Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Convorbiri internationale - retele si costuri pentru diferite tari

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#73
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Eu l-am contactat pe Digi_Helper direct in legatura cu schimbarea de tarife neanuntata. Iti recomand sa faci la fel si sa le dai si desfasuratorul pe luna precedenta cu aceleasi numere si costurile aferente.

Pot sa schimbe tarife / oferta, dar sa anunte. In functie de calcule ma reorientez sau nu.

#74
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Am bagat numere de mobil din austria (din agenda)...tele ring, drei, A1, T-mobile si la toate apare cost iar luna trecuta aparea 0.00. WTF nu calculez eu cum trebuie sau au manarit tarifele? Chiar atat de jegosi sa fie?

#75
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,230
  • Înscris: 22.01.2004
ce abonament ai?

#76
ghccristi

ghccristi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 14.03.2008
topicul e in urma rau de tot...mai multe detalii pe http://forum.softped.../page__st__7416

totusi intrebarea mea e: oare eu sunt singurul care a reclamat deja la OPC faptul ca RDS modifica dupa bunul plac si aleatoriu, dupa o zi pe alta tarifele internationale fara a-si anunta clientii?

sa vedem ce s-o intampla pentru ca, costul suplimentar e deja enorm iar la sesizarile din Digi Care si relatii cu clientii raspunsul e doar standard : sunt  „in curs de verificare’’ si vor  fi solutionate „cat mai repede posibil” ...........

#77
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005

View PostAlexis, on 07 iulie 2014 - 23:11, said:

ce abonament ai?
optim nelimitat.

#78
Aliosa83

Aliosa83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.07.2014

View PostAliosa83, on 07 iulie 2014 - 17:01, said:

Am patit-o si eu cu Austria. Am verificat numerele online si de pe telefonul meu, inainte sa imi fac abonamentul, dar si dupa. Tarif apel 0.
Totul a mers bine si am mai facut un abonament pt tata, ca sa dialogheze cu mama, care se afla in Austria.
Toate bune si frumoase in continuare, pana astazi, cand intru pe Digicare si ma loveste ditamai Cost Controlul peste ochisori.
Ce era gratuit nu mai este. S-a transformat in 0,12 E / minut.
Sper sa fie o greseala de sistem.
Daca nu este, sincer imi e mila de cei care nu au apucat sa vizualizeze Cost Controlul.
Tot pe acelasi subiect, eu nu aveam nevoie de nelimitatele lor. Aveam nevoie de niste minute internationale la un pret decent.
Daca mai este cineva care suna in Austria pe mobil cu cost Zero il rog sa posteze aici, pentru a ne da o mana de ajutor.
Multumesc!

Confirm rezolvarea problemelor cu apelurile catre Austria. Apelurile catre retelele respective au redevenit gratuite (aprox. 9 iulie), iar costul control acumulat in perioada cu probleme (inceputul lunii) a fost sters (aprox. 14 iulie).
Multumesc celor care s-au ocupat de problema si sper ca, pe viitor, sa nu ne mai lovim de astfel de situatii.

#79
Marcko

Marcko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.10.2006
Salut, știe cineva de ce nr.-le portate în digi.mobil nu sunt recunoscute internațional ca digi?
Am fost sunat din Spania de pe Digi.Espania, și persoana respectivă a fost taxată ca și când nu aș fi în rețeaua digi.
S-a făcut test, pe nr.-le cu prefixul 077 totul OK nu au fost costuri, însă la mine fiind cu altul căci vin la vdf. s-a taxat convorbirea.
Mulțumesc!
M

#80
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
Te-ai lovit de cel mai important aspect neplacut, al unui nr portat.

#81
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
La fel se intampla si la mine. Apel de pe Digi Mobil Italia pe numar portat din Romania este taxat ca un apel in alta retea.

#82
lucian7791

lucian7791

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 15.05.2013
Vreau sa sun pe acest nr +4474430xxxxx in Anglia ,puteti sa-mi spuneti in ce retea este nr.si eventual daca se incadreaza in minuntele gratuiete digi mobil ? Niciodata nu am inteles cum functioneaza acel calculator pentru tarife,orice nr. as fi introdus imi spune cat ma costa ex.0.0200 euro,dar niciodata nu spune daca este dupa terminarea minuntelor gratuite .

#83
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Acel calculator online afiseaza totdeauna pretul corect.
Trebe sa introduci destinatia apelului si nr abonamentului de pe care apelezi respectiv si numarul pe care-l apelezi si primesti raspunsul corect.

#84
lucian7791

lucian7791

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 15.05.2013

View PostVladutzU2013, on 18 august 2015 - 21:06, said:

Acel calculator online afiseaza totdeauna pretul corect.
Trebe sa introduci destinatia apelului si nr abonamentului de pe care apelezi respectiv si numarul pe care-l apelezi si primesti raspunsul corect.
Eu nu am contestat asta,sa zicem ca am un nr.de italia si vorbesc din acele minunte gratuite,in momentul cand verific acel nr.nu trebuie sa imi afiseze cost 0 ? (mentionez ca acel nr.am sunat de n ori si se consuma din minunte).In concluzie orice nr international verificat prin acel calculator ,niciodata nu mi-a afisat 0 cost ,desi dupa ce am vorbit costu era 0.

#85
Annoying

Annoying

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 03.05.2014
Alege la abonament Digi Optim Nelimitat, chiar dacă nu ai DON.

Attached File  o.png   28.17K   14 downloads

#86
lucian7791

lucian7791

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 15.05.2013

View PostAnnoying, on 18 august 2015 - 22:15, said:

Alege la abonament Digi Optim Nelimitat, chiar dacă nu ai DON.

Daca introduc un nr.de DON indiferent ce abonament aleg costul este 0,daca aleg DO2 se taxeaza,de unde as intelege ca  minuntele gratuite sunt diferite in functie de abonament,dar urmatoarea situatie ma contrazice.
Introduc un nr.de DON apoi un nr. de italia cu care sun gratuit de pe DO2 cost 0,daca verific acelasi nr de italia pe un nr. DO2 iar e pe bani.
Ma confrunt cu aceasta dilema  asta de mult,am mai gasit discutii de genu asta pe forumuri ,dar fara raspunsuri concrete.

Attached Files



#87
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Acel cost de 0.02Euro e dupa consumarea minutelor din abonamentele cu minute incluse.

#88
lucian7791

lucian7791

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 15.05.2013

View Posteasy90rider, on 19 august 2015 - 08:17, said:

Acel cost de 0.02Euro e dupa consumarea minutelor din abonamentele cu minute incluse.

Perfect de acord cu tine ,doar ca nu esti avertizat de acest lucru daca ai DO2 ,si nu vei fi sigur daca costa sau nu decat dupa ce suni,lucru care nu se aplica pentru DON ,acolo verifici si daca e gratis iti da cost 0.

#89
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
@lucian7791 da e un pic .... Cel mai simplu e sa verifici la DON si daca apare 0 atunci stii ca e inclus in cele x00 minute de la DOx.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate