Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Genetica vs educatia vs cultura

Asus ROG - Probleme mari wi-fi

Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate
 Lipire XPS de hidroizolație ...

Detectare dispozitiv de ascultare...

Detectare posibile dispozitive de...

suport/cutie fixare SSD in locul ...
 Popcorn stradal

De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig
 Degresant auto eficient

Pistol care sa pulverizeze vopsea...

Cursuri inot apa netratata

Telefoane vechi, fixe si mobile c...
 

LG G2 sau Nexus 5

- - - - -
  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#109
mikealex9

mikealex9

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,096
  • Înscris: 01.11.2013
Serios? Daia auzeam eu probleme cu sunetul la inceput..
Inseamna ca nici tu n-ai pus la ureche un N5.

View Postkiario, on 23 mai 2014 - 13:09, said:

Trica22 a lovit exact unde va doare si asta e purul adevar.
Ce doare ma ? Ma doare la basca..Asa-i.

#110
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Eu nu m-am pronuntat ca tine despre cum se aude un n5 ci doar ti-am spus ca G2 se aude exceptional de bine.
Tu confunzi receptorul (casca) care e BETON cu difuzorul, unde la inceputuri rom-ul nu-i oferea suport la intreaga potenta a lui, acum RUPEEE

Ai priceput, ma !

View Postmikealex9, on 22 mai 2014 - 18:24, said:

Interesant...Trebuie sa ma bag si eu neaparat :D

Ps. sa te ajut cu un kernel pt baterie ?

Edited by kiario, 23 May 2014 - 13:26.


#111
Liptonel

Liptonel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 23.11.2011

View Postkiario, on 23 mai 2014 - 13:09, said:

Pe topicul de G2 e liniste, nimeni nu se plange de baterie sau de altceva.

Trica22 a lovit exact unde va doare si asta e purul adevar.



Se vede ca nu ai pus mana pe un G2, da pai sa si-l auzi.
G2 se aude exceptional, TARE si CLAR oricum il pozitionezi spre ureche.
.

Asa e.  Nu te mai contrazic ca oricum tu ai dreptate.  Fugi pe norișorul g2.  Sper că inițiatorul își va lua g2 ca nu vreau sa intre și el,  săracul în grupul nostru de retardați cu telefonul nostru de rahat.
Și cică unui când îmbătrânesc sunt mai inteligenți,  pe aici nu e cazul...

#112
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Ai inteles gresit, nu trebuie sa-mi dai tu dreptate atat timp cat acesta e adevarul.
Nici eu nu am comentat despre capacul lucios a lui G2 (asta e realitatea) am spus doar ca nu conteaza atat timp cat ii pui husa.

#113
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,114
  • Înscris: 22.11.2011
:)) .Faza e ca ambele telefoane sunt bune, dar pur si simplu G2 e mai bun, cel putin daca ne uitam pe hartie.Evident ca nu toata lumea se da in vant dupa functii si butoane pe spate, dar in acelasi timp sunt altii care se dau si nu cred ca trebuie sa acuzam pe nimeni.E ca la masini aici, N5 e o versiune mai putin dotata, dar vine cu piele, G2 vine fara piele, dar e full electric si cu multe optionale :))...Eu am testat ambele telefoane si in momentul testarii, intr-adevar N5 era slab ca volum in apeluri si pe parte multimedia, statea destul de rau si la baterie, mai rau la camera, in special pe partea video, poate ca acum au mai rezolvat din probleme, nu stiu, dar eu de exemplu, cand dau atatia bani pe un telefon, prefer sa am ceva functii pe el, o camera buna cu stabilizare optica, ca tot am S5 in teste acuma si ii lipseste mult stabilizarea optica, o baterie buna spre foarte buna, design frumos, ambele au asa ceva si nu in ultimul rand, materiale bune, G2 pierde la capitolul asta cu spatele ala foarte urat, ma refer la plasticul ala, e urat, cred ca mai urat ca cel de pe telefoanele Samsung, dar cu toate asta eu unul as merge pe G2, pur si simplu dupa atatea telefoane cate mi-au trecut prin mana, am ajuns la concluzia ca vreau baterie buna, camera buna, desig, sa fie un telefon distractiv, sa imi ofere ceva functii.Din pacate N5 e prea brut, dar are avantajul update-urile si faptul ca ruleaza impecabil, dar pur si simplu e prea putin pentru mine, prea putin pentru a-l alege...

#114
mikealex9

mikealex9

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,096
  • Înscris: 01.11.2013

View Postkiario, on 23 mai 2014 - 13:21, said:

Ps. sa te ajut cu un kernel pt baterie ?
Ma ajuta baietii de pe topic daca e nevoie cand o fii sa-mi bag..
Dar daca tot esti asa amabil :D

#115
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012

View PostMembruAnonim, on 23 mai 2014 - 06:39, said:

ca sa completez: ca și calitate a construcției sunt la fel
Posted Image  plastic extrem de lucios plin de amprente vs plastic cauciucat placut la atingere pe care nu se vad amprentele f rau = la fel???

#116
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,715
  • Înscris: 08.10.2015

View Postalin62, on 21 mai 2014 - 21:26, said:

Nu vezi ca si a chemat si prietenii Posted Image))

poate poate mai primeste un like de la un G2 ist Posted Image

"astia" era de fapt link catre acest topic.

In fine...
moroipaul
Te ai hotarat la ceva?
Momentan planurile au fost date peste cap...  http://forum.softped.../#entry15202153
Inca nu am primit banii pe Paypal deci va trebuie sa mai astept.
Din ce am citit pe aici as lua LG G2.

#117
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Orice ai lua, e bine sa il iei cu 32GB

#118
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,715
  • Înscris: 08.10.2015

View Postalin62, on 23 mai 2014 - 13:47, said:

Posted Image  plastic extrem de lucios plin de amprente vs plastic cauciucat placut la atingere pe care nu se vad amprentele f rau = la fel???

Daca pentru tine calitate a constructiei inseamna doar un capac spate, atunci ma opresc aici cu discutia. Pentru ceilalti, cand zic de constructie ma refer la sasiul folosit, la cum se imbina, la ce lufturi are in jurul butoanelor/imbinarilor/camerei, calitatea butoanelor si felul cum se apasa, la calitatea decupajelor/gaurilor (posesorii de HTC One stiu ce zic). Oricum, la majoritatea telefoanelor actuale, capacul spate mi se pare un motiv valid sa fie luat in considerare doar daca e metalic. Altfel orice plastic as avea, tot in husa il bag, pentru ca mat sau lucios, tot se face ca dracu in timp, asa ca husa e must-have.

Da, G2 are un material spate de cacat comparativ, daca asta vrei sa auzi, dar asta nu trebuie sa o mai zic, e realitatea. In schimb orice altceva vrei sa compari hardware intre cele doua telefoane, G2 e superior. Software sa zicem ca e diferenta de conceptie, unii prefera sistemul chel sa il customizeze, altii prefera sa fie toate de-a gata mura in gura. Eu fac parte din categoria a doua, asa ca...

#119
noris08

noris08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,717
  • Înscris: 28.12.2005

View PostMembruAnonim, on 23 mai 2014 - 16:42, said:

Momentan planurile au fost date peste cap...  http://forum.softped.../#entry15202153
Inca nu am primit banii pe Paypal deci va trebuie sa mai astept.
Din ce am citit pe aici as lua LG G2.


eu zic sa nu iti iei g2 pentru te vor injura la greu cei 2-3 utilizatori cu hazna la gura.
dupa cum am mai zis, ia-ti mai bine htc one m7 si inchizi gura tuturor, plus ca vei avea un telefon frumos si bun de care te vei bucura din plin.
vezi ca weekendul asta e o promotie speciala la telefoane la emag.
succes!

Edited by noris08, 23 May 2014 - 18:00.


#120
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012
Nu o mai da la intors, N5 si G2 sunt doua tel total diferite. Ca tu vrei sa fie la fel la constructie bine, pentru tine sunt la fel.

#121
noris08

noris08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,717
  • Înscris: 28.12.2005
deleted

Edited by noris08, 23 May 2014 - 22:34.


#122
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Mie ca design mi se pare ca nu suporta comparatie. Nexusul e frumos, g2-ul e urat. Dar asta e o treaba subiectiva.
As alegea nexusul datorita aspectului si al faptului ca e android stock (mai ales ca nici nu ma atrage aspectul interfetei lg - dar asta nu e asa important). Singurua mea temere ar fi bateria la nexus.

#123
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012

View PostParanoir, on 25 mai 2014 - 00:49, said:

Mie ca design mi se pare ca nu suporta comparatie. Nexusul e frumos, g2-ul e urat. Dar asta e o treaba subiectiva.
Da dar sunt la fel la constructie, ai vazut ca amandoua au inauntru cateva suruburi la fel?? Deci ce sa mai sunt la fel.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate