Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani
 Robotul martian european, revigor...

Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...
 Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 

Sexibon

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#1
ovidiu bufnila

ovidiu bufnila

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 07.10.2003
Sexibon
short story de
Ovidiu Bufnila
http://www.phantazm.net/index.htm

Buna dimineata, Amanda!
Bunda dimineata Ruboot!
Si Amanda isi freca usor sfarcurile din celofan. Oglinda se rasuci un pic spre dreapta sa vada mai bine reactia lui Ruboot.
Acum ca Razboiul Rece s-a sfarsit ce aveau sa faca oare toate personajele astea ciudate construite in laboratoarele din Mundao?
Sa le recilam, se intrebara agentii secreti aprinzandu-si trabuce pantecoase si dand pe gat cate o dusca zdravana de vodca. Amanda, de exemplu, ce stia ea sa faca? Colonelul Ostrinzki se intoarse catre subalternii sai care tocmai decojeau o banana pe plaja din Akapolko. Hei, tipilor, aia nu e Amanda? A scos-o careva de la magazie? Sefu, aia e Amanda LOR, sopti un caporal dosind un pliculet de hasis in slip, gata, gata sa duca la bun sfarsit o misiune periculoasa sub acoperire. Amanda lo? Ce-i cu lumea asta mishto a serviciilor secrete, se duce de rapa? Si unde mai pui ca aparuse dincoace de orizontul vizibil o noua provocare: Meduza! Sefu, mi-a zis mie Amanda ca Meduza e un nume de cod pentru o vasta operatiune. Vor sa schimbe numele de cod al Universului plin de Universuri. Nu e joaca de loc. Akademiile si Savantii Desueti sunt complet in pericol, sopti caporalul nitel speriat. Colonelul Ostrinzki rase, sa vina Amanda sa pipaie daravela agentilor care umbla cu Meduza! Nimeni nu poate sa reziste acestui prototip de SEXIBON! Ne-a venit un SMS, sefu, un SMS! Ce zice? Zice ca suntem in aer! Meduza e in noi, sefu! E un prgram instructionat odata cu bifurcatia care ne-a adus pe lume. Baaa, savanti trebuia sa ne facem, zise colonelul scuipand in nisip. Pata aceea de saliva se valuri si luand forma unei Meduze Magice inghiti plaja, agentii, soarele si intreg Universul.


Craciun Fericit tuturor!

#2
Krissa

Krissa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 15.11.2005
Ai putea sa incerci la Aberatii, acolo sigur vei fi apreciat!  :)
Oricum... nice...  :confuzzled: thing!

#3
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Get a girl, poate o sa scapi de obsesia sfarcurilor din celofan si o sa scrii ceva inteligent. ;)

#4
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Printre (multe) altele, maestrul Bufnila e singurul autor publicat care poposeste prin aria noastra. Sa nu fim necuviinciosi.

#5
ovidiu bufnila

ovidiu bufnila

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 07.10.2003
Multumesc, Krissa!
Multumesc, AlexIP!
Multumesc, LoveDemon!
Nu sunt mai altfel decat alti forumisti. Sunt un om in carne si oase care hoinareste pe Net incercand sa inteleaga ce se intampla in aceasta noua lumeeee! Am fost bubuit pe unele forumuri in draci si banat la greu pe altele. Nu e nici o suparare, trebuie sa ne asumam riscul actelor noastre. Dar am intalnit si forumisti de exceptie de la care am invtat si invat o multime de lucruri. Ma bucur ca sunt aici. Nu trebuie sa ma tratati altfel pentru ca scriu. Nu e nimeni dator sa faca asta. In schimb, putem sa incercam sa ne intelegem unii cu altii. Cred sincer ca numai impreuna vom putea intelege multe din adevarurile lumii.
Va multumesc pentru mesaje.
Va urez tuturor multa fericire si bucurie alaturi de cei dragi!
La Multi Ani, prieteni!
La Multi Ani Softpedia!
:)
Ovidiu Bufnila
http://ovidiubufnila.ablog.ro/
http://www.weblog.ro/OvidiuBufnila

#6
Krissa

Krissa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 15.11.2005

View Postovidiu bufnila, on Dec 26 2005, 17:58, said:

Nu trebuie sa ma tratati altfel pentru ca scriu. Nu e nimeni dator sa faca asta.

Si eu scriu si nu sunt tratata altfel... poate pentru ca eu am avut curajul sa public!  <_<
Anyway... felicitari pentru curajul tau a-ti ,,folosi" primele interventii in acest fel si mai ales cu o scriere avangardista!  :coolspeak:

Edited by Krissa, 27 December 2005 - 22:14.


#7
ovidiu bufnila

ovidiu bufnila

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 07.10.2003
Hi, Krissa!
Multumesc de raspuns. Am publicat si eu:
http://eyeshot.net/bufnila.html
:)
La Multi Ani!
Ovidiu Bufnila
cu prietenie

View PostKrissa, on Dec 27 2005, 21:59, said:

Si eu scriu si nu sunt tratata altfel... poate pentru ca eu am avut curajul sa public!  <_<
Anyway... felicitari pentru curajul tau a-ti ,,folosi" primele interventii in acest fel si mai ales cu o scriere avangardista!  :coolspeak:


Ca sa fiu cinstit, uite si un link antibufnilaaa:
http://zoso.rockmani...005/12/bufnila/

#8
Akuma No

Akuma No

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.04.2004
yeeeeeee, ovidiule, i-ai gasit perecehea omului de celofan, pe Amanda!!! stiam eu ca n-are cum sa ramina asta singur

vezi aici  [ http://www.kolobok.wrg.ru/smiles/light_skin/rofl.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
Domnita

Domnita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.09.2005
eeeee! celofan ???? perechea de celofan...

ovidiu, nice :coolspeak:

#10
Krissa

Krissa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 15.11.2005
S-a intamplat un accident in postul meu si am omis un ,,nu" (...am avut curajul sa public)...  :confuzzled: Ma mir ca nu v-ati sesizat ca nu avea noima!  :)

#11
ovidiu bufnila

ovidiu bufnila

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 07.10.2003
Akuma No, multumeeesc!
Domnita, multumeesc!
Krissa, draga Krissa, aventura scrisului e doar o frumoasa aventura individuala. Povestirile mele sunt pline de cacofonii si de constructii hilare. Asa sunt si posturile mele din forumurile de pe Net. Mai mult, unele constructii forumistice sunt bizare, zapacite si ridicole. Un NU neobservat este de fapt o ncora. E o promiiune, Krissa! Daca ai incredere in talentul tau atunci trebuie sa iesi la larg! Trebuie sa navighezi! Ovidiu Bufnila, dragul de el, a ponit sa navigheze liber pe Net, pe oceanul furios al Netului. Pentru asta am fost injurat, barfit, batjocorit, sictirit, chiar si de unii prieteni. Multi dintre prietenii mei traiesc inca in dulcea iluzie a cartilor de hartie, a lumilor de hartie. Dar lumile de hartie sunt pe moarte. Nu sunt nici mai presusu si nici mai prejos fata de alti navigatori doar pentru ca am scris niste cartie. Dar nu am scris defapt niste carti! dar daca privim din aceasta directie UN SINGUR LUCRU E IMPORTANT: TU ESTI, Krissa! Tu trebuie sa ai curajul sa-ti afirmi valoarea. Premiile, laudele, indemnurile, locurile de la Academie se duc, se pierd in neant. Gloria Literara se pierde in neant. Imprtant e sa ramana ceea ce este important: Increderea in TINE INSATI, increderea in valoarea ta, increderea in arta ta. Tocmai de aceea, pentru ca AM O INCREDERE PUTERNICA in ceea ce sunt, NEFIIND in dauna cuiva, ci doar spre straluminarea sau mizeria mea, navighez liber pe Net. Cu numele meu, cu propria mea Imagine. Sunt aidoma atator si atator navigatori. S-ar putea ca Adevarul sa fie la oi si nu la mine. Dar mai cred ca putem sa-l cautam impreuna.
Iti trebuie curaj.
Si banuiesc, ai.
Cu prietenie,
Ovidiu Bufnila
un navigator

#12
Krissa

Krissa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 15.11.2005
Multumesc pentru incurajari, insa pe langa relativitatea sentimentelor mele fata de ceea ce sunt si pot sa fac, se ridica intrebari si despre factori externi. Si nu refer la teama de esec, mediu ostil sau alte bazaconii, ci la simplul fapt ca nu a existat un stinul microscopic dar marcant care sa ma impinga sa depasesc peretii camerei mele! Si daca nu a fost sa fie inseamna ca poate nici nu ar trebui sa fie!

Anyway, e topicul tau... si revenind la tine, mai posteaza niste creatii ca stau cam prost la capitolul rabdare cu linkuri si nebunii!

Bafta!  :)

#13
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
mie-mi place ca scrii "Net" cu N mare, respect deosebit :)

#14
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Mai Ovidiu, mai navighezi pe aici? Am intrat pe un link ce l'ai dat tu si am vazut Major Sanchez... Mai Ovidiu, mai. Aia nu e creeatie originala. :mellow:

#15
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005
ovidiu bufnila, imblanzitorul de tigrii si tigroaice.  :lol: in postura de "literator".

#16
Pixelut

Pixelut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 11.08.2005

View Postovidiu bufnila, on Dec 26 2005, 17:58, said:

Sunt un om in carne si oase care hoinareste pe Net incercand sa inteleaga ce se intampla in aceasta noua lumeeee!

Ovidiule, te salut si ma bucur ca te vad cu stindardul pe punte. De inteles e usor, greu e de acceptat. Lumea noastra a cam apus. Cristian Tudor Popescu a abandonat de mult cursa. Are alte prioritati. Netul mi se pare mult prea taios pentru molcoma visare sefista, pricinuita de pagina cartii sau ale revistei.

Edited by Pixelut, 05 January 2006 - 13:19.


#17
ovidiu bufnila

ovidiu bufnila

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 07.10.2003
PK, Krissaaaa, incerc si acolo. Da-mi un liiink!
Multumesc frumos.

View PostKrissa, on Dec 22 2005, 15:39, said:

Ai putea sa incerci la Aberatii, acolo sigur vei fi apreciat!  :)
Oricum... nice...  :confuzzled: thing!


Si contrarespectul.
Ovidiu Bufnila

View Postadd, on Jan 3 2006, 22:42, said:

mie-mi place ca scrii "Net" cu N mare, respect deosebit :)


Ha, ha, ha! Sancheeez? E chiar de-adevarateleaaa! Fictionalul are 22 de ani!
Ov

View PostAlexIP, on Jan 4 2006, 16:07, said:

Mai Ovidiu, mai navighezi pe aici? Am intrat pe un link ce l'ai dat tu si am vazut Major Sanchez... Mai Ovidiu, mai. Aia nu e creeatie originala. :mellow:


#18
Finn

Finn

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 110
  • Înscris: 22.12.2005

View PostKrissa, on Jan 3 2006, 22:31, said:

Multumesc pentru incurajari, insa pe langa relativitatea sentimentelor mele fata de ceea ce sunt si pot sa fac, se ridica intrebari si despre factori externi. Si nu refer la teama de esec, mediu ostil sau alte bazaconii, ci la simplul fapt ca nu a existat un stinul microscopic dar marcant care sa ma impinga sa depasesc peretii camerei mele! Si daca nu a fost sa fie inseamna ca poate nici nu ar trebui sa fie!
:death: :cutit: :sabie: :otrava: :stir: :ciulini:

View PostKrissa, on Jan 3 2006, 22:31, said:

Multumesc pentru incurajari, insa pe langa relativitatea sentimentelor mele fata de ceea ce sunt si pot sa fac, se ridica intrebari si despre factori externi. Si nu refer la teama de esec, mediu ostil sau alte bazaconii, ci la simplul fapt ca nu a existat un stinul microscopic dar marcant care sa ma impinga sa depasesc peretii camerei mele! Si daca nu a fost sa fie inseamna ca poate nici nu ar trebui sa fie!
:death: :cutit: :sabie: :otrava: :stir: :ciulini:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate