abonamentului de telefonie mobila. Si eu am primit un voucher de 240 de lei fix pentru asta, mi-am prelungit pe doi ani toate serviciile. Ori noi discutam aici doar de abonamentele de telefonie mobila.

#12842
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Nu, colegul vorbea de toate serviciile. A pomenit de factura de 30 euro, remember?

#12843
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Lol, omul sufera tare. Eu am sa depășesc momentul il las in patima lui. Zetuc asa e, ai dreptate! Ma declar invins, ai argumentat tot. Dar nu te-am jignit, nu te-am făcut nici măcar nesimțit.
Pace tie!

#12844
DonGiulliano

DonGiulliano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,331
  • Înscris: 08.09.2010
pe mine m-a fidelizat digi. am prelungit inca 2 ani si am beneficiat de voucher in suma de 220 lei. voi ce alta fidelizare mai vreti??

#12845
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,560
  • Înscris: 15.05.2010
delete

Edited by pupama, 21 April 2017 - 06:57.


#12846
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017

View PostDonGiulliano, on 20 aprilie 2017 - 22:50, said:

pe mine m-a fidelizat digi. am prelungit inca 2 ani si am beneficiat de voucher in suma de 220 lei. voi ce alta fidelizare mai vreti??
Si cati lei cotizezi in cei 2 ani? Asa de amorul calculelor!

Edited by farausername, 21 April 2017 - 07:19.


#12847
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Nu mai conteaza cat cotizeaza. La altii pentru o cotizatie justa primesti aur, platina, diamante, nu vouchere pe hartie reciclata ca la Digi.
Asa iti creste valoarea si te simti onorat dar voucherele astea de la Digi sunt o gluma proasta.

Edited by danutz1, 21 April 2017 - 07:27.


#12848
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,893
  • Înscris: 25.01.2007
aici esti pe nisipuri miscatoare. ca oricum la astia e ieftin.
la mine la firma, dadeam pe tv net si fax 3 milioane la telekom, au acceptat o scadere la 2. a, si aveau net de 10 mega.
la rds au cerut abonament nou 140 lei, am trecut la rds care vrea 100.

#12849
DonGiulliano

DonGiulliano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,331
  • Înscris: 08.09.2010

View Postfarausername, on 21 aprilie 2017 - 07:19, said:

Si cati lei cotizezi in cei 2 ani? Asa de amorul calculelor!

ultima factura. calculeaza tu

Attached Files


Edited by DonGiulliano, 21 April 2017 - 08:00.


#12850
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Dubios abonament de internet ai! Acum ce sa zic, la factura asta, de vreo 15 euro pe luna eu am primit fidelizare sanatoasa la alt operator (la modul 50 de euro in my pocket sa le folosesc serviciile 2 ani : costul ab in 2 ani = costul terminalului-50 euro ,adica am primit telefonul gratis cum ar veni si am platit mai putin cu 50 euro fata de pretul lui in 2 ani de abonament ) .
Ai primit 3 luni gratis din 24, acum fiecare cantareste cu cantarul lui, mie nu mi se pare mare fss!

Edited by farausername, 21 April 2017 - 09:53.


#12851
cezarmed2

cezarmed2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 11.12.2014
Compari mere cu pere.

#12852
DonGiulliano

DonGiulliano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,331
  • Înscris: 08.09.2010
~ 56 lei pe luna pt digi mobil, internet fix si abonament tv ( am o cartela smartCam si un decodor) mie nu mi se pare ca dau mult.  in zona mea nu este alt operator decat rds si akta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate