Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Nokia Lumia 920 vs Samsung Galaxy S4 mini (sau S3)

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#1
soso35

soso35

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 23.08.2009
Windows Phone vs Android
Ce parere aveti ?
telefon ~1000 ron

#2
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Tu ce părere ai? Vrei să le cumperi? Ce pro şi contra vezi la fiecare.

Dacă suntem pe secţiunea de Versus nu înseamnă că arunci un os şi sar imediat dulăii să se bată pentru distracţia ta.

#3
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,402
  • Înscris: 09.08.2006

View Postsoso35, on 22 mai 2014 - 20:53, said:

Windows Phone vs Android
Ce parere aveti ?
telefon ~1000 ron

Windows Phone

#4
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Intre astea Nokia 920 clar Posted Image

#5
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
Ce aşteptări ai de la un telefon? Până acum ce ai folosit?

#6
alexupit

alexupit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 23.09.2008
Android. De ce? Mult mai multe aplicatii. Android is everywhere. :) Telefoanele cu Windows mi se par o prostie. Parere pur subiectiva, nedocumentata, bazata pe experienta si preferintele proprii. :)

#7
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010
eu nu mi-as cumpara telefon de 185 de grame nici daca mi l-ar da la jumatate de pret. serios, imi place vara sa port pantaloni scurti

#8
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014

View Postalexupit, on 22 mai 2014 - 21:16, said:

Parere [...] nedocumentataPosted Image
Se vede. Telefoanele cu WP au dezavantajul lipsei customizarii si al functiilor. In rest ele pot oferi alte lucruri

#9
Lon_don

Lon_don

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 10.01.2013
http://www.gsmarena....20-4967.php
vs
http://www.gsmarena....axy_s4-5125.php

Edited by Lon_don, 22 May 2014 - 21:28.


#10
Alex_GP

Alex_GP

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 23.12.2006
Daca iti pasa de camera si/ ecran, go for Lumia.
Daca nu iti pasa de camera si/sau ecran, dar vrei un telefon care "merge" go for Lumia.

#11
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
Fost posesor de lumia 920, iti recomand s4 mini all the way. Pana ajunge 920-u sa primeasca toate facilitatile de pe android cred ca mai trec 1-2 ani. Intre timp se plafoneaza ambele telefoane asa ca iti vei lua atunci ceva nou, fie Lumia cel asteptat fie android iarasi.  920 e un telefon f greu, impozant, se misca f bine in meniu ce-i drept dar nu poti face ca pe android tot ce-ti place. Strict ptr net, vorbit, pozat/filmat , ceva joculete si in special Here Drive=gps e f bun 920..si cam atat. Restu de completari sunt pe android.

#12
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010

View Postxkos, on 22 mai 2014 - 21:45, said:

Fost posesor de lumia 920, iti recomand s4 mini all the way. Pana ajunge 920-u sa primeasca toate facilitatile de pe android cred ca mai trec 1-2 ani. Intre timp se plafoneaza ambele telefoane asa ca iti vei lua atunci ceva nou, fie Lumia cel asteptat fie android iarasi.  920 e un telefon f greu, impozant, se misca f bine in meniu ce-i drept dar nu poti face ca pe android tot ce-ti place. Strict ptr net, vorbit, pozat/filmat , ceva joculete si in special Here Drive=gps e f bun 920..si cam atat. Restu de completari sunt pe android.
deci eu nu sunt capabil psihic sa inteleg cum de niciodata in discutiile de pe forumul asta nu se ia in considerare si greutatea unui telefon . bai prieteni ,nokia ala are 185 grame. e enorm de mult.
cat despre windows phone..sincer parca esti legat de maini cand folosesti acest SO

#13
rintintin

rintintin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 18.08.2010
920: 1000 ron la Germanos si Cosmote. Lichidare de stoc

#14
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014

View PostHondarul_21, on 22 mai 2014 - 21:48, said:

deci eu nu sunt capabil psihic sa inteleg cum de niciodata in discutiile de pe forumul asta nu se ia in considerare si greutatea unui telefon . bai prieteni ,nokia ala are 185 grame. e enorm de mult.
cat despre windows phone..sincer parca esti legat de maini cand folosesti acest SO
Lumia 920 e o arma alba. De aia au si scos 925. Cat despre WP, ar trebui sa realizezi ca pentru unii asta e suficient. Unora nu le pasa daca pot sau nu sa isi bage nasul in el. Unii vor doar sa mearga si atat. E drept ca are unele limitari stupide, dar are si lucruri bune.

#15
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
bai prieteni ,nokia ala are 185 grame. e enorm de mult.


Poate unii il plimba doar in masina, mai stii? acolo chiar nu conteaza cat are, sta in suport. Eu am avut si nokia 808, avea parca 165-170 grame. Era greu dar il tineam ca facea niste poze fantastice. Ma obisnuisem cu el, simteam ca e greu la buzunar si stiam ca e acolo sigur, nu mai verificam daca e sau nu. Acu am un lumia 520, e usor si stau mereu sa ma cotrobai pe unde l-am pus:D Are si greutatea punctul ei forte:D
Lumia 520 cat si 920 suporta acum prin developer preview wp 8.1, un os care a adus destule imbunatatiri la sistemul de operare dar tot nu-i indeajuns de matur ca si androidul. Eu pot trai fara aceste limitari ca-l folosesc strict ptr vorbit, ne si Gps. Insa androidul iti permite sa trimiti de unde vrei fisiere prin orice mijloc posibil, programe ptr orice chestii la tot pasul, call recorder moca, pe cand la lumia cica platesti ca nu suporta OS nativ call recorderul convorbirile ( hahaha, asta chiar e bomba) si ma rog, restul de chestii banale care le faceam si pe un rahat de simbyan de pe nokia e50/e51. De asta zic, android e la maturitate acu problema se pune sa nu fie lag pe acel s4 mini. Aici nu cunosc detalii fiindca precum am zis, is inca posesor de lumia. Android am avut doar pe tablete si stiu ca pe un stift de all view faceam tot ce ma taia capul. Descarcam inclusiv torente cu tableta si era o bomba. Pai la lumia deja cer prea mult la partea asta.

Edited by xkos, 22 May 2014 - 22:16.


#16
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010

View Postxkos, on 22 mai 2014 - 22:09, said:

bai prieteni ,nokia ala are 185 grame. e enorm de mult.


Poate unii il plimba doar in masina, mai stii? acolo chiar nu conteaza cat are, sta in suport. Eu am avut si nokia 808, avea parca 165-170 grame. Era greu dar il tineam ca facea niste poze fantastice. Ma obisnuisem cu el, simteam ca e greu la buzunar si stiam ca e acolo sigur, nu mai verificam daca e sau nu. Acu am un lumia 520, e usor si stau mereu sa ma cotrobai pe unde l-am pus:D Are si greutatea punctul ei forte:D

da ,il simti in buzunar dar la un momendat chiar E DERANJANT . Am avut zte tania si la cele 158 grame mi se parea enorm. asta a fost singurul motiv pentru care l-am returnat.
Pe acelasi sistem nu inteleg nici telefoanele mai mari de 5 " la barbati . Daca esti femeie,il tii in geanta, dar ca barbat care nu e 100% din timp in masina ...?

#17
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
compenseaza "chestia". Mie un 4-4.3 imi e mega suficient. Insa si un 5 inch e ok ptr cine nu mai vrea tablete si are nevoie sa vada mai bine diverse chestii

Edited by xkos, 22 May 2014 - 22:35.


#18
tibi346

tibi346

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 14.02.2010
920 este mai greu, dar comentariile de aici il fac sa arate ca un elefant, ceea ce nu este. Am un 820 cu 160 grame. E cat se poate de usor de folosit. Povesti cu 920 prea greu si imi place 520... ma fac sa rad. E ca vulpea cu strugurii.
Important este ce doresti de la telefon. Daca vrei telefon, camera, internet, navigatie inclusiv offline, sistem de operare fara lag si fara blocaje iei Nokia. Daca nu iti plac astea, iei Android. Dar tine cont ca magazinul de aplicatii WP este tot mai plin si mai variat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate